Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Včelařský spolek Moravy a Slezska z.s
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Víťo, problém je v tom, že se furt berou za bernou minci procenta a ne relevance argumentů. A můžou to být nakrásně argumenty podložené výzkumem a publikované v odborné literatuře, je to fuk, stejně jdo pod stůl a věci jsou tak, jak si to ti, "co spolu mluví", domluví jinde a jindy ... .
Pokud se tohle nezmění, nezmění se nic. Kolik ještě průšvihů bude muset nastat, až to dojde i těm, kteří za to vlastně nesou odpovědnost? Tedy státní správě?
Jiří
No jo,když oni ti politici raději jednají s těmi co "zastupují" početně významnou skupinu voličstva. Ne že bych to schvaloval,jen pochybuji,že s tím na stránkách VF něco uděláme. Ale na druhou stranu,proč si o tom nepokecat.Smile
Je nejvyšší čas na založení asociace včelařských spolků jako partnera pro státní správu.
Podle mě mají spolky pouze kafrat do toho jak se rozdělí dotace EU.

O dalších dotacích pro spolky mají rozhodovat normální výběrová grantová řízení pokud o ně spolky žádají - tedy kvalita projektu atd.

A odborné věci nemaí řešit spolky vůbec - typický je úžas SVS že názor ČSV na dojednaný zákon není jednotný a připomínky "členů" posílají do Křemencové aby si tam udělali pořádek.

Takže zájem spolků na - kvalifikované státní správě je tak "sdružující" že je zbytečné to nějak řešit.

A až bude mít st. správa ve veterině i jinde odborníky, tak nebudeme řešit pitomosti zimní měl.
To je pro mě etalon kompetence státní správy ve včelařství.
Víťo, jasně, VF je pokec, ale my se s tím snažíme něco dělat i v praxi. Zrovna včera bylo další kolo jednání na MZe o evropských dotacích a věř, že své jsme si tam v tomto smyslu řekli a dali i písemně a čekáme, že to bude vzato na vědomí a objeví se i v zápisu a dalších dokumentech.
Je třeba přesvědčit státní úředníky, že jejich koncept ve stylu: jak si to, včelaři, budete přát, tak to uděláme, je nesmysl. Je to jen krycí manévr pro to, že ve výsledku jsou pak jen formou ctrl-c - ctrl-v 15 let staré dokumenty dojednané s dominantním subjektem tak, aby mu to vyhovovalo.
Je třeba dbát na systematiku názorů, relevanci odborných stanovisek a na základní vize oboru, včetně souvislostí s řadou témat blízkých (udržitelný rozvoj, píče o krajinu etc.).
Ty musí prodiskutovat tým odborníků a připravit klíčové podklady. Pak může nastat další kolo diskuse s tím, že odpovědnost za případný prieseršvih nesou podepsaní úředníci. Takže je taky na nich, jaké rádce si vyberou. Myslím, že jim to začíná docházet.
Jde to pomalu, ale cosi se v těch vztazích mění. Asi ale bude třeba za to vzít razantněji a žádat jiný model jednání, v němž se odrazí měnící se situace. A ne přes různé náměstky spřáhnuté s jistými lobbyistickými uskupeními, ale jít přímo "na komoru". A zveřejňovat, psát, publikovat ...
A nemlčet a hlásit se o slovo. Což platí zejména pro tu mlčící většinu v ČSV. I když jí to možná takto vyhovuje.
Pro každé sdružení pak by mělo platit, že se vyplatí být konsistentní v názorech a neměnit je konjunkturálně podle dané situace.
http://www.psnv.cz/index.php?option=com_...&Itemid=68
http://www.psnv.cz/index.php?option=com_...Itemid=137
Jiří
"politici raději jednají s těmi co "zastupují" početně významnou skupinu voličstva"
Toto funguje pokud skupina voličstva opravdu volí. Voličstvo a členství není totožné. U nás se na schůzích schází necelých 40% členů a ti navíc mnohdy vysoké procento jen zvedá ruce aniž by přemýšlela o čem volí. Při takovémto stavu aktivity členů pak nastává situace jako kdysi za jedné nejmenované strany, která si vzala do hlavy, že je vedoucí a vše co vymyslela bylo v zájmu občanů. No a jak dopadla v prvních svobodných volbách, když volič musel vyvinout aktivitu dojít a zaškrtnout koho to vlastně volí a měl předem kandidáty a jejich program k dispozici.
Prosím tedy ty politiky z MZe a SVS, aby si uvědomili, že ty co "zastupují" (spíše si berou neomaleně do úst), nezastupují 54 000, ale 30%+-15% a to kdoví jestli. Ten zbytek je obdobně jako za té vlády nejmenované strany jen občan/člen z důvodu "nemít problémy s všemocnou rukou vedoucí ..." a za to dostávat nějaké ty pomeje.
Ať se MZe a SVS veřejně přihlásí k doposud praktikované podpoře starých metod vládnutí a rozhodování elitami za "podpory" pasivované mlčící většiny, ať je to veřejnosti jasno.
JKL
Těch tebou označených +- 15% je pořád tak vysoké číslo , že jiné včelařské spolky seč se různými někdy i neférovými způsoby jej nedosáhnou.
Když popisuješ pasivitu ( snad ve své organizaci) není to o tom , že i přes některé průsery jsou členové spokojení z nastavenými pravidly dotaci ?
Podstatná část včelařů má do 10 včelstev jako své hobby a jejích péče o včelstva je naplňuje.
Nemají ambice vést žabomyší války. Nemají zájem přiložit ruku k převratům neboť zkušenost posledních let je naučila " Vytrhneš-li plevel na jeho místě naroste ještě větší.
Pak je třeba, Josefe, udělat něco pro to, aby po vytrhnutém plevelu nevyrostl další plevel, ale květina.
Nejde o žabomyší války, to je oblíbená taktika těch, kterým se současný stav líbí, některým dokonce vyhovuje.
To je cesta do pekel. Pomalá, ale jistá.
Jiří
Pěkně tu spokojenou situaci vystihl na FB jeden důvěrník. Třetina z nich neví jestli léčím mor nebo varoázu.
Věřím, že tito jsou naprosto spokojení se situací, dokud jim někdo bude léčit varoázu nebo mor. Smile

