Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Krádež včelstev
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Je to věc nepochopitelná, ale bohužel se stala. Příteli Barnatovi byla odcizeno 25 včelstev. Více v textu, který cituji:

Barnat napsal(a):Vážení, nemám zrovna příspěvek do této diskuse, ale musím vám oznámit že mi ukradli 25 včelstev. Přišel jsem na to včera na večír. Dnešní dopoledne jsem strávil na policiji. Prosím vás všechny, aby jste měli oči otevřené.
Ztratila se mi jen ta nej-nej nejlepší včelstva. U nás je ješte 30 cm sněhu, ale cesta byla kvůli těžbě dřeva protažena a sníh umrzlý tak, že v pohodě unes auto. Jednalo se o úly zcela netypické, systém dadant, rámková míra 42x36 + 42x17 polomedník. Úly byli ruzných pastelových barev, byly zcela netypické měly dvě očka ve vodorovné ose asi 25 cm od sebe a boční stěny přesahují vuči předku a zadku asi o 8 mm kvuli pevnosti spoje, síla stěny byla asi 22 mm.
Dna jsou též zcela netypická. Rám tvoří masivní hranol asi 5x5 cm a do toho je vsazen sololit a má vykroužený otvor asi 22 cm a zasítovaný. Sololit je vsazen výrazně šikmo dolu k česnu. Víka byla plechová - pozink.
Prosím nehledejte jen tyto úly, ale i podezřelý nárust včelstev. Doba je tak časná, že se domnívám, že by mohla být včelstva přemetena do jiných úlů.
Kdyby něco, tak můj telefon je 732 900 266 - Barnat.
Všem předem děkuji, ale nedělám si žádné naděje.

Jo to jsem zapomněl, jsem z Králík OKRES USTÍ NAD ORLICÍ
Zase se krade. tentokrát u Brna...... nastavte od 15:30

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/41...-na-stope/
V době od 11.2. do 20.2.2011 mě byla ukradena 3 včelstva (úly), která jsem mě umístěna na svém pozemku u chatky, při cestě z Nivnice na Volenov, okres Uherské Hradiště na levé straně od cesty. Na přiložené fotografii je stav před krádeží. Úly byly 1 rok staré. Budu vděčný za každou informaci, která by pomohla dopadnout zloděje. tel: 739 612 562, e-adresa jirzat@gmail.com. Děkuji.
[Obrázky: P1050443.jpg]

Jiří Zatloukal
Uherský Brod
To je mi líto.
Věřím, že se Vám úly se včelami podaří nalézt.

Tyto infomace, by podle mého názoru, měli dostat do své emailové schránky včechny ZO s tím, aby si pohlídaly nové přírůstky včelstev v nových úlech. Na nejbližších schůzích či kurzech, by kolovaly fotky zcizených úlů mezi samotnými včelaři.
Následně by si krádež mnoho "přátel" zlodějů předem rozmyslelo.

Email je zdrama, tak není co řešit.
Nápad je to dobrý, ale ti co vedou včelařské organizace často nemají přístup k internetu, natož aby se v něm orientovali.
Nápad přítele Pavlů považuji za vynikající (palec nahoru). Děkuji. Informoval jsem předsedu okresní organizace. Myslím si, že se musí najít cesta jak se postavit zlodějům. Určitě se v každé ZO najde někdo kdo má e-adresu a bude ochoten rozšířit informaci rychle mezi členy.
Dobrý den, omlouvám se, jestli to sem nepatří:
Včera jsem zjistil krádež dvou úlů s vyzimovanými včelstvy (ze sedmi), které mám umístěny v katastru obce Vysoké Studnice, okres Jihlava. Krádež mohla nastat přibližně v uplynulých 10 dnech.
Jedná se o úly typu Langstroth (v současnosti každý po třech nástavkách), výška rámku 185 mm, varroadnem a plechovým víkem. Nástavky jsou na čelní stěně označeny vypáleným cejchem s písmeny TP, umístěné v šestihranu.
Cejch je zaregistrován na
http://www.n-vcelari.cz/index.php?option...&Itemid=96
kde je ke zhlédnutí i jeho grafická podoba.
Oddělky ani včelstva v nástavkách s touto značkou neprodávám, nikdo se k nim tedy nemohl dostat jinou cestou, než právě krádeží…
Pokud by někdo na zmíněné úly narazil, prosím kontaktujte mě, nebo policii ČR (obvodní oddělení Polná), které byla záležitost nahlášena.
Děkuji za případnou informaci.
Kontakt: Tomáš Plevan, tel. 776 789 529
Obávám se , že úly s cejchem skončí v kotli a rámky se včelstvy v novém úlu. A nikdo nic nepozná . . . Nebylo by naškodu cejchovat i rámky, jak to dělá Jiří Danihlík. Kdo se ale bude dívat do cizích úlů, pokud nebude podezření na konkrétní osobu.
To nám ta sezóně pěkně začíná... asi někdo potřeboval doplnit stavu po úhynech.

