Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Ankety Buckfast - dovoz, chov
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Pane tom.50 , pokud to bylo snad trochu i na mne , tak by se jednalo o omyl , já jsem plně proti dovozům .
Mám přehled o tom co chtějí přivážet možná větší než propagátoři dovozů , ale jednoznačně stojím proti tomu .
Prosím aby admini odstranili příspěvek č. 38 nebo zrušili dočasně přístup. Tom. 50 porušuje v druhém odstavci pravidla fóra pro rasistický obsah.
Děkuji.

Citace:Publikování názorů a informací porušujících zákony ČR/SR (pornografické materiály, informace porušující autorská práva, názory vedoucí k hanobení rasy, národa nebo přesvědčení) je přisně zakázáno! Sami můžete administrátory a moderátory na podobný příspěvek upozornit.
Tak to ohlas tím červeným praporkem v pravo pod příspěvkemn a nedělej tady estrádu!
Co nemáme, dovezeme.
(25.03.2016 13:32)KaJi napsal(a): [ -> ]POkud si projdete mé přípspěvky jsem proti jakýmkoli dovozům. I kraňky.

A že se dováží matky, dneska i BF je důsledkem mizerné chovatelské úrovně a kvality tady u nás.

Ale řešením není zakázat dovoz ale mít domácí kvalitu schopnou konkurence. To jale á a ani další tady za vás nevyřešíme, to si musí/te/ vyřešit v ČSV a v jeho chovatelských sdruženích sami. .

Proč si jen vy a jen vy pořád stěžujete, že tu nejsou kvalitní matky a kvalitní včely? A nebo jinak, systém vyšších chovů je tak složitý, že to každého rozumného odradí a že by to, co opakovaně tvrdíte byl výsledek?

Já jsem typ, a mnohým lezu na nervy, že mě nestačí furt jen držkovat že je něco nějak a nebo že něco není ale ptám se, proč je tomu tak.

Někdo jen držkuje, kalí vodu a nahrává vlastně pašerákům tím, že vytváří, nejspíš falešný dojem, že tu jsou špatné včely a že jinde mají lepší. Co děláte vy proti tomu? A nebo co děláte pro to, aby tu byly včely lepší?
Samé expresiva ale úplný nic, žádné sdělení, ještě větší povyk, než na koho je ukazováno.

K tomuto problému jsme se tu vyjadřovali nesčetněkrát, pro Tom50 po padesáté - neexistuje veřejně dostupná chovná kniha a neexistují chovatelské ročenky, neexistuje žádný veřejný přehled o tom, co a kde si mohu koupit. Neexistují testační stanice a nezávislý subjekt, který by chovný materiál testoval. To, co je tu za velké dotační prostředky vyvolenými experty zachraňováno, je jen jejich tajemství a my máme jen věřit tomu, že to je nejlepší na světě. Já za sebe říkám, nevěřím!, protože se ani nesnaží udělat něco pro to, aby získali kredit a uznání. Ve Včelpu podváděli a tady tuším také problém. Stéle méně včelařů jim věří (totiž oni nabízí jen tu víru) a testují kde co, neboť ty testy za ně nedělá ten, co za to dostává tučně placeno. Obdivuji ty zaslepence, co se tu ještě vyskytují, že se jich přesto zastávají.
Já vám děkuju za vysvětlení a celkem s vámi souhlasím (jestli vás správně chápu). To, co říkáte čtu poprvé. Ne že by se to tady nepsalo, ale nijak jsem se tomu nevěnoval a neřešil to, Kupuju si ins matku a od ní chovám a nic jiného neřeším. Určitě to ale nebudu já, kdo si myslí, že je nejchytřejší a nezačnu sem pašovat jiné včely.
A to je to co kritizuju. Já se potřebuju spolehnout, že stát funguje, je tu pro mě a hájí moje zájmy a ne že si sám budu muset furt hlídat záda a hlídat, kdy mě nějaký sr.č podvede, napálí. A na to by tu měl být můj Svaz a ne pana Peroutky, paní Machové a dalších.

A když je to tak špatné, ok, tak ale nelze pašovat včely ale je nutné legálně usilovat o změnu. Jinak se to nazývá anarchie, myslím.

