Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Přehled výkupů medů
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7
(10.05.2018 16:54)maci01 napsal(a): [ -> ]Já nic nenařizuje. Jen když to prodáš za 35 tak kazíš cenu všem okolo. Hlavně profikum, kteří jsou na tom závislí. Pak se nediv, že chtějí zdanění pro malovcelare. Měl by jsi mít aspoň nějakou čest a stavovskou hrdost a nekurvit cenu všem okolo. Včelaření je můj koníček a produkci mám pro svoji rodinu a zbytek prodám, nebo udělám medovinu. Kdo vlastně dneska dělá za 35 Kč? Podle mého by měla cena být, jako hodinová mzda průměrného platu.

To o tom kazení ceny je víc než úsměvné. A rozhodně by mě to vůbec netrápilo.
BTW: možná to nevíš, ale včelaři nemají žádnou výjimku z daně z příjmu. Jsou zdanění. Stejně jako všichni ostatní. 30 tisíc z ostatních příjmů osvobozených od daně. To má každý, nejenom včelaři.

Jediné, co je včelaři v zákoně o daní z příjmů mají je to ustanovení, že pro zjednodušení se počítá příjem 500 korun za jedno včelstvo. Těch 500 vychází z nějakých kalkulací, které by se možná mohly přepočítat, ale těžko říct, jak by to vyšlo. Ony vychází z průměrné množství vytočeného medu na jedno včelstvo. Nevím, odkud ta čísla berou, ale když jsem je naposledy viděl, tak to bylo kolik 17 kilo na včelstvo? Vezmou cenu medu kolem stovky a máš příjem 1 700. A od toho odečtou zase něco na investice, práci... Protože náklady si normálně nepočítáš jako náklad (což včelaři se živností samozřejmě můžou). Takže teď je tam 500. Když to přepočítají tak to bude možná o něco víc. Ale pořád je to o tom, že se vejdeš do těch 30 000 osvobozených od daně. Stejně jako všichni ostatní, co takové příjmy mají. Prodejci ovoce ze své zahrádky. Malochovatelé slepic, králíků....

Včelaři nic moc vyjímky nemají. Něco ano, ale překvapivě málo. Na většinu věci se aplikují paragrafy, které patří i na ostatní.
Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
(15.05.2018 20:12)Křepelka J. napsal(a): [ -> ]http://www.medokomerc.cz/nas-med/vykup-medu

Tak jim přeji hodně štěstí a uspěchů při výkupu , od nás nedostanou ani kilo Big Grin
Srandisti, Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Ono se někomu třeba nečekaně zadaří a chytne ho myšlenka, co bych s tím doma dělal a lepší prodat hned za prachy na ruku atd. Tihle experti nepotřebují nakupovat náš med ve velkém, ale potřebují něco do směsi, aby to nebyl jen med z dovozu, a byl to třeba ten echt český.
Je na každém jak přemýšlí, ale stačí málo a náš med bude mít tu hodnotu co by měl mít...
A stejně tam dědové budou stát frontu.
50 za řepku je fake. Jde vidět na fb Medokomercu očem jako firma je. Jsou největší na trhu a ukazují nám udřené pracovníky od linek, jak nakupují směsku v neplném kontejneru od mafiánů někde v Jižní Americe, jak jim vadí čím dál větší plochy řepky a přitom se jim stále asi zcela určitě zmenšují objemy výkupů řepky. Prostě český včelař českému zpracovateli stále více vadí.

Měli by se chválit na fb tím, kolik mají spokojených dodavatelů medu ze země v které působí a z které řidí obchody a měli by být na hlavním místě protože česko kupuje v podstatě jen od Medokomercu. Protože natom záleží při zjišťování referencí při obchodu větších. Co je jasné? Medokomerc ? Dokázali historicky zlikvidovat každou konkurenci kterou na trhu hyper super měli a jsou takřka monopolní regáloví dodavatelé. A přeji jim to. Dokázali a dokážou srážet cenu medu jak se jim zlíbí. Takové ty bajky o cenách ze světa jsou oničem.

Takže med za 50 je to fake.

