Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Včelařský spolek Moravy a Slezska z.s
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Chtěl bych poděkovat bez rozdílu všem, kteří takto pracují pro dobro oboru. Kdo si to zkusil na vlastní kůži (jak organizaci, tak tu denní službu), ví sám, proč tak činím.
Takže díky všem! Louka nám pomalu rozkvétá nejen monokulturou ... Angel Dokonce i více druhů kafe tam roste ... Big Grin
Jiří
I když bylo hostů méně - tím se daly otázky probrat do hloubky.A postřehy velice zajímavé.
Mrzelo mne jen - název prodávajícího ve stánku si nepamatuji -že dovezl jen propagační letáky na Hive Clean.A když jem mu řekl,že
mu ušel kšeft,tak kroutil rameny.
Jo a ještě jeden postřeh - tak krásný medomet - samozřejmě starý - jeden z prvních na Ostravsku -ten lahodil očím /ať žijí Vítkovické
slévárny/ poctivá práce.
A potěšilo mne - PSNV,MS spolek,ČSV vedle sebe a krásná spolupráce - proč si z toho Praha /Křemencová/ nevezme mustr ? F.V.
vlcek, podle Tebe si mají nástavkáři a MS spolek koupit barák v Křemencové? Nebo ČSV se má přestěhovat do Karviné ... ? Big Grin
Já se tam byl dneska podívat. Díky všem, kteří tam byli. Vím jak je to těžké, u nás když děláme den otevřených dveří, tak jsem vždy mrtvý.

Co se týče plochy pro včelaře tak letos jednoznačně nejmenší, co pamatuju. Jestli to tak půjde dál, tak za pár let tam včelaři už nebudou vůbec. Sad
(24.09.2016 9:19)Jiří Matl napsal(a): [ -> ]
(23.09.2016 7:48)Hyju napsal(a): [ -> ]...
Chtěl bych Vám připomenout akci pro včelaře a zahrádkáře ,která probíhá tento víkend od 23.9 - 25.9 v Ostravě na Černé Louce. Zde nás taky najdete v našem stánku a můžete za námi přijít diskutovat o včelařství.
Tak doufám, že přijdete na kafe do stánku PSNV-CZ ...Wink
Jiří

Ahoj Jiří

Byli jsme na kafe ve stánku PSNV bylo super no příště u Nás ve stánku. My jsme měli i koblížky od Babiše měli jste se kluci stavit Big Grin
Je fajn že si může člověk k nickům přidat i obličej Smile No nic za týden se zase uvidíme v Praze .....

(25.09.2016 7:50)Maky II napsal(a): [ -> ]Bylo to fajn. Myslím, že to , že koutek spolku a PSNV byly vedle sebe vůbec nevadilo. Se Zdendou mnoho lidí, tím že jsme skoro místní, známe. A koho neznáme, toho poznáme. Přiřadily se mi nějaké niky zde z fora. Že jo Hyju Wink
Jen ten pátek nebylo moc návštěvníků. O víkendu jsem tam nebyla,ale předpokládám, že to bylo lepší. Se zástupci spolku jsme i podebatovali.
Asi to sem nepatří, ale bylo mi líto, že v doprovodném programu už na pátek byly přednášky. Tím, že tam bylo málo lidí, to pro přednášející asi nebylo to pravé. Přitom přednáška Michala Počucha stála za to a pan Sedláček to své taky umí skvěle podat.

Maky tak by to mělo být já si myslím ,že to bylo v pohodě vyměnili jsme si názory a pokecali o tom co nás zajímalo.Jenom škoda že jsem neměl tolik času si to projít a zajít si na přednášky.Už jsem rád že mám ten 4 denní maraton za sebou.Výstava byla menší a bylo i málo lidí ale to nevadí o to tam bylo víc super lidiček.Smile

