Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Cena oddělku
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
To já začal být spokojenější až děláním oddělků a matek. Před tím jsem měl špatné svědomí,že se v nich furt bezdůvodně vrtám Smile
Vsetci mame vodicak, ale kolki si doma menia motorovy olej? Pritom je to trivialna zalezitost... Kto chce mnozi, kto chce kupujeWink
Můj táta včelařil 40let a oddělek neuděl. Stačilo, když sebral ty roje co pravidelně visívaly na jabloni a pro matky jezdil k panu Šáchovi do Ruzyně . A tehdy takto včelařilo 99% včelařů. Berte to tak, že nebyl Internet, lebyly letní školy, literatura dosti omezená... takže spíše buďte rádi, jaké možnosti máte.
Ja robím oddelky len kvôli tomu aby som zabránil rojeniu včelstiev počas repky, napokon mi oddelok donesie znášku zo slnečnice, čo je aj 15 kg z medníka.
Miloši, moc si to nemaluj....ono i dneska stále 85% včelařů "funguje" stejně jako tvůj táta před 40ti rokama.....Wink
včera jsem kupoval vosk u dvou včelařů a chovat matky taky neumí, paní, jednatelka zo sbírá roje a druhy max. oddělek z rojového matečníku. Když jsem jim popisoval sběrný oddělek pro chov matek tak když padlo na přelarvování tak přišla klasická
výmluva - že na to nevidí
Silné včelstvo prinesie viac medu. Ak včelstvá oslabíte odoberaním plodu, tak síce zabránite rojeniu, ale neoslabené a nevyrojené včelsto prinesie určite viac medu, než je hodnota odloženca /10 kg medu ?/. Ak si navyše odrátate náklady a čas, tak rentabilná cena bežného odloženca /B5, alebo Lan5/ by sa mala pohybovať v rozmedzí 80-100 €. Preto je odložencov nedostatok. 5r Optimal by mal mať potom 2/3 hodnotu tj. 50-80 €. Roj v máji a júni cca 20 € za kilogram.
KOlega co sdědil včely a co mu trochu radím má pocit že jich má moc neboť vyzimoval na 100%.

Takže jakou tak hodnotu mají včely vyzimované na dvou N 39*24?
Abych jej nastartoval na správnou dráhu a věděl že kdo množí neživoří.Wink
Své přebytky vyzimovaných včelstev, na 3 NN Optimal budu prodávat za 4.500,-
Ale záleží, kdy půjdou do světa, dokud se pořádně nerozjedou a nebudou plně obsazovat 2NN z domu nepůjdou.
Co bude v ceně? Tedy nástavky atd, nebo jen včely a obsah plástů?
Formou přeložení do vlastního úlu, tedy včely a 33 rámků s obsahem. Z domu to půjde až někdy v průběhu května, až budou plně obsedat min. 2NN. Cenu jsem nepráskl od boku, ale odkoukal ... Oddělek bude za 1500,-
Budeme se dost divit...."Velcí hráči" budou nabízet oddělky za ceny 3.500 - 5.000,- za 5 -6r. 39x24. (info ze včerejška) Zatím nej ....je 3r. 39x17 - za 2.500,- s dodáním v červenci.Big Grin
kurna to už by se vyplatilo, začít dělat oddělky na zakázku Smile
Ono těch 3500 je celkem reálná cena. Pět tisíc už je poměrně dost. Já jsem už loni v říjnu kalkuloval s letošní cenou mých pětirámkových oddělků (2/3Lang, F1, 3 rámky plné plodu, dva zásobní, transportní krabice, vyšetření) kolem 2000-2200Kč a odběratele jsem na to upozorňoval. Osobně tuto cenu vnímám jako oboustranně férovou a mmj. se na ceně promítá loňská vykradená včelnice.
když vemu, že loni jsem měl 55kg medu na jedny....x100 je 5500 tržby z jednich......to by stačilo udělat 2 oddělky....a to se dá i jako rojový opatření......takže to by se daly tržby pomalu zdvojnásobit Smile budu o tom přemýšlet Smile
Pozoruji posledních 5 let jak cena oddělku vzrůstá.Celkově cena včelstev vzrůstá,pro mě nechutným způbem.Dospělo to už do fáze,kdy každoročně přibývá krádeží včelstev v nemalé míře z důvodů zvyšující se hodnoty včelstev.Děly se takové věci když jsme se včelařinou začinaly ?(a to včelařím jen 13let). Přibývá každoročně nadšenců,kteří rozjíždějí včelky jen na byznis a o včelařině neví vůbec nic.To ty oddělky potom nevypadají k světu ani ke konci podletí a jsou za nekřesťanské peníze.Kde se vytrácí naše Včelařské srdíčko ve včelařině?Jen jsem napsal svůj názor.
Bylo, nebylo, začíná pohádka. Celé úly 2 úly budečáky i se včelami grátis pro mě začínajícího včelaře. Oddělky i roje darem. Matky z těch dvou úlů stále obnovované mám dodnes. Žádné Vigorky,F 1 a co já vím jaké exemláře.
Nechápu tyto diskuze. Předpokládám, že Vám v lékárně dají vše zadarmo a v obchodě s potravinami také a v autoservisu budou dotovat náhradní díly ze svého.
Je to kolem dokola. Aby mělo význam se oddělkem zabývat je třeba po odečtení rámků, bedny , či nástavku a cca 1000 Kč za med stanovit cenu.
Včelařské srdíčko je krásná věc, ale spousta včelařů, kteří nekoupí ani formidol ,včely mají místo úlu skanzen, teď shání oddělky.
Nikdo nemůže tvrdit a já to netvrdím, že o včely nemůže přijít i ten kdo se o ně stará.
Vše je otázkou osobní zodpovědnosti .
Když je něco zadarmo tak si toho nikdo neváží !!! a to platí všeobecně.
A teď chudáci ty rodiny, kde mají na dotaci každý včelstva, žije jich minimum a je zakázaný prodej - přesun - třeba i rojů. Znám takové, tzv. letní včelaři. Teď babo raď - kde seženeme včely, jak se nechají namnožit? Už jen dva roky a nebudu muset dokazovat, že včelařím. To byly povedené dotace, "přátelé" se odvracejí, sami mají málo.
Resumé - každý prů..r je k něčemu dobrý! B
To je furt málo, proč se nenabízí oddělek za 10t Kč nebo rovnou za 20t? Vidím že je všem vše jedno, včelařství už není osobní záležitost, takže kdo chce kam, pomozmemu tam.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Referenční URL's