Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Hlášení o trvalém stanovišti včelstev
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
(11.01.2013 12:59)tom.50 napsal(a): [ -> ]Ano, funkce by měly být placené a nebo rotovat jak navrhuješ. Kdo by se nechtěl funkcionářské rotace účastnit, mohl by se z té povinnosti vyplatit a tím by se získaly peníze na odměny funkcionářů.
To je názor můj, myslím ale, že to by byl konec Svazu.

Radku a Tome, sakra, tohle není vůbec špatná myšlenka. Jen ale kdo ji dokáže zrealizovat?
Pro všechny ty škarohlídy, jak to (nejen ve Svazu, ale i v jednotlivých ZO) (ne)funguje, by bylo možné si to vyzkoušet na vlastní kůži. Byl by možná tak trochu problém kontinuity, proto bych navrhnul (steně jako v senátu PSČR) každé 2 roky 1/3 obměnu. Třeba bychom to touhle cestou skutečně někam posunuli.
iRP
(11.01.2013 12:59)tom.50 napsal(a): [ -> ]... a o to větší by měl být ... vděk těmto funkcionářům a ne abych jejich obětavou ochotu bral jako útok na svou svobodu!!
...

Tome.50, všimni si prosím, že v mém příspěvku, který cituješ, není ani jednou uvedeno slovo svoboda, a ani není nepřímo zmíněno. Vytvořil jsi si ve své hlavě fikci, na kterou reaguješ - ale bohužel trochu vedle. Pointa mojí myšlenky nespočívá v útoku na svobodu, ale v poukázání na počátek vzniku "včelařské nesvéprávnosti". Přečti si proto prosím onen můj příspěvek, který Tě zjevně rozhněval, ještě jednou pečlivěji.
A propó - o nesvobodu či útok na svobodu vůbec jít nemůže. Neexistuje totiž nařízení, že tuto svoji povinnost (tedy hlášení včelstev) musím přenést na ZO ČSV (či kohokoliv jiného)...(11.01.2013 15:36)ing. Rostislav Pešek napsal(a): [ -> ]... Pro všechny ty škarohlídy, jak to (nejen ve Svazu, ale i v jednotlivých ZO) (ne)funguje, by bylo možné si to vyzkoušet na vlastní kůži. Byl by možná tak trochu problém kontinuity, proto bych navrhnul (steně jako v senátu PSČR) každé 2 roky 1/3 obměnu. Třeba bychom to touhle cestou skutečně někam posunuli.

Rosťo, ve chvíli, kdy si věci řeším sám, je potřeba dodatečná motivace proto, abych to řešil i za jiné. Může to být altruismus, nicméně ten by měl být vyvážen alespoň dobrým pocitem. A tím se dostávám k druhé citované větě - do "rotací" by podle mých zkušeností převážná část včelařů nešla. Ta možnost tu totiž je už nyní (není to zakázané). Většině vyhovuje se vézt... A vždy se najde pár jedinců, kterým dělá dobře být pohlavárem, byť jen lokálním. Když se tyto dvě věci spojí, je výsledek víceméně dán.
Mně osobně se víc líbí myšlenka s placenou službou - s tím, že přenesením povinnosti by se přenesla i zodpovědnost (jako např. u daňových poradců). K té ale není potřeba členství (služba se prostě kupuje) a navíc si myslím, že většina by ji nekoupila prostě proto, že by byla placená. To, že je de facto placená i dnes, jen skrytě v členských poplatcích, je kompenzováno velmi chytře zvoleným termínem placení těchto příspěvků spolu s výplatou dotace 1D... Dodgy
(05.03.2012 0:02)PetrM napsal(a): [ -> ]Udělal jsem tedy nový formulář dle vzoru Mgr. Machové.
Koukám, že vypadl počet včelstev na stanovišti - ani vyhláška jej nezmiňuje.
Asi bude vhodné do kontaktů přidat i číslo na mobil, pro případný rychlý kontakt.

Prosím někoho o otestování, zda je formulář funkční.

Prosím mám dvě prosby: mohu použít tvůj formulář z příspěvku 52 pro nahlášení na úřad? Raději se zeptám...
za druhé, prosím můžeš tam přepsat ten zákon? Mělo by to být 327/2012 § 7 a 8...myslím...děkuji
Beztak to vyjde v únorovém Včelařství - stačí vytrhnou napsat, nakreslit a hotovo.
Ale jinak je stará verze na Formulářích ČSV a to i v Doc podobě, kde je to možné přepsat
Přílohu jsem opravil, ale jak píše Jirka nade mnou, je to ke stažení i na webu ČSV.
(28.01.2013 15:20)JKL napsal(a): [ -> ]Beztak to vyjde v únorovém Včelařství - stačí vytrhnou napsat, nakreslit a hotovo.
Ale jinak je stará verze na Formulářích ČSV a to i v Doc podobě, kde je to možné přepsat

Dnes mi přišlo únorové a máš pravdu je to tam Surprised
v červnu - v červenci si dovezu první oddělky ? Tak potom mám jít na obecní úřad a nahlásit to ?
Toto hlášení se řídí jakýmsi prováděcím předpisem - nepodařilo se mi jej nalézt, takže věřím tomu, že se má podat do konce února. Pokud chceš mít čisté svědomí, tak to nahlaš taky teď a je to.
Kmeť Martin napsal(a):v červnu - v červenci si dovezu první oddělky ? Tak potom mám jít na obecní úřad a nahlásit to ?

