Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Včelařský spolek Moravy a Slezska z.s
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Potřebu někomu něco vnucovat?! Jako nečlenovi PSNV mi (všem včelařům) v jejich návrhu z r. 2014 bylo vnucováno dost nových "pro mě další byrokracie" povinností bodem 1, 2 takže každý nový spolek tu tendenci vnucovat prostě bude mít a bude tomu říkat, že jde o zdraví včel (tedy pokud bude mít ambice říci své do legislativních změn, dotací apod.) nenamlouvejme si, že to dělá jen hegemon!
V rámci spolku to je normální. Je na tobě, zda to akceptuješ a ztotožníš se s většinovým proudem spolku (známka toho, že si se členy rozumíš), nebo ne a pak jsi tam omylem.

Vnucování povinností či omezování svobod včelařů vně toho spolku považuji za nepřijatelné. Takto se chová ČSV a z tohoto důvodu stojím o to, aby se rozpadl a aby se následně vzkřísil on nebo následnické spolky na skutečně demokratických základech, na vzájemném respektu spolků.
(23.01.2016 15:44)Pavel Holub napsal(a): [ -> ]V rámci spolku to je normální.

http://www.psnv.cz/index.php?option=com_...&Itemid=80 To je povinnost v rámci spolku (bod 1 a 2) a bylo projednáno se členy?

Ano v předchozím příspěvku jsem to psal jen obecně a tedy mohlo dojít k nedorozumnění, ale jako odlehčující ukázka výkladu slova VNUCOVÁNÍ druhým Big Grin
Ano Maky myslel jsem tím Včelařský spolek Moravy a Slezska. Máš pravdu slovo konkurence jsem špatně zvolil toto slovo se spíše používá v tržním hospodářství měl jsem použit slovo Výběr Big Grin
Kaji v KKV MSV přímo nesedím tak že tuhle informaci ti nemůžu potvrdit ani vyvrátit
Bobr já jsem nikoho nechtěl shodit to nebyl záměr.Záměrem bylo informovat včelaře a členy CSV tak aby jsi udělali svůj obrázek.Vždy jsem říkal členům ZO ,že členové mají řídit výbor ZO ne naopak !!!!Jenom, že velký problém je ,že někteří členové mi připomínají spící buňku. Vždy jsem říkal, že není důležité co řekneš ale jak to řekneš.


Jdu na výborovou schůzi ....večer Vám řeknu jestli ještě budu dělat jednatele ZO
(23.01.2016 16:08)NB1 napsal(a): [ -> ]
(23.01.2016 15:44)Pavel Holub napsal(a): [ -> ]V rámci spolku to je normální.

http://www.psnv.cz/index.php?option=com_...&Itemid=80 To je povinnost v rámci spolku (bod 1 a 2) a bylo projednáno se členy?

Ano v předchozím příspěvku jsem to psal jen obecně a tedy mohlo dojít k nedorozumnění, ale jako odlehčující ukázka výkladu slova VNUCOVÁNÍ druhým Big Grin

