Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Cena oddělku
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Zasiahla ruka trhu, takže o pár rokov sa cena odložencov ustáli. Charita sa už nenosí...
Ruka trhu neexistuje, existují jen dotace a podpory, které mrví byznys a Kví ceny.
Naučil jsem včelařit 3 kamarády. Dostali včelstva, nebo roj, nebo oddělky. Nevzal jsem si ani korunu. Krásně spím, nikoho jsem neošidil, ba, ani jsem neschudl. A až budu potřebovat řeknu jim a věřím, že si odnesu co budu potřebovat a taky zadarmo.
Prodávám med, vosk. Včely ne.
Hezké jaro přeji.
Já taky neprodávám.

A letos se nenechám ukecat. (nó, možná uplatit. Smile )

Ale prostě proto aby ti co o včely přišli , tak aby jim to docvaklo.
Ti co o ně přišli vlastní vinou o tom trochu přemýšleli a čím později začnou opět včelařit tím lépe
a ti co to odnesli více méně nevině aby se začali starat a zajímat proč a něco v tom dělat.

Je to sice marný, ale víc pro to udělat nemohu. Cool
(19.03.2015 23:28)Jose68 napsal(a): [ -> ]Naučil jsem včelařit 3 kamarády. Dostali včelstva, nebo roj, nebo oddělky. Nevzal jsem si ani korunu. Krásně spím, nikoho jsem neošidil, ba, ani jsem neschudl. A až budu potřebovat řeknu jim a věřím, že si odnesu co budu potřebovat a taky zadarmo.
Prodávám med, vosk. Včely ne.
Hezké jaro přeji.

Také jsem v loškém roce daroval kamarádům oddělky...nedali na moje rady a nemají nic, já ano. Klidně jsem nespal, protože jsem věděl, že padnou. Letos chtějí zas...
Letos oddělky prodávám bratru za 2500,-
Další nabídku, co mám v mailu....39x17 - 6 r(2+4) - osazené do vlastnívh nových úlů 2.300,- (za větší oddělek vyyšší cena)
Cena sa ustáli, ak začne niekto chrliť odložence po stovkách. Musí to však byť výhodnejšie ako produkcia medu. Viem, že u nás jeden profik vo veľkom vyrába odložence do zahraničia / 53 € za 5r Dadant - neoverený údaj/. Ak je farma špecializovaná, tak by to šlo. Ale doma odložence nepredáva Huh Američania tiež kupujú odložence na druhej strane sveta a vyplatí sa im to Wink.
No...mám info, že ceny 4.000 -5.000,- budou dávat i farmy s produkcí 2.000 oddělků.Sad
K obchodu jsou potřeba dva:
  1. kupující
  2. prodávající

Obchod musí mít přijatelné podmínky, pokud cenu přestřelí, tak kupce nenajde. Určitě bude dost těch, co budou nabízet oddělky za běžnou cenu jako v letech minulých.
Záleží jaké budou dotace a zda jen pro nákup od licencovaných prodejců.
A zase sme pri tom... Dotácie... Deformátor prirodzeného trhu. Teším sa na dni až raz nebudú na dotácie peniaze... Kiež by to bolo čo najskôr a aj v iných odvetviach.
Největší poptávka podle mne, bude v květnu. Teď je čas, teď chci včely.
Ti co prodávají za "loňské" ceny, pokud vím, mají už teď vyprodáno.
Jinak nabízím oddělky takové, jako asi málokdo a jejich prodej není pro mne prioritou. Proto mám cenu jakou mám, níž bych nešel ani kdyby kolem byl přetlak za starou cenu.
Aký podiel majú dotácie na cene odloženca ?
Zatím žádnou, ještě se nevylobovaly. Ale vysoké ceny oddělků tomu jistě pomohou - jako argument.
S dotací na nákup oddělků moc nepočítejte. Musel by přijít někdo s velkým politickým vlivem. Například velkoproducent oddělků, který je neumí udat jinde v Evropě, ale o nikom takovém nevím.
V ČSV není vůle po dotacích na včelstva. Spíš čekám, že situace využijí na tlak pro peníze na výzkum, osvětu atd. ....

Ale SVS a politická reprezentace se tváří, že se nic neděje ... takže buďte s dotacema v klidu jako státní správa s úhyny Smile
kam se vytratila pomoc v rámci spolku, dnes jsem mluvil z včelařkou z našeho spolku a když jsem začal o tom jestli mi prodá oddělek, tak reakce byla asi taková jako bych ji nabízel něco hodně odporného.
Určitě rozešlu v rámci spolku dotaz, zda někdo bude ochotný pomoc jinému včelaři za provozní náklady Idea
Milane trefil si na hlavičku. Dříve si včelaři pomáhali nezjišťně navzájem. Teď je vše pokrouceno nutností vyšetření na mor, fakturami pro dotaci a dalším strašením SVS a to odrazuje se nějak snažit - proto ten pocit o "něco hodně odporného".
Kdyby za mnou někdo přišel, a že bych měl co dodat, stejně bych řekl že nemám vyšetření a včelařím pro radost, zdraví a ne pro byrokracii.
(20.03.2015 13:31)roslp napsal(a): [ -> ]S dotací na nákup oddělků moc nepočítejte.

Aha. Já furt myslel že je tu řeč o dotaci na prodej oddělků.
Podívejte se na to ale z druhé strany! Proč bych měl levnými oddělky zásobovat experty, kteří nic neumí, včetně takové banality, jako si vytvořit oddělek! Každý oddělek u včelstva, které se nemíní rojit snižuje výnos medu. A za 3 roky bude situace úplně stejná!!! Své kamarády jsem to naučil a lemplům neprodávám ani za draho! Zdraví R. S.
Třeba mu uhynuly v ochranném pásmu.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Referenční URL's