Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Nejhorší stanoviště včel v ČR
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Dobrý den. Vyhlašuji zde veřejnou diskuzi o nejhorších stanovištích včel, které jste kdy viděli. Prosím posílejte fotky a nebojte se prásknout ty bordeláře, kteří kazí včelařské řemeslo. Vím, že je to možná trochu zvrácenost, ale vzhledem k tomu, že toto byl do nedávna můj soused včelař(viz fotky), cítím potřebu to někomu ukázat.

V návaznosti na problematiku výskytu včelího moru a dalších chorob, alespoň můžeme zmapovat opravdu ty nejhorší z nejhorších možných zdrojů nákazy.

Ještě perlička na závěr: Celý svaz ČSV v Plzni městu o tom věděl a nikdo nic neudělal.
Ty včelky, které zde přebývaly byly stejně tak ubohé, jako jejich příbytek.

[Obrázky: 01032012343.jpg] [Obrázky: 01032012344.jpg] [Obrázky: 01032012345.jpg]
A ten vlčák je tvůj? Jest-li ano, uklidil jsi si po něm?Big GrinBig GrinBig Grin
Katastrofa. To je lepší spálit a radši nic nedělat.
Hnus velebnosti!!!Confused
Big Grin
TEN VLČÁK JE MŮJ A JASNĚ DÁVÁ NAJEVO ZA CO TO TAM STOJÍ.Hned jsem to šel uklidit, abych nehyzdil ráz krajinyBig Grin
Mne to pripada ako bez vciel - opustene. Mozno majitel zomrel. Ja som mal nedaleko podobne stanoviste cca. pred 15 rokmi s 50 rodinami. Majitel zomrel a ja som sa 3 roky chodil pozeraj ako tych vciel ubuda. Bohuzial to trvalo 3 roky kym vsetky skapali.
Ještě letos na podzim tam byly včely. Sám jsem je s důvěrníkem chodil léčit. Pak přijel nějaký pán a odvezl si je k sobě domů. Že mu je majitel přenechal. Já bych je teda nechtěl ani za nic.
Na první pohled sem toto stanoviště nepatří. Žádný nepořádek kolem. Celkem 4 úly, z toho 3 zánovní, nástavkové, 1 úl starý.
Bohužel "včelaře" přestalo včelaření bavit a nenapadlo ho nic jiného než nechat včelky svému osudu. Na fotografiích je zachycený jejich smutný včelí osud. Úly ani nijak nezabezpečil proti vyloupení. Co si asi donesla do svých úlů včelstva z okolí?
Za ohlášení tohoto stanoviště jsem nebyla nijak pochválena, spíš naopak. Přidělala jsem práciSad

[attachment=967][attachment=968][attachment=969][attachment=970][attachment=971]
fujtabl.... to fakt vidim poprvé, zas na druhou stranu, jestli poblíž tohoto stanoviště přežívají vaše včelky, tak musí být sakra odolné
Tohle jsem jednou objevil v hustém lese, zcela zarostlé křovím i mladými stromy.
Asi 20 úlů této kvality, ze 3 vyletovaly včely. Měl jsem pocit, že jsem prošel nějakou tajemnou branou do včelařského středověku.

[Obrázky: d_s_1.jpg] [Obrázky: d_s_2.jpg]
Kristapána ,jak může být někdo takový bordelář proboha?!! To je šílený!
Svá stanoviště jsem optřil cedulí Zákaz fotografování. Pokud je zde někdo zveřejní, budu jej žalovat.

A myslím to opravdu vážně.
Takže vy jste poznal, že ty poslední dva obrázky jsou z Vašeho stanoviště?????????!!!!!!!!Big Grin

Omlouvám se KaJi, to byl jen pokus o nejapný žert
To ne, ty moje jsou o otrochu horší.
Dokonce nemám ani natřené úly. A stojí na zemi. V zimě pod sněhem.

Kdysi když přišla komise foukat tak se pak na schůzi probíralo, že jsou zdei i tací, co nejen nemají úly ve včelíně, ale mají je i na zemi. K mé omluvě budiž dodáno, že byly na paletách. Smile

Ale jak jsem tak dneska koukal, zase v nich mám včely - dnes jsemnapočítal v jednom úle 10 uliček včel. Pěkný pohled. Smile
hele, Kaji, když nemužeme fotografovat my, tak jsem hod fotku ty Smile
Víš jak je to ve Švejkovi. Každé přiznání ztěřuje zapírání a naopak.
A proto nemohu. Ale jsou zde někde nějaké fotky ode měSmile Ale v jiných vláknech.