Co špatného vidíš na návrhu? Každý spolek může podat státní správě svůj návrh. Státní správa by je měla být schopna odborně posuzovat a ne že je automaticky zamítne na žádost jiného spolku ve velmocenském postavení. Spolky se mohou o návrzích domlouvat, či je navzájem kritizovat, vyvracet. Takto to zatím u nás nefunguje. U nás se o ničem nediskutuje, když už, tak formálně, aby to vypadalo naoko, že existuje pluralita názorů. Ve skutečnosti se rozhoduje pokoutně za zavřenými dveřmi. Jak pozoruji tvé názory, ty by ses s nikým nemazlil, umím si tě představit v čele současného ČSV.
Čím víc bude rozdrobeno výsostné (bohužel) postavení ČSV, tím lépe. Pokud tedy nepůjde o dohodnuté rozdělení moci, jak je to v našich končinách časté.
Bylo by mě sympatičtější, kdyby iniciativa přišla od různých členů různých ZO a ne od okresních či krajských funkcionářů, jak jsem to pochopil.
Jane nemáš pravdu ....hodně funkcionářů ZO i členů .......hlavně těch mladších ,kteří mají i jiný zdroj informací něž Včelařství a jsou zdatnější v používání PC tak si informace umějí sehnat. Umí si udělat svůj obrázek a svůj názor. U nás v OO Opava jsou funkcionáři ZO dobře informování a byli informování na aktivu a členové budou informování zase na výročkách. Potom bude záležet na členech ZO jak se rozhodnou , jestli na dále chtějí platit svazu členské příspěvky a sypat peníze do černé díry a nebo vezmou sami zodpovědnost do svých rukou. A nemysli jsi že je to jenom iniciativa od z hora,ale je to spíše impuls .Co chodím poslední dobou na aktivy tak hodně včelařů ze ZO jsou naštvaní na svaz.....ale to se nezmění dokud mi nezměníme přístup ke svazu.Nikoho nenutíme jenom dáváme včelařům na výběr.
HM, jsou hodně naštvaní. Smile Ale příspěvky zaplatili. Smile A to se počítá.Cool

Hyju jak se bude jmenovat časopis co budete tisknout - to už máte vymyšlené?
My jsme taky zaplatili členské příspěvky v tom nevidím teď problém ... budeme na dále využívat těch výhod jako je SF ,časopis CiS atd....když už jsme si je zaplatili
Big Grin spolek totiž nevytvoříš přes noc. A není to zase tak jednoduché má to nějaké náležitosti. Radši budeme připravovat celý rok stanovy atd. a budeme jednat ze včelaři ze ZO. Nechceme vytvořit kopie ČSV!!! Ale chceme vytvořit jinou alternativu pro včelaře ,raději v menším alespoň pro začátek..a kdo se bude chtít přidat tak je vítán.
S novými spolky bude možná možná růst i náklad Moderního včelaře. Nakonec z něj třeba bude "spolkový" časopis a pak Ti, co budou za pár let probírat fórum, se v heslech vůbec nevyznají Big Grin
A nebo vznikne konkurence a náklad klesne.
Už aby to bylo, chtělo by to trochu pestřejší informace.
Ale dokud bude MZe platit Včelařství, tak trh bude dál dusit tak že je zde místo stěží pro jeden časopis za peníze.
Včelařství není konkurence.

A Mze na Včelařství nepřispívá, peníze dává na "provoz" a v ČSV tyto peníze přiřadily na časopis, ale můžou je dát na cokoliv jiného, pokud jim budou chybět třeba na nějaké ty pokuty a časopis potom budou muset zpoplatnit.
Je taková slušnost, že na dotace musím mít nějaké uznatelné výdaje, v rímci toho jaké je zdůvodnění té dotace. Pokutu určitě nemůžu dát do dotací. Smile
(24.01.2016 18:36)Hyju napsal(a): [ -> ]Jane nemáš pravdu ....hodně funkcionářů ZO i členů .......hlavně těch mladších ,kteří mají i jiný zdroj informací něž Včelařství a jsou zdatnější v používání PC tak si informace umějí sehnat. .................
nebudu citovat celé Wink ale pokud je to jak píšeš, tak fandím víc........ Smile
Nám zas bylo řečeno ,když jsme se ptaly:Časopis je dotován Mze - z kolonky - Vzdělávání.
Ale nebylo to kde ověřit.
Tvrdilo to více funkcionářů z hora. F.V.
Časopis se platí z dotace NNO pro CSV.
Jenom jsem napsal,co nám bylo řečeno.
Hlavní věc je ta kterou jste potvrdil - Je z dotací.
Na tom se snad zhodneme. F.V.
ČSV dostává dotaci pro NNO od MZe na projekt, jehož součástí je i vzdělávání a osvěta, kam patří vydávání časopisu i dalšího periodika.
Svaz na to přispívá ze svého v poměru 70/30.
Kterého dalšího periodika, prosím?
Jiří
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Referenční URL's