Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Plošinové palety
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Na zvedák za 40 Euro? asi 1200Kč?

http://www.uni-max.cz/univerzalni-pakove...otechnika/

6 sklenic medu?Cool
Přesně tak Karle.
Když už budu žádat tak proč to nepřidat jastli to jde.Pokud ne nic se neděje nezchudnu.Wink
To ale není odpověď na můj dotaz.
Zdravím.
Nemám teď po ruce soupis zařízení ke kočování na které lze žádat o dotaci a tak se ptám jestli by se tam nedal zahrnout i tenhle zvedák.Je to používané především pro tento účel a tak si myslím že by se tam mohl přidat.
Na stránkách výrobce kočovných palet je tento zvedák k tomu také používaný a paleta má pro něj i extra zářez ve tvaru T kam se nastrčí.
Co myslíte půjde to a nebo ne?
[/quote]

Nemél by někdo odkaz na soupis zařízení ke kočování? Rád bych se mrknul o co že se dá požádat na dotaci?
docela bych očekával , že pokud něco hledám tak tam kde to rozdávají v tomto případě na webu SZIF

ale dám to i do přílohy - je to dokument platný pro včelařské roky 2013 - 2016

[attachment=3216]
Já bych to viděl asi tak: Staví li ti palety nějaká firma, přičte se cena do její faktury a pak to lze. Máš li nějakou fakturu a zvedák dáš do dalšího řádku žádosti a vše přesahuje 20 ooo Kč dostaneš ji také. Děláš li si vše doma sám a v účtech máš přes 20 000 nedostaneš nic. Alespoň to byla podzimní informace ze Svazu, kde jsem se byl poptat protože řeším něco podobného. V dotacích není místo pro šikovné, ale pro výrobce a obchodníky. Navíc dotační přilepšení jsou rok od roku nižší a doby kdy se vyplácelo 50% jsou dávnou minulostí. Zdraví R. S.
jsem zámečník a vše si vyrábím sám.No ale jde o to že máme včely SLUŽEBNÍSmile ve firmě. Tak veškerý matriál jde do nákladů stejně.Tím i zvedák-výše uvedený a další potřebné věci kolem jako materiál na úly..... Lze i tady na to získat v tomto případě dotaci?
Děkuji už jsem to našel.
Ještě by mě zajímalo zda jakákoliv firma která má oprávnění na výrobu např.správný ŽL může vyrábět např.např. odvíčkovač,úly a další zařízení na dotace?
Správný živnostenský list? pokud to není zrovna finanční poradenství, tak snad každý řemeslný nebo obchodní. Co řešíte, jakákoli firma může obchodovat a tak vám může prodat cokoli a je jen na vás pod co to zařadíte u dotací.

Když koupím nerez stůl do kuchyně a prohlásím to za odvíčkovací stůl a k tomu do kuchyně ohřívač jídla a várnici a budu to používat na ztekucování medu a k tomu nerez kastroly - tak je to snad OK.

Vše třeba od firmy která prodává nádobí.
Karle bohužel živnosťák nestačí Sad musí dojít ke změně vlastnictví a to je proveditelné pouze nákupem u někoho jiného (lze to bejít tím, že to prodáte sousedovi a on vám to za ty samý prachy prodá jako včelaři = to už je vše OK) nebo přes právnickou osobu (vlastněnou pouze a jedním tím samým včelařem = taky jsem si ji založil neb ŽL mám na DPH a to se mi zde využívat nechce neb mi to zbytečně dotace prodražuje Big Grin ) )
To mě ani nenapadlo, samozřejmě musím doklad o pořízení.

Já myslel že je otázka, zda firma co od ní nakupuji musí mít živnosťák na "včelařské potřeby" a zda ten název včelařské potřeby musí být na dokladu.

S takovou interpretací jsem se leckdy setkal.
Takže to jde jak vidím.
Díky Bobře je to dobře.Wink
U nás sa môžu kupovať len nové prostriedky. Ale napr. takú paletu môže vyrobiť hociktorá firma, teda aj živnostník od železa. Ten vám môže vyrobiť aj paletu, ktorú si vyrobíte doma sám a za vysokú cenu. On vám požičia meno firmy za určitý poplatok. Problém by mohol byť s certifikátom a pod.
Tak palety už mám doma, prázdná váží 200kg. Ještě narovnat úly a může se vyrazitSmile
Zvedat budu tímto http://www.maxim-pneu.cz/cz/navijaky-dra...ck-48.html

[Obrázky: 2015_03_24_10_43_53.jpg]
Krásne palety. Cenovo to ako vyšlo?
Pri takejto konštrukcii podpier sa paleta pri chôdzi trochu hojdá. Paletry z Prievidze to majú vyriešené.
Napr.: http://www.vcelarskeprivesy.eu/img/n2.jpg
Právě že nemele na fotce to není vidět, ale jekli co jsou nasunuty do sebe mají vůli pouze 1mm a navíc ty co se vysouvají do boku jsou po vysunutí dotaženy šrouby.
dnes jsem dodělal svoji paletu na kolechBig Grin

[Obrázky: WP_20150415_19_38_39_Pro.jpg] [Obrázky: WP_20150415_19_38_57_Pro.jpg] [Obrázky: WP_20150415_20_08_53_Pro.jpg]
Toto je moje výroba WinkDolaďuji kosmetické nedostatky u 3 palet a vyrazím. Jsou 6 m dlouhé a jedna je na 11 včelstev. Mají odklápěcí střechu a vyřešen jednoduchý zdvihák. Obsluhují se ze země. Jedna váží asi 150 kg a finančně přišla asi na 10 000 Kč. Nakládám a skládám pomocí zmíněného heveru o kterém se dá říct pouze to, že je super. Nejdřív pojedu do lesa, potom na slunečnici. Podle výsledků uvidím co dál! Zdraví R. S.
Dobrý den,
doporučíte mi výrobce kočovných palet pro cca 12 -14 úlů?
Děkuji
Krasne odpoledne,
pokusim se malilinko ozivit tohle tema o zajimavy zvedak, ktery jsem nasel
Honza
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Referenční URL's