Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Včelařský spolek Moravy a Slezska z.s
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Zdravím všechny naše příznivce. Tímto dáváme na vědomí všem včelařům o nové foto soutěži .....
U příležitosti včelařské výstavy, která se bude na podzim konat v Ostravě od 23.-25.9.2016, vyhlašujeme fotosoutěž na libovolné téma se včelařskou tématikou. Přihlásit se může každý, kdo má zájem a pokud pošle aspoň kolekci tří fotek s udáním své adresy a „rychlého kontaktu“ (mail, mobil), obdrží vstupenku na tuto výstavu a zároveň bude zařazen do výběru o hlavní cenu. Tou bude kompletní úlová sestava, ale pochopitelně i na dalších místech na „bedně“ neodejde autor s prázdnýma rukama.

Dále v mailu uveďte, že obrázky mohou být použity k dalšímu prezentování – licence CC0 – viz odkaz na vysvětlení licence.

Uzávěrka soutěže bude v poledne, tedy 12:00 dne 15.9.2016

O průběhu a výsledcích soutěže vás budeme po jejím skončení informovat!

Více na http://www.vcelarime-sami.cz
Tímto bychom chtěli upozornít začínající včelaře a včelařky na nový ciklus přednášek na Slezské Univerzitě.
Regionální Včelařská akademie pro mladé a začínajícívčelaře Včelařského spolku Moravy a Slezska,pro rok 2016/2017Jako samostatný včelařský právní subjekt neziskového charakteru, zahajujeme 1.10. 2016 Včelařskou akademii pro začínající včelaře.Naším prvořadým cílem je vzdělávání začínajících včelařů, vytváření mostů mezi teoretickými a praktickými znalostmi včelaře.Včelařská akademie je komplexní vzdělávací program v oblasti včelařství, kterýve spolupráci s Filozoficko-přírodovědeckou fakultou Slezské univerzity v Opavěa Pracovní společnosti nástavkových včelařů pořádá Včelařský spolek Moravy a Slezska.Včelařská akademie se skládá ze 6 základních teoretických a 5 praktických jednodenních modulů.Absolventi všech modulů prochází závěrečnou certifikací formou, kolokvia a získají certifikát Absolvent Včelařské akademie VSMaS.Zájemci pro rok 2016/2017 se mohou přihlásit přímo u VSMaS

htp:/w.w.w. vcelarime sami
Omlouvám se hrubku v textu
Vy jste se spolcili s PSNV?
No, nevím, jak to napsat korektně. Ale snad takto: Ta informace o spolupráci s PSNV je nepravdivá. O spolupráci s PSNV se nikdy nejednalo. Možná jde o účast některých odborníků a lektorů na přednáškách, což není problém.
To, jak to Jirka presentoval, je nepravdivá informace (a všimněte si, že jsem vůbec nenapsal, že by to byla cílená desinformace Big Grin).
Jiří
Vždyť se za tu hrubku omluvil.
Doufám, Jirko, že tuto mylnou informaci také brzy odstaníte z Vašeho WEBU.
Jiří
Vzpomínám si jak se tady př. Sciskala tvářil na otázku o možné spolupráci s ostatními spolky když byl ještě v ČSV. Smile
Zdá se, že půjde o dost slušné vzdělání pro začínající včelaře a dokonce za rozumnou cenu, čas jistě ukáže, jakého vzdělání se absolventům dostalo.
Jiři předám dál upozorním na tvoji námitku a neboj se 1.10 si provedu kontrolu stavuBig Grin
Myslím, že už to tam není. A mohl bys nám sdělit, kdo z PSNV bude u Vás přednášet a případně spolupracovat?
To jsou samé letní školy, kurzy, seznámení atd... cena cca 2tis a výš.. Chtěl bych vidět jak by toto frčelo, kdyby se prosadilo povinné vzdělávání všech včelařů. Do toho přisypat dotace.. to by byla pane výbušná směs.
(13.07.2016 22:56)Hyju napsal(a): [ -> ]Jiři předám dál upozorním na tvoji námitku a neboj se 1.10 si provedu kontrolu stavuBig Grin
Ok, omluva se přijímá.
Jiří
(14.07.2016 6:35)Frey napsal(a): [ -> ]To jsou samé letní školy, kurzy, seznámení atd... cena cca 2tis a výš.. Chtěl bych vidět jak by toto frčelo, kdyby se prosadilo povinné vzdělávání všech včelařů. Do toho přisypat dotace.. to by byla pane výbušná směs.