Co popisujete by asi měl zastřešovat Svaz, z logiky věci vyplývá, že kdo jiný. A nebo by měl minimálně zveřejňovat to, co popisujete.
No a já stále tvrdím, že než Svaz opouštět by stálo za to vymést Augiášův chlív a Svaz revitalizovat (mému pojmu recyklovat se Milan Havelka vysmálWink)

Běh na dlouhou trať? No ano, snadné a pohodlné cesty vedou do pekla ne?
Vy si ten chlív vymeťte, když myslíte že by tam někdo zůstal po té co začnete zametat ale já si už kupuji matky jen tak do sbírky, pro srovnání a doplnění. Základ jsem si vybudoval nákupem a nyní už jen chovám a vybírám.
Nezajímá mě původ, ale jediná schopnost - přežít a dobře vyzimovat. Smile Ostatní musí být jen v normě použitelnosti.


A ta inseminka co si kupujete je tuzemského původu, nebo je to dovoz? Tedy to z čeho se inseminuje.

Mimochodem kolik je tedy tady chovů kde se šlechtí domácí linie?
Já skončím s počítáním velmi rychle. Ale je to možná tím, že chov Kraňky je znám jen z inzerátů .. .. iz to stále omílané

Tak se nedivte, že si komerčně orientovaní kupují tam kde je veřejně dohledatelný původ toho co si objednávají atd.
(25.03.2016 20:52)Milan Havelka napsal(a): [ -> ]Tak to ohlas tím červeným praporkem v pravo pod příspěvkemn a nedělej tady estrádu!

A to si jako myslíš, že admini sedí 24 hodin u počítače aby ihned po nahlášení odstranovali příspěvky, které porušují pravidla fóra a nejen pravidla fóra!
Příspěvek jsem ohlásil před tím než jsem dal i prosbu s upozorněním do příspěvku a estrádu tu dělají jiní, kteří buckfast ve své praxi asi ani neznají, ale ví, že je to určitě špatně. Jak křížení druhů i prospívá ukazují jak vlkojoti tak i člověk - kód neandrtálce. Kdo třeba čte 21 století a nebo viděl dokument Kód neandrtálce ty http://www.ceskatelevize.cz/porady/10352...551280001/ plusy s imunitou zná.

Takže mě, prosím, neurážej.
Jaromíre, važně,...jestli je tohle pro tebe urážka, tak seš nějakej přecitlivělej!Big Grin
pro tom.50,,lepší bude si zajít sednout k Blanici a jít si zachytat,,je to už dlouho co jsme spolu byly na rybach....Chápu a rozumím tvým důvodům,,,ale konečně pravda je prostě taková že BF je včela medonosná tudíž nic neporušuji navíc nic napašuji veřejně mi přijde poštou a prostě Kranka zde není puvodní a opravdu si myslím že chyba jsou dotace a za 50 let šlechtění to vypadá jak to vypadá...Prostě proč bych měl čekat dalších 20 let na včelu odsud když jí muzu mit rovnou s prokazatelnym rodokmenem na spustu let zpetne???Podle neho se muzu rozhodnout o konkretnim kmenu a to tady lze říc tak o třech chovatelích!!!

tudíž jediný problém je v udajné problematice zvýšené bodavosti,,to ale zcela určitě jde řešit zamáčknutím matky to není přece težké???!!!!navíc já třeba ruším i matku která mi hodně klade nad VN v medniku i kdyz je dobrá,mřížku nepoužívám a proto mě to vadí.

A i když se v této otázce neshodneme stejne jako v otázce moru,rád tě nekdy vezmu k sobe ukazat ti BF,protozě mám dojem ze se dlouho zname a pokud jde o toho cloveka co si myslím tak toho i kdyz se moc nevidame velice vazim jako cloveka a skveleho rybare ..

