Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Dotace EU
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
(17.01.2011 20:39)Jiří Tesař napsal(a): [ -> ]Nařízení vlády č. 197/2005 Sb - § 4 - (Technická pomoc) - f) pořízení nových nástavkových úlů typu...

V jaké výši se tato dotace poskytuje??

Chce to dočíst do konce:
Shy
§10 výše dotace
1000,- Kč na úl
max však na 4 úly
ale jen pro včelaře registrovaného nejdříve v roce 2010.. také jsem plánoval, že aspoň ty 4 tisíce na úly využiji, ale pak jsem objevil dodatek o registraci..
Nezbývá, než aby se do včelaření pustil každý rok další člen rodiny...
jo to už mě taky napadlo, v každém rohu zahrady by stály včelstva "napsaná" na jiného člena rodiny Big Grin.. to mi za to nestojí.. úly hold koupím za plnou letos a podle rozšíření a vyzimování příští rok dokoupím vybavení podle bodu d)..
(17.01.2011 23:07)Jan Valeš napsal(a): [ -> ]ale jen pro včelaře registrovaného nejdříve v roce 2010.. také jsem plánoval, že aspoň ty 4 tisíce na úly využiji, ale pak jsem objevil dodatek o registraci..

A jeto, jestli tomu dobře rozumím na langy, dadant a RM 39x24. Ostatní mají smůlu ?
f) pořízení nových nástavkových úlů typu Langstroth, Dadant nebo typu s rámkovými
rozměry 390 x 240 mm pro chovatele včel evidovaného podle plemenářského
zákona 3) nejdříve v kalendářním roce předcházejícím kalendářnímu roku podání
žádosti.


podle tohohle to chápu úplně stejně..
Je to velice špatně napsané. Jako by nestačilo uvést např.

f) pořízení nových nástavkových úlů o minimálním objemu XXX dm3 pro chovatele včel evidovaného podle plemenářského
zákona 3) nejdříve v kalendářním roce předcházejícím kalendářnímu roku podání
žádosti.


Jako to měli v jednom kraji. Bohužel si již nevzpomenu, v jakém to bylo.
Máš pravdu, stačilo. Ale to by každému bylo jasné o co jde. Takhle se mlží a rozhoduje, jak je potřeba.
(18.01.2011 0:15)Jan Valeš napsal(a): [ -> ]f) pořízení nových nástavkových úlů typu Langstroth, Dadant nebo typu s rámkovými
rozměry 390 x 240 mm pro chovatele včel evidovaného podle plemenářského
zákona 3) nejdříve v kalendářním roce předcházejícím kalendářnímu roku podání
žádosti.


podle tohohle to chápu úplně stejně..

Ano, je to špatně napsané. Ale teď, když se nad tím zamyslím, tak by to mělo platit na všechny NÁSTAVKOVÉ úly, různých RM, a modifikací - VN, NN i kombinací. Undecided
Nejsou tam přímo úly definované, ale je psáno TYPU !!!
Věřím, že to tak je. Idea
Možná je to napsané šalamouncky schválně. Big Grin
Je třeba si nechat napsat šalamounsky zamlženou fakturu Smile
Zajímalo by mě, zda žadatelem může být nezletilá osoba (12 letý syn) jenž je uveden v evidenci včelstev? Nebo bude lepší, když o dotaci požádám já, který oficiálně nevlastním nic ani nejsem členem svazu.......
Nedalo mi to a napsal jsem dotaz na SZIF, dnes jsem dostal odpověď, kterou včetně otázky zveřejňuji :
Dobrý den.
Měl bych zájem o evropské dotace na podporu včelařství ve znění NV č. 197/2005 Sb. ve smyslu NV 285/2007 Sb. a NV č. 373/2010 Sb.
V mém konkretním případě by se o technickou pomoc podle § 4, odst. 1, písm.d) pořízení nových zařízení podle části A přílohy č. 2 nejméně v hodnotě 20 000 Kč.
K tomuto bodu mám dvě otázky:
1, Lze dovést ze zahraničí předepsané zařízení podle přílohy č.2. Popř. za jakých podmínek (např. ověřený přeložený doklad o nabytí, výpis z banky pro aktuální kurz koruny vůči aktuální měně, popř. nějaké další nutné doklady?
2, Může být žadatelem nezletilá osoba (syn vlastnící včelstva)? Nebo může být žadatelem osoba nevlastníci včelstva, ale za to plnoletá (já - otec), co by zákonný zástupce mladého včelaře?