Ale větší zábava byla na aktivu CSV......Cool
(25.09.2016 12:58)MilkyWay napsal(a): [ -> ]vlcek, podle Tebe si mají nástavkáři a MS spolek koupit barák v Křemencové? Nebo ČSV se má přestěhovat do Karviné ... ? Big Grin
??? Jak to, proboha, souvisí?Huh
Jiří
Ale není to blbý nápad, v K8 to kdysi bylo ústředí včelařských spolků- než si to ČSv zprivatizovala pro sebe, tak by se mohla zase rozdat, ne?
To je vlastně fakt, Milky Way měl vlastně super nápad. Jenom ale nikoliv koupit. Vrátit ... Sad
Jiří
Milky,nápad to je dobrý /vrátit/,ale já to myslel jinak.
Mě se líbila ta domluva mezi sebou - žádné plivání jedu kolem sebe, ať jsi přišel ke kterému stánku jsi chtěl. F.V.
Vážené přátelé
Tímto bych Vás chtěl informovat o připravované akci pro včelaře našeho kraje, kterou by jste si neměli nechat ujít. Těšíme se na vaši účast.
S pozdravem Jiří

Informujeme, že 20.ledna 2017 od 17:00 hod. zahajuje VSMaS pravidelná podvečerní setkání včelařů. Sejdeme se v učebně MEDOCENTRA v Karviné, 1.patro.
První setkání budeme věnovat zimnímu sledování včelstev a diskuzi co nás zajímá.
Rok 2017 je rokem výzvy. Chceme více prostoru věnovat chovu včel s minimem chémie, která ohrožuje kvalitu včelích produktů.
Představím Vám metodiku práce s Izolátory matek a řekneme si vše o léčbě včelstev v průběhu roku. Izolátory zajímají celou republiku a pokrokový svět, tak si myslím, že by měly zajímat i včelaře našeho regionu.
Každá beseda bude ukončena návrhem pro následující besedu a stanovíme si termín příštího setkání. Chtěli bychom zahájit novou tradici komunikace včelařů a zájemců o včelařství. Přijďte a řekněte si co Vás zajímá a o čem bychom měli diskutovat.

Za VSMaS: Václav Sciskala
Vážení včelaři

Chci Vás informovat o vzniku Včelařského spolku Kobeřice a okolí z.s najdete nás na stránkách http://vsk.webnode.cz/


Za VSK a okolí z.s. Jiří Hymon
A Budisov nad Budišovkou
Jirko, chápu dobře, že po roce od založení VSMS (kde jsi jeden ze spoluzakladatelů) zakládáš další včelařský spolek?
Nebo jsi řady VSMS opustil??
Asi ne, když mají sídlo spolku u Sciskaly.
Stále jsem členem včelařského spolku Moravy a Slezska z.s. ale skupina včelařů v Kobeřicích a v okolí se rozhodli založit si svůj zapsaný spolek.Co se týká sídla v Karviné tak doufám že ho během 1 roku vyřešíme.... U nás obec Kobeřice zrušila všem spolkům sídlo na obci.
Co to znamená mezi řádky, že by nedůvěra včelařů z Kobeřic a okolí vůči VSMS? Měl jsem za to, že včelaři od vás šli s tebou do VSMS.
Jinak proč sídlo na úřadě, to se nenašel nikdo z vašeho vedení, kdo by svolil s umístěním sídla?? To nezní moc důvěryhodně.
Hele Martine hlavně ,že máte důvěryhodnou předsedkyni v CSV!!!

Víš proč na obci sídlo spolku...já si myslím, že spolek nepatří jenom výboru nebo úzké skupině lidí tak jak v Csv ,ale je i součástí obecního života v obci.
Já si myslím, že tak to má být.
Spolek v místě pro místní aktivity, krajový pro zastřešení a pak třeba další pro specifické zájmy - šlechtění, dle úlu atd.
Je jasné, že pohled kdo nejde s námi jde proti nám, je u včelařů značně zakořeněn.

A nakonec to ukradené "Ústředí". I když si myslím, že to má čas, až "vymře" stávající generace funkcionářů. Smile
..karle len aby nám dovtedy skôr nevymreli včely Confused
Sídlo na obci ano, ,pak je i součástí obecního života v obci, ale vy ho máte v obci vzdálené 60 km.
A Vaše volba kontrolora je podle mého názoru neplatná. Měli jste na schůzi 9 přítomných a pro jednoho kandidáta hlasovalo 9 přítomnýxh a pro druhého 3. Při volbách přece nemůžu hlasovat pro dva lidi. Buď pro jednoho nebo pro druhého.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Referenční URL's