Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Dotace EU
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Pro Delik : je potřeba si pořádně přečíst o co se kde má žádat. Pokud pleteš dohromady dotace z EU a od Jihomoravského kraje, tak asi opravdu nic nedostaneš. Musíš si holt i s tou žádostí dát trochu práce, a najít si pořádně o co a jak můžeš žádat.

Ale lepší je s tím moc nepočítat - stejně pokud bys spoléhal jen na dotace a pořád čekal že někde něco dostaneš zadarmo, tak to radši nic nedělej. Buď do toho jdi a spoléhej na sebe, nebo to nech být.
Já jsem začal včelařit až po odchodu do důchodu. Včelaření se mi moc líbilo, ale
naměl jsem možnost to dělat, až teď v důchodu.
Když jsem začal, ani jsem o dotacích neměl potuchy, až tady jsem se dočetl,že něco takové je možné. Tak jsem to skusil. Holt mi to nevyšlo.
Já jsem si vůbec nestěžoval, já jsem to jen kontoval. Reakce na předchozí příspěvky.
Včelařit jsem začal proto radost a né pro peníze.
Deliku zamer se na krajske dotace, koncem prosince delaji kraje rozpocty,v lednu si zavolej na odbor zivotniho prostredi. Maji na starost i zemedelstvi. S krajem nejdrive podepisujes smlouvu o schvalene vysi dotace. Tam hned vis co si k duchodu muzes dovolit. Nechapu nektere,ze se na Tebe hned vrhaji kvuli tomu,ze to delas pro penize. Az jim prijde (mozna) prvni duchod,vzpomenou si na Tebe.
"Tak na webu J.Danihlíka najdeš přehled o co se dá žádat "
Asi nejsem dostatečně bystrej, ale nemohu to tam nalézt.
Pro JirkuJ. : tak pořád to tam na webu J.Danihlíka je - http://www.mojevcely.eu/clanky/ostatni/ -- Reportáže a jiné. je to Novelizace vyhlášky 197/2005 sb.

Chce to projít si ten web, je tam dost zajímavejch věcí.
Bingo, už jsem to našel, děkuju Stando. Poděkování patří také p. Danihlíkovi za to, že to pro nás méně bysté převedl do srozimitelné češtiny.
Chtěl bych se zeptat, pokud bude začínající včelař, tak o dotacer nemůže zažádat? skrz soustavně působí v oblasti chovu včel nejméně po dobu 3 kalen-
dářních let bezprostředně předcházejících kalendářnímu roku,
Hele, máš-li na mysli paragraf 3, bod 1a Nařízení vlády, tak čti pozorně: žádost SZIFu dává občanské sdružení, jinými slovy vlastně ČSV, který hromadně zažádá o dotaci u Fondu a pak to proplácí jednotlivým žadatelům.
Tak, že dotaci mohu dostat?
Kolem nás jsou louky. Na část luk zemědělci dostávají dotace proto aby je sekali (protože jinak by je nesekali), na část proto aby je nesekali (stejně by je nesekali).
Třeba jednou bude díky dotacím tolik včelstev že budeme brát dotace na nerozšiřování stavu. Kdo si troufne nerozšířit o nejvíc včelstev, shrábne nejvíc.
Troškaři co se zmůžou na nerozšíření o dva tři úly jim budou závidět.
Prosím o radu.
Z jakého zaručeného zdroje se dá zjistit, jestli i v letošním roce bude poskytována dotace na medomet a jaká výše dotace bude.
Díky Pavel
Tak dotace na medomet stále jsou. Vše si mužeš přečíst zde:
http://www.vcelarstvi.cz/clanky-415.html
Zdravím. Chtěl bych se zeptat. Zda někdo nevíte nebo nemáte zkušenost s čerpáním dotace na nákup lisu na mezistěny.
Lis na mezistěny spadá do dotací EU - technická pomoc. Pozor, minimální hodnota investic je 20.000,- Detailní podmínky jsou na webu ČSV.
Jestli jsem dobře pochopil formulář. Tak je třeba ten lis prvně zakoupit a pak žádat o dotaci?. Nikdy jsem o dotaci nežádal tak nemám vůbec představu co je třeba proto udělat. děkuji.
Jindro, pročti si toto vlákno a web ČSV-viz. Evropská dotace, tam najdeš detaily. Ale obecně platí, že nejdříve žádáš, potom kupuješ, následně doložíš doklady a je-li vše v pořádku, je ti vyplacena dotace.
Pokud jsem dobře pochopil
Tak EU dotace pro začínající včelaře na pořízení úlú měla být podána pro rok 2014
do 4.11.2013 .Ale co když zakoupim úly v tuto chvíli ,bude možné na ně žádat dotaci příští rok když na faktuře bude 2014 ?

Pokud je dotaz stupidní omlouvám se ,ale trochu se v tom plácám...
Ale kde, že. Podívej se na rozhodné období! To datum 4.11.2013 jsi našel kde? Funguje to tak, že podáš žádost na čsv a pokud nemáš doklady, tak ty následně, ideální oboje najednou. Nejpozději do 20. srpna, protože 31. srpna už to musí být vše administrované. Koukni sem, akorát jsou tam drobné změny, jinak stejné. http://www.apicentrum.cz/dokumenty/vcela...dotace.pdf
aha
tak že koupím úly ,
vyplním formulář http://www.vcelarstvi.cz/evropske-dotace.html

zaregistruju se u ČMSCH a odevzdám formulář do ČSV do 20 srpna ?
tu registraci u ČMSCH nejdřív, ta mohla být už loni, bere se od 1.9. 2013.
Referenční URL's