Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Cena oddělku
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Třeba ani neuhynuly, třeba letos začíná.
Nebo chce rozšiřovat, protože si pořídil stanoviště na založení včelnice a ze svých to celé najednou obsadit nemůže, protože u svého baráku může mít kvůli sousedům jen pár včelstev Smile (můj případ).
však když zakládám novou včelnici, tak jí musim mít hned plně obsazenou? tak si prostě počkám, až si udělám svoje ne?
Pokud dojíždíš na ni 40 km, tak je lepší tam jezdit kvůli 20 včelstvům než kvůli 2 Wink
Jedné začínající farmě jsem před pár lety dodával tuším kolem 60 oddělků.
Přitom svých včelstev měli kolem 30.
Ale zároveň měli (nejspíš) odbyt na med - kdyby si množili ze svého, projevilo by se to na medné produkci a to pravděpodobně nechtěli.
Tak oddělky raději nakoupili.
Srovnejte k tomu vývoj ceny medu a oddělků v posledních řekněme deseti letech...
(20.03.2015 11:49)Jaroslav Stoklasa napsal(a): [ -> ]A zase sme pri tom... Dotácie... Deformátor prirodzeného trhu. Teším sa na dni až raz nebudú na dotácie peniaze... Kiež by to bolo čo najskôr a aj v iných odvetviach.


vcera bolo neskoro.... uz som to tu pisal ... dotacie nie su urcene pre nas.... ale pre tie kancelarske krysy....
Zdravím,
já prodávám oddělky v kondici na 5ti rámcích 39x15 cm, příp. přizpůsobím na osazení do Langstroth 44,8x15,9 cm. Matka kraňka označená, včely odléčené na varoázu, s předepsaným vyšetřením na mor za 1600,-Kč, letos téměř vyprodáno
Jaký je Váš názor na současnou cenu 10R oddělku Lang 2/3?
Pár mi jich zbylo, tak se rozmýšlím, jestli je prodat teď, nebo až na jaře.
Na Jaře bych je prodával na 2NN za cenu kolem 6t (pokud bude ovšem co prodávat).
Pokud bych prodával teď, tak bych to viděl na 2t až 2,5t.

Letos jsem v březnu prodal dva oddělky na 2NN po 5t, včera jsem mluvil s tím včelařem a hlásí, že z nich již vytočil přes 150kg medu Surprised (z toho silnějšího přes 90kg Surprised), Takže se mu ta investice bohatě vrátila a jsme spokojení oba.
Jarní cenu jsem "spočítal" tak, že mi jeden vyzimovaný oddělek dá minimálně 2 další oddělky a 30kg medu.
Kdo rychle dává, dvakrát dává.
Nevím, jak to myslíš.
Jsem rád, že mu to s mými oddělky jde. Toto Surprised, znamenalo jen, že na to zírám. U mě jsem měl zatím max výnos kolem 50kg na včelstvo, no ty nejlepší mohly dát tak těch 70kg.
Letos jsem hluboko pod tímto výnosem, těch 30kg ze včelstva bude u mě realita už měsíc nic nenosí, respektive nic nepřibývá.

