Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Včelařský spolek Moravy a Slezska z.s
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
(18.03.2016 18:20)Hyju napsal(a): [ -> ]Františku Čechy si svoji cestu vybrali už na Sjezdu. My jsme se rozhodli jít zkrátka jinou cestou .Cestou svoji samostatnosti a odpovědnosti sami za sebe.

Aha, tam nikdo z MOravy a Slezka nebyl a nevolil. Cool
Nebo jste šli manifestačně z volební místnosti?Smile
(18.03.2016 21:04)stefanos689 napsal(a): [ -> ]
(18.03.2016 18:20)Hyju napsal(a): [ -> ]Co se týká tvoji otázky historické hranice Kdybych to měl brát historicky tak nevím podle které doby dejme tomu Marie Terezie a musel bych počítat i Dolním Slezskem ,které je dnes součásti Polska. A podle dnešních map Jeseníky jsou součásti Moravy Olomouckého Kraje. Sám musíš uznat , že je to kravina.

Soucasne kraje zemske hranice nerespektuji, to bys mohl vedet. Zemske hranice Moravy a Slezska jdou napric ruznymi kraji.Takze kravina je jmenovat se spolek pro Moravu a Slezsko (jako historicke zeme) a na logo si dat mapu Moravskoslezskeho kraje. Svedci to o nedostatku vzdelani nebo neucte k vlastni zemi. A hlavne pri pojmenovavani cehokoliv a tvorbe znaku je treba dodrzovat urcita pravidla.

Kdo chce psa bít... podle "mapy" z loga bych v Moravskoslezském kraji určitě zabloudil - je to samý šestiúhelník a ukázat to lidem kolik procent by odpovědělo, že se jedná o mapu Moravskoslezského kraje?

Takže za mě je kravina hodnotit spolek podle názvu a podle loga a řešit to! Psát o neúctě k vlastní zemi a nedostatku vzdělání.(18.03.2016 18:20)Hyju napsal(a): [ -> ]... jak nám postupně volali a psali včelaři nejenom ze Slezska ale i s Moravy ,že by měli zájem být a aktivně účastnit se na vzniku a být součástí nového spolku tak jsme se rozhodli rozšířit působnost spolku i na Moravu. Co se týká tvoji otázky historické hranice Kdybych to měl brát historicky tak nevím podle které doby dejme tomu Marie Terezie a musel bych počítat i Dolním Slezskem ,které je dnes součásti Polska. A podle dnešních map Jeseníky jsou součásti Moravy Olomouckého Kraje. Sám musíš uznat , že je to kravina. Ještě něco málo k logu nebo spíše názvu. Pokud se časem k nám připojí více krajů což věříme jsme ochotni s tohoto hlavního spolku vytvořit ústřední spolek pro tyto kraje. Nebo případně ustřední spolek rozdělit na dva samostatné celky Moravu a Slezsko. Ale to nezáleží jenom na nás ale hlavně na členech.Jinak zkus se zeptat předsedkyně svazu proč Český svaz včelařů?Proč to třeba není česko moravsko slezský svaz včelařů ?

Sakra smůla - členství mi uniká asi o pár metrů. Huh
Jeden trojmezní kámen mám cca 10 km východně http://moravanedacice.cz/trojkamen/, takže jestli budete respektovat toto historické označení hranic https://cs.wikipedia.org/wiki/Zem%C4%9B_...razska.png ČECHY - MORAVA - RAKOUSKO) můžete si vzít i kus ze současného Jihočeského kraje. Big Grin

Hlavně aby se někdo v parlamentu nerozhodl z Moravy a Slezka dát zase Čechám, Polsku, Slovensku a Rakousku.
Hyju - tak mám pocit , že je tady nové téma pro kritiku . Nezávidím vám.
Josef
(13.03.2016 12:57)Hyju napsal(a): [ -> ]Ahoj včelařky a včelaři
Pokud Vás zajímá výsledek použití izolátoru matek tak jej najdete na naších webových stránkách http://www.vcelarime-sami.cz/

