Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Hlášení o trvalém stanovišti včelstev
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Levá ruka neví, co dělá pravá. Příklad z praxe, když jsem chtěl na obecním úřadě nahlásit nebo ještě lépe zjistit, zda již mám nahlášené trvalé umístění včelstev, tak mi přišla odpověď, že toto nespadá do jejich kompetence, ať se obrátím na ČSV ve městě?? Zřejmě tím mysleli místní organizaci.
Na formuláři pro obec uvést podle kterého zákona a podat to alespoň sám za sebe, protože toto se stává v případě, kdy ZO hlášení na obec vůbec nedodalo. V praxi to hlášení znamená, že pokud má pojišťovna kde je zemědělec pojištěn na škodu způsobenou takové hlášení nenalezne, nesplní se tak zákonné podmínky vyplacení škody.

PS: Pravda v případě otrav na Břeclavsku byla taková, že byly tak příhodné podmínky, že postřik prováděli tři subjekty. On se ten sadař na koho to padlo nepřiznal, hájil a hájí se dodnes právě touto situací že nestříkal sám, ovšem pojišťovna dostala odborně a vklidu sepsaný veterinární protokol, kde jsem uvedl coby poškozený jakým směrem a naco měly včely nálet a v tu chvíly byl z 95 % na jeho šveskový sad. Další problém byl den - pátek a další byl křížový odběr vzorků pro policii, kdy jsem asistoval a mohu Vám říci, že tolik čmeláků pod stromy bylo nepřehlédnutelný.(byli přidáni do vzorků, protože umírali přímo na kvetoucích větvích.

Další problém byl rozkvět smetanky v biopásech vinohradů(u těch zbývajících co prováděli postřik), v kterých se prováděl jarní postřik, opět se taková situace musela uvést do protokolu, a to v tom znění, že rozhodně na smetanku nálet nebyl, protože rozkvět nebyl více jak 2 květy na 1M2. Nakonec ten sadař je už dnes můj dobrý známý (beru od něj stromky) a to, že se stala tato situace je pravděpodobné. Byl pojištěn, takže se to vlastně papírově vyřídilo na jeho triko a v podstatě jsem ho bránil před okolím docela dost, hlavně před včelaři co opravdu házeli slova docela silná. Také zato mohl můj bolavý zub, protože jsem se šel tehdá uklidnit projížďkou na prohlídky česen a tak jsem vlastně odchytil situaci ihned v počátku (do 12 hodin od aplikace) a ne po pár dnech. K řešení a vyřešení pomohlo více lidí - díky jim dodnes! Škoda byla u 4 včelařů, převýšila sumu tuším 150 tisíc celkem. _gp_
Identifikační číslo je bývalé IČO a týká se jen podnikajících fyzických a právnických osob. Pro nepodnikající platí datum narození. Neplést s přiděleným registračním číslem včelaře a stanoviště.Shy
V naší základní organizaci podáváme hlášení o trvalém stanovišti včelstev až na výroční schůzi, které se koná vždy koncem února. A jelikož náš pan předseda je zároveň místostarostou obce, není co řešit. Hlášení vybere od všech a je vše v pořádku.
Ono je to nepodstané, je lepší napsat raději více jak méně.
Ona to není v podstatě povinnost sama o sobě, jen podmínka nutná pokud by někdo pojal úmysl vymáhat náhradu za otravu včel.
Dle mých zkušeností se dostane do důkazní nouze i s hlášením.
Není mi známo, že by se za posledních dvacet let podařilo někomu prokázat, že otrávil včely, pokud obviněný neudělal nějakou fatální chybu. Třeba, že by se sám přiznal.
Neboť jak je psáno ve Švejkovi:"Každé přiznání stěžuje zapírání a naopak." Smile
Otrva včel prostě nejde dokázat.
(08.02.2012 0:20)Václav Brothánek napsal(a): [ -> ]V naší základní organizaci podáváme hlášení o trvalém stanovišti včelstev až na výroční schůzi, které se koná vždy koncem února. A jelikož náš pan předseda je zároveň místostarostou obce, není co řešit. Hlášení vybere od všech a je vše v pořádku.

A potvrzenou kopii má tedy v šanonu kdo...?!?
Idea
Wink
Posílám do dvou obcí e-mailem. Datum odeslání je uloženo v počítači.
A obec Vám potvrdila přijetí emailu...? To, že byl odeslán, nemusí nutně znamenat, že byl přijat...
Možná by to šlo elektronicky řešit přes datovou schránku (nemám vlastní zkušenost), ale v každém případě je třeba brát v potaz to, že jde o zákonnou povinnost chovatele, který v případě problémů musí prokázat její splnění...
Pokud posíláš na e-mailovou adresu podatelny úřadu, přijde ti potvrzení přijetí.
Citace:že jde o zákonnou povinnost chovatele, který v případě problémů musí prokázat její splnění...

