Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Ankety Buckfast - dovoz, chov
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Např u černé včely je známo a i o té mluvíte při povolení k dovozu , že má silnější křídlové svalstvo , tak že ti trubci vyhrávají letecké souboje a trubec je tulák a zase tulák , který kočuje . U potomstva ten proklatý heterozní efekt s místní populací se ta vitalita ještě navýší a více zprůbojní atd.atd. . Moje praxe říká něco úplně jiného , než ty.
BF má 2 krát v sobě černou včelu , jedná britská a jedna z jižní Francie , ta dokonce k vůli tomu že dobře lítala v silných větrech v tamním kraji , tak že totéž a ještě navýšeno .
Tak že ten výpočet , to nemůžeš myslet vážně to co píšeš . Ty si z nás snad děláš legraci .
Takových nepravd co píšete je tolik , že se na to vůbec nedá stihnou ani reagovat .
ano konečně pochopeno byla to ironie a sranda....nikoli planovany pocet vcelstev......Jo a muzes mi teda dát cislo linie ze ktere vychází tvoje praxe???odkud ty BF pochazely???nebo varis vodu o tve praxi s BF?????Kolik matek jsi mel na stanovisti????Jak jsi zjistil ze trubci BF vytezí???mel jsi jen F1 ktere jsi dal rozmnozoval nebo jsi mel neco kvalitnejsiho???od ktereho chovatele???

Jak je mozny ze mas praxi s BF kdyz je podle vás její dovoz zakázán????Přiletela ti snad ins.matka z ciziny????
To nemůžu , protože bych kompromitoval jedince z PSNV a byl bych ten nejhorší . Jen řeknu , že je to kříženec v pokročilém stavu , tak že mi ukázkově ukazuje věci budoucí . Matka jak nejsluncovatější sluníčko i všechny předkyně kam paměť sahá , včely žlutý pásek .
Zdá se mi, že měníte Kraňku z důvodu neopodstatněné nevhodnosti pro vaši lokalitu za BF . Ale připadá mi to, že se to nechá přirovnat k tomu, že nadáváte na výkon 400kW auta- ale sešlápli jste plynový pedál jen na třetinu....Big Grin Nikdo Vás přece nenutí kupovat matky v Dole....ani u mých včel není po mateřské linii nic z Dolu....a přesto mám Kraňky! Nikdo vás ani nenutí kupovat dotované matky! Ale přesto všechno si každý, kdo chce, a umí to - může vychovat celkem kvalitní Kraňku svými silami....a nepotřebuje ani inseminovaný materiál.....narozdíl od BF..... Takže kde je jaká ekonomická náročnost?
hmmm takže zase jenom jedna bába povídala,,,vaříš z vody a ten kdo rika nepravdy jsi ty,,,,,,a to ze je vcela jak slunicko jeste neznamena ze ma neco spolecnyho s BF..........hlavne ze vsichni co maji zkusenost s BF nemaj argumenty ty podle me ani nevis jak ty linie zacinaj protoze kdyz uvedes linii je dohledatelny od kdy je maji ne kdo je ma.............Ano Milane zase stebou souhlasím píšeš to přesně TEN KDO TO UMÍ !!!!!!!!!a v tom je kámen urazu........A když jsem přechazel na BF tak jsem prece potreboval ins. prece nebudu dal mnozit F1 ...
Ne , nevařím z vody , je to BF , jenom že bych odkryl některé věci ,které je lepší nechat spát .391 , 424 , 447 ,Já vím co ty čísla znamenají , víš to ty podle čeho je to je značení ?
Si asi ted delas prdel ty ne???Jaký bys odkryl veci???

chápu jde o zivot tvuj i tvych blizkych pokud to odkryjes bude zle kaslu na to jdu radsi sazet Orechokridlec a je mi putna kdo se na nem bude past zda BF ci kranka netrpim stihomamem jako znacna cast pisatelu zde jinak to uz ani napsat nejde....

a nezapomel jsi nahodou k tem tvym vycucanym cislum neco priradit????To co jsi uvedl je nesmysl....to si asi pletes ale neni to znaceni zadne linie BF..