ZÁROVEN se toma.50 zastanu v napadnutí že porušuje pravidla fora čím jako??? tím že říká svojí obavu jako spousta lidí dnes???proč asi???? Že má obavu před Muslimama??Proto hned neco porusuje a je xenofob???ze se boji o budoucnost svych deti v nasi budouci multikulti???zatím osobne nepanikarim ale nebojim se ric ze tu Muslimy nechci,nechci jiny mesity než tu v Lednici atd:.Musilimové sem nepatří to je daný je blaznosvství chtít aby spolu dokazaly zit vsechny narody sveta.....politici a slunickari nechtej rikat pravdu a proto je ten strach mezi lidma zaroven to lidi vyburcuje byt radikalnejsi a pujdou za tim kdo jim bude davat sliby v tu chvily prijatelne resení a jak to dopadlo ukazuje historie....V roce 1934 zmr.a Hitlera poslouchala jen hrstka lidí a z hospod ho hnali holí.....pozdeji nikoli.... kolo se roztoci a jiz nejde tak lehce ho zastavit..

Stejne jako je naivní že se nás nedotknou ter.ut.dotkonou a budou i u nas je to jen otazka casu a jsem rad ze tu nemame metro......Osobně jsem zatim v klidu a snazim se drzet zdravý rozum a 9mm mam jen v práci....zatím......

proto se nebojím říc že tu Muslimy nechci nepatří sem...problém je v tom že nejde o to že to jsou muslimové,,problem je v tom že jsou proste hloupí a tupí bez skol a zakladního socialniho citení a za to prece nemuzu co muzeme je jim v tom pomoc ale ne tady staranim se o ne ale o tom dam jim vzdelani u nich doma..protože presvedcit nevzdelaneho cloveka k radikalizmu je mnohem snažší než cloveka trochu vzdelaneho...a koncim tuhle debatu je to na dlouho...

přeji všem krásný velikonoce a hafo krasných dní at je co vytáčet v medometu a co pozorovat v přírodě..Big Grin
tAKžE PODľA NIEKTORýCH JE BF tá pravá ideálna včela. A kranku poškodili dotácie a šľachtenie. Surprised To vyplýva z toho čo ste tu popísali. Už neviete ako obhájiť dovoz včiel zo zahraničia tak na vine musí byť kranka, ktorú už považujeme za pôvodnú. Na Morave bola kranka vždy pôvodná.
Takže už vieme prečo je slovenská kranka vyhľadávaná po celom svete východ aj západ. AJ teraz máme objednávky cez Španielsko, Francúzsko, UA, Kirgizsko, POľsko. Je totálny nedostatok kraniek, nie preto žeby ich bolo málo, ale preto, lebo je po nich dopyt a tak ich radšej pichnú za 35 € vonku ako doma za 16 €.
Vážení, keď nedokážete včeláriť s krankou, tak to nedokážete ani s ničím iným. Tak jak imigranti sú jedna časovaná bomba (choroby), tak aj dovoz včiel z neznáma je to isté. Dovážajú sa včely aj z Kalábrie - tam už riadi Aethina tumida. Takže len tak ďalej. Kto bude prvý čo tu niečo dovlečie?
Nie kranka je niečomu na vine, nie dotácie ani chovatelia matiek ale každý jeden včelár, ktorý nedokáže včeláriť s tým čo má a pokúša exotiku. Takže samé výhovorky prečo je potrebné dovážať cudzie včely. Ja očakávam, že Češi budú mať aj do budúcna väčšie problémy s výpadkami včelstiev, ktoré sa pravdaže upevnia ešte aj dovozom cudzích včiel aj s novými vírusmi.
Pravdaže aj tým úpadkovým spôsobom liečenie, že za včelára preberá zodpovednosť veterinárna správa, ktorá nariaďuje čím má a kedys liečiť, no a perfektné vyhadzovanie peňazí potom za uhynuté včelstvá na klieštika, vírusy a nozému atď., ktoré na SR nemá obdobu. Na SR keď niekomu padnú včely , nikto mu ich nepreplatí. A takto skončili chovatelia Talianiek aj BF. Preto tí, ktorí ich dovážajú sú u mňňa začiatočníci, ktorí sa musia niekoľko krát popáliť.
Zase podsouvaní,ano pro me BF je ta prava,protoze nemusim mit strach ze budu zbirat roje,ja nevim co tu porad kdo resi,,strasite nic vic a ano dotace nicej vic nez jen vcelarství.argumentace typu kdo neumi vcelarit s krankou neumi nic je detinske....navic ty nejvetsi kritici at si uvedomí ze nekteri zde umi jak nemecky tak anglicky a umi cist zahranicni fora.nekomu BF vyhovuje nekomu ne..modni vlna BF je davno pryc davno jsou vysledky hmatatelny...a nelzi laskave vim presne co si objednavam protoze je to online k dohledani......
(27.03.2016 10:31)KTM napsal(a): [ -> ]tudíž nic neporušuji navíc...
a prostě Kranka zde není puvodní za 50 let šlechtění to vypadá jak to vypadá..