Na druhou stranu, úly volně stojící v přírodě nemohou lákat ke krádeži, že?
(04.03.2012 1:12)KaJi napsal(a): [ -> ]To ne, ty moje jsou o otrochu horší.
Dokonce nemám ani natřené úly. A stojí na zemi. V zimě pod sněhem.
.....

Big Grin Jo jasně.Na paletách má dnes úly kde kdo a při zemi také. Že nejsou natřené nevadí.
Takže chcete říci,že ty fotky jsou ukázkou takového pohodového včelaření? Big Grin Zajímavá je ta sedačka z auta...je to takové kreativníBig Grin....tu tam máte také?....Big Grin Jen se ptám...Wink
Tohle není moc šťastné téma. Některé fotky jsou opravdu tristní, ale je třeba rozlišovat mezi pohledy. Aby navrch huj nepřevážilo vespod (uvnitř) fuj.
Sedačku ne, ale onehdy mi tam sponzoři vyhodili nádhernou molitanovu matraci i s částí podezdívky. Na jiném stanovišti mi zase jiní postavili poblíž krásný porcelánový záchod i se splachovací nádržkou. Někde bych dohledal foto. A pak že není včelaření podporované .-)


A že jsou palety pro úly běžné? Jo tady vidíte pkrok. Před deseti patnácti lety to byl ještě v některých místech šokující zážitek. .-) A byly tehdy včelaři, co nechávali na zimu i víc nástavků. Nezateplené! Venku! Představte si ty věci. Ty včely jim v tom prostě musely zmrznout chudinky.

A před pětadvaceti lety se k př.Boháčovi dostavila komise, aby zkontrolovala, že má ty včely opravdu tak silné jak píše.

A před cca deseti lety padl na aktivu učitelů včelařství v NASA návrh (Nebylo to 1.dubna) že by měl zaplatit za reklamu ve Včelařství za ty články jak v nich propaguje ten svůj úl (myšleno Langstroth).
A že by mu mělo být vůbec zakázáno psáti do Včelařství, s těma jeho názorama a bludama. Nezateplené úly, hodně nástavků, málo práce ve včelách atd.

Vše je relativní. Smile I názory na včelaření se vyvíjejí.
Čímž nehci omlouvat některé věci, ale není existence různých stanovišť ukázkou poměrů ve včelaření. Toto viditelné nás pobuřuje, ale je to legální? Není něco někde špatně?

Jak vadá stanoviště bez včel? Jak vadí některá stanoviště se včelami?
Je problém v tom, co je v úlech nebo v tom jak vypadají úly?

Jak je nebezpečné stanoviuště včelaře co je pěkně natřené a včelař věří tomu, že když tam byl na podzim důvěrník, že je vše až do příštího podzimu vnaprostém pořádku?
(03.03.2012 23:38)KaJi napsal(a): [ -> ]Svá stanoviště jsem optřil cedulí Zákaz fotografování. Pokud je zde někdo zveřejní, budu jej žalovat.

A myslím to opravdu vážně.

Karle máš smolu, nič takého neexistuje. A ak môžeš svojím konaním ohroziť zdravie ľudí alebo zvierat, ešte dostaneš "odmenu" Ty. Big Grin

Inak aj som sa stretol s kočovným vozom v dezolátnom stave. Včely už "emigrovali" čo najďalej....
(03.03.2012 20:29)Axolotlik napsal(a): [ -> ]fujtabl.... to fakt vidim poprvé, zas na druhou stranu, jestli poblíž tohoto stanoviště přežívají vaše včelky, tak musí být sakra odolné

Moje včely jsou daleko od tohoto stanoviště, ale i tak mne taková stanoviště štvou!! Bohužel je jich kolem nás spousta, jen se rozhlédněte. Najít je, není problém, ale vyřešit takovou situaci to už problém je. Když na takový stav upozorníte, nikdo vás nepochválí, všichni se začnou škrábat za ušima a cosi blekotat, nikomu se to nechce řešit. A když se konečně řešit začne, je to zdlouhavé. A vy třeba víte, že je takové stanoviště v doletu vašich včel a ony si tam vesele loupí a nemůžete nic než čekatAngry
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Referenční URL's