Přitom řepka, akát tř 1 a tř 2 letos vůbec nevypadá špatně. A lípy by mohlo být dodáváno pro výkup také hodně protože podmínky as producenti medovic nevypadají také špatně. Ale lidem ze dvora chutná více levněji a bez úprav. Takový je plán, mít hodně levný med ze dvora když je hodně levný ve výkupu. A kdo myslí jinak, dává naději a prostor v pro takové spekulaci a machinaci jako 35 nebo 50 za kg. Jedině konkurenční cena od včelaře co dodá přímo konzumentovi sníží historicky největší dovozy medu unás protože uživí české včelařské farmáře ne prodaný 1 kg za 180, ale místo toho kila 10 kg za 80-100.

Takže bravo páni zpracovatelé a Vaši výkupci. Hanba, hrajete s českým včelařem jen hru monopoly...

Vše dobré, ale život a čas ubíhá neúprosně dál ...

(15.05.2018 21:10)Louky napsal(a): [ -> ]A stejně tam dědové budou stát frontu.

Ne ne, letos je první rok, co výkupy nevydělají protože je zpracovatelé nechcou už živit. A dědové už vymřeli. To co je nyní, jsou jen kecy a intriky obchodníků, výkup žádný, taková je realita a situace. Pokud někdo tu frontu uvidíte, vyfoťtesi ji, abyste mohli ukázat svým dětem jak to vypadalo dřív ve výkupu.
U nás dá právě ten děda hned po vytočený poutač 1kg za 100 Kč a dlouho ho tam nemá, vyprodáno! I to je lepší než výkup!!!
Richarde (pripadne lajkujici Louky ad.):
Jaka je myslenkova uvaha, ktera vede k tomu, ze je to lepsi?
I to je lepší je napsáno, možnosti je víc.
No jestli vcelky.cz rozeznáš termín vyprodáno a na prodej, skladem, tak rozeznáš i náklady při používání takových termínů. Takže když má někdo vyprodáno, má už hotovo, zatímco ty ztrácíš čas nad obchodem, druhý má čas přemýšlet jak může být přístí rok ještě levnější na kg. A otom je obchod. Ne o medu za 180Kč - 200 v regálech a 50Kč ve výkupu zpracovatele. Je to o cca do 100,- pro spotřebitele a tak rychlém obratu, že se vyplatí obchodem zatěch 160 - 180 ani moc nepřemýšlet. Za 80-100 Kč/ kg je spokojeno hodně lidí, nejen ve výkupu. Nevím proč se šachuje s 35 - 50 Kč. Asi se tedy cena pohla dolů. Ikdyž náklady např. za paliva porostou až ke 40Kč/l nafty, benzinu - jak to tak vypadá. Takže logické je zlevňovat ze dvora.
Gupa:
Rozeznam.
A nejen to.
Diky za odpoved.
Logika,nelogika,cenu jsme 2 roky nechali stejnou 140,150 a verim,ze s ni uspejem i letos.Navzdory cene vykupu zlevnovat nebudem.Vykup jde mimo nas,nikdy jsme ho nepotrebovali,dokazem prodat sami.
Najlepšie je na tom to že napíšu že len tekuté aby ich mohli vyliať. Dobré jebliny lebo repka je na 3 deň jak mlieko a o 2 dni stvrdnutá. A ešte napíšu že kvalitné medy sú tekuté a dajú sa vyliať. To áno dajú sa vyliať jedine dovezené sračky .....Big Grin
(15.05.2018 21:17)gupa napsal(a): [ -> ]Jedině konkurenční cena od včelaře co dodá přímo konzumentovi sníží historicky největší dovozy medu unás protože uživí české včelařské farmáře ne prodaný 1 kg za 180, ale místo toho kila 10 kg za 80-100.

To vymyslí jen českej včelař.
(10.05.2018 12:23)Milan König napsal(a): [ -> ]A já vím, kolik dělá inflace. Dokonce na to ani nepotřebuju nějaký kalkulátor. Ono koneckonců průměrná inflace nemá s dnešní cenou až tak moc společného. Jednak je tady něco jako spotřební koš, z kterého se počítá. A hlavně. Cena je otázkou nabídky a poptávky. Bez ohledu na inflaci.

Ano. Inflace je (spolu)určena mimo jiné třeba i cenou medu, ne naopak. Med se může zdražit meziročně třeba o 100 %, ale inflace bude 2 %, protože med není ve spotřebním koši sám.
Nabízím tímto svůj květový med za částku 70,-kč. Pokud ho někdo bude chtít je jeho. Bude ho asi tak 700kg. Vytáčet budu až příští víkend.
Kam tak spěcháš?
Asi potřebuje na dovolenou Smile
Stran: 1 2 3 4 5 6 7
Referenční URL's