A hodně spokojených bude i z jejich okolí, dokud se třeba jednou nezjistí, že mor se taky léčí zápalkama, ale nezapaluje se jen knot.
(25.01.2016 22:53)MartinH napsal(a): [ -> ]Přiznám se, že cenu neznám. Moje žena překlady dostává jako členka ČSV zdarma, stejně jako já dostávám včelařství, takže to neřeším. Jestli o ně opravdu stojíš, tak se můžeš vrátit do svazu a předplatit si je, není to nic těžkého Smile nebudou stát moc.

U nás je možnosť OVP kúpiť. Nepamätám si presne cenu, ale pohybuje sa okolo 10 až 12€ na rok. Platím viacej publikácií, tak už nemám prehľad.
(26.01.2016 13:26)josef napsal(a): [ -> ]JKL
Těch tebou označených +- 15% je pořád tak vysoké číslo

To nepopírám, ale dokud budou ve spolku včelaři jen z důvodu "chci mít klid" tak nelze poznat jaké to číslo skutečně je.(26.01.2016 13:26)josef napsal(a): [ -> ]...i přes některé průsery jsou členové spokojení z nastavenými pravidly dotaci ...

... a nebo lze říci, že je jim to jedno stejně tak jako by jim to bylo jedno, kdyby se nastavily jinak. Jakou máš metodu stanovování spokojenosti/nespokojenosti. Je to domněnka nebo je to dokazatelné nějakým nezávislým výzkumem? Za mne je to neférový způsob podsouvání neověřené domněnky z cílem udělat vše růžové.(26.01.2016 13:26)josef napsal(a): [ -> ]Podstatná část včelařů má do 10 včelstev jako své hobby a jejích péče o včelstva je naplňuje.
Nemají ambice vést žabomyší války. Nemají zájem přiložit ruku k převratům neboť zkušenost posledních let je naučila " Vytrhneš-li plevel na jeho místě naroste ještě větší.

spíš je naučila "kdo chce s vlky žít" - a to mohu dokladovat slovy našeho jednatele.
Ono pokud by nebyly ty ČSV vylobované klacky naházené do cesty těm hobby včelařům a tím nucení být pro svůj klid členem svazu, tak je ta jejich péče o včelstva bude naplňovat s ještě větší radostí a to bez pachutě nutnosti se někomu poklonkovat, aby ho neudával, nešpehoval apod.
Až bude členství synonymem zájmu se sdružovat, vyměňovat zkušenosti, vzdělávat se, pomáhat s akcemi tak to bude v pořádku. V ČSV je zatím synonymem mít klid od aktivních b....ů a snadný přístup k dotacím a léčivům.
V tom se cíle spolků a cíle členů liší.
Možná by bylo pro státní orgány lepší se řídit ne počty prostých členů, ale rozlišovat členy z důvodu "nutnosti" a členy z důvodu "aktivnosti" a tam by se pak váhy spolků dost srovnaly.
