Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Včelařský spolek Moravy a Slezska z.s
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
(27.01.2016 1:53)Ing. Jiří Šturma napsal(a): [ -> ]
(26.01.2016 12:28)Jiří Matl napsal(a): [ -> ]Víťo, jasně, VF je pokec, ale my se s tím snažíme něco dělat i v praxi. Zrovna včera bylo další kolo jednání na MZe o evropských dotacích a věř, že své jsme si tam v tomto smyslu řekli a dali i písemně a čekáme, že to bude vzato na vědomí a objeví se i v zápisu a dalších dokumentech.
Je třeba přesvědčit státní úředníky, že jejich koncept ve stylu: jak si to, včelaři, budete přát, tak to uděláme, je nesmysl. Je to jen krycí manévr pro to, že ve výsledku jsou pak jen formou ctrl-c - ctrl-v 15 let staré dokumenty dojednané s dominantním subjektem tak, aby mu to vyhovovalo.
Je třeba dbát na systematiku názorů, relevanci odborných stanovisek a na základní vize oboru, včetně souvislostí s řadou témat blízkých (udržitelný rozvoj, píče o krajinu etc.).
Ty musí prodiskutovat tým odborníků a připravit klíčové podklady. Pak může nastat další kolo diskuse s tím, že odpovědnost za případný prieseršvih nesou podepsaní úředníci. Takže je taky na nich, jaké rádce si vyberou. Myslím, že jim to začíná docházet.
Jde to pomalu, ale cosi se v těch vztazích mění. Asi ale bude třeba za to vzít razantněji a žádat jiný model jednání, v němž se odrazí měnící se situace. A ne přes různé náměstky spřáhnuté s jistými lobbyistickými uskupeními, ale jít přímo "na komoru". A zveřejňovat, psát, publikovat ...
A nemlčet a hlásit se o slovo. Což platí zejména pro tu mlčící většinu v ČSV. I když jí to možná takto vyhovuje.
Pro každé sdružení pak by mělo platit, že se vyplatí být konsistentní v názorech a neměnit je konjunkturálně podle dané situace.
http://www.psnv.cz/index.php?option=com_...&Itemid=68
http://www.psnv.cz/index.php?option=com_...Itemid=137
Jiří

Hele nebyl jsi tam a mluvíš o tom jako kdybys měl patent na rozum. Celá tvoje reakce mi připadá, že ti dělá dobře na ptáčka, když si tady můžeš kecat pentli a dělat chytrýho. Zeptej se tvých zástupců jak to tam skutečně probíhalo. Já tam na rozdíl od tebe byl. Připadáš mi velice trapný takto zasvěceně hodnotit.

Přesouvám debatu k probíhajícímu jednání o Českém včelařském programu a novele NV č. 197/2005 sem, kam se hodí lépe: http://www.vcelarskeforum.cz/tema-Dotace...#pid133774

Osobně budu rád za věcný průběh další debaty.
(25.01.2016 23:37)Milan Havelka napsal(a): [ -> ]No jen si zvykej Jirko....i v novém spolku budou staří členové....a pokud nový spolek nenabīdne minimálně to, co ten starý, tak máš na 95% smolīka.Big Grin

No milane na to je jedno porekadlo stareho psa novym kouskum nenaucis a neboj se tem starikum to bude zase na vyrocnich schuzich vysvetleno tim jedinym a spravnym zpusobem.my si republiku nenechame rozvracet.Jenom chci ric co budeme od clenu ocekavat.....vlastni nazor na vec jiny pohled a hodne aktivyti .tak ze si na zacatek moc neslibujeme ale zkusimeto at mame dalsi zivotni zkusenost.
(26.01.2016 12:10)JirkaJ. napsal(a): [ -> ]Je nejvyšší čas na založení asociace včelařských spolků jako partnera pro státní správu.

