(11.01.2013 12:59)tom.50 napsal(a): [ -> ]Ano, funkce by měly být placené a nebo rotovat jak navrhuješ. Kdo by se nechtěl funkcionářské rotace účastnit, mohl by se z té povinnosti vyplatit a tím by se získaly peníze na odměny funkcionářů.
To je názor můj, myslím ale, že to by byl konec Svazu.
Radku a Tome, sakra, tohle není vůbec špatná myšlenka. Jen ale kdo ji dokáže zrealizovat?
Pro všechny ty škarohlídy, jak to (nejen ve Svazu, ale i v jednotlivých ZO) (ne)funguje, by bylo možné si to vyzkoušet na vlastní kůži. Byl by možná tak trochu problém kontinuity, proto bych navrhnul (steně jako v senátu PSČR) každé 2 roky 1/3 obměnu. Třeba bychom to touhle cestou skutečně někam posunuli.
iRP
(11.01.2013 12:59)tom.50 napsal(a): [ -> ]... a o to větší by měl být ... vděk těmto funkcionářům a ne abych jejich obětavou ochotu bral jako útok na svou svobodu!!
...
Tome.50, všimni si prosím, že v
mém příspěvku, který
cituješ, není ani jednou uvedeno slovo
svoboda, a ani není nepřímo zmíněno. Vytvořil jsi si ve své hlavě fikci, na kterou reaguješ - ale bohužel trochu vedle. Pointa mojí myšlenky nespočívá v útoku na svobodu, ale v poukázání na počátek vzniku "včelařské nesvéprávnosti". Přečti si proto prosím
onen můj příspěvek, který Tě zjevně rozhněval, ještě jednou pečlivěji.
A propó - o
nesvobodu či
útok na svobodu vůbec jít nemůže. Neexistuje totiž nařízení, že tuto svoji povinnost (tedy hlášení včelstev) musím přenést na ZO ČSV (či kohokoliv jiného)...
(11.01.2013 15:36)ing. Rostislav Pešek napsal(a): [ -> ]... Pro všechny ty škarohlídy, jak to (nejen ve Svazu, ale i v jednotlivých ZO) (ne)funguje, by bylo možné si to vyzkoušet na vlastní kůži. Byl by možná tak trochu problém kontinuity, proto bych navrhnul (steně jako v senátu PSČR) každé 2 roky 1/3 obměnu. Třeba bychom to touhle cestou skutečně někam posunuli.
Rosťo, ve chvíli, kdy si věci řeším sám, je potřeba dodatečná motivace proto, abych to řešil i za jiné. Může to být altruismus, nicméně ten by měl být vyvážen alespoň dobrým pocitem. A tím se dostávám k druhé citované větě - do "rotací" by podle mých zkušeností převážná část včelařů nešla. Ta možnost tu totiž je už nyní (není to zakázané). Většině vyhovuje se vézt... A vždy se najde pár jedinců, kterým dělá dobře být pohlavárem, byť jen lokálním. Když se tyto dvě věci spojí, je výsledek víceméně dán.
Mně osobně se víc líbí myšlenka s placenou službou - s tím, že přenesením povinnosti by se přenesla i zodpovědnost (jako např. u daňových poradců). K té ale není potřeba členství (služba se prostě kupuje) a navíc si myslím, že většina by ji nekoupila prostě proto, že by byla placená. To, že je de facto placená i dnes, jen skrytě v členských poplatcích, je kompenzováno velmi chytře zvoleným termínem placení těchto příspěvků spolu s výplatou dotace 1D...

(05.03.2012 0:02)PetrM napsal(a): [ -> ]Udělal jsem tedy nový formulář dle vzoru Mgr. Machové.
Koukám, že vypadl počet včelstev na stanovišti - ani vyhláška jej nezmiňuje.
Asi bude vhodné do kontaktů přidat i číslo na mobil, pro případný rychlý kontakt.
Prosím někoho o otestování, zda je formulář funkční.
Prosím mám dvě prosby: mohu použít tvůj formulář z
příspěvku 52 pro nahlášení na úřad? Raději se zeptám...
za druhé, prosím můžeš tam přepsat ten zákon? Mělo by to být 327/2012 § 7 a 8...myslím...děkuji
Beztak to vyjde v únorovém Včelařství - stačí vytrhnou napsat, nakreslit a hotovo.
Ale jinak je stará verze na
Formulářích ČSV a to i v
Doc podobě, kde je to možné přepsat
Přílohu jsem opravil, ale jak píše Jirka nade mnou, je to ke stažení i na webu ČSV.
(28.01.2013 15:20)JKL napsal(a): [ -> ]Beztak to vyjde v únorovém Včelařství - stačí vytrhnou napsat, nakreslit a hotovo.
Ale jinak je stará verze na Formulářích ČSV a to i v Doc podobě, kde je to možné přepsat
Dnes mi přišlo únorové a máš pravdu je to tam

