Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Videa s včelařskou tematikou
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Varroa destructor - skvěle zpracovaný dokument:

Honey Bee Blues
Pro odlehčení - Včelka Mája Smile
na youtube, je docela zajímavý dokument o včelaření. Bohužel v němčině. Ale i tak vypadá dobře. Má to 4 části po deseti minutách.
Místy by mě zajímalo o čem tam mluví (třeba o té africké včele)

Pět dílů Honey Bee Blues zřejmě autor nahradil 52 minut dlouhým videem.
Video najdete v prvním příspěvku.
Zbíjanie rámikov sponkovačkou:


Zaujímavé riešenie, obe ruky má voľné, len otáča rámik a používa jednu sponkovačku.....
Neviem, či niekto tu z prítomných sleduje "Malú farmu" na ČT1, ale v dnešnom dieli začali včeláriť. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10...elykonoce/

Samozrejme, je to "pozadu", nakoľko výroba vyžaduje svoj čas.
Já jen připojím odkaz na stránky pana Anderleho který v pořadu účinkuje a včelaří v naprosto jednoduchých úlech.
http://rybarstviavcelarstvianderle.cz/in...sekce=uvod
Koukám, že tam má infomace o poslední konstrukci nástavků z 2009. Bylo by zajímavé vědět jak nástavky vypadají po třech letech. Dávat rámky přímo na styrodur je poměrně odvážné, ale výrobně docela jednoduché.


Naštěstí u Langa se dají nástavky z tvrzeného PS a plast. lištami přímo koupit, ale bohužel se musí zajet do FinskaSmile
Paradise Honey
Tieto filmy by som nazval "Ide to aj bez dreva". Jedná sa o plastové rámiky a dokonca kompletný plastový uľ. Ale ECO by som asi tomu prívlastok nedával, i keď sa hovorí, že "čert vie".... Big GrinTak ma napdá, a čo tak bez včiel, to by nešlo?
A ešte jeden odkaz na africké včelárstvo. Vidieť tu posun k modernému včeláreniu, ale hlavne heslo: "Daj človeku rybu a nasýtiš ho na jeden deň. Nauč ho chytať ryby, nasýtiš ho na celý život ! "
http://www.youtube.com/user/DubulaStubbs#g/u
Činnosť ježka na včelnici - dokonalý sanitár. Big Grin


A tu modlivka (kudlanka) ulovila včelu.

Zajímavé video na you tube.Možná jste ho mnozí viděli.Já ho viděl prvně.Usazení divokého roje z kmenu stromu do úlu.:
Ďaľší, nemecky hovoriaci a spievajúci včelár, so svojou lanovkou a inými vychytávkami... Big Grin

"Doma" vyrobený medomet z mliekarenského vybavenia - nádoby na mlieko (nie je to naša kanva) ... nemčina.
Trochu pro odlehčení


jakej je vlastně rozdíl mezi evropskou a japonskou včelou??
japonské včely nemají takový snůškový potenciál jako evropské včely. Ale v jednom dokumentu na viasat explorer, bylo znázorněno jaký problém pro evropské včelstva v japonsku jsou japonské sršně.

evropské včely (nevím o jáký kmen se přesně jedná) - vylétávají na houf sršní před česnem po jedné a sršně je s přehledem zabijí, doslova vybijí. Potom v úle zůstanou pouze mladušky a v tu chvíli japonské sršně na ůl zaútočí doslova ho vyluxují a je po včelstvu.

japonské včelstvo - pokud u úlu spozoruje sršeň, tak na ní neútočí a "zůstanou v klidu". Když sršeň průskumnice, vleze česnem do úlu, chvilku jí nechají a potom se na ní doslova sesypou. Pohybem svých křídel vytvoří teplotu 45°C (jestli se dobře pamatuji) a sršeň přehřejou že umře. Japonská včela vydrží teplotu o dva stupně vyšší než sršeň.
Každopádně to je přirozený mechanizmus, který dělá japonská včela kdežto evropská to "nezná".

PS: ten dokument zpracovávali japonci a bylo neuvěřitelné jaké záběry byli schopni natočit. Jsou to hold pedanti. Koukám, že to v tvém videu už vlastně je zmíněno, na tomto videu to je také krásně vidět.
No, včely to práve nie sú, ale svet je to rovnako fascinujúci ako svet včiel. V týchto horúcich dňoch aspoň trochu duševne ochladí. Big Grin

Prírodné včelárenie, najmä vedenie včelstiev v trámikových úľoch, je logický vývoj kultúry včelárenia v súlade s modernými poznatkami biológie včelstva. Maximalizácia ziskov viedla k znižovaniu vitality včelstiev. Včely nedokážeme udržať pri živote bez užívania drog. Prirodzená plodnosť, zúžitkovanie materských rojových buniek a rozmnožovanie včelstiev rojmi sú otázky disciplíny a techniky prírodného chovu pre stanovený cieľ dosiahnuť udržateľné včelárstvo svojou vlastnou cestou. S jednoduchými formami ošetrovania miestnych plemien včiel získava včelárstvo novú perspektívu. Jedna z vecí, ktorá ma priťahuje k tejto komunite, je rešpekt k rôznorodosti názorov a štýlov a zároveň vernosť k prirodzenému prístupu vedenia včelstiev. Pridávam odkaz na včelárenie v košniciach. http://www.youtube.com/user/pxsloot07#p/u
Referenční URL's
  • Včelařské fórum – o včelách a včelaření: https://www.vcelarskeforum.cz/index.php
  • :