Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Plošinové palety
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Trošku se obávám, že takové zařízení u nás nebude mít homologaci pro silniční provoz. Ale je to geniálně jednoduché, jednoduše geniální.
Na vozík, ktorý má výšku cca 30cm stačí aj šikmá nakladacia plošina.
No je to super!
Když si vzpomenu jak jsem naplnil několik vozíků kamením a překátrovanou zeminou za pomocí nájezdové fošny Sad -fuj to byla fuška najíždět s plným kolečkem.Hlavně ke konci když stojím na šikné fošně a snažím se nad hlavu zvednout ruce abych kolečko vyložil.
Tady pak stačí obyčejnej rudl pro naložení úlů.
JJ, vyzerá to super, pre pár včelstiev určite najjednoduchšia vec. Nerieši to však môj problém, teraz prevážam na jednu várku 18 včelstiev a zdá sa mi to máloBig Grin Nevýhodu vidím opäť v nutnosti použiť na nakladanie nejaký vozík čo zaberá zbytočne čas a energiu. Každopádne na kočovku s pár včelstvami by som to asi bralTongue
Miro ty si gymnasta Wink. Plošina musí byť přiměřeně široká, dlhá a hrubá a ak strategicky využiješ krivosť terénu, tak jazdíš skoro po rovine.
Plošinové palety sa rýchlejšie skladajú, ale ak tam máte uhynuté včelstvo treba ho nahradiť. Ak používate nakladacie rameno, tak si vyberáte silné včelstvá ako bonboniky.
Zajímalo by mne, jak máte úly na paletách zabezpečené proti krádeži. Nějakých rámů se snad do jara dočkám, ale tohle vyřešené nemám. 0Huh
Wink
No k tomu zabespečení.
Nahoře mám rám z elka 3x3cm ve kterém budou sedět dna které ještě musím upravit na daný rozměr rámu což je 46,5cm.Bude to celkem zábava protože mám každé dno jiné.
No a jak to bude sedět z těch elkách tak je provrtám z přední i zadní strany a přišroubuju.Bez dna mi snad nikdo včelky neodveze.Myslím si že nebude problém pokud jedno včelstvo bude na třech nástavkách a druhé třeba ve dvou.Klidně přikurtuju každé extra když to bude třeba.
K těm kurtám. Já jsem u pár obyčejných použil lanko od kamionu - plombovací. Až seženu další lanko, tak jich pár ještě udělám. Jenom odřízneš popruh a dáš to tam.
Proč to říkám. Ty obyčejné - za 45,-Kč moc neodolávají UV záření a na konci sezóny začínají občas křupat. A popruhy za víc jak 50,- tam dávat nechci. Já si to připravuji, neb budu zase dávat úly na stanoviště mezi ovečky.
Jinak to sklápění vozíku - to je extra nápad! Na suť úplně super.
(21.12.2014 22:22)reguz napsal(a): [ -> ].... a co toto řešení
https://www.flickr.com/photos/renegadetr...otostream/

zdraví reguz

Tak jsem několika výrobcům přívěsů poslal odkaz na obrázek a zatím odpověděl Agados http://www.agados.cz/hsp
Přívěs HSP B1 1300 kg plošina,reling……………………………………59.900,- Kč + 21 % DPH
Přívěs HSP B1 1300 kg plošina , Al. Bočnice 100mm…………… 62.705,- Kč + 21 %DPH
Nyní akce: SLEVA – 10 % z cen bez DPH
Sad
Reguz
Po zhlédnutí tohoto videa jsem neodolal a objednal si tento zvedák.Budu pro něj mít i další využití a tak nebude ležet ladem.Sice nemám palety s přesahem jako Slovenský kolega abych to mohl rovnou zvednout ale bude fajn spustit si paletu po vytažení vozíku níž k zemi a usnadnit si tak přístup.
Mají to dobře vymyšlené a funguje jim to.Trochu mě u toho odrazují ty upínáky nohou ale asi to stačí.
Čo je to za zdvihák?
Chalani sú zohratá partia a kočujú na asfalte. Kolega takto kočuje sám a v skutočnom terene. Paletu dvíha len oporným kolieskom. Keby ho mal kto natočiť, určite by to bolo tiež zaujímavé video. Po skúsenosti s paletou by som predsa len volil nakladacie rameno a plaťák na 30 včelstiev. Jeden chlap, jeden vozík, jedno auto a jeden kameraman Wink. Ten zdvihák sa zíde vždy, ja mám pre istotu hrebeňový 3t.

No a zimomriavky mi naskočili pri pílení spadnutého konára. BOZP - iba pilčík mal predpísané trenky a šľapky.
Je to tenhle-
No to by bylo fajn mít u kažkého pole parkovištěWink.Také to chci zvedat jen s tím opěkným kolečkem a pak to snížit pomocí tohoto zvedáku.Kočovat sám by asi nikdo neměl.Nastávají různé situace kdy je dobré mít někoho u sebe.Jde tu především o bezpečnost.Chystám se na stanovišti uříznout pár břízek a tak jsem zvědavej jak si zvedák poradí s těmi pařízky aby mě tam pak nepřekážely při sekání.
Osobne by som do paliet už nešiel. Ani nie kvôli pracnosti, dokonca aj v teréne sa dá pomocou zdviháku všeličo prekonať, horšie je to so zberačmi vzácnych kovov Sad Ako píše Albert, ja tiež kočujem sám, rameno som namontoval teraz cez zimu, doteraz som kočoval za pomoci včelliftu, rameno je však rýchlejšie. Zatiaľ je to čisto mechanické bez elektriky, dá sa však prispôsobiť ( ak bude časBig Grin )
Zdvihák spomínaný v predchádzajúcich príspevkoch majú na uni-max.sk alebo uni-max.cz tento týždeň v akcii so zľavou 15%.

15% zľavu ponúkajú všeobecne na každý prvý nákup po registrácii, takže to až taká veľká akcia nie je...

http://www.uni-max.sk/univerzalny-pakovy...k-ldj33/d/
Nejhorší na všech ukázkách geniálních řešení je naprostá absence toho, co vás čeká v terénu. Tedy v noci pod koly v lepším případě rosa a absence ideální roviny. To pak většina řešení rychle utrpí újmu. Sběrači kovů, to je průšvih!!! Uvidím co čeká mě. Palety by měly být koncem měsíce hotové a je to cca 500 kg železa. Uvidíme, rozhodně jim to výběrem terénu neulehčím! Zdraví R. S.
Na kompenzáciu nerovnosti terénu pri skladaní palety je dobrý dlhý nájazdový klin. Dve dosky do tvaru A s nastaviteľnou rozperou. Osvedčili sa mi aj podložky pod podpery rôznej hrúbky.
Zdravím tento zvedák na Aukru za 1299,-
Zdravím.
Nemám teď po ruce soupis zařízení ke kočování na které lze žádat o dotaci a tak se ptám jestli by se tam nedal zahrnout i tenhle zvedák.Je to používané především pro tento účel a tak si myslím že by se tam mohl přidat.
Na stránkách výrobce kočovných palet je tento zvedák k tomu také používaný a paleta má pro něj i extra zářez ve tvaru T kam se nastrčí.
Co myslíte půjde to a nebo ne?
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Referenční URL's