Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Plemenářský zákon
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
Povinen jsem nenapsal,ale seznámit by bylo jaksi čestné,aby hlasující věděli,ne aby hlasovali pro mne .Takhle by to vyhovovalo?Smile
(23.12.2016 17:40)Mirek Vondryska napsal(a): [ -> ]Jen nezapomeňte hlasující seznámit se všemi poznatky a náležitostmi.Proč,o čem.Jak je to jinde ve světě a Evropě.Jaké jsou zkušenosti,atd.

Celou dobu se volá po samostatných a svéprávných včelařích a teď by zase někomu vyhovovalo je vodit za ručičku a dělat jim kompletní osvětový servis?
Už jsem to tu včera psal, proč by to mělo dělat ČSV, když se mu zde nedůvěřuje?
(23.12.2016 17:59)Luděk Klinkovský napsal(a): [ -> ]Od kdy je někdo, kdo dává hlasovat povinen někoho a ještě k tomu dle Vašich slov "se vším" seznamovat ? To je snad v zájmu skupin, mezi kterými se hlasuje, aby se snažili své "voliče" přesvědčit.

To je excelentní příklad mocenského hlasování. Navrhneme jen ty kandidáty, které schválíme, navrhneme jen ty otázky, které schválíme, .... Takovou pseudodemokracii si dobře pamatuji. Jak je v bibli psáno, 40 let to trvá, než staří a staré myšlení s nimi odejdou. KTM to má dobře spočítané.
Aha, takže volby do poslanecké sněmovny jsou pseudodemokracie? Vláda vypíše volby a rozhodnutí voličů nechává na voličích. A je v zájmu politických stran, aby své voliče přesvědčily. A tohle se Vám nelíbí? je to stejné. přece. Nebo volba prezidenta. Tady je to ale jiné, není zde vláda ale několik sdružení. Tak ať si každá udělá své vlastní hlasování, když se po tom volá.
Ve volbach se lide rozhoduji take podle toho jak dane osoby at poslance ci stranu znaji at uz osobne ci zprostredkovane stejne je to u prezidenta.

Odkud jsi tedy ty Ludku bral a choval jine poddruhy vcel ze je kritizujes a zastavas nazor ze jedina Kranka je ta prava?? mas s nimi osobni zkusenost krome Kranky??
Luděk ale píše ať si jednotlivé skupiny dělají svoji osvětu, chápeš vůbec význam toho co jsi teď napsal a co psal Luděk?


(23.12.2016 18:28)Pavel Holub napsal(a): [ -> ]Jak je v bibli psáno, 40 let to trvá, než staří a staré myšlení s nimi odejdou. KTM to má dobře spočítané.

Nevím kdo z vás dvou umí počítat, ale od 1970 po 2016 +15 let tj. 61 let. Tak nevím, asi bible lžeBig GrinBig GrinBig Grin

Kapr dorazil, jdu ho klepnout, měj te se sluníčkově.
(23.12.2016 18:41)KTM napsal(a): [ -> ]Ve volbach se lide rozhoduji take podle toho jak dane osoby at poslance ci stranu znaji at uz osobne ci zprostredkovane stejne je to u prezidenta.

Odkud jsi tedy ty Ludku bral a choval jine poddruhy vcel ze je kritizujes a zastavas nazor ze jedina Kranka je ta prava?? mas s nimi osobni zkusenost krome Kranky??

Zaprvé, nevím, že bychom si tykali a za druhé nevím, jak jste přišel na to, že bych byl zastáncem kraňky. Žádám Vás zdvořile aby jste si stál za svým slovem a ukázal mi, kde říkám, že jediná Kraňka je ta pravá. Jinak Vás budu muset považovat za účelového lháře. Pokud mi to citací ukážete, veřejně se Vám zde omluvím.
zadruhe pac "přátelé" včelaři si tykají nemáš snad ue svých ulech Kranky??Vigorky jsi už dal pryč???
Pokud souhlasite dle vaseho palcovani s tim prilepem je jasny ze s tim souhlasis protoze ten zakon jasne rika ze Kranka je ta jedina prava.mej si me za co chces je mi to burt vis

Hele Gulivere že ty to hlasování neumíš založit ?? pořád po něm voláš a nic kdy to teda nadhodíš at se dá hlasovat??