Mě ta doména přijde trochu scestná. Pod názvem včelaříme sami si představuji úplně něco jiného, než že vlezu do dalšího (jiného) spolku pod Sciskalu a Vítkovou.
Do spolku stavěném na členské a funkcionářské základně ČSV.
Josefe vždy se najde něco co můžeš kritizovat 100 lidí 100 chutí já to vnímám pozitivně. Pokut to je kritika oprávněná tak mi ani nevadí spíš si s toho něco vezmu a zařídím se podle toho. Ale co s té kritiky plyne? Když mě někdo kope do zadku to znamená jediné ,že jsem ve předu oproti tomu co mě kope Big Grin
Jinak k otázce od Ludka to co ty píšeš je jenom částečná pravda. Píšeš jenom o zakladatelích spolku kde někdo musí figurovat jinak by spolek asi těžko vzniknul . My jsem jenom dočastný výbor do nejbliší valné hromady kde může kandidovat do výboru jakýkoliv náš člen. A budou rozhodovat členové!!!! A to podle svého svědomí a vědomí na demokratických principech.
(18.03.2016 18:20)Hyju napsal(a): [ -> ]Co se týká Moravskoslezského kraje a dotací vždy jsme to vymýšleli tak ,aby dosáhli všichni včelaři.Bez rozdílu partaje.Tak jak v minulém roce na vyšetření MORU tak i letos na obměnu úlu.

Jak všichni včelaři? Kdo nemá nebo si nesežene úl starší 15 let, tak nemá nárok. Takže dotace je jen pro některé.
No než lézt pod Siskalu tak to radši být svéprávný a sám. On má také podstatný díl viny na tom co je v ČSV. Stačí si vzpomenout na kupčení s hlasy, když končil Sojka. A od těch dob to jde se Svazem jen dolů. Já jsem vystoupil a chci být sám, do ničeho nového se nehrnu. Má to své výhody! R. S.
Proč mě chce pořád někdo svazovat?
Potřebují od tebe "dotace".Big GrinBig Grin
(19.03.2016 14:32)mkh napsal(a): [ -> ]
(18.03.2016 18:20)Hyju napsal(a): [ -> ]Co se týká Moravskoslezského kraje a dotací vždy jsme to vymýšleli tak ,aby dosáhli všichni včelaři.Bez rozdílu partaje.Tak jak v minulém roce na vyšetření MORU tak i letos na obměnu úlu.

Jak všichni včelaři? Kdo nemá nebo si nesežene úl starší 15 let, tak nemá nárok. Takže dotace je jen pro některé.

To jsou krajské dotace mířené na včelaře, kteří včelaří ve starých úlech a na které nemyslí eurodotace. Co se týká začínajících včelařů na ty myslí zase eurodotace §197.
Jednou taky budeš mít úly starší 15 let a budeš moc toho využít. Jinak myslel jsem to tak ,že bylo taky počítáno u krajské dotace i na neorganizované včelaře.(19.03.2016 15:34)Rudolf Stonjek napsal(a): [ -> ]No než lézt pod Siskalu tak to radši být svéprávný a sám. On má také podstatný díl viny na tom co je v ČSV. Stačí si vzpomenout na kupčení s hlasy, když končil Sojka. A od těch dob to jde se Svazem jen dolů. Já jsem vystoupil a chci být sám, do ničeho nového se nehrnu. Má to své výhody! R. S.

No tak ty výhody by jsi nám mohl vyjmenovat.No hlavně ,že je na koho co hodit.Spíš si myslím ,že za situaci ČSV můžou především neaktivní členové svazu a vlastní zájmy některých lidí. Ale jenom si dovolím otázku ,že ti nevadí třeba Machová a Peroutka?
Nemusím se o nikoho starat, nikdo po mě nic nechce, nemám za nikoho zodpovědnost, jsou mi jedno ČSV, VS, MZ a další. Samozřejmě neprovokuji a nevyčnívám. Takže jsem v klídku a včelařím. To jsem za 10 let předsedování neměl. To, že se svaz bude držet díky neaktivním členům je jisté, ale daleko jistější je, že nevyhovující aktivisté nezmůžou nic. Stačí si vzpomenout na L. Dvorského a další. V této podobě je Svaz nereformovatelný. Například volby připomínají 50 léta atd. atd. To ale neznamená, že těm aktivním nepřeji úspěch. Přeji!!! Zdraví R. S.
(20.03.2016 12:08)Rudolf Stonjek napsal(a): [ -> ]... To, že se svaz bude držet díky neaktivním členům je jisté, ale daleko jistější je, že nevyhovující aktivisté nezmůžou nic. ..