Podle neho se muzu rozhodnout o konkretnim kmenu a to tady lze říc tak o třech chovatelích!!!
.....tudíž jediný problém je v udajné problematice zvýšené bodavosti

Problém,, údajné" zvýšení bodavosti není jediný a naopak je z těch podstatných důvodů ten nejméně důležitý a že to nechceš vědět , tím říkáš jak daleko jsi včelařsky nedošel .
V té vlně dovozů před víc než stoletím se výrazně zmenšilo % přeživších včelstev .
Ztráty křiženců šly více než na 80 %, či 90% , atd. , atd. ATD.
Ta zkratka atd. to je to nejpodstatnější , to o čem nemáš ponětí , kde , co , jak a proč a souvislosti .

Každopádně ten dotyčný včelař černovlasý uváděný ve vláknu termosolár, že mu uhynulo pár set včelstev, tak ten znal rodokmen , kombinace BF a jedné linie kraňky , byly prý lepší než Přesličkovy , ale nějak mu ta znalost rodokmenu nic nepřinesla , když mu zůstalo naživu jen 20 včelstev .

Kolomý, Adamcová, Provazníková a další si vybudovali své provozy s kraňkou a jsou konkurenceschopní .
O p. Volejníkovi a jeho 20 t. medu a víc ročně nemá smysl ani mluvit . Jak on to jenom dělá , bez prokázání rodokmenu spoustu let zpětně ?
Zajímavá informace je , že někdo vozí kraňku do Itálie a má provoz 800 včelstev .
Proč to dělá když je tak špatná ? Jak to , že je konkurence schopný ?

Sojka st. by asi ještě měl mít práci přeloženou z polštiny o BF co jim to tam někde na severu dělalo , že jim to nakonec začlo bodat jako čert , pokud to už nesmazal .
Kraňka zde původní je a česká včela byla přechodová forma mezi černou a kraňkou , už to bylo zmíněno a ne jen tady . Tenkrát nenahraditelný unikát , než se prosadili takoví jako jsi ty .
Argument že kraňka zde není původní je jen řečnický .

Ministerstvo zemědělství už stornovalo jedno povoleni k dovozu , výrok zněl , že povolení bylo vydáno neoprávněně , že z jejich strany došlo k pochybení a porušení zákona .
Tak že se tady bavíme jen o tom , že někdo chce mít znovu vytvořenou páku na úředníky
tvrzením , že včelaři dovozy chtějí (což je blbost ) a že ,,lid si to žádá "
Ne . To jen jedna skupinka si chce protlačit své .
(27.03.2016 13:30)KTM napsal(a): [ -> ]Zase podsouvaní,ano pro me BF je ta prava,protoze nemusim mit strach ze budu zbirat roje,ja nevim co tu porad kdo resi,,strasite nic vic

Na SR vymieňajú BF matky za kranky, kvôli ich veľkej rojivosti.

Už len to hovorí o začiatočníkovi, keď niekto povie, že toto je tá "pravá ideálna včela" Big Grin.
Ideálna včela neexistuje. A môžete vyskúšať všetky matky sveta aby ste nakoniec mi dali za pravdu.
Ale môžte hľadať ďalejWink, ešte je ich na svete dosť a aj priestor na nete je široký, kde sa môžete prejavovať.
(27.03.2016 17:10)JrM napsal(a): [ -> ]Zajímavá informace je , že někdo vozí kraňku do Itálie a má provoz 800 včelstev .