Spíš by mě zajímala ta cena 10R oddělku v současné době.
Myslím to jako, že kdybych já to řešil, tak bych prodal hned. Těch co prodávaj je hodně, těch co kupují je málo (obecně). Tisícovka teď, se do příštího jara může několikrát otočit.
Cena za oddělek .... ono je to podle úhlu pohledu. Je jasné, že "starý" včelař - spíše medař do toho jde pro "zisky". Ví, že na produkci medu vydělá. Ale druhá strana, to jsou začínající včelaři. Jednomu je řekněme dvacet a už dneska má na prstech propočítáno, jak na pět let bude velkomedař a jak bude rejžovat. Poslední skupina (posuzuji podle sebe a mojich kamarádů) je začínajíci včelař ve věku ranně důchodcovském. Tu je spíš vidina krásného soužití a určitě nikdo z nás si neplánuje vybudovat medařskou firmu. Ale udělat si dva - tři úly a na zahrádce se hrát na včelaře a dělat radost vnoučatům. Ani toho medu neplánují nějak těžit, neboť zase se do toho stejně musí vrazit za jiné krmení. Prostě hobysti na stará kolena, když už zůstává z koníčků jenom ta zahrádka a vnoučata. A teď co je zodpovídající cena pro tuhle skupinu. Začátečník má šanci, že mu oddělek přežije zimu asi kolem 50%, protože určitě něco zvrže z nedočkavosti a zvědavosti, zda ta jeho královna správně klade a to podřízené komando dělá všechno tak jak píšou v knihách. A cena "za 500,-kaček" je asi tak akurát, co jsme ochotni a schopni vrazit do oddělku. Od dubna chodíme po okolí a hledáme roje (někdo úspěšně jako kamarád našet tři ... komu ufrnkly asi těžko říci, neboť cedulku neměl ani jeden) a jaká cena je ulítlého roje ... když uletí tak nula s nulou pojde Smile Hodně včelařů chce odprodat, ale prodejem za moc se kamarád a nebo později přítel nezíská. Raději s radostí dám tisícovku za dobré dva oddělky někomu, ke komu se budu vracet na kus řeči a s budu s ním spoluvčelařit, neboť kdo ví jak jednou budu moci tomu novému kamarádovi pomoci zase já. A úpně nej je když včelař oddělky začínajícímu daruje a vede ho jak dál a garantuji, že to nekončí potom jenom u jednoho setkání Smile Není všechno jenom o zisku a když už jede včelař na třiceti produkčních úlech ... co to je pro něj mít dva - tři oddělky pro budoucího kamaráda - přítele?
Míro, to, co od tebe čtu, je v bledě modrým to samé jako cena medu.
Pokud budu mít oddělek pro kamaráda, tak mu jej dám zdarma, pokud jich bude chtít ale 10, tak ani pro něj to zdarma být nemůže - ani z jeho strany.
Prodávat oddělek za 500,- je dnes nesmysl. Kamarádem se nestane někdo jen kvůli tomu, že mu pod cenou něco prodám, nebo dám.
keď som dával odložence zadarmo,tak sa žiaden nedožil jari..keď som tým istým včelárom účtoval 50€,tak sa zázrakom všetko otočilo..telefón mi vyzváňal celé leto,čo ako a čím preliečiť,kedy zakrmiť a pod Smile
(16.07.2015 21:18)S-ladek napsal(a): [ -> ]....... Pokud budu mít oddělek pro kamaráda, tak mu jej dám zdarma ..... Kamarádem se nestane někdo jen kvůli tomu, že mu pod cenou něco prodám, nebo dám.

Asi jsem se špatně "napsal" ... ano, s tím jak píšeš je to pravda ... já to spíš chtěl nasměrovat na dobrovolnou pomoc začínajícímu "sousedovi", takového pro kterého se staneš učitelem a rádcem. Ja jasné že vztah se nebuduje na základě jedné koupě (už vidím tu hezkou cukrářku co tam chodíme s vnučkama na dortíky). Tak se omlouvám že jsem se blbě vyjádřil a i jak píše Gusto ... lidi si moc často toho, co dostanou grátis neváží. NEbo vlítnou do něčeho bez uvažování a jen jim hlavou prolítne, že když to dostal tak co ... ale vždyť ty včeličky to je živý organismus, to bych asi šel takovému hňupovi co se o ně nechce řádně starat když je dostal (a dobrovolně dar přijal) vymlátit prakem okna Smile Smile

Ještě jednou se omlouvám, já to tak nějak směřoval na tu podporu a získávání pro včelaření. Osobně jsem špatně zatím pochodil a spíš jsem byl od včelnice zahnán už z řádné vzdálenosti, i když byl jasně včelař přítomen. Ale to je zase o "loupežnících" ... to chápu.
když se tu řeší prodej oddělků - jak to je s finanční stránkou věci? do jaké míry se to může prodávat jen tak po známých, kamarádech, a od kdy by se to mělo řešit i oficiálně? chci říct, do jaké míry si to může člověk řešit soukromou cestou a kdy by měl začít uvažovat o nějaké registraci, daňových otázkách atp?

ptám se čistě informačně - díky Smile
No po správnosti asi by se měla dodržovat "veterinární" uzávěra, ale ostatní je věcí jestli jseš a nebo nejseš "obchodník" co platí daně. A jestli důvěruješ dárci a prodejci, že ti přenechává zdravé včelstvo a taky že ti k tomu něco i řekne (co to je, jaký klon, jak se to chová ...... co s tím doposud dělal .... jsem asi dost naivní přátelé, že). Ostatní je už přece věcí dohody. Jasné, že "chovatel matek" asi musí držet jinou lajnu. No a poslední ... jestli někdo chce čerpat nějaké dotace a nějaké proplácení nákupu tak musí postupovat jinač.
I jeden kamarádovi - nařízení SVS.
Jinak stejné jako u medu, nebo 30 000Kč. A pak danové přiznání a do paragrafu 10 s 80% náklady paušálními.
(16.07.2015 22:32)gusto napsal(a): [ -> ]keď som dával odložence zadarmo,tak sa žiaden nedožil jari..