Vždy musí být pár aktivních, aby mohli spočítat ty neaktivní a neorganizované a nahlásit je nahoru. Otázka je jak se z dobře vychovaného neaktivního stane aktivní. Navíc odcházející aktivní mají většinou více včelstev a tak při snižujícím se příjmu z dotací a za menší počet včelstev a členů bude mít vedení tendenci zvednout členské poplatky - ano toto může zaktivizovat některé členy, ale asi ne směrem, který by si vedení přálo.
Teď navíc dochází k povinné přeregistraci ZO a ta se moc neliší od registrace nového spolku - a jde v podstatě o ideální čas se zbavit břímě byrokratického Olympu a jeho kauz. Tak jak se Rudo nyní cítiš nesvázný těmi nahoře i dole, tak se mohou cítit volně svéprávné lokální skupinky a to jak oficiálně registrované nebo jen pokecové na FB, VF, hospodě. Atmosféra v takovém nevázaném uskupení je úplně jiná. (Čerstvá zkušenost)
Zdravím všechny příznivce včel na webových stránkách http://www.vcelarime-sami.cz/ najdete nové informace a poznatky o izolátorech včelích matek.
(18.03.2016 18:20)Hyju napsal(a): [ -> ]Ještě něco málo k logu nebo spíše názvu. Pokud se časem k nám připojí více krajů což věříme jsme ochotni s tohoto hlavního spolku vytvořit ústřední spolek pro tyto kraje. Nebo případně ustřední spolek rozdělit na dva samostatné celky Moravu a Slezsko.

Sotva si 12 členů založí spolek, rovnou raději pro celý kraj, tak už by chtěli provozovat i ústřední spolek pro ostatní?
Staré struktury se bez funkcí a korýtek prostě neobejdou.(20.03.2016 14:47)JKL napsal(a): [ -> ]Tak jak se Rudo nyní cítiš nesvázný těmi nahoře i dole, tak se mohou cítit volně svéprávné lokální skupinky a to jak oficiálně registrované nebo jen pokecové na FB, VF, hospodě. Atmosféra v takovém nevázaném uskupení je úplně jiná. (Čerstvá zkušenost)

Moje řeč.
Pro mne má smysl jen místní spolek. A nemusí být ani registrovaný. Okresní, krajské a jiné struktury z dob totality ke včelaření vůbec nepotřebuji.
Ještě že tebe nedělali za totality to by tě taky nikdo možná nepotřeboval Cool
Je pravdy,že když se chceš scházet na pivě nebo včelnici.Nepotřebuješ statutární spolek.
Jak mile ,ale chceš něco dělat :vézt kroužek,jít do mateřských škol,do škol,něco vystavovat, udělat zájezd................. tak většinou narazíš.
At´o cokoli žádáš /nemusí to být dotace/,tak se tebe ptají "ZA koho!!!!!!!!!!!!!!!"
Kdo to nezkusí neví.
Neshazujte,ještě nevíte a už máte svůj názor a snažíte se druhé přesvědčit ,že VÁŠ je ten, jenom správný.............Počkejte a pak kritizujte.
Proč neprobíráte takhle třeba spolek Mája - ten je přece založen účelově a to je už vidět kam jdou dotace a různé prebendy. F.V.
Zdravím všechny příznivce včel na webových stránkách http://www.vcelarime-sami.cz/ najdete nové tiskové prohlášení
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Referenční URL's