Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Kontakt na ZO
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5
Chtěl bych se zeptat, proč není nikde na stránkách ČSV k dohledání seznam ZO. Vždyť by to přeci měla být samozřejmost. A některé ZO jsou opravdu utajené. Mapa s působností je z říše snů? Pokud nemají stránky, jsou nedohledatelné. Jak tedy oficiálně kontaktovat cizí ZO v případě potřeby?
Jirko, můžeš zavolat na sekretariat UV ČSV... Roky doufám, že něco takového na officiální stránky ČSV dají,ale stále nic.... No možná by je to chtělo trochu popostrčit... Třeba tím, že by měli během jediného dne stovky dotazů na kontakty jednotlivých ČSV Big Grin
To se neptejte tady, ale přímo na ČSV.
Pokud vím, tak se to připravuje na oficiálních stránkách svazu.
těžko radit, když nevíme odkud jsi (v podstatě stejné jako informace kterou hledáš). Pokud by jsi byl někde od Jihlavy tak tam fungue toto :

Mapa
Obvody
Kontakty
Kontakty na některé základní organizace ČSV: http://www.vcelarstvi.cz/kontakty.htmlhttp://www.csv-os.cz

Citace:Info portál 2011 slouží všem subjektům, organizacím (ZO, OO, MO, KKV, RV ) ČSV, o.s. .Také žákovským kroužkům, zájmovým uskupením nebo cechům a redakčním radám pod ČSV, o.s..

Cílem je soustředit prezentaci (dostupnost) všech subjektů na jediném webovém portálu.

Každý výbor, který požádá o začlenění své organizace do projektu, dostane přidělené - vytvořené "webové stránky", které si dále doplňuje, aktualizuje dle vlastních představ. Ke zjednodušení kontaktů a vzájemné dostupnosti je přidělena vlastní " emailová " adresa.
Zadat: OO ČSV + okresní město a měl by se objevit soupis všech ZO okresu.
V tomhle ohledu jsem na podzim kontaktoval PRV a bylo mi sděleno, že kontakty + mapky ZO na stránkách ČSV budou. Má to na starosti pan Dlab, předseda komise pro IT v ČSV. Snad na tom volba nového předsednictva nic nezměnila...Exclamation
Děkuji za odpovědi. Jedná se o ZO Bílina, OO Telice. Asi mají tajné poslaní, protože nic z výše uvedeného nepomohlo k odhalení. Je zvláštní, že člověk najde adresu jen podle toho, že zmiňovaná ZO dostala dotaci od kraje. Kontaktní osoba zůstává anonymní. A pak budu za neslušného, podezřelého a neinformujícího.

Nechci se pánů z ČSV dotknout, ale rozdělit tu naší malou zemičku na kraje, ty na okresy a dále na ZO snad není neřešitelný problém. Bez mapy. Jen sídlo ZO a kontaktní osoba. To není o IT ale o chtění.

"Kde získat první informace
První informace získáte nejsnáze na Českém svazu včelařů, o.s., Křemencova 8, 115 24 Praha 1 a na stránkách http://www.vcelarstvi.cz. Na těchto stránkách jsou uveřejňovány i různé vzdělávací akce určené pro chovatele včel. Na ČSV Vám také velmi rádi pomohou s nalezením územně příslušné ZO ČSV, kde se Vám budou rádi věnovat místní zkušení včelaři."

Po telefonu to opravdu zabere jen pár minut.
Takže je to o nechtěníHuh
Poněkud složitě a kostrbatě to jde i na portalu http://www.rzp.cz , tam ti vyjedou předsedove...
Já vloni zkoušel "protlačit" adresu našeho spolku do kontaktních adres na svazovém webu, ale zařazení toho jednoho údaje stálo 4 měsíce času a cca 5 urgencí. To jsem docela zíral. Ale už je tam ... Big Grin.
U nás asi nic nejde jednoduše ...
Jiří
Zajímavé je, že to paní naťukala do klávesnice a vyskočil jí i seznam členů. To ukazuje vysokou organizovanostBig Grin Ta je ovšem použitelná jen když někdo zvedne telefon. Což je logicky jen v pracovní dobu. Pokud tedy např. někomu uletí roj o víkendu, nemá nevčelař jinou šanci než zavolat hasiče. Místní včelař je dosažitelný až v horizontu dní.
Nechme stranou metodiku SVS. To je ta slabost současného systému. Ten by měl sloužit nejen včelařům, ale i ostatním. Inspirace může být např. u Lesů ČR.
Mně trvalo najít kontakty na včelaře v Bílině 1 minutu. Na "centrumu" jsem si dal "včelaři Bílina" a našlo mi to spojení na všechny zájmové organizace ve městě. Ono je jednodušší kritizovat, než něco udělat.
Tak to máš celkem štěstí. Já když hledal v roce 2009 kontakt na ZO Mělník, tak jsem na webu nic nenašel. A ne, že bych neuměl hledat. Prostě tam nic nebylo.
Problémy měli i v Křemencové, kde mi dali tři telefonní čísla s tím, že jedno by mohlo být to správné, ale že sami neví.
Ani jméno nevěděli.
(24.01.2012 14:07)moravák napsal(a): [ -> ]Mně trvalo najít kontakty na včelaře v Bílině 1 minutu. Na "centrumu" jsem si dal "včelaři Bílina" a našlo mi to spojení na všechny zájmové organizace ve městě. Ono je jednodušší kritizovat, než něco udělat.


