Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Včelí pastva a pesticidy
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Tak to se opravdu nedivim,ze letos zadne hlaseni neprislo.Co znam nase zemedelce,tak nez tohle vyplni,maji tu repku postrikanou 5x Sad
Mě přišel email od Babišovců které mám na hranici doletu, takový všeobecný, od místních ani ťuk.
Včelaři hromadně přicházejí kvůli zemědělským pesticidům o včely. Označit viníky je obtížné

Pane Bachor, jedná se o tankmix, tedy nebezpečnou látku pro včely kterou měl zemdělec hlásit a použít mimo dobu letu včel. Většinou to bývá hnojivo DAM-390 s dalšími přípravky. Dejte si zde do vyhledávání "dam hnojivo" a vyskočí vám desítky otrav a úhynů celých stanovišť včelstev za poslední roky, které nikdo neřešil a vše se zametlo pod koberec. Znáte z minulosti mediální prostor, nebojíte se otevřeně mluvit, věřím že by za vámi šla řada včelařů se stejnou ztrátou jakou jste utrpěl vy, kdyby jste je zde soukromě oslovil.
Aktuální Včelařství 9/2020 roč. 73, str.308 přineslo překvapivě kritický článek, Glyfosát mění spánek včel, směřující v důsledku proti agro-lobby. Zde autor Jaroslav Petr na zahraničních studiích popisuje negativní důsledky glyfosátu o kterých jsme tu v minulosti diskutovali, mimo jiné na:

- změnu mikroflory včel a její negativí vliv na imunitu včelstev,
- poruchy spánku vedoucí ke zvýšenému stresu a horší schopnosti vyhledat snůšku, aj. ...

Kdo nečetl, doporučuji a děkuji redakční radě časopisu...
To by Karoch nedopustil.
Ja bych neveril na duchy. CSV se agroloby v zivote nepostavi, dokud bude zavisla na dotacich..V zapise z posledniho RV zminka o rozeslani odpovedi MZe clenum RV na dotaz CSV, proc hlasovali zastupci CR v Bruselu pro zmekceni zakazu pouzivani pesticidu skodicich vcelam.. Az se to k nekomu z Vas dostane, hodte to do placu. ..Mate snad nekdo dojem, ze zastupcum CR v Bruselu slo o vcely??? Pouze o pokladnicky agroloby, od ktere cesti vcelari tak strasne radi pobiraji par korun dotaci,bez nichz by nedokazali snad ani vcelarit...
A dost! Čím jsou doopravdy stříkána pole v ČR a proč nesmíme být varováni?

Pořád ta samá písnička:
- postřik,
- zdokumentovaná otrava,
- veterina nic nezjistí (vzorek vyvane v mrazáku),
- ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský nic nedokáže (chybí opora v zákoně a nadřízených),
- politici lžou nebo mlží (neví co si můžou u agro-lobby dovolit),
- lidi a příroda chcípají,
- penízky cinkají...

Zajímavé jak velký má veřejnost zájem vědět o postřicích v jejich okolí. A my víme jaký tlak je proti nám, privilegovaným, tuto výsadu informovat nás zrušit. Zbývá si položit otázku proč. Jaké nepřijemně šťouravé otázky veřejnosti by následovaly, kdyby jim byl hlášen každý z desítek postřiků na potraviny každodenní spotřeby - řepky, slunečnice, brambor nebo kukuřice?
2x varidol a ještě jednou s acetonem, nátěr plodu M1, kyselina mravenčí v předjaří, kyselina mravenčí v podletí, na měsíc gabon a už zase varidol... celý rok proti varoáze, organizovaně a jednotně.

Opravdu si někdo myslí, že ČSV má morální právo po někom chtít aby přestal používat chemii?
ČSV chce po někom aby přestal používat chemii, já myslel že to chcem všichni.
Nikdo tě nemůže donutit používat chemii, hlavně ale nezapomeň pravdivě napsat svoje úhyny.
Jiří
(29.09.2020 6:46)Jiří H napsal(a): [ -> ]já myslel že to chcem všichni.
Ano měli bychom to všichni chtít.
Ale když Ti zemědělci mají také stejné důvody jako včelaři, proč tam tu chemii lít - likvidace škůdců, vyšší výnosy, menší pracnost...

Prostě tohle vlákno na jednu stranu chápu a na druhou stranu nechápu.

(29.09.2020 6:46)Jiří H napsal(a): [ -> ]nezapomeň pravdivě napsat svoje úhyny.
Včelařím krátce, takže úhyny mít budu.
Budu se stydět za chyby, kvůli kterým k nim došlo, ale určitě napíšu.

jinak, reagoval jsem na předchozí stížnosti, že ČSV nelobuje ...
Marku, to tvé zjednodušení včelař používá chemii = to stejné když zemědělec používá chemii není na místě. Už se to tu řešilo několikrát. Vím, že to je v určitých intelektuálních kruzích přednášejících včelařů modní srovnání, ale je to blbost, kterou jako alibismus využívá čím dál víc včelařů-aktivních zemědělců.

Amitraz nevyhubil podobně jako herbicidy většinu ostatních rostlin v a při polích. Flumethrin neotrávil spodní vodu na desítky let dopředu metabolity. Tau-fluvalinát nepovraždil žížaly a většinu brouků v půdě jako glyfosát. Neonikotinoidy neničíme hmyz ve svém okolí a především nevěřím, že většina z nás by byla schopna lejt cisterny plné této chemie do krajiny a tyto potraviny pak prodávat lidem.