Někdy je vychvalovaná kompatibilnost úlů na škodu, čím větší atyp tím hůř pro zloděje ukradené úly zamaskovat.

Přeji Vám, aby se včely našly, zjistěte si, komu uhynula nějaká včelstva, nebo kdo jich má o něco více než na podzim. Zloděj nemusí být z daleka... ale pátrání je obtížné.

Pěkný víkend
Nó hezký! Hlavně že jsme "přátelé",že jo. Zajímalo by mě co je to za týpky,že mají žaludek se dívat na včely,které někomu štípli.
(09.04.2011 3:55)Havelka Jan napsal(a): [ -> ]Obávám se , že úly s cejchem skončí v kotli a rámky se včelstvy v novém úlu. A nikdo nic nepozná . . . Nebylo by naškodu cejchovat i rámky, jak to dělá Jiří Danihlík. Kdo se ale bude dívat do cizích úlů, pokud nebude podezření na konkrétní osobu.

Je to pravda, ty rámky by za to stály. Jenom nevím, jak to pak dělat s prodejem oddělků a tak...
Má někdo prosím nějakou mazanou metodu?
Dnes na Primě v Krimi zprávách jsem náhodou zahlédl krátkou reportáž z krádeže včelstev.300 000,-Kč škody.Co neukradli,to mu spálili. http://www.iprima.cz/videoarchiv
Chlapovi bylo viditelně do breku. Kdo tohleto dělá,probůh?!
Kočovný vůz, mnoho železa do výkupu. Pro to si zloděj přijde. Není to ojedinělý případ. Také na Mostecku hořely kočovné vozy jenom proto, aby zloději mohli odnést železo. Další komentář je zbytečný, již se to zde probíralo na jiném vlákně. Jsem známý svým nehumanistickým přístupem ke zlodějům a zvláště k těmto.
Škoda, že člověk nemůže okolí svých úlů zaminovat Dodgy
před chvíli bylo o krádežích včelstev něco i v televizních novinách

je to hnus velebnosti AngryAngryAngry
Krádeže jsou smutné, zlodějům by se měly sekat ruce!
Ovšem ta zpráva na iDNES je otřesná, ten novinář se vůbec neorientuje v pojmech... svědčí to o kvalitě iDNES a taky o obecné úrovni novinářů? Co si pak myslet o úrovni dalších zpráv, že?Dodgy
Hezký den!
Nejlepší je ta věta v tom článku,že se jedná to jsou "profesionálové". Jací profesionálové se ptám?!Označit zlodějíčka za profesionála mi připadá trochu mimo. To jsou normální parchanti,nic víc.Zajímalo by mě,jestli tyhle ku..vy slídí také na takovýchto včel. forech jako je toto.
Krádeže včelstev jsou problém, naděje na nalezení mizivá, v případě odvozu za hranice nulová. Například Kolomého včelstva nejspíš končí v Polsku...
Jak tomu předcházet? Mít pokud možno skrytá stanoviště aby na úly nebylo vidět přímo z cesty, trávu a buřeň vysekávat jen v nezbytném okolí (také dobře kryje), kolem zasázet vrby, lísky či jiné keře. Důležitá je barva úlů. Moc se mi líbí žlutě natřené, medová barva lahodí oku, ale v přírodě působí tyto úly moc nápadně a lákají zloděje i vandaly. Proto používám neutrální matně hnědou lazuru. A hlavně o přesném umístění svých stanovišť nikde moc nemluvit - nikdy "nevíme kdo poslouchá" a jaké má úmysly.
Přátelé, mám pro vás dvě zrpávy. Jednu špatnou a druhou dobrou.
Ta špatná je to, že dnes jeden včelař z naší ZO zjistil, že se mu ztratila včelstva.
Ta dobrá je, že jich polovinu našel a byla u toho i policie, která se tím zabývá. Již jsme se spojili i s právníkem a necháme vše pěkně proběhnout do konce. Po ukončení celé záležitosti u soudu vše zveřejníme. Dotyčnému včelaři pomohlo asi to, že má trochu odlišnou konstrukci úlů a také rámky jsou nezaměnitelné. L.Dvorský
Referenční URL's