Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Včelařský spolek Moravy a Slezska z.s
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Jinak bych chtěl podat informaci včelařů ,kteří už toho mají dost, tak aby byli informováni o dění moravskoslezském kraji. Možná jste někteří s vás zaregistrovali dění v tomto kraji o 6 okresech Bruntál , Opava ,Ostrava ,Nový Jičín,Karviná ,Frýdek Místek.Na aktivech v daných okresech byli informování představitelé ZO.Tak aby tuto myšlenku předali členům k projednání. Zároveň budou členové informování na členských výborových schůzi s možností k vyjádření svého názoru. Představitelé těchto okresních organizací se dohodli na vzniku nového spolku pro včelaře,které už nebaví neustále kauzy ve Čsv a chtějí se distancovat o těchto kauz a kauz budoucích.
Našim přáním je se nadále sdružovat ve spolcích ,kde budou nastaveny morální a etické hodnoty slušné společnosti,tak aby to bylo ku prospěchu včelám a včelařům.Tak abychom mohly sami o sobě rozhodovat jako právoplatní lidé a rozhodovali o svém osudu a směru samy podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Zároveň chceme Čsv ukončit tok našich finančních prostředků tak,aby zůstávali v kraji kde se vyberou pro včelařskou činnost.Myslím jsi ,že jsme už zaplatili hodně peněz za jejich chyby.Tyto promarněné peníze jsou nenávratně pryč.A co jsme získali zpátky? Také nesouhlasíme s tím kdo se dostal do vedení svazu,že jsou to ti lidé ,kteří stojí za největšími aférami svazu. Žádného včelaře nechceme a nebudeme nutit.Bohužel některé okresy od této myšlenky odstoupily s tím že nemají dostatečný mandát svých členů. Proto bych chtěl na VF udělat anketu a otevřenou diskuzi mezi včelaři s těchto 6 okresů.Tak aby se svobodně vyjádřili a bylo jasné jak, které okresy na tom jsou.

A proto dávám na vědomí světu sdělení Břeti Plška z Úvalna. [attachment=3838]

Jednatel ZO Kobeřice a člen OO Opava Jiři Hymon
Tady máš anketu v praxi.

A při tom stačí málo. Nezačlenit do názvu ČSV a doplnit si vlastní stanovy - zbytek je stejný.

Ono je stejně podstatné jak se zachová vedení jednotlivých ZO. To když se bude chtít trhnout a nikdo to nevezme po nich tak se buď stádo stane neorganizované nebo prostě přejde za tím kdo má zvoneček.
Těch pár "černých ovcí" odklánějících se z cesty to nevytrhne pokud si neopatří nějaký pořádný zvon. Možná časem až je to současné zavede na hořké pastviny v kamenitém terénu stříkané pesticidy a ostříhá je dohola. Zatím tam urputně cílí. Teprve pak jim dojde, že ty "černé" šly za sladkou travičkou ošetřovanou přírodními přípravky a rozumným pastýřem.
Koukám jak se náhle slovo SVÉPRÁVNÝ stává módním.

Pamatuji časy kdy nikdo nechápal proč chci být svéprávným a ošetřovat si včely sám. Co s tím má svéprávnost společného? Že mám být hlavně zodpovědný a podle toho organizovaně . . . . Smile
JKL
jenom bych chtěl říci pár věcí všichni dobře ví,že jsem členem ČSV jsem jednatelem ZO Kobeřice a členem OO Opava co se týká té ankety přeregistrování spolků my už máme registraci hotovou.Proto ,že se cítím být tak nějak ,za to moje stádo oveček zodpovědný.Vždy jsem je zastupoval v jejich zájmu ne ve svém. Důležité pro mě bude vyjádření členské základny, ne můj osobní názor.Ano máš pravdu pokud výbor ZO rezignuje a nikdo nevezme tu zodpovědnost na sebe tak spolek skončí a nebo to bude jenom pseudo spolek.
Tak údajně OO Frýdek-Místek zamítla vstup do spolku. Co na to její ZO nevím, ale ZO se nikdo neptal. Rozhodli to sami.
Tak aspoň vidíte jak Čsv funguje místo toho ,aby členská základna řídila ty nahoře tak je to přesně naopak. Místo toho aby nás informovali tak zamlžují .A my ovečky jich ještě posloucháme a platíme místo toho, aby se zodpovídali nám.

