Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Včelí pastva a pesticidy
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
z toho by bylo Obecné ohrožení..
Pravdepodobne druhy med z doby kdy kvete svazenka. I kdyz glyfosat davaji i na podzim plosne proti plevelum pred repkou.

Bohuzel pyl jim zustal v ulech a vyroste na nem nekolik generaci vcel s narusenou strevni mikroflorou a podlomenou imunitou
(16.01.2020 11:01)Ivík napsal(a): [ -> ]Škoda, že to tam nevylili v létě, mělo by to větší efekt Wink
Jo to by byla legrace. Něco podobného se mi stalo i když ne s medem. Kousek od mé včelnice je budova Akademie výtvarných umění. No a jednu žačku napadlo udělat sochu z cukru. A když se jim ve škole okoukala tak jí šoupli ven před školu. No to byl mazec.
Evropská komise zakázala pesticid poškozující včely, používá se i v ČR
https://a2larm.cz/2020/01/evropska-komis...se-i-v-cr/
Copak vymysli nase agroloby za klicku,aby to mohla obejit?
Vystoupení z EU.
Nebude přeci EU vykládat naše zákony.
V Nemecku se to zacina hezky mlit,vcelari leji med s glyfosatem na schody,agroloby hrci traktory proti omezeni jedu a zachovani vynosu.By mne zajimalo,na kterou stranu by se pridali nasi vcelarsti lobiste u statni spravy,jakozto zastupci vcelaru,jejichz zajmy maji hajit a zaroven pochlebovaci zemedelcu kvuli zisku dotaci a clenove ruznych agroloby organizaci...Jednim zadkem se na dvou zidlich sedet neda...
Od roku 2013 jsou ve Francii zakázány neonikotinoidy používané u nás na řepku, kukuřici aj., přesto se látky z promořené půdy i po 5 letech dostávají v obrovských koncentracích do nektaru například řepky.

Francie zakázala neonikotinoidy před šesti lety. Opylovače zabíjí pořád
Za pár let se z našich polí stanou NO-GO zóny, ale jídlo nám tam budou připravovat dál.

Vylili jeden kýbl a media o tom píší v několika zemích. Jak je to snadné...
O tom, jak na našem Ministerstvu zemědělství vedení ČSV leští kliky, nepíšou?
Jenom ve Vcelarstvi.Tam je lesteni klik a ritolezectvi prezentovane vzdy s pozitivy..
Výsledky opylovací práce včel v zahraničí. Ovoce na lidském talíři plné neonikotinoidů a dalších svinstev na které hynou včely. Už se těším až rozebere české brambory, cukrovou řepu, řepkový olej, slunečnici aj.:

Velké nezávislé testy citrusů. Pomeranče, mandarinky a pomela plná pesticidů

Kdyby měl stát (SVS, MZE, ÚKZÚZ...) skutečně držet ochrannou ruku nad včelami, musel by v důsledku odhalit lidem pravdu v tom co vlastně jí.
Kontrolní otázka-"Kolik z vás,zelenopalečníků,si pěstuje vlastní potraviny?"
Povedal by som, že väčšina, čo žije na dedine a má možnosť. Čo sa týka zeleniny, ani neviem,, či do roka zjem dve tri paradajky alebo papriku z obchodu. Totižto, keď to aj žena po mesiaci alebo dvoch kúpi, tak ďalšie tri mi trvá, pokiaľ na ten humus zabudnem. Jediné čo kupujem v obchode je asi chlieb. Deckám pomaranče mandarinky absolútne nechutia, je to pre nás dokoračné ovocieBig Grin - uschne v miske. Čo z kupenského ovocia zjedia, sú banány, to je pravda.
A keď nebudem pestovať? Na okolí mám plno možností kúpiť prebytky od susedov, ktorých nevidím celý rok pobehovať s postrekovačom v ruke.
O nejakej potravinovej závislosti na postrekoch básnia len tí, čo chcú zarobiť na vývoze potravín do krajín, kde jednoducho dopestovať nie je kde, alebo sa nechce. Že nie je možné uživiť rastúcu populáciu bez GMO a postrekov? Na tak nie je, musí nás byť menej no a čo??? Nebudem kŕmiť afriku, keď sa nevie nakŕmiť sama, nebudem mať 5 detí, keď ich neviem uživiť!!!
Tak znovu-"Kdo z vás,zelenopalečníků ,si pěstuje vlastní potraviny?"
Snad kazdy,kdo ma kde a neni liny jako ves.Coz je dnes naprosta mensina tohoto naroda,ta vetsina by bez kosu ze super hyper exla hlady.
Jen,že se těm neonikotinoidům při pěstování taky nemusí vyhnout.
(29.01.2020 13:42)sobol napsal(a): [ -> ]Tak znovu-"Kdo z vás,zelenopalečníků ,si pěstuje vlastní potraviny?"

JÁ.... Chceš vyjmenovat vše, co si vypěstuji a tedy v obchodech celý rok nekoupím?
Netvrdí, že jsem soběstačný, to snad ani v dnešním světě nejde. Ale jde omezit na minimum kupování všeho co má "neznámý původ". Je to hodně práce a stojí to hodně času, nejde to dělat "jen tak", musí tě to i bavit. Je to malinko "jiná cesta" v dnešní době.Wink
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Referenční URL's