pokud si to myslis ani se nedivim ze jsi zklaman........
Není ,to jsou čísla úlů z kterých ty linie vznikly , taky se měj hezky .
si tů bukfastku musím kůpit enom proto, že je taká "andrgrándová", "tajemná", "zakázaná". šak sem za komunistů vychodil školu zmaturoval v džisce, nášivkama manowar a iron maiden a dlůhýma vlasama. Big Grin Big Grin Big Grin
(28.03.2016 13:42)JrM napsal(a): [ -> ]
(28.03.2016 8:05)JKL napsal(a): [ -> ]........ a včelaři začnou víc kupovat matky.
..... se u včelařů třeba ... zvedne již tak silná bodavost
..... a budou nuceni
...... = sníží se pravděpodobnost volně žijících včelstev.

Necítíš , že jsi od toho života trochu odtržený ?
Ani ne. Odtržení jsou ty co se neptají členů, vymyslí něco co jim hraje do karet a pak to prosazují na MZe a je jim jedno, že nižší úrovně a členové z toho mají pakárnu.

(28.03.2016 13:42)JrM napsal(a): [ -> ]Nutit někoho , dotlačit ty davy někde , to možná není úplně správně .
Z čeho pramení ta snaha být takovýmto národohospodářem ?
Nejsem jako někdo, aby vnucoval to jediné správné. Ba naopak sám tvrdím, jak si můžeš v předchozích příspěvcích přečíst, že někde se určitě více hodí Kraňka a propaguji to aby si včelař sám rozhodl co je pro něj vhodnější.
Nepřekrucuj!

(28.03.2016 13:42)JrM napsal(a): [ -> ]Připouštíš tedy , že dovozy ( a BF je jen vlajková loď pod kterou se skrývá kde co) , připouštíš tedy , že dovozy můžou zvednout tu stále omílanou nepodstatnou bodavost ?
Ano, ale pokud by si lépe četl dával do souvislostí, tak je uváděno, že pokud se BF spáří se včelou mající nějaký podíl včely tmavé pak opravdu dochází k té zvýšené bodavosti. Pokud jde o čistou kraňku ta ne.
To ovšem znamená, jak jsem uvedl, že ti co desítky let nekupují matky a stále mají ostřejší včely s podílem včely tmavé - tedy vlastně bastardy co i nyní ničí ušlechtilé chovy - tak těm se může zvednou ještě více bodavost připářením genů BF. Pokud to těm včelařům bude nepříjemné, je jen dobře, alespoň je to jednou za století donutí koupit něco ušlechtilejšího co neničí chovy okolním včelařům co se starají.
Nemanipuluj tedy!

(28.03.2016 13:42)JrM napsal(a): [ -> ]Ty volně žijící včelstva co přežijí , to je asi jediná správně selektovaná genetika , tak proč jdeš proti nim ? Tak v čem ti vadí , ty si neumíš zvládnout varroazu ?
Nějaký Čejen po pozorném sledování bílých mužů řekl a to se prý opravdu stalo , že bílí muži musí vše to co žije, to musí zabít .
Problém s varroózou nemám a volně žijící včelstva mi nevadí. Ty vadí odchovancům svazu spoléhající na podzimní Varidol co nemonitorují a pořádají hony na volně roje neznámého původu v přírodě a svalují svoji neschopnost na "neorganizované"
Opět si se dopustil manipulace a překrucování.

(28.03.2016 13:42)JrM napsal(a): [ -> ]Ty chceš , aby včelaři víc kupovali matky ? Nebylo už to tady?
A co třeba kdyby si dělali své matky ?
Viz výše - pokud se některé bastardky více zbaztardizují, tak to má opodstatnění stejně jako pro ty komu vadí, že nebude mít čistou rasu. Není důvod aby si nedělali vlastní matky a selektovali - tím lépe. Je nutné je vzdělávat jak množit a selektovat.

