Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Portál farmáře pro včelaře
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Zdravím, podle čerstvé informace je od minulého týdne zprovozněn Portál farmáře i pro včelaře.

http://eagri.cz/public/web/mze/farmar/IZ...dence.html

Citace:V aplikaci IZR na Portálu farmáře mají chovatelé včel (disponující přihlašovacím jménem a heslem) zpřístupněné údaje z ústřední evidence. Současně je nově umožněno prostřednictvím Portálu farmáře zasílat hlášení počtu včelstev a umístění stanovišť elektronickou formou. Včelaři též mohou tímto způsobem aktualizovat své kontaktní údaje. Chovatelé včel dále mohou využívat funkcionalitu delegování práv ke svým údajům na jimi zvolenou osobu mající přístup do Portálu farmáře, stejně jako ostatní chovatelé. Chovatelé včel, kteří mají zájem o přístup ke svým údajům prostřednictvím IZR na Portálu farmáře a nemají dosud vytvořený účet pro přístup na Portál farmáře se musejí zaregistrovat prostřednictvím odkazu uvedného pod tímto článkem nebo postupem uvedeným na úvodní stránce Portálu farmáře Je to jeden z postupných kroků, které ministerstvo provádí v souvislosti s novelou rostlinolékařského zákona. Směřuje ke zrychlení komunikace mezi zemědělci (a ostatními uživateli pesticidů) na straně jedné a včelaři na straně druhé.
vypadá to, jako by SZIF chtělo časem rozdělovat dotace stejně jako jiným chovatelům napřímo, bez zprostředkovatele, jímž je nyní ČSV ...
jen je otázka, kdo všechno se k těmto datům dostane...
i když - v ČSV se k tomu už asi dostal kdekdo, vzhledem ke spamům, co choděj do pošty ...
Jurecka to tak naplno napsal uz pred rokem. Ze vcelstva budou v Lpisu aby si je mohli primo kontrolovat a nemuseli vyuzivat CSV. V navaznosti na zacatek kauzy Cesky med.
To je novinka?
Už na posledním jarním jednání o vyhlášce o nemocech včel se zástupce MZe jasně vyjádřil, že to mají skoro hotové. Jen dobře, že to bude takto nastavené. Keine Panik ... Bude to dobře ošetřeno ... Tedy aspoň doufám, říkali to a slibovali ...
Jako anarchista, neomarxista, permanentní revolucionář a trockista si můžu dovolit i určitou míru nedůvěry ... Big Grin To není špatný stav, de facto jistá forma svobody ...
Jiří
Kdysi jsem se tam registroval v naivní důvěře, že tam uvidím plodiny zemědělců. Dodneška tam nic není. Zemědělci i z poměrně velkých koncernů, nejsou schopni dojít si pro seznam včelařů ani na městský úřad, natož pracovat aktivně s tímto systémem... Pokud se domluvíte s jedním ohledně pesticidů, s dalšími devíti doletu se nedomluvíte nebo nemáte čas je hlídat.

Já sám si nejsem zcela jist, zda chci uvádět do této databáze přesné lokační údaje svých včelnic. Tak aby si je mohl přijet vyzvednout, kdejaký Lojza s valníkem, z druhého konce republiky. Stačí, že to je v CISu u ČSV. Zase bych nad tím tolik nejásal.
Já to chápu tak, že tam včelař nic zadávat nebude, že tam se překopírují data z Ústřední Evidence.
LPIS snad mimo jiné slouží ke kontrole dotací.
Ty postřiky to je takový vedlejší efekt, odpadne pak hlášení na OÚ, které bylo stejně na nic.

maximálně se pak přes SZIF/LPIS bude žádat o 1D tak jako osatatní zemědělci.
Ono to nebude tak jednoduché s registrací a přístupem:
http://eagri.cz/public/web/mze/farmar/po...eagri.html
Buď žádost s el. podpisem, nebo přes datovou schránku. Nebo osobně na SZIF k ověření totožnosti. Což je ale logické ...
Zkusím to.
Chovatel tam zadávat údaje po získání přístupu bude moci, dokonce vypadne i Hradištko, půjde to přes tento portál.
Jiří
Mimochodem: jedním z aspektů je i to, že bude lepší přehled o zavčelení konkrétních oblastí. Takže podle toho může třeba SZIF a MZe upravit směrování dotací tam, kde je to víc potřeba. Tak to aspoň říkal onehdá zástupce MZe.
Podstatné je, že bude centrální evidence spravovaná státem, nikoli několik dalších, do nich může kdokoli. Viz ty CISy a neustálé snahy nabourat se do ČMSCh.
Někdo ale nebude mít radost, když na něj bude víc vidět. To je v tuzemsku obvyklé. My trockisti to ale chápeme ...Big Grin
Jirko, svým způsobem je to blbost. Dnes kdy ČsV rozhoduje za svou přestárlou většinu, jak jim zařídí vstupy na SZIF?
A že by si sami zařídili dat.schránky, nebo el podpis, když je to pro život zbytečné? No nevím, spíš budou hledat "alternativu".Big GrinBig Grin
(23.08.2016 10:26)Jiří Matl napsal(a): [ -> ]Mimochodem: jedním z aspektů je i to, že bude lepší přehled o zavčelení konkrétních oblastí. Takže podle toho může třeba SZIF a MZe upravit směrování dotací tam, kde je to víc potřeba.

