Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Kyselina mravenčí
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Kde nakoupit?
Zdravím.
Tak na tohle jsem se ptal taky a nakonec jsem napsal do fabriky PENTA kde ji vyrábějí a paní mi odepsala že litr u nich vyjde na 88,-kč což je paráda.První jsem objednal v Brně Kolišti ale tam vyjde litr skoro na 130,-kč.Takže počkám na schůzi a domluvím se s ostatními členy na objednávce přímo z továrny.
Tady je kontakt na paní Evu Žďárskou-zdarska@pentachemicals.eu
Koukám, že ji mají v PENTA po litru.
Jaký je rozdíl v čistotě: čistý a p.a.?

Odpovím si sám: http://www.pentachemicals.eu/kvalita-chemikalii.php
Dobrá otázka i odpověď.Wink
Možná by to poslali po domluvě i v kanystru.
To si zase myslím, že je lepší a bezpečnější, když si každý koupí svoji litrovku, než to někde přelévat z kanystru.
Tak to asi ano ale nevím jaké zkušenosti máš s doručováním dobírek poštou ty. Užil jsem si reklamace, a zklamání z doručení poškozených věcí dost. Pošta zachází s balíky jako se senem a je jim jedno, jestli je nalepeno křehké a nebo nic. Z toho důvodu by bylo lepší poslat to v plastu. Při manipulaci používám chirurgické rukavice i brýle.
Doprava, to je kapitola same pro sebe. Sad
Nedovolený obsah zásilek České pošty - http://www.cpost.cz/cz/nastroje/uzitecne...ek-id1080/
Myslím, že ostatní přepravní společnosti na tom nebudou lépe.
To už by bylo lepší, aby se domluvili zájemci z okolí a jednoho vyslali na nákup.
U Pardubic je firma Eurošarm. Taktéž má dobré ceny.

Pokud si dohledáte na konferenci optimal příspěvek Ing.Dvorského - tak tam snad zmiňuje firmu - velkoobchod s chemií - co i rozváží. Já bych pro hromadnou objednávku objednal u firmy co rozváží zboží.

A určitě jich bude víc, protože někdo musí zavážet lékárny atd. A když je hromadná objednávka, tak dnes nikdo neváhá Smile
Velice dobré zkušenosti mám s tímto distributorem chemie a vybavení s celostátním pokrytím viz: http://merci.cz/index.php?lang=cs&id=93
Já ji koupil 10 litrů 85% za cca 500,- i s dovozem až do domu. Prodávají ji krmiváři pro dobytek, konkrétně pro telata do mléka. Já ji koupil od paní Kononovové tel. 725 773 880.
My kupujeme KM pro celou organizaci u firmy Eurošarm v 50-l sudech. Za tu dobu se ale cena z 27,-- za 1l změnila na cca 37,-- za 1l bez DPH. Stále je to ale dobré. U této firmy nakupuje KM také VÚD.
(08.11.2009 20:12)Pavel Holub napsal(a): [ -> ]Já ji koupil 10 litrů 85% za cca 500,- i s dovozem až do domu. Prodávají ji krmiváři pro dobytek, konkrétně pro telata do mléka. Já ji koupil od paní Kononovové tel. 725 773 880.

Mohu potvrdit, že kontakt funguje a do 10 dní bych měl mít KM doma.
10 litrů 85% krmné KM za 450 Kč + DPH včetně dopravy.
Lze také koupit v chemičce PENTA Chrudim. Vyrábí potrvinářskou 85ti %.
Ale tam ji mají za 160 Kč/litr a jiné balení nevedou.
Kupovali jsme pro firmu cca před dvěma roky 50ti litrový barel a cena nebyla rozhodně tak vysoká jak uvádíte. /Musel bych se podívat do faktur a to se mi teď nechce./ Možná podražili od té doby. Používali jsme ji jako jeden komponent do určitého detergentu. Teď ho nakupujem rovnou už namíchaný od výrobce a do Penty nejezdíme, takže cena se od té doby možná změnila. Možná pro malospotřebitele mají jiný ceník, nevím. Jelikož mi zbylo ještě tak 15 litrů tak kyselinu m. zatím neřeším. Mám 8 včelstev a tak mám kyseliny zatím dost.
Poptával jsem balení kolem 10 litrů a nabídli mi jen to litrové a za tuto cenu.
V Eurošarm mají 20 litrové za 960 Kč. Což už je lepší cena.
Má někdo zkušenost s houbičkovým odpařovačem kyseliny mravenčí??
Teď zrovna vyšel článek o této problematice v posledním čísle "Moderní včelař" (4/2010) od doktora KLímy. Já to zkoušel dle instrukcí z knihy "Varroáza" od dr. Friedricha Pohla. Houbičky jsem dával přímo na horní loučky nad plodiště. Je tam dávkování 65% KM 2 ml na jeden plást. Dávkoval jsem to injekční stříkačkou. Udělal jsem to né úplně ok, protože jsem nezavřel očka. Pan Klíma ve zmíněném článku ještě doporučuje houbičky před použitím dobře vyprat ve vlažné vodě kvůli případným dezinfekčním příměsím, které by mohly obsahovat. To příště rozhodně udělám. Pro ty, kdo neodebírají tento časopis: V inzerci je také nabídka 65ti % KM v baleních od 1litru až po 5l. Dodává spol. EKOCHEM Letovice. tel. 721 731 160 e-mail: ekochem@sendme.cz
Cena v tom inzerátu v MV je 60Kč za litr (110/2l, 240/5l) +dph+doprava.
Dnes jsem zakoupil 10l 85% KM od paní Kononovové za 540 kč i s DPH, včetně dopravy, měly cestu k nám do vsi byla to klika...
Pokud bude počasí tak houbičkový odpařovač otestuji. Děkuji za info!!!
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Referenční URL's