v červnu - v červenci si dovezu první oddělky ? Tak potom mám jít na obecní úřad a nahlásit to ?
Toto hlášení se řídí jakýmsi prováděcím předpisem - nepodařilo se mi jej nalézt, takže věřím tomu, že se má podat do konce února. Pokud chceš mít čisté svědomí, tak to nahlaš taky teď a je to.
Kmeť Martin napsal(a):v červnu - v červenci si dovezu první oddělky ? Tak potom mám jít na obecní úřad a nahlásit to ?
Pokud někam přemisťujete, nebo přistavujete včely, měl byste to nahlásit obecnímu úřadu alespoň 5 dní předem.
(03.02.2013 10:53)S-ladek napsal(a): [ -> ]Toto hlášení se řídí jakýmsi prováděcím předpisem - nepodařilo se mi jej nalézt, takže věřím tomu, že se má podat do konce února. Pokud chceš mít čisté svědomí, tak to nahlaš taky teď a je to.
Hlášení se řídí příslušnými ustanoveními zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči. Nalezneš na formuláři. Formulář i znění zákona nalezneš na stránkách ČSV.
JK
(03.02.2013 9:09)Kmeť Martin napsal(a): [ -> ]v červnu - v červenci si dovezu první oddělky ? Tak potom mám jít na obecní úřad a nahlásit to ?
Tím se zatím netrap.Pokud nahlásíš včelstva až je budeš fizicky vlastnit nic se nestane.Hlášení je především kvůli jezedákům(stejně komunikace mezi úřadem a zemědělcem spíše pajdá nežli jde) a hlavně kvůli případné škodě vzniklé postřiky.Tento formulář je potom vyžadován při náhradě škody.Akorád nevím zda to někomu pomohlo většinou se škody vzniklé postřikem velmi těžko dokazují. V případě kočování musíš za majitelem pozemku nebo spíše tím kdo pěstuje na tom pozemku rostlinu ke které kočuješ ten tedy následovně ví že má třeba u řepky včely.Považuji to za zbytečnou byrokracii ovšem zákon je zákon s tím nic nenadělám.Osobně když už bych viděl jednoduší u trvalích stanovišť prostě jednou nahlásit stanoviště a teprve pokud stanoviště zruším nahlásit jeho zrušení či přestěhování,takto se na úřadě vrší papíry naprostě stejného obsahu.Že by úkol pro svaz?:-)
(08.01.2013 19:39)S-ladek napsal(a): [ -> ] (08.01.2013 18:04)Petr Topiarz napsal(a): [ -> ]Petře, je to někdy problém, nahlédněte do mé mailové korespondence s naším obecním úřadem...
Tak stejné dopisování jsem měl i já minulý rok s obecním úřadem ve Voticích. Možná jsem byl první, kdo to takto poslal, snad to už bude letos lepší.
Je tedy fakt, že neuznají email pokud ti nepotvrdí jeho přijetí a odevzdání hlášení na podatelnu, nebo na příslušný stůl
Musím tímto poděkovat MěÚ Votice za bezproblémové přijetí hlášení za tento rok. Poslal jsem jej 7.2. mailem a 11.2. mi přišlo potvrzení o přijetí příslušný odborem.
Hlášení se podává na MÚ do konce února, nebo po založení tohoto stanoviště. Tedy letos nic neřeš a na MÚ bych to nahlásil až v okamžiku, kdy si včely přivezeš.
Tak jsem našel drobnou závadu na formuláři. Při tisku listu "Žádost o dotaci D1" je to moc široký a tiskne mě to 2 stránky , přičemž na té druhé je jen okraj rámečku.

tak to bude spíše chyba v nastavení u tvého pc
Sidel:
Při kočování nebo zřízení nového trvalého stanoviště máš povinnost to místně příslušnému obecním úřadu hlásit nejpozději 5 dnů před přisunutím včel. U již existujícího stanoviště do toho výše zmíněného konce února. Za nesplnění této povinnosti není žádná sankce. Ale když to neuděláš, zbavuješ tím toho kdo by chtěl v okruhu 5 km dělat včelám škodlivé nebo nebezpečné postřiky povinnosti aby ti to nahlásil 48 hodin před aplikací.
Navíc v případě jakéhokoli sporu týkajícího se včelstev by pak mohlo být pohlíženo jinak na včelaře co si plní své povinnosti a jinak na toho co ne.
No snad se letos nic nezměnilo a hlášení je stejné - takže jen nezapomenout.
Mě by zajímalo co s těmi hlášeními pak starostka dělá.
Se zeptej
Co by, založí je někam do šanonu. A pokud se přijde nějaký zemědělec zeptat na stanoviště včelstev, ukáže mu je.