Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Plošinové palety
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
3 x 3/4 N sú aj v plnom rozvoji dosť na plodisko a další NN je už rezerva - medník, alebo "pelník" pod plodiskom. Po skončení znášky na kočovnom stanovišti sa odoberie med a zostava sa upraví na 4 NN. Na vrchole repky je štandart 5-6 NN.
Albert diky za informaci. Nějak to zkusím upravit, at mi to vychszi na 5ks 2/3 L.
Je rozdíl mezi včelstvy na kočovné paletě, když jsou včelstva ve dvou řadách a každá je na jinou stranu?
Mám na mysli kočovné palety, které používá pan Kolomý.
Jedná se mi o rozdíly v medném výnosu a o letovou aktivitu mezi řadami.

A jak je lepší palety nasměrovat?
Směrem sever a jih nebo východ a západ?
Děkuju za odpovědi, Honza.
Na kočovke je už orientácia letáčov bezvýzamná, ale ak sa dá, tak letáče na V a Z.
Paleta po rekonštrukcii. Podlaha z OSB dosky bola fiasko, tak som pod úle nedal nič a v strede sú dosky a koľajky na tretí vysúvací rad úľov. Spolu by sa dalo previesť 24 úľov, ale na to už nemám stavaný príves. Šikmá lavica sa zasunie medzi úle a bude slúžiť aj ako pracovná podlaha pre tretí rad úľov. Vysúvanie stredného radu by sa dalo urobiť vysunutím podpier, ktoré budú ako kotva a potiahnutím palety. Ale chce to na lúke kúsok rovinky.

[Obrázky: paleta1.jpg]

[Obrázky: paleta2.jpg]
Už jen nástřik a je hotovo,snad jsem na nic nezapoměl Smile
Zdravím.
Richard,zabudol si na príves /my máme 3,5 t/ s hydraulikou a hlavne nezabudni na to,aby si zabezpečil stojiny ,aby sa váhou palety nezarývali do zeminy .My máme pod každou stojinou vyradený kotúč z diskových brán/dajú sa zohnať v každom poľnohospodárskom podniku /.

Bojo.
(22.04.2016 12:16)LumaB napsal(a): [ -> ]Já to mám uděláno přesně taky tak. Koupil jsem vrak vleku pro převoz aut a udělal toto:
Jen by mě zajímalo jestli kolega má ty palety na papírech. Já jsem se určo vlezl do 7000Kč bez mojí práce.

Jen dotaz (nerýpu, ptám se ryze prakticky): technickou prohlídku neřešíš? Co povinné ručení?
Svého času jsem o něčem podobném přemýšlel, ale nechal jsme to být právě z těchto důvodů. S napevno přidělanými úly je nemožné udělat/obnovit TK a vyjet bez povinného ručení- to by při špatné konstelaci mohlo znamenat odevzdat užitek z kočování na úřad.
Jen dotaz na to povinny ruceni-existuje pry vyjimka na "tazeni zemedelske techniky", ktera se nahlasi na policii vcetne trasy a data a da se to individualne prevezt. Existuje to jeste??
Hezky novy rok!
Honza
To není výjimka na pojištění, ale na povolení k užití pozemní komunikace vozidlem bez TP.

Pojištění bys měl mít tak jako tak, ale myslím, že by mělo jít sjednat na omezenou dobu,
v případě kočování stačí cca 2 - 3 měsíce v roce.
pokud nema vozidlo TP, tak jak se sjednava pojisteni? pripojistuje se to tedy na tazne vozidlo, predpokladam
Honza
Honzo,povinné ručení tě sjednají co by dup.I na zkrácenou dobu /3 - 6 měsíců /.Pouze až půjdeš sjednávat průjezd / trasu/ tak znova
zaplatíš.A není to málo. F.V.
Tak sem dnes osadil dvě palety Rolleyes
Zdravím.
Richard ,pekná práca.My vyrábame palety s pohyblivými stojinami,kde pomocou kolíkov nastavuješ výšku podľa nerovnosti terénu a taktiež zabezpečíš výšku palety pri nakladaní na prívesný vozík.

Bojo
Mám pocit, že ta malá paleta má nastavitelné nohy.

[attachment=4773]

V každém případě si myslím, že stavitelné jsou vhodnější, než pevné. Postaví se na dlaždice, seřídí zhruba výška a zbytek doladí motyka.
Falcované nástavky stačí pri preprave zaistiť gurtňou, ale úle bez falcu musia byť dosť komplikovane fixované proti posunutiu.
Stavitelné nohy má i ta velká, mám ty i ty Smile
(01.04.2017 8:57)Albert Gross napsal(a): [ -> ]Falcované nástavky stačí pri preprave zaistiť gurtňou, ale úle bez falcu musia byť dosť komplikovane fixované proti posunutiu.

Albert,

Mám bez falcov a gurtňa na každý úľ, inak to nejde. Takto zagurtňované nie je problém. Ja som napriek jednoduchosti palety zavrhol, dôvodov je viac.
Jaký?
Richard, tu sú Paťkové dôvody a pre veľkého včelára je systém stojanov výhodnejší, ako palety. Témy už sú dlhé, ale niekedy sa dá vybrať rdada aj z prvých úderníckyh príspevkov.
https://www.vcelarskeforum.cz/tema-Plosi...4#pid69434
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Referenční URL's