Tak zase o nás bez nás jak vidím tak se to stává už našim národním sportem
Zatim jsem dostal pouze vyjádření od výboru ZO FRÝDEK MÍSTEK, pani předsedkyně a p.Kopečka. Nevím, že by to odhlasovala členská základna. Třeba se něco změnilo. Byla už vyročka?
Měl jsem neodbytný pocit že to tady ještě před rokem obhajuješ (to jak to funguje) , že je to tak správné.
Zástupci OO byli na společném jednání .....těch 6 okresu....zde se dohodlo ,že spolek vznikne.Každý zástupce se mohl vyjádřit a projevit svůj názor.Bylo dohodnuto, že každý předseda bude informovat na výročkách ZO tak ,aby proběhla diskuze.Kaji
to myslíš mě?
Nebo KaJi na.mě? To bych se divil, že bych obhajoval práci svazu.
Na Hyju.
Řeknu ti to takhle .....jsou věci ,které si musíme vyzkoušet všichni samy ověřit a musíme mít i tu hořkou zkušenost.Jsou věci, které jsou na lidi nepřenosné jako je moudrost, zkušenost,zručnost atd. .Zde ve Slezsku jsme se snažili reformovat svaz ,ale bohužel mám a myslím si ,že i máme zde, tu hořkou zkušenost a teď vím ,že svaz je nereformovatelný. A to řeknu na ostro,pokud nebude ve spolkové činnosti konkurence tak se nic nezmění.


Jenom bych chtěl něco dodat anketě ...hlasujte ,proto že se bude časem měnit.
Je v tom hlasování ten spolek Moravy a Slezska, nebo můžu mít na mysli nějaký nový, jiný?
Jaká konkurence, proberte se. To si chcete konkurovat v čem a jak. V podstatě asi jediné o co se dá bojovat jsou dotace. A budete tam kde jste.
To další - třeba o členy - to není hra s konečným součtem. Pokud připustíte že se dá být ve více spolcích, tak pak existuje jediný cíl. Aby tam byli lidi spokojení. A spokojenost nestoupá s počtem členů, spíš naopak.

Jakmile tady padne vliv koalice ČSV-DOL-SVS, tak pak padne důvod pro existenci celostátních spolků typu PSNV. PSNV zatím sjednocuje vlastně tato koalice. Lidi prostě drží spolu protože ví, že by jinak to bylo ještě horší. Tedy ten dohled velkého bratra co si dává bacha na neorganizované. I dyž paradoxně v něm bylo a je hodně lidí co byli současně i v ČSV, neboť věřili . . . Smile

Jakmile to padne, tak "idea" PSNV sjednotí zas tak 50-100 lidí se stejným zájmem.
Pak se lidi budou svobodně sdružovat podle zájmů, lokalit, úlů atd.

Ale bude se sdružovat tak maximálně 10% včelařů. STejně tak jako ne každý kdo má králíky nebo slepice je členem Chovatelů a kdo má na zahradě pár záhonů není automaticky u Zahrádkářů.

Jakmile se o dotace bude žádat na okresním úřadě, tak pak se ani nemusíte odškubávat. Založte si tam z funkcionářl spolek pro sebe a členy nechte. A včelařte si a nekažte si to péčí o ty co o vaši péči skoro nestojí. Ti stejně buď zůstanou u dotací a nebo ani to ne.
(22.01.2016 23:17)Hyju napsal(a): [ -> ]......... A to řeknu na ostro,pokud nebude ve spolkové činnosti konkurence tak se nic nezmění.

No vidíš Kaji a já si to slovo ,,konkurence" ,v tomto příspěvku, vykládám spíše ve smyslu výběr.
A může být člověk člen několika spolků, které svou podstatou nejdou proti sobě, ale naopak se třeba spolupodílí na řešení problémů, výzkumu....i když mají jinak odlišné zaměření, směr, nebo cíle.
Konkurence spolků mi nedává smysl. Spolky nemají být firmy, nebo politické strany a pokud ano, tak je něco špatně. Ve spolcích by se mělo scházet, diskutovat, sdělovat si a mělo by tam být lidem dobře. To ale ty dobře víš, taky umíš udělat super atmosféru na setkání u přednášky.
Ale, možná to Hyju myslel jinak.
Teda, Jirko, já nevycházím z údivu ... Big Grin
Ale vidím, že diverse funguje. Ještě před rokem nás řada lidí peskovala za rozvracení jednoty. A co nevidí mé bystré oko? Není to pocestný? ... Není to pocestný, je to rozvratitel jednoty!Wink
Ale držím vám palce. Nebude to lehké. Když si zalistujete tak rok, dva zpátky v tomhle foru, poznáte, jaké prostředky budou používat Vaši oponenti. Lži, manipulace, desinformace, pomluvy etc. Jen ne věcná debata ... Tak to budete muset vydržet, nebude to žádná sranda. Je to asi nutný krok k tomu stavu, který popsal výše Karel, v téhle hospodě na nocleh člen - nečlen se sejdem ... Snad ...
Jiří
(23.01.2016 0:32)Maky II napsal(a): [ -> ]
(22.01.2016 23:17)Hyju napsal(a): [ -> ]......... A to řeknu na ostro,pokud nebude ve spolkové činnosti konkurence tak se nic nezmění.

