Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Přehled výkupů medů
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7
Kdo to v Lysé vykupuje??
Byl tady link na tamní Včelařskou prodejnu. Já to nekontroloval, ale prodávají ve skle za 190, takže to asi jde k sobě.
Máte někdo přehled za kolik se letos bude vykupovat řepkový med?
prej to bude letos 150kč....
hlavně aby bylo co ... zatím totiž nic moc ...
Výkupní ceny budou zhruba stejné jako v loni .
(09.05.2015 8:02)Louky napsal(a): [ -> ]prej to bude letos 150kč....

..za 2kg?
V MV je inzerát i s cenou dovozových medů.

Takže ověřit ty ceny a pak se to dá odhadnout. Smile
No chlapy vidím to bledě, pokud máme v republice málo včelstev, tak cena poletí nahoru. A moc na tom nezmění ani vyšší výnosy.
Pokud cena poletí vzhůru, tak to snad není bledé? Big Grin
Všetko sa bude odvíjat od dodavky medu z číny a cenu určí Svetové obchodné centrum v USA tam kde boli dvojičky čo sa zhúkali dolu. Takže si nerobte veľké ilúzie o cenách medu lebo dovozcovia budú jásat od radosti ked tu nebude med aby dobre zarobili.
to sice ano, ale jen toho v supermarketu ... u mě se lidi ptají na místní med ... asi vědí, co chtějí... Wink
to je jasný, že cena se nezvýší, bude to jak loni....oni nepotřebujou vykupovat náš med za vyšší cenu, když si ho můžou dovézt
I když si vezmu nejnižší cenu za jakou můžou dovézt, a tam bych řekl že uvádějí spíš nižší jak vyšší, tak pak když započtu DPH, sklenici a nějaký ten profit, tak v obchodech moc laciného medu nebude. Pokud jej tam neprodají lacino včelaři. Smile
Potřebujou, aby na něm mohlo být napsáno že je to med z EU a mimo EU, tak do něj musí nějaký ten med z eu přimíchat. Nemusel by být náš, ale nemyslím, že by třeba německý byl levnější. Možná polský, ale to nevím.

(09.05.2015 21:06)Louky napsal(a): [ -> ]to je jasný, že cena se nezvýší, bude to jak loni....oni nepotřebujou vykupovat náš med za vyšší cenu, když si ho můžou dovézt
(09.05.2015 22:30)Anatol napsal(a): [ -> ]Potřebujou, aby na něm mohlo být napsáno že je to med z EU a mimo EU, tak do něj musí nějaký ten med z eu přimíchat. Nemusel by být náš, ale nemyslím, že by třeba německý byl levnější. Možná polský, ale to nevím.

(09.05.2015 21:06)Louky napsal(a): [ -> ]to je jasný, že cena se nezvýší, bude to jak loni....oni nepotřebujou vykupovat náš med za vyšší cenu, když si ho můžou dovézt

To je zažitá a včelaři šířená pitomost a v podstatě pomluva která prokazuje vlastní neznalost jak se med prodává. - to že je a není odněkud znamená že je odkudkoli. Jen si zjednodušují situaci, tedy řeší to, že se to u medu má uvádět.

Obchodník musí namíchat chuťový, barevný a atd standard na kterém se dohodl se zákazníkem a ten udržet po mnoho tun a měsíců dodávek a tak má nakontrahované dodávky a svoje zásoby.
Pokud by měl uvádět vždy přesně z kterých zemí to namíchal, tak by neustále měnil text etikety a bylo to poměrně nákladné.

Nemusí se chodit pro info k "zločinným obchodníkům" Smile , stačí si popozvat Dr.Kamlera na přednášku jak se ve světě balí a homogenizuje med, jednu takovou homogenizárnu navštívil když byl na Apimondii v Argentině.

Med se prostě nakupuje a obchoduje ve standardních kvalitách, nikdo není zvědavý na směsku kde je každý sud jiný.
Vážení výkupci a zpracovatelé.
Aktuálně situace s medem JM.
Zajímavé výkupní ceny jsou nad 100,- . Řepka je slabá, akát je propršený a už opadává. Takže zbývá lípa a slunečnice a nějaké keře a vyjímečné entomofilní polní osevy jako fenykl a možná ale neviděl jsem ho saflor. Med letos zatím vypadá že vůbec není a nebude. Prozatím slabých 6kil, kdo chce frajeřit, mluví o 10kg/včelstvo, ale vidím co vnich je a nevěřím.

Dejte ve výkupech raději za kg ihned více jestli chcete med. Homogenizovanou čísnkou hmotu co sem pouští SVS jako med, si samozřejmě ze Zlína můžete objednat, ale ti zdražili už také pěkně. Včely nebudou, kradou je blbci včelaři, co si objednávají čórkaře po celé Evropě. Jestli chcete český med, neváhejte a plaťte, protože já mám již nyní předplacenou celou produkci z několika stovek včelstev, takže s těmito "zajímavými" nabídkami si umne nikdo neškrtne. Předplaceno znamená vyzálohováno podle produkčních včelstev na dřevo. Prodej ze dvora a prodej pro prodej ze dvora je takřka zrušen.
Pokud vykupujete med a chcete se zaregistrovat jako výkup medu do systému, pak vyplňte tento formulář
Veterináři zkontrolovali výkupny medu, zjistili několik pochybení
http://www.denik.cz/ekonomika/veterinari...60715.html
Stran: 1 2 3 4 5 6 7
Referenční URL's