Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Využití propolisu
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Možno by stačili odparovacie lampy. Nechať vzduch v miestnosti z času na čas nasýtiť odparením tinktúry. Myslím, že by to bolo na osoh celej domácnosti. Inhalovať výpary alkoholu z tinktúry u dieťaťa asi nie je dobrý nápad, ale chcelo by to skôr názor nejakého lekára-včelára.
V lampě by to asi nevadilo. Pod rucnikem a nad umyvadlem, či sprej ne, alkohol blokuje funkci plic, ale hlavně vstřebávání alkoholu v plicích je asi 8x rychlejší než zažívacím traktem. Delaj to modelky, co nechtej přibrat. Ale ma to chybku. Hrozí demence. Popisuje se, ze u děti je to extra nebezpečné. A dospělej , když by inhaloval rok, každý den, namísto popíjení, měl by z mozku knedlík.
Díky všem za inspiraci a návrhy. Přeci jen více hlav víc ví a čím víc obzorů, tím větší rozhled. Začneme cestou inhalace Vincentky a pár kapek propolisu do šípkového čaje s lipovým medem + pár kapek do aroma lampy.
Jinak inhalaci jsem zkusili s manželkou na sobě a opravdu je potřeba nějakou dobu počkat, než se v horké vodě odpaří alkohol. Jinak je prý docela šupa ( tvrdí manželka, já přišel už k hotovému ). Pak už to není problém a jen to krásně voní propolisem.
Propolisové máslo je další v záloze.
Když to zkoušíš sám,prosím,tvoje věc.Ber, ale u mládeže bych to asi neriskl.Prvně se poptej u odborníků.Jestli potřebuješ meil?F.V.
(08.11.2014 9:40)DonPepe napsal(a): [ -> ]Chtěl bych se zeptat, jestli předtím, než začnete louhovat tinkturu, nějak propolis drtíte na menší kousky, aby se lépe louhoval? Já to zkoušel po zmražení roztlouct v hmoždíři, ale nebylo to nic moc. Určitě to bylo lepší než předtím, ale část propolisu se lepila při rozmačkání zase k sobě, takže výsledek ideální určitě nebyl. Máte někdo fígl jak na to?

Já mám vlastní metodu rozpuštění propolisu - propolis. cca třetinu sklenice na med, doplním olejem, ne zcela do plna, dám do mrazáku. Pak ho vyndám a mixerem na tyči to namixuju. Pak už ho jen dám na pár týdnů do tepla, např. na knížku na radiátor. Propolis se zcela rozpustí na emulzi. Z té za pomoci panenského vosku udělám perfektní krém. Jen dostupné suroviny - propolis, olej, včelí vosk. Olej může být i jiný, je to jedno, a za pakatel.
Dobrý nápad. Určitě vyzkouším.
(11.11.2014 8:16)Pavel Sklenář napsal(a): [ -> ]... pod rucnikem a nad umyvadlem, či sprej ne, alkohol blokuje funkci plic, ale hlavně vstřebávání alkoholu v plicích je asi 8x rychlejší než zažívacím traktem. ... ma to chybku. Hrozí demence...
neviděl bych to zase tak špatně: Wikipedie - Etanol bod varu: 78,37 °C. Pokud se přidá 20 ml proplisu rozpuštěného v etanolu do 200ml vody a ve vodní lázni přivede k varu, tak při inhalaci je samozřejmě při prvním vdechnutí ještě nějaké etanalové páry cítit, ale většina etanolu se už odpařila. Další inhalaci již necítíte nic. V odparné misce už zůstane opravdu jenom propolis ve vodním roztoku. Pro jistotu přidávám do odparné misky ještě trochu panenského vosku, na který se propolis naváže. Používám denně 2x po 15 minutách k inhalaci a žádné projevy i kdyby jen minimálních stavů opilosti na sobě nepozoruji. Naopak jsem se zbavil problémů na plících, které klasifikovali odborní lékaři jako "zaléčené" !!!
Lepší podat info podané do extrému. Představ si pak zoufalá matka, které furtum brečí dítě, vezme lavór, šplejchne to tam a rovnou to strčí dítěti. Lepší být extremista.
Jinak vím, že se pak jedná o stopové množství. Ale vezmi si, že 99% lidí neví, že je alkohol v plicích nebezpečný Rolleyes
Pavle, naprosto s tebou souhlasím. Je potřeba si uvědomit, že většina léků funguje na homeopatickém množství léčivé látky. A proto i tak je nutné přistupovat k léčení včelýmí produkty.
Jenom pro zajímavost a pro ty co se učili azbuku (a do dnes jí nezapoměli Wink) jsou zde tyto moc zajímavé stránky:

http://ylejbees.com/index.php/home

... k využití propolisu při nemocech dýchání z výše uvedených stránek pak tyto:
http://ylejbees.com/index.php/propolis/4...-dykhaniya
Delali jste nekdo propolisovou tinkturu za pouziti ovocneho destilatu? Doma se mi hromadi rok za rokem 65% merunkovice (nestiham to pit), tak premyslim, ze ten propolis vylouhuju v tom. Mohlo by to mit hned dvojnasobne lecebne ucinkyBig Grin
V pohode,ja som skúšal Vodku40% a aj potravinársky lieh 80%.
Zdravím, nemůžu nikde najít výrobní postup propolisové tinktury. Můžete mě někdo nasměrovat, nebo mi poradit? Loni jsem si naškrabal z rámečku a hodil sem to vyluhovat do půllitru meruňkovice domácí. Zapomněl sem to v garáži a v zimně jsem to našel, tak sem to přesunul do ledničky. Potom jsem se někde dočetl, že se propolis dostatečně neuvolní v alkoholu, který má 50 %. Že je to k ničemu. Že je potřeba lékařský, nebo potravinářský líh, který má min. 90 %. Takže jsme to pak s kámošema normálně sprostě vypily. Letos sem si sehnal tento líh. Má víc než 94%. Naškrabal jsem si do zavařovačky asi 3 centimetrovou vrstvu propolisu. A co teď? Mám to vmíchat do půllitru, nebo do litru??? Jak dlouho se to luhuje? Potom se to asi musí přecedit ne? Nevím jak začít. Jaký je poměr zhruba a jaká doba luhování??? Děkuji všem.
Já si dělám propolisovou tinkturu pro svoji potřebu a potřebu známých. Půl litrové sklenice dost čistého propolisu vydrceného ze sítě (jemné co je do oken) zaliju po hrdlo 70% slivovicí a když v tom chci mít víc voskového podílu, aby to po natření déle vydrželo, tak to na konci procesu dám vyluhovat na topení (na radiátoru teplota nepřesáhne 40 stupňů) po dobu dvou tří dní (často protřepávám) a podobně postupuji před tím po dobu čtrnácti dní, ale obsah neohřívám. Pokud tam nechci vosk, tak stejný postup, ale bez ohřátí na topení. Vznikne hodně účinná tinktura. Pokud dáváte nebo prodáváte tuto výslednou tekutinu, tak vždy upozorněte na možnost alergické reakce, a že při aplikaci na sliznice to dokáže tyto sliznice popálit, když se nenaředí. Na aft v ústech přiložím vatový tampon napuštěný tinkturou. Aft se lihem spálí a propolis to posléze doléčí, ale aft již neobtěžuje. Pozor známá tuto tinkturu i přes mé upozornění použila v celých ústech Angry a celá ústa si popálila.
ja propolis dam najskor do mraznicky a potom zamrznuty pomeliem mlyncekom na kavu - je to pekne sypke a lepsie sa to luhuje Smile
(09.09.2015 18:06)Viktor napsal(a): [ -> ]...a že při aplikaci na sliznice to dokáže tyto sliznice popálit, když se nenaředí.

Propolisová tinktura se nedá ředit - vysráží se.
(09.09.2015 16:57)alesjochman napsal(a): [ -> ]Zdravím, nemůžu nikde najít výrobní postup propolisové tinktury. Můžete mě někdo nasměrovat, nebo mi poradit? Loni jsem si naškrabal z rámečku a hodil sem to vyluhovat do půllitru meruňkovice domácí. Zapomněl sem to v garáži a v zimně jsem to našel, tak sem to přesunul do ledničky. Potom jsem se někde dočetl, že se propolis dostatečně neuvolní v alkoholu, který má 50 %. Že je to k ničemu. Že je potřeba lékařský, nebo potravinářský líh, který má min. 90 %. Takže jsme to pak s kámošema normálně sprostě vypily. Letos sem si sehnal tento líh. Má víc než 94%. Naškrabal jsem si do zavařovačky asi 3 centimetrovou vrstvu propolisu. A co teď? Mám to vmíchat do půllitru, nebo do litru??? Jak dlouho se to luhuje? Potom se to asi musí přecedit ne? Nevím jak začít. Jaký je poměr zhruba a jaká doba luhování??? Děkuji všem.

Doporučuji k přečtení tohle MV - zázračný lék propolis
docela dobrý souhrn

Jinak jsem zkoušel důkladně prolouhované zbytky přecezené přes plátýnko trošku vyždímat rukou, nemohl jsem to pak z ní dostat. Pomohl zas až hadr s lihem, úplně ublemcaný ruce. Jestli jste tohle do sebe házeli paňákama, tak musíte mít plechový žaludky a aspoň týden jste museli vonět jako propolisový voňavý stromečky do auta. Big Grin
(09.09.2015 20:33)Boris napsal(a): [ -> ]
(09.09.2015 18:06)Viktor napsal(a): [ -> ]...a že při aplikaci na sliznice to dokáže tyto sliznice popálit, když se nenaředí.

Propolisová tinktura se nedá ředit - vysráží se.

ale dá..samozrejme nie vodou,ale alkoholom..ja robím základný výluh s 80% liehom a potom ju riedim na ca 60-65% domácou 52kou..
Chlapi, jak těžíte propolis? Normálně ho oškrábete z rámků a nástavků, nebo používate nějaké sběrné síťky na strop? Docela bych si taky chtěl udělat tintkuru a nějak toho nejsem schopen natěžit tolik.

Diky LS
Na jaře 3x silonové síto přes sebe, těžké ocelové síto, čistá utěrka na gumičku místo víka a instalace ve včelínu. Musí to být maximálně průdyšné. Po zalepení mezery posunout o mezeru mezi rámky. Až to zalepí celé, dát do plastového sáčku a do mrazáku. Až to zmrzne tak se to rezemne, vydrolí, případně na dva pokusy.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Referenční URL's