Nejde tu o to přestat používat chemii, ale o úctu ke krajině, životu a lidem v ní žijícím.
Predevsim o uctu k prirode a o zachovani toho, co nam odkazaly generace predku pred nami,protoze mame povinost predat to dal dalsim generacim po nas. Co predame, kdyz glyfosatofert radi na polich jak cerna ruka, priroda jde do zadele ve jmenu vynosu, dotaci a predevsim zisku???
Ve vcelareni na ty vysoke F1-vynosy taky brzo dojedem, protoze ztrata prirozene odolnosti vcelstev jde s slechtenim brojleru ruku v ruce.
Frey,
máš jednoznačně pravdu a vím to, že jsem si trošku zapřeháněl.

Včelařská chemie není tak nebezpečná širokému okolí.
Ale o tom, že nadužívání včelařské chemie a její nesprávné použití je nebezpečné ostatním včelařům se přesvědčujeme. Rezistence škůdců nepadá z nebe, tu si včelaři přivodili sami.
A (časté) nadužívání této chemie má stejné motivy a výmluvy jako u zemědělců.

Ale nepočítám, že se potrefené husy zamyslí. Budou dál věřit tomu, že gabony v posledních letech jsou vadné.
Pěkný večer
Marek
Do pár let se pro neúčinnost přestane úplně používat flumethrin i tau-fluvalinat, je to jen otázka času než výrobci přiznají barvu.
Nepriznaji, v kazdem Vcelarstvi bude zminka,jak bajecne to funguje Sad Podobne jako agroloby bude tvrdit, jak propracovane a setrne, je to nase zemedelstvi Sad
(21.05.2020 8:57)Frey napsal(a): [ -> ]Včelaři hromadně přicházejí kvůli zemědělským pesticidům o včely. Označit viníky je obtížné

Frey co v tom článku píšou? Já ho nepřečtu.
Budou prinuceni uhyny. Rezistence na tau-fluvalinat je po tom co ho agrolobby opravdu ve velkem pouziva v postricich natolik zrejma, ze pouzivani Gabonu a M1 je nezdrzitelne.

Kohoute, printscreen clanku ti sem nemuzu dat. Mohl bys mi opet hrozit soudem.
VIDEO: Bayer a včely - Big pharma pod tlakem (28min, anglicky)

Poměrně nové informace od vědců z Německa, Francie a Japonska. Nejnovější výzkumy spojují postřiky na řepku, kukuřici a slunečnici s hromadným hynutím včel. Zachycen vliv agrolobby na úřady i v jiných státech než je ČR.

Nebojácný včelař rozhazující mrtvé včely pod šlapající nohy lhostejně procházejících lidí po chodníku prohlašuje.
"My jsme oběti, provádíme velkou službu veřejnosti. Naše včely opylují potravinová pole a toto je poděkování za to."
VIDEO: V mouce na pečení cukroví se objevila zakázaná látka na úrovni bojových chemických látek

Chlorpyriphos donedavna masivně používaný v postřicích na řepku opět na scéně. Dvacet let ho lili do včel a do polí, teď ho našli v mouce Penamu - s označením Pro pečení voňavých dobrot. Chemie pravděpodobně v licenci vyrobená v některé z Babišových továren na hnojiva skončila v Babišově mouce, kruh se krásně uzavřel. Inu od vidličky po prase... Před rokem jsem tu psal o chlebíčku, který vzejde na polích rok před tím otravených Randapem či osetých řepkou. Konečně si začnou lidi trošku uvědomovat, že včelama to pouze začíná, pak jsou na řadě oni. Dále bylo by zajímavé otestovat mák a svazenku (Gylfosát), slunečnici a kukuřici (neonikotinoidy na mořených semenech), řepkový olej (až 16 postřiků). Rovněž chemizace brambor je velmi intenzivní, pane TunaWinkCool.
Lidi si nic nezačnou uvědomovat ani trošku, v tom se mýlíte viz volební preference vedoucí strany, jejíž vůdčí úloha při budování tunelkapitalizmu je nezpochybnitelná.

Tunovi napište, neodpoví vám. V tom pořadu vůbec nejde o lidi a co jedí, tam jde o co největší katastrofičnost a šokování lidí aby žrali hodnotné pořady internetové TV.

Pamětníci si jistě vzpomenou na komunistický TV pořad Sondy. Soudruzi taky dovolili pořad kde se poukazovalo na nešvary a i velmi závažné lumpárny. Jen se nesměla sdělit příčina = reálný socializmus. A lidi, plní naděje, že tahle nenormálnost přece už musí skončit, o pořadu pološeptem říkali: "Viděla ste to pani Nováková včera v Sondách (A dost!)? Už do toho šijou, to už bude změna, konečně se to začne dávat do pořádku". (tahe strategie funguje dokonale, už jsme to zažili s Perestrojkou)

Tunův pořad existuje leta, kde je nějaký hmatatelný výsledek? Co třeba Tunova žaloba za obecné ohrožení a nebo na Tunu za šíření poplašné zprávy? Aha, novinářská licence, jasně. Možná je vše předem domluvené kam se smí zajít, vodu kalit, ale rybník nevypustit!!!!

Chápu vás Freyi, ale přece jste už velkej kluk.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Referenční URL's