sice bude vypovídající hodnota ZERO ale at je zábava
Takže Losna nebo Mažňák?
Sleduji toto vlákno již delší čas a mohu se domnívat, že většina zde diskutujících samozřejmě svůj názor na způsob „protlačení do legislativy“ nezmění. Důležitější však je to, že toto opatření nás ani o píď neposune v otázce snížení zamoření VD. V tomto směru ČSV asi žádnou vhodnou iniciativu nemá v rukávu. Je jen s podivem, že tímto vlastně zužuje prostor pro hledání včelstev, která by mohla úspěšněji čelit problému zvaným Varoóza. I samotná inseminace není samospasitelná a nové poznatky v této metodě selekce ji dělají komplikovanější. Vím, o čem píšu. Netvrdím, že „naše kraňka“ tento potencionál nemá, ale v hledání bezproblémového soužití s VD, si nemůžeme předem klást zbytečná omezení. Poslední moje domněnky poukazují třeba na okolnost, že grooming není jen přenosný vychováním matky s patřičnou vlastností, ale také předáním informací (dosavadní generace musí mít možnost předat a naučit další generaci, jak se „poškozování“ roztočů dělá) mezi stávajícími a nastupujícími generacemi. Pro takový mechanizmus předávání vlastností mne přesvědčuje třeba další zkušenost ve včelařské praxi např. bodavost jednoho včelstva se mnohdy neodstraní jen jednou výměnou matky v určitou dobu. Nebo některá včelstva výměnou matky nepřestanou vyhledávat loupení. Taktéž je to i s vlastnostmi, které se nám „líbí“. Musí stávající včelstvo dostat prostor, aby tyto dovednosti předalo (naučilo) nastupující generaci, nebo naopak, aby nějaká nežádoucí vlastnost zanikla nesmí zde být kontinuita. Kdesi jsem četl, že je možné včely naučit vyhledávat munici, jen vědět jak na to, takže dá se to a nikdo neřeší jestli to byla kraňka či BF. Hledejme a „učme“ včely zbavovat se roztočů. To ostatní alespoň mne, moc nebere – i když je to také potřeba. Nerad zde čtu příspěvky ve kterých se to tu hemží osobními animozitami a s včelařením to má pramálo společné. Ještě nakonec neberte mne zatím tak doslova vážně, ale vězte, že na tom pracuji. Příjemné prožití vánočních svátků.
Včela mimo zákon anebo zastavme legislativu partikulárních zájmů
http://svobodneforum.cz/jiri-nantl-vcela...ich-zajmu/
Patří to spíš do včelařských vtipů.

ČSV začíná s propagací nové kraňky z žlutými proužky:
PF 2016 http://www.vcelarstvi.cz/

[Obrázky: pf_2017.png]
Alespoň víme jak má standard kraňky vypadat. .... jdou příkladem v propagaci té správné.
tak co se týká vzhledu mám Kranku jak řemen,takže krásný žlutoučký krančičky přeju do nového roku.
V souvislosti s novelizací plemenářského zákona a projednáváním v senátu považuji za užitečné seznámit senátorky a senátory s názorem z druhého břehu. Proto jsem se rozhodl je oslovit otevřeným dopisem.
Co doplnit dopis o to že BF ka je umělé plemeno, a tak podobně. Cely dopis jsem nedočetl. Ale je to zase palba ze zakopu z jedne a DRUHE STRANY. OPOZICE JE SNADNA. Jirko chápu že si něco přivezl a ted se o to bojiš. Proto tě toto téma zajima. Ale je to stalo o tom že si liška chraní jenom svůj ocas.
Co napsat že se vzdáš BFky a budeš chovat puvodni mistní včelu, tu kterou si svým chovem BF ovlivnil.?
(05.01.2017 14:44)Jindřich Meduna napsal(a): [ -> ]Cely dopis jsem nedočetl.

To je toho. Oni ho nebudou číst vůbec.
A jak můžeš, spravedlivě rozkouzlený Jindro, vědět, že to tam nejni napsáno, dyžs to ani nedočet do konce? Ha!
Zase ses nam predvedl mily Jindrichu.ty proste nikdy nepochopis ze se tu vubec nejedna o BF ze ne?zijes v bludu ze je to mireno proti chovatelum BF.
Bud si jistej protoze jsme v cechach tak ze stejne zadnej zakon nezmeni to ze se tu dal bude chovat BF.

V tomhle pripade se jedna hlavne o to zpusob vzniku tohoto zakona kdy par lidi rekne a neco nabulikuje lidem co tomu absolutne nerozumi bez jake koli diskuse s ostatnimi natoz odborniky a ten zakon projde.a to nemluvim o tom ze ted by klidne mohli jini chovatele chtit aby se smela chovat jen jedna husa ovce holub atd.a klidne si muzou vsichni skakat 100 metru vysoko a rvat ale je zhovadilost aby to platilo jen u vcel a pres vsechny vase argumenty ze vcely litaj vsude nedaj se kontrolovat atd je to spatne navic se proti tomuto zakonu postavila i rada chovatelu kranky prave pro ten zpusob jak tento zakon vznikl.
Jsi uz vazne neskutecne trapnej s narazkama co ted ten co ma BF bude delat,jsi tak zaslepenej ze to absolutne nechapes.muzes sem ty dat testy tveho chovu kolikaka procentni mas Kranku??to jen abys nezasvinoval chovy vcelarum v tvoji blizkosti vis.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
Referenční URL's