To je dobré scifi.

(23.08.2016 10:26)Jiří Matl napsal(a): [ -> ]Někdo ale nebude mít radost, když na něj bude víc vidět. To je v tuzemsku obvyklé. My trockisti to ale chápeme ...Big Grin

Jen se smějte. Ale co, je to váš majetek.
Víš koik lidí vidělo a vidí do Cisu???? A opisují si tam informace z formuláře 1D.
(23.08.2016 10:34)Zdeněk Brentner napsal(a): [ -> ]Jirko, svým způsobem je to blbost. Dnes kdy ČsV rozhoduje za svou přestárlou většinu, jak jim zařídí vstupy na SZIF?
A že by si sami zařídili dat.schránky, nebo el podpis, když je to pro život zbytečné? No nevím, spíš budou hledat "alternativu".Big GrinBig Grin
Jasně, Zdeňku. Ale do svého účtu budu mít přístup jenom já. Aspoň tomu chci věřit. A pokud někdo jiný, tak zase věřím, že budou nastavena určitá pravidla.
No a další věc: jedalo se i o tom, že v rámci tohoto portálu by se měla objevit i veřejně přístupná tabulka všech včelařských akcí, tedy pokud jsou nějak státem dotovány. A to v jakémsi povinném předstihu. Neznám podrobnosti, ale svým způsobem by to prý pomohlo zamezit podvodům s dotacemi na vzdělávání, na které upozornilo MZe (to jsou ty ZO ČSV, které vykazují např. cca 40 přednášek za měsíc). Na to se ČSV celkem úspěšně snažil prosadit restriktivní opatření pro dotování vzdělávání. Skutečným důvodem bylo ale omezení plurality a znovuzískání již ztraceného monopolu na jediné přípustné pravdy.
V podstatě je to klasická ukázka toho, k jakým propletencům vede kličkování mezi vejci ...
Upřímně: nejraději bych vzdělávání včelařů nechal pouze na nich a na volno (stejně to neocení a ani si to většina nezaslouží) a obrátil pozornost na zatím nevčelařící avšak produkty včelí píle milující veřejnost. Ale to by bylo už do jiných témat a vláken.
Jiří
taky mám hlavně strach z Lojzů s valníkem ...
do CIS sice kouká kdekdo, ale povětšinou to nejsou Lojzové, spíš "přátelé" ... je otázka, kdo mi může včely odvézt dřív ...
takže to bude fungovat nakonec následovně - doma budu mít nahlášeny všechny včelstva a stanoviště v loukách a lesích budu jen "kočovat"... Cool
Jirko, já nezpochybňuji portál jako takový, ale praktické použití. Kolik myslíš, že se přidá nás, přestárlých důchodců? Jedině befelem, tak jako i jinde.
Já bych tomu dal čas, Zdeňku ... Těch, kteří to budou chtít zkusit, nebude málo. A za ty ostatní to holt někdo udělá. Ale hlavně už v tom snad nebude takovej bordel jako nyní. Doufejme, hrome ... My trockisti furt doufáme ... Big Grin
Jiří
Běžný člen zřejmě podepíše papír že zmocnuje jednatele správou svých údajů - je to tam umožněno.
Tak nevím pánové, to je zřejmě začátek svéprávnosti včelaře a možná konec vyřizování dotací přes ČSV, kde je zákulisně nařízená neochota pro nečleny spolku 1D administrovat a jsou i nepotvrzené zprávy o jednání s prvky vydírání.
Remcáte a remcáte, já to osobně vítám a zaregistruji se. Exclamation

A pokud má někdo pocit, že se jako funkcionář ČSV nechovám podle morálního kodexu, tak zde to vysvětlím.
Nevidím žádný pozitivní přínos jako hlavní náplň spolku počítat peníze a začíná mě to čím dál víc srá............
Já chci organizovat osvětu a obyčejné setkání včelařů v hospodě, pokecat předat si zkušenosti, pomoct při převozu včel, zorganizovat včelařský bál atd.
Ano na to jsou potřeba peníze, ale kdo si myslí, že peníze na vaše aktivity poskytne nynější vedení je bláhový, ty zřejmě nemají ani na vlastní provoz.
Hodně aktivit si můžeme zaplatit napřímo sami.Idea
(24.08.2016 8:12)Milan Šimonovský napsal(a): [ -> ]kde je zákulisně nařízená neochota pro nečleny spolku 1D administrovat a jsou i nepotvrzené zprávy o jednání s prvky vydírání.

Tohle k nám na východ asi ještě nedorazilo. Můžete prosím jmenovat abych se mohl zeptat jmenovitě přes zástupce v RV, nebo mohu odkázat na Vás ? Ušetřilo by mi to čas, zatím to dělám ochotně pro všechny bez rozdílů.
V pondělí jsem odeslal žádost a právě před chvílí přišel mail s přihlašovacími údaji. Tak to to jdu prozkoumat.Wink
Takže jsi nemusel osobně? Dat. schránka nebo el. podpis? Nemám ani jedno, takže mě asi osobní návštěva nemine, ale není to problém.
S díky
Jiří
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Referenční URL's