kontakt tam sice je ,ale telefonní číslo je jen v 6-místném formátu což je v dnešní době tak trochu na h***o, pardon ba nic Sad
Je to tak trochu i o odpovědnosti za obor. Od té doby, co jsme se spolkově dali na web, je v rojové sezoně řada telefonů s prosbou o pomoc, většinou ale od lidí z dosti vzdálených lokalit, kteří prostě "své" včelaře v dané lokalitě najít nemůžou. Anebo když najdou, tak se k roji nikdo samozřejmě nehlásí a dělá mrtvého brouka. Jenomže tahle sobecká taktika se vymstí nám všem ... Inu, snad bude časem líp ...
Jiří
doplním informace o projektu " INFO PORTÁL 2011"
vstup do projektu: http://www.csv-os.cz/

Jsem spolu autorem portálu, který má řešit otázky, jak se dostat ke kontaktům na jednotlivé organizace (vzdálené nebo místní).
Projekt řeší jednoduché a rychlé vyhledávání dle územní působnosti nebo podřízenosti.
Internetový vyhledávač taky dobře reaguje- např.:
oo-jihlava.csv-os.cz
kkv-vysocina.csv-os.cz
zo-telc.csv-os.cz
zo-sternberk.csv-os.cz
Vývoj a financování projektu probíhá již od roku 2010. Je předurčen pro služby ČSV, o. s. a proto byl kontaktován přítel Dlab již v březnu 2011. (bez odezvy -reakce!!)
Systém splní účel pouze při maximálním zapojení se organizací.
OO CSV Hodonínska a Uherského Hradiště jsou k dohledání snadno, záleží asi jen na OO zda jsou k mání.
Je ostudou svazu, proč to už dávno neudělal centrálně, proč to má dávat dohromady "nějaký" kolega z Horní Dolní. Tímto se omlouvám př. Straňákovi, myšleno je to samozřejmě ironicky. Přece jedině centrála na svazu má k dispozici kompletní databázi kontaktů a zpracovat celou agendu by měla být úloha pro studenta 2. ročníku střední školy. Akorát u nás to bude zase pompézní akce stojící statisíce. Nějak tomu nerozumím. Nebyl by přece problém doplnit údaje o jednotlivých ZO i v tom, jaký počet členů a včelstev celkem má ta která organizace. To snad nejsou tajné údaje. Problémem může být uvedení kontaktu. Ne všichni totiž musí souhlasit s jeho zveřejněním, tak by snad bylo možno zveřejnit alespoň mail.
iRP
(25.01.2012 17:11)František Němec napsal(a): [ -> ]OO CSV Hodonínska a Uherského Hradiště jsou k dohledání snadno, záleží asi jen na OO zda jsou k mání.

Ano, aby vyhledávání jednotlivých prezentací v "INFO PORTÁLU 2011" mělo logiku, je nejvhodnější do systému přihlásit OO a pod ní náležící jednotlivé ZO.
Lze se samozřejmě přihlásit i samostatně. (bez ohledu na nadřízené – podřízené organizace)

ukázka území působnosti:

http://maps.google.cz/maps/ms?msid=21175...bae8&msa=0

http://maps.google.cz/maps/ms?msid=21252...3,2.216492
kdyby to takhle rozparcelovaný bylo na celou CZ na webu ČSV tak pak nikdo nemá problém kdekoli někoho dohledat


[ironie]

napadá mě kacířská myšlenka, že na ústředí mají pocit, že z ČSV udělají zednářskou loži a proto nepotřebují. aby se vědělo kde jsou jaké její ovečky Sad

[/ironie]
Stran: 1 2 3 4 5
Referenční URL's