Uhodil jsi hřebíček na hlavičku. Také mám takovou zkušenost, např. (nejen) zde jsem dal vše zdarma a oddělek se nedožil jara. Jak říkával můj kamarád co nic nestojí za nic nestojí.
(16.07.2015 20:13)MiroLunak napsal(a): [ -> ]Cena za oddělek .... ono je to podle úhlu pohledu. Je jasné, že "starý" včelař - spíše medař do toho jde pro "zisky". Ví, že na produkci medu vydělá. Ale druhá strana, to jsou začínající včelaři. Jednomu je řekněme dvacet a už dneska má na prstech propočítáno, jak na pět let bude velkomedař a jak bude rejžovat. Poslední skupina (posuzuji podle sebe a mojich kamarádů) je začínajíci včelař ve věku ranně důchodcovském. Tu je spíš vidina krásného soužití a určitě nikdo z nás si neplánuje vybudovat medařskou firmu. Ale udělat si dva - tři úly a na zahrádce se hrát na včelaře a dělat radost vnoučatům. Ani toho medu neplánují nějak těžit, neboť zase se do toho stejně musí vrazit za jiné krmení. Prostě hobysti na stará kolena, když už zůstává z koníčků jenom ta zahrádka a vnoučata. A teď co je zodpovídající cena pro tuhle skupinu. Začátečník má šanci, že mu oddělek přežije zimu asi kolem 50%, protože určitě něco zvrže z nedočkavosti a zvědavosti, zda ta jeho královna správně klade a to podřízené komando dělá všechno tak jak píšou v knihách. A cena "za 500,-kaček" je asi tak akurát, co jsme ochotni a schopni vrazit do oddělku. Od dubna chodíme po okolí a hledáme roje (někdo úspěšně jako kamarád našet tři ... komu ufrnkly asi těžko říci, neboť cedulku neměl ani jeden) a jaká cena je ulítlého roje ... když uletí tak nula s nulou pojde Smile Hodně včelařů chce odprodat, ale prodejem za moc se kamarád a nebo později přítel nezíská. Raději s radostí dám tisícovku za dobré dva oddělky někomu, ke komu se budu vracet na kus řeči a s budu s ním spoluvčelařit, neboť kdo ví jak jednou budu moci tomu novému kamarádovi pomoci zase já. A úpně nej je když včelař oddělky začínajícímu daruje a vede ho jak dál a garantuji, že to nekončí potom jenom u jednoho setkání Smile Není všechno jenom o zisku a když už jede včelař na třiceti produkčních úlech ... co to je pro něj mít dva - tři oddělky pro budoucího kamaráda - přítele?

Jo,jo....nebudeme se bavit o 5ti stovkách. Předevčírem mi volal nějaký člověk z Brna o radu....že prý si koupil oddělky za 800,-...protože je na tom špatně s penězma.... ale....(podle jeho slov....): 5ti rámkové oddělky dovezené na konci června....V současnosti za neustálého přikrmování ( podle rady včelaře roztokem 3:2)...včely obsedají 4 uličky....plodu 3r....ten nejslabší pouze 1r.plodu. Hmmm...a pán chce odemě radu...když se na to ani nemůžu podívat...Dodgy A proto se ptám...Není lepší zaplatit 2-3t. za oddělek na 6r., kterému musíte druhý den přidat 4mezistěny a za 10 dní 2. nástavek?.....Wink Těma chcípáčkama za 800,- si člověk akorát otráví začátek včelaření...a je otázkou, co z nich bude na jaře..... Ten výrobce takovýchhle "oddělků" je tady z VF....a jen se divím, že jako začátečník se pustí do obchodování s něčím, co neumí udělat....Dodgy Smutný.....
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Referenční URL's