Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Včelí pastva a pesticidy
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
O skodlivosti glyfosatu uz toho byla napsana spousta.Tohle mi pripomina spis ryze americkou snahu vyrazit z vyrobce nejaky ten dolar za nevypsani vsech veci,ktere se nesmi s vyrobkem delat,jako kdyz pani utopila v pracce psa,nebot vyrobce neupozornil na to,ze se zive zvire nepere,nebo pan slupl zlutou gumovou kacenku pro deti do vany,protoze na ni nebylo uvedeno,ze neni k jidlu.U nas by si clovek myslel,ze tohle udela jenom blb,v americe je mozne sezrat a vyprat vse,co neni navodem zakazano -Smile.
Uz samo tvrzeni o pracovani s roundapem kazdy den nesvedci o zdravem rozumu,podobne jako kdyz clovek vidi nase zemedelce,kteri by asi nespali,kdyby polnosti jednou tydne necim nepocakali.Tohle bohuzel nejde v honbe za zisky nebo z pohodlnosti do nekonecna,jednou se nam vsem tohle mysleni a jednani zakonite vrati.
VIDEO: Zamořená půda. Alarmující výsledky testů půdy v Česku

Každý si můžete udělat obrázek o tom co se děje na polích. Konečně máme nezávislé testy. P. Tuna rovněž ukazuje novinky z legislativy, kde si každý z nás může uvědomit jakou moc má zemědělská lobby v tomto státě.

Přitom to ti burani sami žeru, včetně jejich dětí.
(06.11.2018 11:23)Frey napsal(a): [ -> ]VIDEO: Zamořená půda. Alarmující výsledky testů půdy v Česku

Každý si můžete udělat obrázek o tom co se děje na polích. Konečně máme nezávislé testy. P. Tuna rovněž ukazuje novinky z legislativy, kde si každý z nás může uvědomit jakou moc má zemědělská lobby v tomto státě.

Přitom to ti burani sami žeru, včetně jejich dětí.

týka sa to aj podzemnej vody https://www.stream.cz/adost/10019123-otr...dy-v-cesku
Nevite nahodou z ceho muzou nosit vcelky nyni ve 220 mnm bez jakekoliv zemedelske cinnosti pyl tmave oranzove cihlove barvy? Prostredi listnace, par jehlicnanu zahrady a louky pro kravy.
Zajímavý výňatek z knihy Zelenina a ekozahrady:

... říká se tomu desikace, tj. vysoušení herbicidem na bázi Glyfosátu. Stříká se nejen obilí, ale i řepka, slunečnice, mák, brambory, hrách, jetel. V poslední době se objevuje tzv. lepková nesnášenlivost (60% obyvatel), tato vzniká jako alergie na glyfosát, lepek je jejím indikátorem.

Zajimalo by mě, kolik rodinných příslušníků z rodin agronomů a zemědělců hospodařících s herbicidy trpí alergií na lepek či nějakou formou rakoviny..
V okolí žádný.A že jich znám dost i jejich rodiny.
A navíc :agronom přijede - rozdá úkoly a jede dál.
Horší na tom jsou ti kluci kteří vozí vodu a řídí postřikovače.
Ale ani u těch nevím ,že by byli náchylní na ........ F.V.
Vcelarstvi 2/2019: europoslanec Poc k otazce proc CR jako jedna ze 4 zemi EU hlasovala proti zakazu neonikotinoidu:

...prislusnym org.,ktery se k dane leg.vyjadruje byl UKZUZ. V CR je momentalne velky zajem o moreni semen nenonikotinoidy u repy a repky (!)...

Takze dostali jsme posledni dily skladacky dohromady. UKZUZ, ktery by mel pomahat vcelarum pri ochrane vcelstev, navzdory k dostupnym studiim o skodlivosti postriku, postavil se za neonikotinoidy.

Za druhe, doposud nam vsude tvrdili, ze vyjimku na neonikotinoidy jsme chteli pouze kvuli repe cukrovce. Az od p. Poce jsme se dozvedeli, ze to bylo i kvuli velkemu zajmu na moreni semen repky.

Takze UKZUZ, rozhodujici mimo jine o otravach ci pofidernich hlasenich zemedelecu, podleha zjevne tlaku zemedelskych lobby. A s omezenym pouzitim neonikotinoidu zhruba jen na cukrovku nam lhali.
Lhali? Co je lez v podani lidi,kteri nikdy nepujdou proti zemedelske lobby,protoze k ni sami patri? V clanku je celkem hezky popsano,ze jakykoliv dobry umysl je prosaditelny pouze v tom pripade,pokud to neubere z prasatka majitelum zemedelskych podniku.
Pavel Poc je borec s konzistentním stanoviskem po několik let! Tak nějak si představuji někoho, kdo hájí mé zájmy, žel je v ČR v oblasti postřiků dost osamocen. A to nemluvím o jeho "šílených" spolustranících na domácí politické scéně.

UKZUZ se včelařů bát nemusí, ti se nejsou schopni shodnout ani na tom jestli zemědělci mají hlásit nebo nehlásit nebezpečné postřiky. Včelaři se plně vyžijí ve vzájemných šarvátkách, při kterých se obírají o desetitisíce, ale že jim někdo skrytě působí miliardové škody je nechává v klidu ...
Po mnoha letech souzení je to tady:

Federální soud ve Spojených státech v úterý rozhodl, že herbicid Roundup německého chemického a farmaceutického koncernu Bayer způsobuje rakovinu.