Hoši, nikdo si už od ČSV nestěžujte, že lidi nechodī na schůze.....k čemu teda máte stanovy, kde jevv povinnostech uvedeno, že člen se musī aktivně podílet na činnosti a účastnit se schůzī.....Kdo komu kdy napsal, že za nedodržování stanov bude vyloučen z ČSV..? Funkcionáři nikdy nic neřešili a řešit ani nebudou....proč taky? Systém ze socialistických dob funguje...ne?....tak proč to měnit...? A kdo si myslí, že založením nového spolku se něco z toho změní, tak je uplně vedle! Spolek na nescchopnosti nebo nesamostatnosti včelařů postavil celou svoji existenci....a aby mohl deklarovat zastupování 95ti% , postavil se do role ochránců včel, do role léčitele a sociální služby včelařům.....a určitě ne nezištně.
.....Neřīkám, že se věci nutně musī měnit ze dne na den.....ale 25let po "revoluci" už by to snad mělo směřovat někam jinam než do pr.....Dodgy
Milane zcela s tebou souhlasím Big Grin
JKL
Já jsem uváděl tvá čísla nevěděl jsem , že používáš domněnky.
O tom tady právě celé fórum až na výjimky je. Jak píšeš osočováni , domněnky , zpochybňováni , útoky na jiný názor.
Myslíš , že někoho z těch " mlčících" včelařů může bavit vstupovat do tohoto ringu.
Před lety v naši organizaci jsem se začal s pár včelaři bavit o tomto fóru , jen mávli rukou. Už se ani nechlubím , že občas sem zabrouzdám.
Josef
(26.01.2016 12:28)Jiří Matl napsal(a): [ -> ]Víťo, jasně, VF je pokec, ale my se s tím snažíme něco dělat i v praxi. Zrovna včera bylo další kolo jednání na MZe o evropských dotacích a věř, že své jsme si tam v tomto smyslu řekli a dali i písemně a čekáme, že to bude vzato na vědomí a objeví se i v zápisu a dalších dokumentech.
Je třeba přesvědčit státní úředníky, že jejich koncept ve stylu: jak si to, včelaři, budete přát, tak to uděláme, je nesmysl. Je to jen krycí manévr pro to, že ve výsledku jsou pak jen formou ctrl-c - ctrl-v 15 let staré dokumenty dojednané s dominantním subjektem tak, aby mu to vyhovovalo.
Je třeba dbát na systematiku názorů, relevanci odborných stanovisek a na základní vize oboru, včetně souvislostí s řadou témat blízkých (udržitelný rozvoj, píče o krajinu etc.).
Ty musí prodiskutovat tým odborníků a připravit klíčové podklady. Pak může nastat další kolo diskuse s tím, že odpovědnost za případný prieseršvih nesou podepsaní úředníci. Takže je taky na nich, jaké rádce si vyberou. Myslím, že jim to začíná docházet.
Jde to pomalu, ale cosi se v těch vztazích mění. Asi ale bude třeba za to vzít razantněji a žádat jiný model jednání, v němž se odrazí měnící se situace. A ne přes různé náměstky spřáhnuté s jistými lobbyistickými uskupeními, ale jít přímo "na komoru". A zveřejňovat, psát, publikovat ...
A nemlčet a hlásit se o slovo. Což platí zejména pro tu mlčící většinu v ČSV. I když jí to možná takto vyhovuje.
Pro každé sdružení pak by mělo platit, že se vyplatí být konsistentní v názorech a neměnit je konjunkturálně podle dané situace.
http://www.psnv.cz/index.php?option=com_...&Itemid=68
http://www.psnv.cz/index.php?option=com_...Itemid=137
Jiří