Pokud někam přemisťujete, nebo přistavujete včely, měl byste to nahlásit obecnímu úřadu alespoň 5 dní předem.
(03.02.2013 10:53)S-ladek napsal(a): [ -> ]Toto hlášení se řídí jakýmsi prováděcím předpisem - nepodařilo se mi jej nalézt, takže věřím tomu, že se má podat do konce února. Pokud chceš mít čisté svědomí, tak to nahlaš taky teď a je to.

Hlášení se řídí příslušnými ustanoveními zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči. Nalezneš na formuláři. Formulář i znění zákona nalezneš na stránkách ČSV.
JK
(03.02.2013 9:09)Kmeť Martin napsal(a): [ -> ]v červnu - v červenci si dovezu první oddělky ? Tak potom mám jít na obecní úřad a nahlásit to ?

Tím se zatím netrap.Pokud nahlásíš včelstva až je budeš fizicky vlastnit nic se nestane.Hlášení je především kvůli jezedákům(stejně komunikace mezi úřadem a zemědělcem spíše pajdá nežli jde) a hlavně kvůli případné škodě vzniklé postřiky.Tento formulář je potom vyžadován při náhradě škody.Akorád nevím zda to někomu pomohlo většinou se škody vzniklé postřikem velmi těžko dokazují. V případě kočování musíš za majitelem pozemku nebo spíše tím kdo pěstuje na tom pozemku rostlinu ke které kočuješ ten tedy následovně ví že má třeba u řepky včely.Považuji to za zbytečnou byrokracii ovšem zákon je zákon s tím nic nenadělám.Osobně když už bych viděl jednoduší u trvalích stanovišť prostě jednou nahlásit stanoviště a teprve pokud stanoviště zruším nahlásit jeho zrušení či přestěhování,takto se na úřadě vrší papíry naprostě stejného obsahu.Že by úkol pro svaz?:-)
(08.01.2013 19:39)S-ladek napsal(a): [ -> ]
(08.01.2013 18:04)Petr Topiarz napsal(a): [ -> ]Petře, je to někdy problém, nahlédněte do mé mailové korespondence s naším obecním úřadem...

Tak stejné dopisování jsem měl i já minulý rok s obecním úřadem ve Voticích. Možná jsem byl první, kdo to takto poslal, snad to už bude letos lepší.
Je tedy fakt, že neuznají email pokud ti nepotvrdí jeho přijetí a odevzdání hlášení na podatelnu, nebo na příslušný stůl

Musím tímto poděkovat MěÚ Votice za bezproblémové přijetí hlášení za tento rok. Poslal jsem jej 7.2. mailem a 11.2. mi přišlo potvrzení o přijetí příslušný odborem.

  1. Pročetl jsem téma a tak mě napadlo, jestli hlášení včelstev není také pro případnou právní ochranou, při ublížení na těle. (třeba pobodaný nerudný soused, nebo ubodaný zloděj medu)
  2. Chystám se na včely až příští rok platí pro mě také hlášení? Stanoviště pro včely budu mít, i když nebudu letos reálně včely vlastnit. Budu mít vlastně stanoviště včelstev, s počtem včelstev letošním roce 0.
Díky Petře.
Hlášení se podává na MÚ do konce února, nebo po založení tohoto stanoviště. Tedy letos nic neřeš a na MÚ bych to nahlásil až v okamžiku, kdy si včely přivezeš.
Tak jsem našel drobnou závadu na formuláři. Při tisku listu "Žádost o dotaci D1" je to moc široký a tiskne mě to 2 stránky , přičemž na té druhé je jen okraj rámečku. Sad
tak to bude spíše chyba v nastavení u tvého pc
Sidel:
Při kočování nebo zřízení nového trvalého stanoviště máš povinnost to místně příslušnému obecním úřadu hlásit nejpozději 5 dnů před přisunutím včel. U již existujícího stanoviště do toho výše zmíněného konce února. Za nesplnění této povinnosti není žádná sankce. Ale když to neuděláš, zbavuješ tím toho kdo by chtěl v okruhu 5 km dělat včelám škodlivé nebo nebezpečné postřiky povinnosti aby ti to nahlásil 48 hodin před aplikací.

Navíc v případě jakéhokoli sporu týkajícího se včelstev by pak mohlo být pohlíženo jinak na včelaře co si plní své povinnosti a jinak na toho co ne.
No snad se letos nic nezměnilo a hlášení je stejné - takže jen nezapomenout.
Mě by zajímalo co s těmi hlášeními pak starostka dělá.
Se zeptej Wink

Co by, založí je někam do šanonu. A pokud se přijde nějaký zemědělec zeptat na stanoviště včelstev, ukáže mu je.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Referenční URL's