Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Plemenářský zákon
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
(16.12.2016 16:58)Aleš Molčík napsal(a): [ -> ]O jaký většině co jim výzkumák cpal kraňku se bavíš? Já znám z těch co tu dobu prožily většinu velmi podobných jako otec Mirka Vondryska. Představ si, že za ty matky s nadšením platily a bylo to nedostatkové zboží.
Kdysi i východní němci nadšeně platili za nedostatkový trabant.
Trabant zůstal trabantem, výzkumě ústavová kraňka výzkumě ústavovou kraňkou. Jenže Aleši svět je již dál, lidi se neperou o trabanty. Jsou vyvinutá nová auta, vyšlechtěny nové včely a o ty je zájem.
Ja vím trabant, skoda 100 jsou pořád dobrý, jezdí. Je nutné je uzákonit, neboť je s nadšením kupovali naši rodiče a prarodiče.
Dobrá manipulace . Šikovně zamlčující a ignorující co nám tady vlastně chcete dotlačít a jaké pořádky zavést .
Ale už teď jde poznat celkem snadno , že nefunkčí pořádky , proč nefunkční a že výhodné jen pro někoho .
A co se sem chce dotlacit a zavest zajima me to
Mě by to taky zajímalo, co se nám zamlčuje a jaké pořádky se tu zavádějí. Jestli máte na mysli ještě něco jiného než novou úpravu plemenářského zákona, to se zamlčelo celkem slušně. O co tu tedy jde? Není přece důvod to otevřeně neříct.
(16.12.2016 21:20)JrM napsal(a): [ -> ]Dobrá manipulace . Šikovně zamlčující a ignorující co nám tady vlastně chcete dotlačít a jaké pořádky zavést .
Ale už teď jde poznat celkem snadno , že nefunkčí pořádky , proč nefunkční a že výhodné jen pro někoho .
Nic proti, ale i ty kraňky zušlechtěné v Rakousku, Slovinsku se sem vozí protože ty vyzkumně ústavové mnohému užitkovostí nevyhovují. Pak jsou z tohto Havlínky apod. No a jaké žluté kraňky chovají někteří členové RV se ptejte sám, stejně jako na to jak je Morava a Vysočina zaplavena kraňkami od p. Raisigla a jak spoustě lidem vyhovují. To jsou ty pořádky co tu někdo zavádí.
Asi jim ten trabant už taky nevyhovoval no a teď jim ho vnutíte a očekáváte, že vás za to budou chválit?
Ale co, ať se oni sami vyjádří koho budou podporovat.
Manipulace to je, je to snaha vyvolat pocit zaostalosti za světem. Já jsem účastníkem na různých diskuzích. V těch zahraničních o včele tmavé o obyčejných lidech co se snaží uchovat to své, žádná propaganda, co kde nějaký výzkum v malém dokázal, ale realita společnosti. Takže by mě fakt zajímalo, kde ten svět je dál?
Pokud jde o kraňky ze Slovinska, Rakouska nebo ty z Dolu. Tak nějaký rozdíl ve vlastnostech jsem neviděl. Takže on ten dovoz bude nejspíš o něčem jiném.
I já čtu a jsem přihlášen v zahraničních diskuzích. Názory tam jsou také různé.
Ovšem nikde tak rasisticky vyhraněné jako zde. Svet je tedy dál, minimálně už v tom, že jsou schopni najít způsob koexistence chovatelé různých plemen.
Jinak hezký přehled vlastností plemen resp. poddruhů a vhodnosti do různých prostředí je zde.
Mimochodem Aleši opět musím zopakovat, že v rovinách a níže položených oblastech se ty rozdíly stírají. Proto možná mnozí nechápou proč v severních kopcích s vlhčím klimatem, kde kraňka není původní, jelikož se ji tam až tak nedařilo, je vhodnější něco jiného, jak ty říkáš místní včela co se tu narodila a prosperuje. A co když zrovna prosperuje lépe ta co její geny přiletěly přes hranice z Polska, kde se chová ledacos jelikož tam není tolik rasistů jako u nás.
(16.12.2016 20:23)JKL napsal(a): [ -> ]
(16.12.2016 16:58)Aleš Molčík napsal(a): [ -> ]O jaký většině co jim výzkumák cpal kraňku se bavíš? Já znám z těch co tu dobu prožily většinu velmi podobných jako otec Mirka Vondryska. Představ si, že za ty matky s nadšením platily a bylo to nedostatkové zboží.
Kdysi i východní němci nadšeně platili za nedostatkový trabant.
Trabant zůstal trabantem, výzkumě ústavová kraňka výzkumě ústavovou kraňkou. Jenže Aleši svět je již dál, lidi se neperou o trabanty. Jsou vyvinutá nová auta, vyšlechtěny nové včely a o ty je zájem.