Ano máš pravdu jedinou cesto ven s toho zmatku bude ,aby v každém kraji v ČR vznikl spolek ,který by sdružoval okresní spolky a základní organizace. A potom vytvořit ústředí spolků nebo asociaci spolků.Myslím jsi ,že v menším by to mohlo fungovat lépe a pružněji. Teď je třeba aby se do diskuze připojili ZO a OO. A je třeba přerozdělit peníze těm aktivním spolkům. Ne jak je to dnes ....že vše sežere a špatně prohospodaří Praha!!
prohospodaří Praha.... Oni za tím jsou asi konkrétní lidé. A ti nemusí být z Prahy. Například předseda byl minule z Písku, místopředseda Sciscala někde tam ze severní Moravy či Slezska. Apropos- takové lidi co seděli ve vrcholných funkcích v ČSV a prohospodařovali ty společné peníze- ty k Vám vezmete? A neiniciují to náhodou tak trošku celé oni? Když jsou teď odstřihnutí od těch peněž v Praze, tak jestli se k nim nechtějí přiblížit někde jinde. Na nějakém jiném ústředí. Sice asi k menším, ale možná lepší, než k žádným....
MartinH jak vidím ,že jsi všechny hodil do jednoho pytle a zatřepal jsi s ním......a každého koho s toho pytle vytáhneš je stejný.Co se týká Bruknera a Sciskali byli jedni s mála ,kteří se snažili něco změnit a taky nás řadových členů nebylo málo o těchto dvou zmíněných velice pochybuji,že by jsi nějak pomohli ve vedení svazu.
Nehledě na to ,že snížili mzdové náklady 6 mil na 4 mil. a nové vedeni svazu Machová a RV zase navýšili mzdové náklady na 6 mil a to podotýkám že je to pro 17 zaměstnanců. A měl by jsi rozlišovat kdy a který problém ve svazu vzniknul a kdo ho vedl!!!! No jestli jsi myslel tak stejně jak vznikla iniciativa v Mladé Boleslavi tak je to tvůj názor člena svazu Big Grin
Máš pravdu, Brucknerovi bych se asi měl omluvit, ten tam byl krátce Smile Ale Sciskala to je mnohaletý vrcholný funkcionář, ten tam byl v době, kdy se ty problémy děly a kdy se neřešili. Byl tuším dlouho předsedou revizní komise, která je měla odhalovat a řešit. Myslím, že nese z titulu funkce kterou zastával, velký díl na tom, co všechno se stalo a nestalo.
Máš pravdu Martine. To, že se jeden velký spolek rozdělí na víc, ale struktura zůstane zachována ve své podstatě nic neřeší.
Mýslím, že by bylo lepší tvořit nezávislé místní spolky a to třeba jen o 5 členech, kteří si rozumí a mají snahu něco podnikat. Pak se třeba přidají další. Zapojit ty starší pasivnější je problém. Tam mě napadá jediná metoda - dělat párty na včelnici s pokecem jak se včelařilo dříve a dnes. Mít s sebou ideálně nějakého kronikáře a foťák a sepisovat vzpomínky dokumentovat fotky a dělat takto nějaký plátek nebo kroniku. Prostě zahradní pokecy o včelách tak v 5ti lidech při buchtičce a kafíčku. Ti starší maji mnohdy problém vystupovat na schůzích a sedět a poslouchat je moc nebaví, doma se ale mnohdy rádi rozpovídají - a i toto je společenský život.
Pokud by se chtěl pak takovýto místní spolek angažovat více, nějaká ta asociace nezávislých včelařských spolků by byla alternativou k přežitému pohrobku národní fronty.
MartineH pokud vím tak Sciskala dlouhodobě upozorňoval na to co se děje......
AHa, že nebyl slyšet. Cool
Myslel jsem že UKRK vypracovává nějaké zprávy (mimo jiné pro RV), může vydávat prohlášení, psát články, dopisy atd.
Karle tak mu zavolej..........zeptej se ho jak to bylo ......Big Grin
Proč, podle mě držel basu, pusu a krok. A kryl to!!!
Ty tvrdíš něco jiného, tak to prokaž.
Fakty - zprávy, dopisy, články.
Karle za jiné mluvit nebudu nikdy jsem to nedělal a dělat nebudu
Já také vím o vícero lidech co upozorňovaly a měly pro vedení ČSV ne zrovna líbivé komentáře na zasedáních RV, ale prostě se ty jejich připomínky nedostaly ani do zápisu natož, aby se nějak jejich námitky řešily. Z toho jsem si vyvodil jen jedno, že svaz řídí jen a pouze úzké vedení spolku a zbytek je jim pro srandu.
tak ze se potom bran jak umíš
Pochybuji že by pozice UKRK byla tak slabá i v ČSV, pokud by měla silné obsazení.

Hyju, můžeš mluvit jen za sebe. Ty víš že informoval . . . . Tak snad víš koho. Určitě je to i v zápisech komise, . . . To se čert sna di na Sjezdu, nebo to není zvykem?

Je mi divné že ty jsi třeba tady na VF zrovna říkal že je vše v pořádku.
To ti to říkal až teď? Smile
Karle, že ty nemáš moc přátel ......a nepřevracej.....
(31.01.2016 13:21)Hyju napsal(a): [ -> ]
(26.01.2016 12:10)JirkaJ. napsal(a): [ -> ]Je nejvyšší čas na založení asociace včelařských spolků jako partnera pro státní správu.

Ano máš pravdu jedinou cesto ven s toho zmatku bude ,aby v každém kraji v ČR vznikl spolek ,který by sdružoval okresní spolky a základní organizace. A potom vytvořit ústředí spolků nebo asociaci spolků.Myslím jsi ,že v menším by to mohlo fungovat lépe a pružněji. Teď je třeba aby se do diskuze připojili ZO a OO. A je třeba přerozdělit peníze těm aktivním spolkům. Ne jak je to dnes ....že vše sežere a špatně prohospodaří Praha!!

Tak zrovna takhle jsem si to nepředstavoval. Máš talent na vymýšlení komplikací.
Jo dík jiři tak to upresni jak si to rekl nebo myslel
Nevím co je na tom složitého. Samostatné spolky s rovnoprávným zastoupením v zastřešující buď asociaci, nebo ustředím. Je fuk jak se tomu bude říkat. Jenom prosím žádné OO, Zo, ÚV. Myslím si, žeby to šlo založit i bez souhlasu Čsv.
sedm divů socialismu
1.Každý měl práci
2.I když měl každý práci ,nikdo nic nedělal
3.I když nikdo nic nedělal, plán se plnil na 100%
4.I když se plán plnil na 100% ,nikde nic nebylo
5.I když nikde nic nebylo, tak měl každý všechno
6.I když měl každý všechno tak všichni kradli
7.I když všichni kradli,nikde nic nechybělo
Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Referenční URL's