No vidíš Kaji a já si to slovo ,,konkurence" ,v tomto příspěvku, vykládám spíše ve smyslu výběr.
A může být člověk člen několika spolků, které svou podstatou nejdou proti sobě, ale naopak se třeba spolupodílí na řešení problémů, výzkumu....i když mají jinak odlišné zaměření, směr, nebo cíle.
Konkurence spolků mi nedává smysl. Spolky nemají být firmy, nebo politické strany a pokud ano, tak je něco špatně. Ve spolcích by se mělo scházet, diskutovat, sdělovat si a mělo by tam být lidem dobře. To ale ty dobře víš, taky umíš udělat super atmosféru na setkání u přednášky.
Ale, možná to Hyju myslel jinak.

Jen malá technická, v tomto případě budou ale na schůzi dál číst že je zde na území ZO 5 včelařů neorganizovaných. Jen to nebude Český ale Morovský nebo Slezský Svaz včelařů.
A protože již nebude asi vazba na DOL, tak to je jediné co lze optmisticky očekávat.
Ale ta konkurence - zda bude vítána ???? - stačí zkušenosti s jednáním KV ČSV MSK o podmínkách účasti jiných spolků na jejich výstavě. Abych byl realista. Smile TAdy se pouze KV ČSV MSK přejmenuje.
(22.01.2016 17:43)Hyju napsal(a): [ -> ]... Proto bych chtěl na VF udělat anketu a otevřenou diskuzi mezi včelaři s těchto 6 okresů.Tak aby se svobodně vyjádřili a bylo jasné jak, které okresy na tom jsou.

A proto dávám na vědomí světu sdělení Břeti Plška z Úvalna.

Jednatel ZO Kobeřice a člen OO Opava Jiři Hymon

Hyju na VF to budeš mít víc těžké než jinde, protože zde nefungují pravidla a budou Ti do diskuze lést včelaři z jiných okresů.

Držím Ti palce aby jsi se nenechal od nich znechutit. Už jiní nebudou. Jejich potřeba se vyjadřovat všude a ke všemu nepřestane.

Jedna dobrá rada. Wink
[Obrázky: 12509469_573175512832190_417340892543752658_n.jpg]

A inspiraci v propagaci ZMĚNY hledej v humoru Big Grin

[Obrázky: 12196292_907833555939094_912370727138627572_n.jpg]

P.S. Jiří a moc děkuji za dřívější spolupráci na mém projektu čtení z měli, který pro nezájem ostatních skončil.
Na vsechno odpovim vecer jsem v praci a pak mam vybor dejte mi cas co se tyka hlasovani tak je nastavene pro vcechny .....
(22.01.2016 17:43)Hyju napsal(a): [ -> ]... Bohužel některé okresy od této myšlenky odstoupily s tím že nemají dostatečný mandát svých členů. ......

A proto dávám na vědomí světu sdělení Břeti Plška z Úvalna.

Jednatel ZO Kobeřice a člen OO Opava Jiři Hymon

Kdo mě zná tak ví, že rozhodně nepatřím k fanclubu ČSV a principielně jsem pro každou aktivitu, která naruší tu 98% zastupitelnost v jakémkoli jednání. To, že se zástupci v MSZ (6 okresů) dohodli, že založí nový spolek je svrchovaným právem uvedených lidí a spolků.
Pozastavím se pouze u věty uvedené v citaci. Valná většina z nás zde na VF deklaruje a požaduje, aby se vedení jakéhokoli spolku a jejich různé úrovně řízení řídili tím, co chce členská základna. Není přeci možné něco takového chtít když se mi to hodí a když to je proti mému záměru tak to shazovat. Z mého pohledu prostě někde nemají pocit, že k tomu mandát mají.

Mohlo by k tomu vést několik důvodů:
a) členům nebylo vysvětleno proč by tato změna měla nastat (informace na férovku)
b)informace byli podány jinak, než zamýšlejí předkladatelé návrhu na vznik nového spolku
c)pro někoho může být jednodušší zachování současného stavu s tím, že členy neinformoval vůbec
d)jakýkoli jiný důvod, který mě vůbec nenapadl (to ale neznamená, že takový důvod neexistuje)

Jak je to ve skutečnosti ve výše uvedeném případě mě nepřísluší hodnotit neb nemám informace, které by mne k tomu opravňovali.

Na závěr mého drobného zamyšlení musím ocenit výrazný názorový posun v názorech některých lidí (přibližují se mému vidění situace), kteří ještě nedávno měli v rétorice a názorech na dění v našem včelařském rybníčku jasný a neochvějný názor.

Z mého pohledu pokud se bude jakýkoli nový spolek chovat k ostatním jako k rovnocenným partnerům (zde bude záležet na snaze se domluvit) tak s tím nemám žádný problém, ať ten spolek vznikne kdekoli, kde to lidé toužící po spolčování budou chtít a budou pro to ochotni něco udělat. Pokud by ale měli spolky vznikat proto, že na někoho nezbyla funkce, trafika a nebo nedej bože pro potřebu někomu něco vnucovat tak je to samozřejmě špatně.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Referenční URL's