Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Čtení z podložek
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Dobrý den, dá se něco vyčíst z těchto podložek? Síla a stav včelstva?..Děkuji.Dodatek:Podložky tam jsou asi měsíc.Podložky už jsou ve stejném pořadí jako úly. Dík Foceno ze zadní strany úlu.
Jak dlouho to tam padalo? Podložka s nejmenším množstvím měli vypadá ukázkově v pohodě, ostatní se mi jeví, že toho nějak hodně odvíčkují. Jestli plodují, tak nejspíš budou mít problém vystačit se zásobami, jaro je daleko.
Ivan Černý
Bylo by potřeba vyfotit celou podložku(aby byly vidět kraje), jinak ti nikdo neřekne víc než Ivan. Jen bych řekl, že ta třetí podložka moc v pořádku není.....Dodgy
U některých včelstev to mám taky, tedy to vyšší množství měli, evidentně plodují (loužičky). Bude třeba to sledovat. Zejména při zimování v 1 nástavku. 3. zleva bych sledoval zejména. Který je to úl? Ano, chtělo by to znát délku umístění podložek.
Jiří
Já myslím, že by ty kraje už o moc víc neřekly... Pokud to tam bylo cca měsíc, tak ty dvě levý podložky ještě budiž, ale ty 2 v pravo, tak s takovou vrstvou jsem se ještě nesetkal. Jestli to dobře chápu, tak ty podložky jsou v opačném pořadí než úly na fotce?
Osobně si myslím, že při letošním průběhu zimy na tom špatně se zásobami bude více včelstev. Exclamation Když čtu, co lidí má nyní u včelstev prolety.Undecided
Když chceš vědět jak na tom včely jsou podle podložky, musíš ji vidět celou, aby sis mohl určit poměr k délce rámků, umístění chomáče vzhledem ke stěnám atd. Výřez je na nic.
Tak jsem ty fotky opravil.Dík za rady.
Třetí a čtvrtá podložka jsou ok. Tam bych to neřešil. Ta první...... Otázka je proč začaly zimování tak daleko od česna. Možná míň zásob, než by bylo vhodné a možná že ještě v prosinci měli plod. Ta druhá..... Tady asi opravdu bude problém. Vypadá to ze tohle je nejslabší včelstvo a stálo by za to to vidět zezhora..... Pokud měly dostatek zásob tak by to vypadalo, že došlo později k úhynu většího množství včel.....takhle to vypadá, že jsou opravdu na jedné uličce, možná částečně v druhé. Chtělo by to vidět.....aspoň já bych nahlídnul, mít to u sebe. To jsou všechno letošní oddělky?
Pánové super, že jste tak rychle reagovali na nové vlákno a Matějovi můžete poradit. Včera, když jsem do počasí psala o tom co vidím na podložce, jsem si říkala, že takové vlákno o podložkách chybí. Podle vašich odpovědí budou mít asi problém i moje včelstva. Podobné množství měli a to za kratší dobu totiž mají. A k tomu ty loužičky, jemné zápary na foliích a voskové šupiny. Já mám jen více uliček a mají 3NN. Sedí ve dvou. Tohle je má první zima, tak snad se dočkám toho, že alespoň nějaké přežije.
Matěji dík za založení a přeji hodně štěstí.
Ahoj Milane, dík za tvoje odpovědi. První dvě a čtvrtá podložka jsou oddělky a třetí je včelstvo. Přidám foto druhého odděllku.
Jo, tak koukám zě ti včelky na starých plástech nastavěly buňky se zásobama a tys to nechtěl potom srazit až k sobě, že? Takže vypadá to, že zásoby mají. Zarazila mě ta vrstva měli ale ono to odpovídá té koncentraci včel v širší uličce. Jestli to ale bude mít nějaký dopad to nevím, ale nemělo by se to nechávat širší než na šířku mezerníku. Každopádně jim díky většímu nahuštění včel budou v plástu rychleji ubývat zásoby. Bude to chtít hlídat a při prvním teple jim přisunout plný plást. Spíš to chtělo udělat minulý týden při těch proletech. Jo a ten drátek, to tam máš na fumigaci, nebo jsi tam zapoměl Gabon?
Ono tu to téma je ale zapadlo.
Ten drátek je po fumigaci. Musím to pohlídat.
(29.12.2013 17:10)Maky II napsal(a): [ -> ]Pánové super, že jste tak rychle reagovali na nové vlákno a Matějovi můžete poradit. Včera, když jsem do počasí psala o tom co vidím na podložce, jsem si říkala, že takové vlákno o podložkách chybí. Podle vašich odpovědí budou mít asi problém i moje včelstva. Podobné množství měli a to za kratší dobu totiž mají. A k tomu ty loužičky, jemné zápary na foliích a voskové šupiny. Já mám jen více uliček a mají 3NN. Sedí ve dvou. Tohle je má první zima, tak snad se dočkám toho, že alespoň nějaké přežije.
Matěji dík za založení a přeji hodně štěstí.

Buď v klidu, loni jsem také při prvním zimování propadal střídavě panice a melancholii a nakonec vše dobře dopadlo. Důležité je hlavně jaro, které je nutné pohlídat. Hodně užitečných rad zde na toto téma dal pan Ing. Pešek a dá se hodně zachránit.
Všetky sú OK, okrem včelstva podľa podložky, ktorú máš na obr. č. 2. Tá ti podľa všetkého padne. Ostatné ako som písal sú v pohode.
Dobrý den,ještě by mě zajímal názor pana ing. Peška. Jinak všem děkuji za vaše odpovědi. Matěj.
Je možné, že slabší spad na podložce č.3 je tím, že včelstvo zimuje ve druhém nástavku a skrz ten spodní nepropadává všechna měl na podložku???
Áno, je to možné. AJ s tým rátam a včely zimujú minimálne na 4 uličkách, takž si myslím, že sú v pohode.
(29.12.2013 22:24)jaro napsal(a): [ -> ]Všetky sú OK, okrem včelstva podľa podložky, ktorú máš na obr. č. 2. Tá ti podľa všetkého padne. Ostatné ako som písal sú v pohode.

Nechci dělat unáhlené závěry, ale i kdyby nepadlo, co z něho asi na jaře bude? Slaboch jen na starost.
Nebylo by lepší nečekat na případný konec, ale podstavit je pod ty druhé slabší a tím případně využít stávající přeživší včely?
Co se stane když v zimě ( pokud to tak letos nazvat ) spojím včelstva a v obou nechám matku?
Asi bych ještě tak 2 týdny počkal a pak se na podložku podíval ještě jednou.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Referenční URL's