Pokud jsem to dobře pochopil, tak žádost se podává prostřednictvím opravněné organizace, v tomto případě Českého svazu včelařů?
Děkuji předem za odpovědi, přeji hezký den
Novák Václav

Zde je odpověď:
Vážený pane, k Vašim dotazů sděluji následující:

Ad 1)
Zařízení lze dovést ze zahraničí a uplatnit na ně požadavek na dotaci. Kromě vyplněného požadavku a soupisky dokladů doložíte originál faktury a doklad o úhradě v té měně, ve které jste provedl úhradu.Pokud z faktury nebude zřejmé, o jaké zařízení se jedná, doplníte fakturu svým vlastním překladem názvu zařízení. Kurz koruny k aktuální měně přikládat nemusíte, hodnota zařízení bude přepočtena kurzem ČNB ze dne uskutečnění zdanitelného plnění.
Ad 2) V případě, že je Váš nezletilý syn chovatelem včel a má registrační číslo chovatele, které získal přihlášením do ústřední evidence vedené u ČMSCH Hradišťko, může získat dotaci. Bez registrace, resp. bez registračního čísla chovatele dotaci získat nelze. Do žádosti uvedete nacionále svého syna, požadavek však podepíšete Vy. K podpisu přidejte laskavě své jmého hůlkovým písmem a připište, že jste synův zákonný zástupce.
Jinak podrobné informace včetně formulářů budou zveřejněny v časopise "Včelařství - č.4" (březen).
S pozdravem
J. Běhal
Do svazu jsem se zaregistroval až loni, takže si asi vyberu ty 4 nové úly.Wink Myslíte že mi uznají, když si objednám 4 sestavy varoadno + 3x zateplené polonástavky ze sololitu 37x15 + strop ? Dá se to nazvat nástavkový úl typu Langstroth??? Nechce se mi zavádět nová rámková míra.
důležité neni ani tak,jestli se to tak dá nazvat,ale jestli vám to prodejce napíše na fakturu,ať už ve skutečnosti koupíte cokoliv Big Grin
Na toto pozor!!!Exclamation Chodí namátkové kontroly a úředníci někdy nejsou tak hloupí jak vypadajíBig Grin

Mohlo by se jednat o porušení podmínek dotace za což hrozí ne jen odebrání dotace ale i tučná pokuta - samozdřejmě pokud se s kontrolorem lidsky nedomluvíte, resp. nebude ochoten toto přehlídnout, na což bych ale moc nespoléhal. Kontrola může přijít do pěti let od schválení dotace.
Takže co, jde to nebo musim koupit jen langa dadant nebo 39tku...to ani optimaly nejdou???
No dle mého selského rozumu je Langstroth - Langstroth a Optimal - Optimal, tj. nejde ale doporučuji vznést dotaz na Svaz a případně si názor nechat i písemně potvrdit - je možné že lze vyložit větu ..."úl typu Langstroth" i tak, že to nemusí být jen míra dl.448mm ale bude se konstrukčně podobat. To je jako se zákony - každý si je může vykládat jinak a tak záleží na daném soudci resp. kontrolorovi jak se ktomu postaví.

No asi jsem moc nepomohl, ale v tomto případě asi bude opravdu nejlepší se obrátit přímo na výplatce dotace.Wink
Tím je SZIF, nikoliv svaz - ten ji jen administruje... Už se to tu řešilo v jiném vlákně - dotazy je lepší směřovat na SZIF.
Je možno dotaci EU využít opakovaně?
(28.01.2011 10:00)jdjd napsal(a): [ -> ]Tím je SZIF, nikoliv svaz - ten ji jen administruje... Už se to tu řešilo v jiném vlákně - dotazy je lepší směřovat na SZIF.

Na stránkách SZIF je u včelařství krásný text:

Upozornění pro chovatele včel a žadatele o dotaci

Všechny formuláře, příručky, návody a další informace nezbytné pro podávání, shromažďování a zpracování požadavků chovatelů na dotaci jsou uvedeny na webových stránkách ČSV http://www.vcelarstvi.cz.


Nádhera, teď již jen chybí, aby na stránkách vcelarstvi.cz bylo vše najdete na stránkách SZIF Big Grin
Referenční URL's