(28.03.2016 13:42)JrM napsal(a): [ -> ]Pokud vám úředníci Mze nejdou na ruku , tak to jsou špatní najivní úředníci ?
Všichni jsou blbci jenom vy jste kluci šikovní ?
To jsem neřekl. Naopak se obávám, že si to o nich myslí svazoví zástupci a tak se k nim chovají, když jim nakukávají jedinou správnou praxi a dělají pravý opak - jako třeba s tím falšováním medu. Je to ale i v jiných oblastech - léčba, BF ...
Já nepotřebuji, aby státní úředník, šel někomu na ruku. Naopak chci aby byl naprosto nezaujatý a nezávislý a hledal informace na univerzitách, v zahraničních odborných časopisech a nenechal se jakýmkoliv lobbistou ovlivňovat. Pak bude mít můj respekt.
Kluci nyní již staříci "šikovní" jsou u hegemona a snaží se dělat z MZe úředníků ... to co tvrdíte vy.

(28.03.2016 13:42)JrM napsal(a): [ -> ]Často slyším jak jsou viděni členové ČSV na ministerstvu atd. atd. , ale co tam na tom ministerstvu dělali ti co je viděli ?
Že by tam třeba pracovali v zaměstnaneckém poměru?
(28.03.2016 18:37)Jan Petřík napsal(a): [ -> ]si tů bukfastku musím kůpit enom proto, že je taká "andrgrándová", "tajemná", "zakázaná". šak sem za komunistů vychodil školu zmaturoval v džisce, nášivkama manowar a iron maiden a dlůhýma vlasama. Big Grin Big Grin Big Grin

pobavils mne. Zavzpomínal jsem na maturitu a na to, jaké bylo oblékání na gymplu.
Je fakt, že kdo má bucku, plive na svaz, leje do úlů jen kysliny, tak je těžce IN.
Nu což, olupte!Wink
Zase vaříš z vody,,,,,pokud uvádíš čísla ulu tady v České Republice tak jsi nepochopil to že když jsi si tak jisty svoji praxi abys uvedl puvod tech BF coz určite neni ČR....Navic pokud bys mislel čisla ulu ze zahrannici neuvedl jsi od ktereho chovatele ani o jakou zemi se jedna tak jsi uvedl nic nerikaji blabol jedna pani povidala.....kdybys byl jen venoval 2 minuty a podival jsi se na ten odkaz tak bys pochopil a videl jak se to znaci i bez toho ze by jsi se v tom nevyznal.....ale jen jsi podlehnul recim a BF jsi videl tak max.na obrazku..

tohlo jsem po tobe chtel to dostanes ke kazdy BF vsude v Evrope a to hodne dlouhou dobu nazpet neni to vec poslednich 10 let..a pokud ne neni to od uznaneho chovatele.....takze asi tak mej se krasne.......Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
[Obrázky: Fotografie_0054_1.jpg]
Ano, je potřeba mít co nejlepší včelu, abychom byli pokrokoví a konkurence schopní. Ale nebojte, už se blýská na lepší časy. V Číně už úspěšně testují včelu - robota, aby tam nemuseli opylovat ručně. Díky špinavému prostředí tam už vymizely včely v určitých oblastech.
Taková fajná včela - robot bude určitě létat i v noci. Čím více si jich koupíte, tím více budete konkurenceschopní a taková včela-robot by už mohla nosít nektar rovnou do sklenic a odpadl by ten strašně nepříjemný a zdlouhavý pocit vytáčení medu. Za přípatek by byl robot s delším sosákem, který by byl ještě více pokrokový a konkurenceschopný. Včela ať se jde vycpat, tohle by byl teprve ten dlouho očekávaný pokrok, na který tady tak toužebně čekáme.

Tohle není sci-fi, tohle je realita blízké budoucnosti.

Než jsem se do včelaření dostal, myslel jsem si, že včelař je člověk, který zastává určité hodnoty. Bohužel je takového člověka čím dál obtížnější najít, včelaři se čím dál více stávají byznysmany, což povede i k realizaci prvního odstavce mého komentáře, až tady ta možnost bude.
jenže ten bude pouze opylovat.....

