Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Plánky na oplodňáček
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6
Nejlepší je vrtat rovnou tou trubkou, a pak hlavně okolí řádně omatlat lepidlem nebo zpevnit.
Zvenčí bych, kdbybych jich dělal jen pár nalepil i perlinku.
Včely koušou okolo trubky a zvenčí leckdy ptáci, pokud se v tom zimuje.
(09.10.2013 21:35)Pedro86 napsal(a): [ -> ]... problém jak udělat do styroduru požadované otvory aby vypadaly trochu k světu. Vrtat to nejde, ...

Vodkdy to nejde vrtat? Jedině že by to bylo nějaký nový nařízení neb doteť tam díry jinak než vrtákem nedělám - 25 na očko a 50 na větrán.

A když se dá kolem očka česnový uzávěr (to plastový kolečko) tak včely nic nekoušou Wink
S tím nevykousáváním kolem česnového uzávěru bych si nebyl tak jistý viz mé fotky.
Mam podobnu skusenost ako Peter
ale vibabral som s tim tak ze som oplpdnacky natrel bielou fasadnou farbou nebolo nic vihrizene. Na jednom oplodnacku mi zachybala farba tak boli natrete len dve steny tie nenatrene boli vihrizene.
Tak jsem zkusmo začal udělat oplodňáčky. 2cm XPSko (přiznám se kvůli výhodné cenně jsem zvolil 2cm, jen dno je 3cm) Ještě se musí dost dodělat, ale postupně. Teď udělat rámečky, česna, a vrhnu se na střechy.
http://mikro-rc.rajce.idnes.cz/Oplodnacky/
Pár obrázků přibylo. Jen nevím zda-li sem udělal dobře, když rámky mají mezistěnu celou, nebo je lepší jen proužek?
proužek a bez spodní latě na rámku . letos jsem dělal taky a všechny díry jsem namazal akrylem tak uvidím jestli to nevyhryžou
Taky mám jenom proužek bez spodní loučky. Do všech děr jsem pro jistotu nasoukal PPr trubku daného průměru, jak jsem se dočetl zde na fóru.

Petr
Tak, udělal jsem fotky. Už jsem to sliboval kdysi ve vlákně o tvorbě oplodňováčku. Je to tedy prakticky kopie oplodňováčku, co se prodává v medocentru. Tedy, okoukal jsem to jen na fotce Smile.
Někdo řekne, že nový - hotový stojí 250,- ale, pro mě je to /při deseti kusech/ dvaapůl litru, což je zásadní. V práci dostávám krabičky /v laboratořích do toho dávají zkumavky/, které jen lehce upravím. U prvního jsem dělal složitě přepážku, teď už jen vsunu mřížku bez sololaku. Taktéž větrací otvor jsem modifikoval. Namísto vlepeného pletiva jsem jen udělal díru a začal jsem se zbavovat mřížek na krmení flaškou, které jsou jinak úplně na.. - k ničemu Smile.
Nákladově jsem asi na 12,-Kč a to je z toho 8,80 kruhový uzávěr Big Grin. / tedy plus ty mřížky, ale těch mám štos zdarma. Až dojdou, tak se cena zvedne o 25,-/. Základ je, natřít pak uvnitř vše latexem proti vykousávání.
Venkovní nátěr je zase latex s tónem.
Komora je uzpůsobena jak na těsto, tak na malé lahvičky s roztokem. Jinak, loučky mají drážku /ruční pilka/. Nahřeješ ji horkovzduškou a vložíš mezistěnu.
Udělal jsem 6 oplodňováčků během chvilky. A k tomu 4 plemenáče ze stejných krabic, jen se do nich luxusně vejde 8 ks Lang 3/4 Wink
Tak, snad jsem pomohl. Kutilům zdar Smile.
P.S.
tedy, nevím, jestli to je úplně ve správném vlákně Blush

[Obrázky: 7d97d0fa29.jpg] [Obrázky: 5fb5f2d80b.jpg] [Obrázky: 0ae0a78d5e.jpg] [Obrázky: 93793e14c7.jpg]
Pavle pěkné ;-)No žel ke krabičkám přístup nemám, tak musím improvizovat Wink
Já jsem si předloni vyrobil oplodňáčky ze zbytků desek co mi zbyly z výroby nástavků a docela se osvědčily. Návratnost a oplození matky bylo vloni tak 90%.
http://pospichalici.rajce.idnes.cz/2012-...C_0753.jpg
Papo krásná práce, dřevíčko je dřevíčko. Já mám problém s pravouhlostí řezu, jinak když to nesedí, zdržuje to, a výskledek prostě neni pěknej. Když je vše 90k90. je to pak krásná práce Wink
Taky to dělám v primitivních podmínkách a na hoby strojích s častou improvizací. Maflík mi nahrazuje stolní pilu, zkracovačku i spodní frézu. Taky jsem ho už jednou upekl Smile. Ale práce se dřevem mě baví a uklidňuje, holt jak říkáš dřevo je dřevo!!! Smile
Dobry den a kde sa nachadzaju tie PDF subory?
Tyto plánky jsou identické s těmi v příspěvku č. 1, web, na který je odkaz jsem psal, starám se o něj a plánky, které jsem před časem kreslil jsem na něj vložil.
Udělal jsem si pár oplodňáčků na letošní sezonu dle zdejšího plánku(tímto děkuji autorovy) Nechce se mi dělat plechovou střechu a tak jsem jí udělal celou ze Styroduru a chci se zeptat jestli nebude vadit přesah střechy nad česnem.

[Obrázky: 2015_01_12_16_08_12.jpg] [Obrázky: 2015_01_12_16_08_24.jpg]
Střecha ze styroduru určitě vadit nebude. Také je u plemenáčů používám. Ale té díře v čele bez kolečka, "takňák" nerozumím. To vidím prvně v životě Huh.
JK
To bude asi větrání. Já bych se bál, že tou dírou budou otravovat vosy. Jinak moc pěkné.
Takovéhle oplodňáky mám už asi 8 let a mám s nimi problém vykusování horní hrany. Může za to světlo a právě ta průsvitná střecha. Extrůďák je stejně jako polystyrén průsvitný! Chce to "temnou" střechu.
Stran: 1 2 3 4 5 6
Referenční URL's