Bůh nás opatruj! Confused
Bohužel, některé spolky by zatleskaly. Tento návrh už na "kulatém stole" při projednávání NV197 byl. Zmiňoval se tzv. "Slovenský model", kdy na dotace si může sáhnout pouze ten, kdo má extaktně prokazatelné včelařské vzdělání.
Myslim, ze v sousednim Rakousku je tentyz system, ale nerad bych se hadal, nicmene neco na tom bude. Pokud chce nekdo vcely jen proto(nebo hlavne proto) ze na ne bude pobirat "socialni davky" a ze to teda bude byznys, tak je na tom zcela urcite neco spatne...
Hezkej den
Honza
U ná jssou zase některé dotace podmíněny členstvím v jednom spolku.Cool
Ja myslím, že je to správne, keď štát dá dotácie pre začínajúcich včelárov len ľuďom, ktorí absolvujú povinne to školenie, ako je to u nás. Docieli sa tým, že dotácia bude rozumne využitá a dostanú ju len včelári, čo si s daným chovateľským materiálom budú vedieť poradiť a teda, že tie peniaze nevídu navnivoč. Štát získa včelárov, ktorí budú včeláriť na vyššej úrovni, ako keby sa učili od všelijakých starých deduškov tie ich povery.
Inak včeláriť môže začať hocikto, len nedostane na to dotáciu pre začínajúcich včelárov. Pripomeniem, tá dotácia je na 5 úľov a 5 včelstiev + 5 matiek do výšky 80%. Ale keďže napr. pri poslednom rozdelovaní dotácií bolo 2,5 násobne vyšší počet žiadostí ako bolo peňazí, tak dostali cca 34%. A sú tam rôzne obmedzenia napr. môže si zobrať len B-čko, alebo Langsrotha, na Optimal, alebo čechoslovák dotáciu nedostane... A keďže na to školenie bolo teba chodiť do Banskej Bystrice a termín prihlášok som prešvihol o 1 mesiac, pričom by som musel čakať 1 rok na prihlásenie a potom ešte ďalší rok chodiť na školenie a pritom 2 roky nechovať včely , tak som uvážil, že dovtedy by ma chuť včeláriť prešla, ekonomicky by to tiež nebolo až tak výhodné, tak som sa bez tých dotácií rád zaobišiel.
Vždycky jsme tvrdil, že včela dokáže vytvořit tak obrovskou nadhodnotu a jen včelař může toto snažení zhodnotit nebo znehodnotit. Včela sice žádné dotace nikdy nepotřebovala a nepotřebuje, ale soudobí včleař by měl mít náro na nějaký ekonomický impuls v oblasti, která pokulhává. Jenže současné dotace jsou poro včelaře "cílové" a ne "motivační".
Nemyslím si, že by včela dnes nepotřebovala nějaký zájem - řekněme - státu jako základního správce společného dědictví, tedy pokud by chtěl tento obor a jeho kontexty nějak podpořit. Investice do výzkumu a do zkvalitnění krajiny a pastvy pro všechny opylovatele by jistě nebyly naškodu.
Rozhodně lepší, než prožrat fe v hardwaru.
Ale vraťme, prosím, debatu k tématu Vč. spolku Moravy a Slezska.
Jaký je váš postoj ku státní podpoře různých segmentů oboru? Tedy pokud je principiálně kladný.
Jiří
Jirko, kdyby včely uměly umluvit a zeptal by ses jich, pravděpodobně bys slyšel velmi negativní odpověď s mnoha vůlgárními výrazy. Dodgy...narozdíl od včelařů!
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Referenční URL's