Hele nebyl jsi tam a mluvíš o tom jako kdybys měl patent na rozum. Celá tvoje reakce mi připadá, že ti dělá dobře na ptáčka, když si tady můžeš kecat pentli a dělat chytrýho. Zeptej se tvých zástupců jak to tam skutečně probíhalo. Já tam na rozdíl od tebe byl. Připadáš mi velice trapný takto zasvěceně hodnotit.
Já tam jednou byl a stačilo mi to.

A pro Josef - k tomu zájmu členů ČSV.Za 30 let jsem nepoznal všechny členy naší organizace.Pravidelně chodilo
stále 10 kousků.Ani když měli dostat peníze.A to jeden měl dostat kolem 10 000 tisíc za uhynulá....
Jen aby jsme byli v obraze.Netvrdím,že všudy je to stejné.Jen je to asi většina. F.V.
Takže tedy když je to jinak.
Zápis se jistě dělal jako vždy v minulostiSmile.
Souhrn požadavků a návrhů spolků a stejně tak ten zápis je k dispozici kde?
My zápis nedostali. F.V.
Asi taky máte malýho ptáka.Cool
(27.01.2016 0:04)josef napsal(a): [ -> ]JKL
Já jsem uváděl tvá čísla nevěděl jsem , že používáš domněnky.
O tom tady právě celé fórum až na výjimky je. Jak píšeš osočováni , domněnky , zpochybňováni , útoky na jiný názor.
Myslíš , že někoho z těch " mlčících" včelařů může bavit vstupovat do tohoto ringu.
Před lety v naši organizaci jsem se začal s pár včelaři bavit o tomto fóru , jen mávli rukou. Už se ani nechlubím , že občas sem zabrouzdám.
Josef

To nejsou domněnky, ale kvalifikovaný odhad dle skutečnosti v mě známé ZO. Připouštím však, že jsou i aktivnější a fungující ZO a proto ta veliká tolerance.
Ale když už jsme u toho ta se tě zeptám co svaz podnikne pro to, aby členové dodržovaly stanovy a účastnily se schůzí ...
Nebo ty stanovy jsou se dodržovat nemusí?
"Zpochybňování, útok na jiný názor" hezká interpretace vyjádření svého názoru, jež se neshoduje s názorem jiným v demokratické společnosti. Vlastně tím říkáš - tady se nediskutuje, nepřipouští názor jiný než proklamovaný. To o něčem svědčí. A o tom to je.
Jsem rád, že tu píšeš, diskutuješ a vyjadřuješ svůj pohled. Já zase reaguji. Jsme svobodní, já ti to neberu a nevnímám jako útok - prostě demokratická diskuze. A v tom se lišíme pro tebe je to osočování, útok. Pořád ale nějaká reakce. Horší je ta z vedení svazu. Tam zvolili nekomunikovat, ignorovat jen držet své pozice chapadélek na MZe a SVS, které jim toto ignorování jinych názorů a zkušeností z okolních zemí prostě umožňuje a pří tom se zaštiťovat i členy, kteří by už dle vlastních stanov vlastně členy být neměli.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Referenční URL's