Pokud si měl na mysli to, co jsem někde uvedl já, tak to ještě upřesním; 800 včelstev na chov matek a 500 produkčních na med.
(27.03.2016 17:23)jaro napsal(a): [ -> ]
(27.03.2016 13:30)KTM napsal(a): [ -> ]Zase podsouvaní,ano pro me BF je ta prava,protoze nemusim mit strach ze budu zbirat roje,ja nevim co tu porad kdo resi,,strasite nic vic

Na SR vymieňajú BF matky za kranky, kvôli ich veľkej rojivosti.

Už len to hovorí o začiatočníkovi, keď niekto povie, že toto je tá "pravá ideálna včela" Big Grin.
Ideálna včela neexistuje. A môžete vyskúšať všetky matky sveta aby ste nakoniec mi dali za pravdu.
Ale môžte hľadať ďalejWink, ešte je ich na svete dosť a aj priestor na nete je široký, kde sa môžete prejavovať.

Ideální včela je taková včela, která prošla nezávislou testační stanicí s konkrétními výsledky. Podle těchto výsledků si mohu vybírat podle toho, jaké vlastnosti upřednostňuji. Je mi jedno, jak té včele říkají, pro mne jsou zásadní její vlastnosti. Jestliže tu někdo obhajuje božskou kraňku, tak mi ukažte na jedinou nezávisle testovanou s rodokmenem na území bývalého ČSR.

Pro Jardu Mikuše:
Dovozy před sto lety nelze srovnávat s dovozy v 21. století od renomovaných chovatelů. Tady bych se vůči bodavosti ohradil. Takže nestrašte tu lidi tím, co bylo v předminulém století.
(27.03.2016 18:09)juryn napsal(a): [ -> ]
(27.03.2016 17:10)JrM napsal(a): [ -> ]Zajímavá informace je , že někdo vozí kraňku do Itálie a má provoz 800 včelstev .

Pokud si měl na mysli to, co jsem někde uvedl já, tak to ještě upřesním; 800 včelstev na chov matek a 500 produkčních na med.

A pod jakým jménem jste uváděn v seznamech vyšších šlechtitelských chovů by šlo uvéct? Huh
Matky sice chovám, ale nikde nic nevozím. A asi ani v žádném seznamu nejsem...
JrM měl na mysli tuto zmínku. Stejný provoz jsem ještě zmínil zde.
Onen pán si pro matky jezdí do Rakouska a Slovinska. Netuším proč, ale "naši" kraňku nezmínil Wink
(27.03.2016 18:31)Pavel Holub napsal(a): [ -> ]Ideální včela je taková včela, která prošla nezávislou testační stanicí s konkrétními výsledky.

Tak sa vráťte do materskej škôlky a môžte čítať opäť rozprávky. Reklama je jedna vec a realita druhá. Mám matky, ktoré prešli testačnými stanicami a to aj v Rakúsku, teda sú otestované a nie všetky sú vydarené. Ideálna včela neexistuje, snáď v rozprávkach a v reklamách. Moje ideálne matky môžu u iného zlyhať ale u mňa sú dobré. Prostredie tiež vplýva na správanie sa včiel a tiež samotný včelár a zmena prostredia robí svoje. A aj keď je jedna matka dobrá, jej dcéry už sú na dve veci. Chovam matky, testujem matky a robím výber. Viem o čom píšem. Testoval som matky, ktoré mali byť najsamlepšie ... je to nezmysel. Aj budem opäť testovať zázračné matky, ktoré majú vyvonutý samičiastiaci pud.......proste niekto si myslí, že som hlupák a nerozumiem tomu. Ako by som bol rád, keby to bola pravda. ALe mal som matky v testovaní- úplné plodárky. Preplodovali všetko , obsadili mi najviac ND a to všetky ako jedna (tesotval som ich 4 ks) a doniesli aj najviac medu. Lenže s tými to včelami treba vedieť robiť. Pre iného by to boli rojivky. Takže keď dáte pre jedného ideálnu včelu, pre druhého to budú rojivky. takže záleží aj od včelára, koľko má času a vedomostí. A nemôže byť každá včela ideálna pre každého. Opakujem sú to žvásty. Ideálna včela pre každého včelára a do všetkých podmienok neexistuje!
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Referenční URL's