Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Včelařský spolek Moravy a Slezska z.s
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
(02.02.2016 19:27)MartinP napsal(a): [ -> ]Pokud je dělala, tak potom nevím proč je ve svém vystoupení před volbou předsedy kritizovala.Ale nevím detaily,je možné, že na jejich úpravě pracovala ještě v době kdy dělala i funkci tajemníka než odešla.

Bingo!!! Jinak řečeno, není to možné, ale je to tak.
Zdravím Vás dnes jsme zapracovali na stanovách včelařského spolku Moravy a Slezska. Doufám , že brzy ji budu moc sem pověsit ,upravenou a připomínkovanou verzi. Tak abyste ji mohli přečíst a případně okomentovat.
Něco málo jsem našel na wikipedie o včelaření v Cechach,Moravě a Slezska......

wikipedia
Tak jak jsem slíbil tak už světlo světa spatřili stanovy a filozofie nového včelařského spolku Moravy a Slezska najdete je na adrese http://www.vcelarime-sami.cz/
a jsou tam také ke stažení a případnému okomentování.Jinak zde máte přímo ke staženíDotazy a připomínky pište na info@vcelarime-sami.cz
K filozofii.
Druhá ŠPV. Takže taky minimum chemie a jistě budete proti tomu aby SVS nařizovala povinnou a zbytečnou aplikaci.
Včelaření v souladu s přírodou, kde jsem jen ten slogan už slyšel. Smile
Aspoň vidíš že první ŠPV zaselo pár semínek které teď vyklíčili.Cool
Plody setby se budou sklízet až zase SVS svolá jednání zda včelaři chtějí zimní měl. Smile
Víš jak to je o těch semínkách - Podle plodů poznáte je.Cool
SVS nebude o zimní měli s nikým polemizovat. Ani nemusí.
No to ani včelaři, když to neplatí. Oni si to nějak vyřeší a poklepou si při tom na čelo.
Alespoň trocha humoru za ty dva milióny. A jako argument, že když se vyhazuje za takový nesmysl, jako je zimní měl tak proč ne za ...., které alespoň k něčemu je - to se taky dá univerzálně používat.
(21.02.2016 22:11)MilkyWay napsal(a): [ -> ]SVS nebude o zimní měli s nikým polemizovat. Ani nemusí.

Je tady o tom celé vesele tragické vlákno jak se chtěla o odborné otázce radit s politiky.
Taky to podle toho dopadlo, tedy ta odbornost.Cool
A jak se SVS divila, když jedno sdružení mluvilo za včelaře a oni si dovolili napsat že mají jiný názor. Jako by sdružení - spolek mohl mít nějaký jednotný odborný názor.
Ano Karle na to tu je jiné vláknoCool
Ahoj včelařky a včelaři
Pokud Vás zajímá výsledek použití izolátoru matek tak jej najdete na naších webových stránkách http://www.vcelarime-sami.cz/
Zdravím Vás včelařky a včelaři dnes jsme zveřejnili zápis z ustavující schůze včelařského spolku Moravy a Slezska (VS MaS) na našich webovkách na adrese http://www.vcelarime-sami.cz/
Spolek Moravy a Slezska a na logu pouze mapa soucasneho MS kraje? Pokud bych se jmenoval spolek Moravy a Slezska, tak bych se spise odkazoval k hranicim historickych zemi.
Od nás ze zdola (né z Dolu Wink ) nejsou zřejmě žádní zájemci, tak k čemu celá Velká Morava Wink
Ať se vám daří bez ČSV.
(17.03.2016 23:29)stefanos689 napsal(a): [ -> ]Spolek Moravy a Slezska a na logu pouze mapa soucasneho MS kraje? Pokud bych se jmenoval spolek Moravy a Slezska, tak bych se spise odkazoval k hranicim historickych zemi.

Zřejmě aby s nimi pan hejtman a Kraj jednal jako s oficiálními zástupci všech včelařů v SM Kraji - teď budou mít všechny spolky na Moravě a Slezku smůlu.
Pro lidi co se orientují jen podle názvu to bude jasné. M.j. v politice.
Urcite Vam vecer odpovim az prijedu z prace domu

Jiri
A tak bratry Čechy opustíme?
To je nevděk!
Díky jim se Morava po Maďarské likvidaci uchovala a my tak?
Ahoj Stefane
Jsem rád ,že jsi to ty ,který jsi toho všimnul. Jde vidět ,že se nejspíš o nový spolek zajímáš?Jak jsme zakládali nový spolek byl zaměřen prvně na MS kraj a to najdeš v zápise KKV 28.12.2015 zde ,ale jak nám postupně volali a psali včelaři nejenom ze Slezska ale i s Moravy ,že by měli zájem být a aktivně účastnit se na vzniku a být součástí nového spolku tak jsme se rozhodli rozšířit působnost spolku i na Moravu. Co se týká tvoji otázky historické hranice Kdybych to měl brát historicky tak nevím podle které doby dejme tomu Marie Terezie a musel bych počítat i Dolním Slezskem ,které je dnes součásti Polska. A podle dnešních map Jeseníky jsou součásti Moravy Olomouckého Kraje. Sám musíš uznat , že je to kravina. Ještě něco málo k logu nebo spíše názvu. Pokud se časem k nám připojí více krajů což věříme jsme ochotni s tohoto hlavního spolku vytvořit ústřední spolek pro tyto kraje. Nebo případně ustřední spolek rozdělit na dva samostatné celky Moravu a Slezsko. Ale to nezáleží jenom na nás ale hlavně na členech.Jinak zkus se zeptat předsedkyně svazu proč Český svaz včelařů?Proč to třeba není česko moravsko slezský svaz včelařů ?

Jane zase to, až tak pravda není . Já mám informace úplně jiné.Věř mi i u vás na Moravě vznikají nové spolky akorát nedávají o tom vědět.

Karle tvoje vtipná narážka mě zase pobavila.K tomu můžu říci jenom jedno. Co se týká Moravskoslezského kraje a dotací vždy jsme to vymýšleli tak ,aby dosáhli všichni včelaři.Bez rozdílu partaje.Tak jak v minulém roce na vyšetření MORU tak i letos na obměnu úlu. Jenom co se týká vyšetření každý včelař ,který měl negativní výsledek a nebyl v ochranném pásmu mohl svoje včely přemisťovat ten rok jak potřeboval. Jinak jestli se chceš podívat na podmínky dotací v roce 2016 v Moravskoslezského kraje tak je najdeš zde

Františku Čechy si svoji cestu vybrali už na Sjezdu. My jsme se rozhodli jít zkrátka jinou cestou .Cestou svoji samostatnosti a odpovědnosti sami za sebe.
(18.03.2016 18:20)Hyju napsal(a): [ -> ]Co se týká tvoji otázky historické hranice Kdybych to měl brát historicky tak nevím podle které doby dejme tomu Marie Terezie a musel bych počítat i Dolním Slezskem ,které je dnes součásti Polska. A podle dnešních map Jeseníky jsou součásti Moravy Olomouckého Kraje. Sám musíš uznat , že je to kravina.

Soucasne kraje zemske hranice nerespektuji, to bys mohl vedet. Zemske hranice Moravy a Slezska jdou napric ruznymi kraji.Takze kravina je jmenovat se spolek pro Moravu a Slezsko (jako historicke zeme) a na logo si dat mapu Moravskoslezskeho kraje. Svedci to o nedostatku vzdelani nebo neucte k vlastni zemi. A hlavne pri pojmenovavani cehokoliv a tvorbe znaku je treba dodrzovat urcita pravidla.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Referenční URL's