Herbicid Roundup způsobuje rakovinu, rozhodl americký soud. Akcie firmy Bayer padají

Teď to srovnejte s prokorumpovanou politikou EU, která podle Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) a Evropské agentury pro chemické látky (ECHA), o jejichž posudky se opírá Evropská komise, považuje glyfosát za neškodný.

Rovněž ČR umožňila, jako jeden z mála státu, používání glyfosátu např. do desikace svazenky.

Připomínám, že glyfosát je spojen nejen s rakovinou, ale i s takzvanou alergií na lepek, která se v posledních letech značně rozšířila. Když si například necháte položit na zahradě nový trávník, zrandapujete hlínu po odstraněném drnu než dáte nový. Toto svinstvo zůstane v půdě 10 let než se rozloží, tzn. ovoce i zelenina vzrostlé zde jsou zdrojem gylfosátu a rakovinou pro vás a vaše blízké. O tom co udělali zemědělci s pozdemní vodou a mrtvou masou půdy v krajině nemluvím.
No,ono pane Frey,
je to také právě o těch akciích...
NEJDE O TO ZPOCHYBŇOVAT ÚČINKY ROUNDUPU,ale v tomhle rozhodnutí soudu může jít o druhořadou záležitost..
nabízí se otázka proč americký soud nerohodl,když firma byla americká?ale až jí koupil němec?to asi nebude náhoda...

takže ten Roundup,MŮŽE BÝT,takové to vydírátko v obchodní válce.Což by znamenalo,že se PRAKTICKY nemusí nic změnit!

Nic,v tomhle světě se neděje bez příčiny...

Proto rozhodnutí Federálního soudu nepovažuji za až tak důležité.
Obecně platí, že Amerika hraje prim v úhynech včelstev a to je úzce spjato s jedovatosti potravin (GMO, glyfosáty, hormony..). Nedělám si iluze, že verdikt soudu nebyl ovlivněn obchodní válkou mezi USA a EU (Německem) a že postřiky na bázi glyfosátu budou pod jinou (americkou) obchodní značkou používány v USA i nadále. Jde však o precedens, který přeměňuje další z konspiračních teorií na pravdu. Bude to mít svoji dohru na celé planetě.

Když jsme u toho Bayeru, ten koupil Monsanto, které se proslavilo GMO osivem. Jedná se o tzv. F1 - semínka, ze kterých vyroste geneticky modifikovaná potravina. Vtip spočívá v tom. Že takové brambory, obilí či rajčata si z hlíz či semínek přiští rok už nevypěstujete, ale musíte si je koupit od Bayeru znovu. Dřív to byl pouze problém Jižní Ameriky kde Monsanto působilo. V posledních 10 letech se až děsivou rychlostí tato praktika rozšířila i u nás. Troufám, si tvrdit, že víc jak 60 % všeho osiva jsou již tyto hybridy a do 15 let bude vyjímkou mít vlastní čistou sadbu. Vše půjde modifikované od zdroje přes pytlíčky se semínky či síťovky s hlízami z množíren Bayeru.
Před pár lety tady běžela jedna informace,když už jsme u těch semen F1,že EU chystá zakázat pěstování si vlastního osiva.
Myšleno pro malopěstitele.

Pravda také je,že osivo z F1 je nepoužitelné.

Teď ale nevím jestli nějaké takové omezení v praxi je nebo není.
Čím dál víc mi z příspěvků o zemědělství běhá mráz po zádech...
(21.03.2019 13:39)sobol napsal(a): [ -> ]Před pár lety tady běžela jedna informace,když už jsme u těch semen F1,že EU chystá zakázat pěstování si vlastního osiva.
Myšleno pro malopěstitele.

Pravda také je,že osivo z F1 je nepoužitelné.

Teď ale nevím jestli nějaké takové omezení v praxi je nebo není.

To byl antiEU HOAX, jako vždycky.
Rády se toho vždycky chytí Prlamentní l. a jiní naši spasitelé, co by nás nejraději zase viděli v náručí Ruského medvěda a nebo jim jde o prokliky a byznys (jako těm PL - bulvár bez ohledu na národní zájmy)

https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/r...en-nehrozi
F1 neznamená gmo (pre freya) ... A takisto nieje pravda ze zo semien po f1 urode vam nič nevyrastie,alebo nič schopné..ono len nevyrastie konštatne rovnaká úroda a plody ako v línii f1 za ktorú sa slachtitel zaručuje..vyskusane vela krat,najma na rajčinách,kde sa mi stalo ze som mal pocit ze f2 boli este lepsie ako povodne f1..
Zajímavé,právě ta rajčata, ze semen po F1,nestála za nic.Pochopitelně,že jsem neočekával stejnou velikost a množství,ale ty plody byly opravdu tak mizerné,že jsem toho nechal.

Že by to bylo odrůdou? nevím...
To samozrejme moze byt,nieje pravidlom co som pisal,napr pri paprikach sa az tak nedarilo..najma pri tych velkoplodych hrubostennych..ale aj tam boli vynimky..
Tak dnes v Pohorelicich rozkvetla merunka.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Referenční URL's