To znamená, že pokud podávám papírově, tak si buď přivést svědka nebo si zkopírovat a potvrdit přijetí na úřadě štemplem a podpisem abych v případě zašantročení na úřadě mohl prokazovat ?
Nekomplikuj si život svědkem. Pokud podávám cokoliv na úřad, mám dvě vyhotovení a jedno si nechám dát razítko podatelny, to je běžná praxe na veškerých úřadech.
Když jdeš na podatelnu s papírem, poprosíš o kopii na kopírce a na kopii dostaneš podací razítko. Já pokud potřebuju potvrzení, jdu na úřad rovnou s vytištěným originálema kopií, kterou si nechám orazit.
dělám to jak píše Honza . Neexistuje úřad , kde bych si cokoli nenechal potvrdit pokud tam nesu nějaký doklady, potvrzení atd. Oni tam taky někdy mohou mít skřítky a pak se dost složitě některé věci prokazují Sad
Mailem dostanu jen potvrzení, že jim přišla nějaká zpráva - a potom dokazuj, co jim vlastně šlo. Uloženou odeslanou zprávou z datové schránky mám zafixovaný i nezpochybnitelný obsah, co jsem posílal. Je to stejně dobré, jako orazítkovaná kopie podané zprávy, ale nezabírá to žádné místo v šanonech a v počítači se mi to lépe hledá. A obsluha datové schránky je jen nepatrně složitější, než e-mailové.
To jsou furt ňáký papíry kruci, tadle republika jede jenom na papíry a na úředníky!
Jsem z Plzně a údaje o tom, kde mám umístěné včely už jsem posílal na Českomoravskou společnost chovatelů při registraci, jako vždycky, každý rok. Navíc jsem to uváděl znova při žádosti o dotaci. Tak ať někdo z toho hafa úředníků hejbne zadkem, pošle e-mail na ČMSCH, nebo jak je ta zkratka, a po prdeli. Dyť na tom krajským úřadě ty informace mají. Tuto fakt nechápu, kdy už ty nahoře pochopí, že my musíme na ně makat a nemáme čas někde o dovolenej běhat s papírama!!! Kdyby to šlo aspoň poslat mailem. Dneska už má každej internet a ten kdo ho nemá, tak si zajde na úřad a víte co vám povím - bude o půlku míň úředníků a úřadů.
(08.02.2012 13:35)koubin007 napsal(a): [ -> ]To jsou furt ňáký papíry kruci, tadle republika jede jenom na papíry a na úředníky!
.......a víte co vám povím - bude o půlku míň úředníků a úřadů.

a to by právě byl největší problém - moc úředníků a málo úřadů - za chvíli zhynem na nenažranost úředního Šimla Sad
Jak to čtu, tak vidím, že opravdu platí, že všechno souvisí se vším! I včelařství s politikou.
koubin007 napsal(a):Dyť na tom krajským úřadě ty informace mají. Tuto fakt nechápu, kdy už ty nahoře pochopí, že my musíme na ně makat a nemáme čas někde o dovolenej běhat s papírama!!!

Ne, že bych se chtěl úředníků zastávat, ale kdyby si ti, kterým něco posíláte, měli všechny informace o včelařích vyměňovat, rozrostli by se ještě mnohem víc.
Bylo by vhodné poslat hlášení do Hradištka. V dalších letech už Vám to posílají vyplněné a vy se jen podíváte, jestli je to správně.
A když nepošlete ani hlášení Hradištku, asi Vás za to bude nikdo nebude stíhat. Pokud nepošlete hlášení Obecnímu úřadu, nebo nepodáte žádost o dotaci, opět to není přestupek, pouze holt tu dotaci nedostanete a když se bude stříkat něčím pro včely nebezpečným, ten postřikář se nedozví, že někde v jeho rajonu má někdo včely.
A pak se tam objevil ten krajský úřad. Ten od Vás vůbec žádné hlášení nechce, ani žádné informace nemá. Kraji se nejvýš posílá žádost o penízky, pokud nějakou dotaci na včelaře vypíše.
Tak toto mi přišlo zpátky po odeslání na e-mailovou podatelnu v Praze 10. Proto nevidím důvod cokoliv tisknout, navíc ve dvou provedeních, a chodit s tím na úřad.

Citace:Dobrý den!

Vaše podání ve věci 'Hlášení o trvalém stanovišti včelstev', které jste 08.02.2012 v 14:52:23 hod. zaslal(a) na adresu ePodatelny a jehož kopii Vám zasíláme zpět jako přílohu této zprávy, bylo po kontrole všech náležitostí elektronickou podatelnou přijato k dalšímu zpracování. Protokol o přijetí podání a o výsledcích kontroly elektronických podpisů Vám zasíláme jako přílohu této zprávy s názvem 'prot-316696e0-3760-abcc-3162-a8e436609fdc.pdf'.

Pro otevření souboru typu PDF potřebujete aplikaci Adobe Acrobat Reader, kterou si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat po kliknutí na tento odkaz: http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html

Tato zpráva Vám nesděluje, zda a jakým způsobem bylo Vaše podání vyřízeno. Informuje Vás pouze o tom, že bylo elektronickou podatelnou přijato k dalšímu zpracování. Ve věci způsobu či výsledku vyřízení Vašeho podání Vás bude kontaktovat přímo určený referent, do jehož kompetence vaše podání přísluší.

Děkujeme Vám za Vaši důvěru.
ePodatelna

---
Tato zpráva byla zaslána automatem systému elektronické podatelny. Tento automat nepřijímá poštu, proto je zbytečné snažit se na tuto zprávu odpovídat.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Referenční URL's