Ja vím trabant, skoda 100 jsou pořád dobrý, jezdí. Je nutné je uzákonit, neboť je s nadšením kupovali naši rodiče a prarodiče.
JKL kranka a mistní včela má být tím trabantem? a BF volvem?
No potěš, to mě hlava nebere.
Hold jsem jen pro veterány, Asi budu muset oprášit Aerovku cililink.
Sedím u kamínek, přikládám dřevo, poslouchám praskání jako na frontě, venku -8°C, je mně jako v ráji.
Vím, že jsou mnohem lepší způsoby vytápění, taky jeden z nich jako druhotný mám, ale to kouzlo, to kouzlo!
JKL svoboda jednotlivce končí tam kde začíná svoboda druhého?
Pokud dovezeš, chovaš něco jiného než ostatní okolo, Ovlivňuješ své okolí? Možná by bylo dobre se před dovozem domluvit se s svým okolím. A pokud to včelař neděla, jako že to neděla, tak pak je to stejné jak to piše Matl o plemenařském zakoně - nikdo se jich neptal? Tak proč se vlastně jirka zlobí vždyt je to normalní?
Ja myslim,ze staci probehnout na strankach pv Pekarov vysledky analyzy kridel,kde u vysledku vzorku lze najit prevazujici ligusticu a buckfast a to je u nekterych matek pridomek ins.A zadny plemenarsky zakon na tom nic nezmeni.
Jj pravda je takova ze tady je a bude BF at je zakon ci ne ja budu mit letos hromadu zlutejch kranek ale vzhledem k tomu ze nemam slechtitelsky chov budu dal v klidu prodavat Buckfastky a pokud nekdo chce myt zadost ucineni at ma pocit ze to je kranka jakou dodavaji nektere nase chovy.myslet si ze nejakej zakon se bude striktne dodrzovat jennkuly schvaleni a par ukricencum je stejny jako tvrdit ze najednou budou vsichni jezdit podle vyhlasky a na dalnici 130 ale ano ja vim ti co nejvic krici nikdy nejeli ani o 1km rychlejc a celej zivot zijou jak jim zakon narizuje.
Klidne si topte drevem tajovou romantiku mam taky rad na chate ale doma jsem rad ze mam plnnej zasobnik u kotle a chodim prikladat jednou za tyden
(17.12.2016 9:31)JosPr napsal(a): [ -> ]Ja myslim,ze staci probehnout na strankach pv Pekarov vysledky analyzy kridel,kde u vysledku vzorku lze najit prevazujici ligusticu a buckfast a to je u nekterych matek pridomek ins.A zadny plemenarsky zakon na tom nic nezmeni.

Pokud jde o inseminaci, tak to jen vypovídá o schopnosti výběru majitele. A to je právě to co tato novela po stanovení standartu změní.
A to bude platit pro všechny bez rozdílu způsobu oplození, protože trubec je z plemenného včelstva, pokud není stanoveno jinak jsou to všichni trubci. Trubec na shromaždišti není sperma. Takže pokud se někdo domnívá, že ta nahrazená věta platí pouze pro inseminaci, tak je to omyl.
Plati to pouze na slechtilske chovy ktere vedou plemenou knihu takze to spocitam na jedny ruce,vyber majitele ma byt sledovan pokud ma uznany vyssi slechtitelsky chov ale ja jsem rad protoze vlastne nejvic matek od p.Rajsigla byla zluta kranka to je nazev pro snilky a uredniky realne se jmenuje Buckfast.ale co chtit po tech co jeste predevcirem byly presvedceny o tom ze zeme je placata
No to bude zajímavé až svaz začne dávat podnět k pálení všech Raisiglovek, Žákovek a Havlínek u svých členů, s tím ze oni si to tak přejí, neboť oni si do vedení svazu zvolili zástupce co do toho plemenářského zákona vpašovali tu větičku.
Proč by se mělo pálit? Jeden důvod Jirko, když u tom mluvíš....
Pravda, asi by nešlo o pálení ale o nutnost zamáčknutí matky a nahrazení nějakou certifikovanou z monopolu VuVč Dol.
To pálení je taková asociace s Honem na čarodějnice, který tuto situaci poněkud připomíná. Pak stačí aby se toho ujal nějaký Von Boblig a je vypáleno. A že by se pár takových našlo.
Pozastavení chovu (licence), čas na nápravu s následnou kontrolou. Pálení - to fakt může napsat jen ... Undecided
(17.12.2016 15:17)KTM napsal(a): [ -> ]Plati to pouze na slechtilske chovy ktere vedou plemenou knihu

Já jsem se dočetl jen pro koho plemenářský zákon neplatí a to ZOO, výzkum a vývoj. To že u včel platí pouze pro šlechtitelské chovy a chovatel je z povinnosti vyjmut je napsáno kde?
Takže vlastně neplatí pro VÚ Dol a jednoho co má Vcely v ZOO JihlavaBig Grin
Referenční URL's