A co je špatného na tom že je z včelaře byznysman?????to jako ze je nejaky nemoralni se vcelarstvim zivit....A hlavne tu honem nepopisujte US ze tak to tu dopadne to je uplne neco jineho nez u nas.......
HonzaP rozdává med potřebným zadarmo, když mu jej i zadarmo včely přinesly a ještě mu dělaly k nezaplacení radost, tudíž to není byznys a právem nás kritizuje.Cool

My stojíme u česen a už vidíme ty prachy za med.Smile
(28.03.2016 16:35)Milan Havelka napsal(a): [ -> ]Zdá se mi, že měníte Kraňku z důvodu neopodstatněné nevhodnosti pro vaši lokalitu za BF . Ale připadá mi to, že se to nechá přirovnat k tomu, že nadáváte na výkon 400kW auta- ale sešlápli jste plynový pedál jen na třetinu....Big Grin Nikdo Vás přece nenutí kupovat matky v Dole....ani u mých včel není po mateřské linii nic z Dolu....a přesto mám Kraňky! Nikdo vás ani nenutí kupovat dotované matky! Ale přesto všechno si každý, kdo chce, a umí to - může vychovat celkem kvalitní Kraňku svými silami....a nepotřebuje ani inseminovaný materiál.....narozdíl od BF..... Takže kde je jaká ekonomická náročnost?

Ještě jsi měl napsat, že si dovezl matky z ciziny! Nebo alespoň před časem jsi to zde zveřejňoval a dalo by se z toho logicky vyvodit, že kvalitní včelu s výkonem 400kW svými silami jsi nedokázal vychovat a potřeboval jsi jí přivést (jestli oficiální nebo neoficiální cestou nebudu rozebírat).
Jestli to potřebuješ vědět, co jsem si přivezl, tak až zase budeš psát podmnětná hlášení a stížnosti na MZe, můžeš to k tomu připojit.
Já to vědět nepotřebuji, ale měli by to vědět všichni co ti dali palce nahoru a zároveň se zde jinde vyjadřují, že nejsou pro dovozy jakéhokoliv plemene.

Nevím jak jsi přišel na to, že jde o výměnu kraňky z důvodu neopodstatněné nevhodnosti? Kdo zde neopodstatněné nevhodnosti uvedl (a nešlo o přiznanou ironii)? Já zatím od těch co BF mají mám důvody opodstatněné!

Beru argumenty od lidí, kteří tedy nic nedovážejí, ale od těch co dováží né.
Snaha diskvalifikovat Milana Havelku z diskuze je šikovná , ale on má i naše české materiály a ne nezajímavé a může tedy porovnávat . Tedy vlastně o důvod více si ho poslechnout .
Také je jediný , kdo byl schopen něco rozumného říct o usazeném druhoroji a ukázal , že je trochu včelař , ti ostatní vědomostně shořeli jak papír .
To mě zase obhajovat nemusīš.Wink Já mám aspoň na matky dovozní povolení.... a Sklenar a Troiseck x Peschetz rozhodně nejsou BF. Nehledě na to, že první rozchov se uskuteční letos. (Nejdříve je potřeba to z čeho budu rozchovávat taky odzkoušet) Základ mýho chovu jsou Havlínky.....a teď už v generacīch F3 a F4.....a furt "držej" ikdyž se tomu už bude pomalu říkat" místní včela"...a můžu z nich chovat a vlastnosti se nemění, nebo jen velmi lehce. Ze strany trubců můžu počítat s 70 ti % Singerek od Strnada z Mukařova. Kdo si dovolī odchovat od BF v generaci F4?...a s jakým výsledkem?....to nikdo nepíše.
Jenom by mě zajīmalo, jak to, že se Jaromír nebojī napsat do VF o svých BF, když jen v nejbližšīm okolī má spoustu lidí, kteří se klepou až mu jeho" upozorňování" vrátí....? A o to pikantnější to bude, že by ho, jako člena PSNV "kostil" ČSV. Je velkej rozdíl, jestli jen buzerujou "ze zoufalství", nebo majī v ruce něco - podepřený Plemenářským zákonem! Takže buď je uplně mimo, a nebo "výzvědná služba" Big Grin připravuje další korespondenci.....Mimochodem....vīš že co počtu přīspěvků jsi u MZe na třetím místě?. Na prvním je zástupce v RV za Českou Lípu....kterej dostal mimochodem na starost vypracovat etickej kodex ČSV....Dodgy
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Referenční URL's