Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Dotace EU
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
no nevím, vyplňování této dotace, resp. žádosti bylo asi jako když vyplnuješ formulář na novou občanku...opravdu nic složitého...ba bych řekl až nesmyslně jednoduché...opsat paragon a napsat adresu zvládne opravdu snad každý
a podle telefonátu je to opravdu tak jak říka Honza...pokud je něco špatně tak tě vyzvou k opravě
tady šlo spíše o to kolik to bude kráceno....

....nebyla třeba možným důvodem malá částka? Minimální byla 20000,-.....
(02.11.2013 22:37)Maky II napsal(a): [ -> ]... jsem žádala na úly pro začínající.Nejvyšší možná částka byla 4000, tu vykrátili tím koeficientem a tak je z toho 3837,kč. ...

Já žil v představě, že právě tato dotace na úly se nekrátí .... musím se podívat, kde jsem to vzal.
Je videt,Karle,ze i kdyz je zadost o dotaci nesmyslne jednoducha,jak jsi napsal,stejne to nepomohlo a dotacni titul jsi nepochopil. Limit 20 000 se na porizeni novych ulu pro zacinajici vcelare nevztahuje! Zacinajici vcelari mohou zadat o prispevek na maximalne na 4 uly a to tak,ze na kazdy ul se prispiva 1000Kc. Tedy maximalni vyse prispevku je 4000Kc.
Tři "Langstroth" dna z Bučovic a půl nástavku.
(03.11.2013 15:46)climax napsal(a): [ -> ]Je videt,Karle,ze i kdyz je zadost o dotaci nesmyslne jednoducha,jak jsi napsal,stejne to nepomohlo a dotacni titul jsi nepochopil. Limit 20 000 se na porizeni novych ulu pro zacinajici vcelare nevztahuje! Zacinajici vcelari mohou zadat o prispevek na maximalne na 4 uly a to tak,ze na kazdy ul se prispiva 1000Kc. Tedy maximalni vyse prispevku je 4000Kc.

no nevím, nechci se s tebou přít. četl jsem si schválně znouvu nařízení
(např. http://www.vcelarskeforum.cz/tema-Dotace...71#pid3371 )
nikde nevidím, že při nákupu nových úlů je zrušen limit 20000,-....opakuji, nevím to jistě, nežádal jsem JEN na nové úly ale i o další zařízení.

edit: Ale asi jo, máš pravdu, jak to čtu §4 1d je
d) pořízení nových zařízení podle části A přílohy č. 2 nejméně v hodnotě 20 000 Kč a v příloze úly vyjmenovány nejsou...tedy máš pravdu - omlouvám se. Díky
Je třeba podotknouti, že je možné si zakoupit neomezený počet varoaden - to je značná část úlu.

Tento titul se skoro nevyužívá - bylo použito na Mze jako argument proti "tlačení monitoringu" k dotaci na aerosol. Že o monitoring není zřejmě mezi včelaři zájem. Smile
Tak neuveritelne se stalo skutkem, penize dorazily na ucet.Big Grin Slava, funguje to!
Mám dotaz - letos jsem čerpal EU dotaci na nákup nových úlů jako začínající včelař. Mohu příští rok požádat o dotaci v rámci technického vybavení (medomet, plnička apod.), když jsem letos dotaci čerpal (i když jen na ty úly) ?
Ano, tato dotace není omezena na to, zda je včelař začínající či nikoli.
Díky, já spíše myslel, zda to není omezeno tím, že když jsem letos čerpal z EU dotací, tak jestli to třeba v následujícím roce nemám zakázáno.
Je to paradox, mylsím, že nemusíš mít ani jedno včelstvo, stačí registrace a každý rok můžeš nakoupit za 300 tisíc.

Když budeš mít 300 včelstev, tak pak zkus hádat jaký je limit Smile
Karle doplním paradox: můžeš každým rokem nakoupit TECHNICKÉ VYBAVENÍ a za pět let nepoužívané prodat!
Osobně tomu pracovně říkám NUTNÁ TECHNICKÁ PODPORA PRODEJCŮ VČELAŘSKÝCH POTŘEB. Wink
Já jsem žádal o dotace jako začínající včelař o dotace na 3 ůly. Nedostal jsem nic, že nesplňuji podmínky pro udělení dotace.
Rozšířil jsem na 10 včelstev a o další dotace ani žádat nebudu, když nesplňuji podmínky. Dotace dostávají ti, co ani včely nemají.
Protože jsi žádal o ŮLY. Ty nejsou dotovány. Dotované jsou jen ÚLY.
To je dobré, ale doplň kde jsi žádal a proč jsi nic nedostal.
Pro NB1, jsi úplný chudák. ty jsi se nikdy nespletl.
TY DOTACE JISTĚ DOSTÁVÁŠ JENOM TY. UDAV SE S NIMA.
Už několikrát jsi v tomto vlákně horekoval nad tím, že jsi dotaci nedostal. Pletl jsi tu EU a krajské dotace. Dokonce jsi tu i psal, že jsi dostal vyjádření v dopise se zamítnutím. Ani jednou jsi ale nenapsal, co bylo důvodem a hlavně jak ti to zdůvodnili.
Proč ti je zamítli ?

http://www.vcelarskeforum.cz/tema-Dotace...7#pid55617
http://www.vcelarskeforum.cz/tema-Dotace...0#pid59870
Nevím, kde to mám přesně hledat, a tak se zeptám přímo tady, jestli mi někdo poradí.
Když si letos, nebo nejdéle příští rok v březnu, koupím medomet za cca 35 000Kč, kdy a jak velkou na něj dostanu dotaci?
A kdy a kam mám předkládat jaké doklady?
Moc se v tomto neumím orientovat.
Děkuji všem za pomoc, Honza.
(05.09.2013 13:14)Jiří Matl napsal(a): [ -> ]Takže už se věci daly do pohybu a pilní včelaři zapracovali. Stručný přehled i s popisem jednání, která k této podobě novely vedla, navíc z pera jejich účastníka, je na webu Mgr. J. Danihlíka Díky autorovi za nikoli malou práci a vposledku i za upozornění.
Jiří

Tak na webu J.Danihlíka najdeš přehled o co se dá žádat. Jinak když to shrnu, tak žádat a předkládat účtenky se bude v létě a když bude dost peněz, tak bys mohl dostat až cca 17 500 ,- Kč, na účtě bys to mohl mít tak v listopadu 2014. Když se vrátíš tak o cca 2 stránky v tomto vlákně, tak uvidíš jak to bylo letos.
(15.12.2013 20:29)Delik napsal(a): [ -> ]Pro NB1, jsi úplný chudák. ty jsi se nikdy nespletl.
TY DOTACE JISTĚ DOSTÁVÁŠ JENOM TY. UDAV SE S NIMA.

Ale to víž, že jsem se mockrát překlepl. Mockrát splet. Mockrát zklamal.
Ano jsem i úplný chudák, protože dotaci kritizuji již několik let viz. příspěvek 90. Kritizuji i včelaře, kteří nemyslí na včelu ale na své rychlé nabytí včelařských krámů zadarmo. Vždy, když čtu ty jejich nářky jak jim bylo v dotaci ukřivděno, jak jim tam neřazadili jejich úl atd. tak jsi vzpomenu na své předky. Ti včelařili bez dotací a šlo to. Prostě měli včely rádi a nepřistupovali k nim jako otrokář k otrokům.

TAK PROČ TEĎ VČELAŘSTVÍ DOTUJÍ?
Referenční URL's