Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Dotace EU
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
POkud si nechají poradit od rorzumných lidí tak budou kontrolovat na jaře, nebo v sezoně a můžou zkontrolovat rovnou i zdravotní stav atd. Neboj, třeba budou stačit cejchy na úly místo čipů..
Pamatuji, že jsme museli mít očíslované úly.

Tak bude číslo stanoviště s číslem úlu. Ty jen nahlásíš živá čísla.
(28.01.2016 17:14)MUDr.Vladimír Šumera napsal(a): [ -> ]
JKL napsal(a):Možná si ale nedovede představu sílu elektronické komunikace a elektronického vyhodnocování oprávněnosti dle zadaných kritérií, kdy nezasahuje lidský faktor.

Žádost o peníze musí být vlastnoručně podepsaná, jinak ji nikdo nemůže přijmout. Elektronický podpis bude mít maximálně pár stovek včelařů. Ostatní to pošlou v papírové formě poštou.
Dovedete si představit haldu skoro 50 tisíc papírů, které musíte zkontrolovat a přepsat do počítače ?
Navíc včelaři utratí zbytečně jen za poštovné přes 1/2 milionu Kč.

Nikde není řečeno, že o dotace musí žádat všech 50 000 včelařů. Stát může stanovit hranici, kde už náklady budou nepřiměřené přínosu dotace. Na Slovensku myslím kdysi bylo omezení nejméně 20 včelstev a účet k zaslání peněz. Dnes dotaci na opylování pokud vím administrují přes spolky.

Doba se mění a elektronická komunikace se rychle prosazuje. Mě nyní poprvé stát donutil podat daňové přiznání elektronicky. A není to nic složitého. jen překonat odpor.

Stát si může určit podmínky pro přímé žadatele: určitý min. počet včelstev, elektronické podání, účet k zaslání dotace. Vedle toho může existovat možnost pro negramotné žádat přes spolek. Ale jen z pověření plnou mocí k zprostředkování. Zejména by šlo o využití elektronické komunikace a účtu spolku pro včelaře, kteří by na dotaci jinak nedosáhli. Zodpovídat za pravdivost údajů ale musí včelař. Funkcionáři spolků by měli zodpovídat jen za chyby v administraci.
Kontrolu má dělat SZIF. Má-li být kontrola nezávislá, nemůžou ji dělat kamarádi ani konkurence.
....až na kamarády ze SZIFu.....Tongue
Bronislav Gruna: Doba se mění a elektronická komunikace se rychle prosazuje. Mě nyní poprvé stát donutil podat daňové přiznání elektronicky. A není to nic složitého. jen překonat odpor.

Pro mladší generace to opravdu není problém. Ale já bych to bez vnuků již nesvedl.
A od toho tu jsou spolky a děti, které se bez toho už asi neobejdou, a tak se pří tom pomáhání taky poučí, jak budou sami v budoucnu komunikovat se státem.
Chápu obavy i odpor, ale vše má své pro a proti. Je na každém jak to vnímá a co pozitivního si z toho bere.
ALe pro ty co nechtějí je zde možnost stále po staru přes spolek. A pokud spolek nedokáže sehnat jednoho gramotného, tak pak je to s ním špatné.
Já se divím tomu jak se zde dohadujete ohledně kontrol /myšleno 1D/.
Všude je to již zařízeno.I když je těch variant určitě více.A funguje to.
To je totiž vidět to hlavní :Když se nechce ,hledají se důvody proč to nejde.Kdyby se chtělo tak některá z varint
je zde provedena - Co by dup!!!!!!!!!!!!!!!!F.V.

A propo - byl jsem na kraji.Situace vyřešena.Sedí tam člověk co má
na starosti včely/určitě to bude v každém kraji stejné/.
Kancelář má,počítač též - tak že stačí dodat program a jede
jak po másle.
Když by se chtělo - ale asi ono se nechce!!!!!!!!!!!
Bylo by to moc jednoduché!!!!!!!!!! F.V.
(28.01.2016 20:00)Hyju napsal(a): [ -> ]nechci ti brát iluze ale svs má dost práce sama se sebou a tím dokonce myslím i jiné státní instituce........

neboj se já tu kontrolu 1.d dělám Cool

Mě iluze nebereš, já jsem s SVS v přímém kontaktu a je vidět, že když přinesu pár vzorků měli musí vyplnit každoročně znovu podobné údaje do žádanky - tedy je vidět, že by potřebovali program a pak to půjde ein - zwei - napíší jen číslo chovatele příp. stanovišť a mají žádanku vyplněnou. Ale hlavně jde to bez prostředníka a když to z jejich strany nepůjde zvládat tak možná zruší povinnosti s varroózou a bude na tom stejně jako zvápenatění, pytlíčkovitost, nosema, viry ... a nebude argumentováno, že je potřeba zimní měl zachovat i pro případ odhalení tumidy a tyto peníze použije s těmi co dává na spolkové nedefinované projekty do 1.D.
(29.01.2016 8:32)KaJi napsal(a): [ -> ]ALe pro ty co nechtějí je zde možnost stále po staru přes spolek. A pokud spolek nedokáže sehnat jednoho gramotného, tak pak je to s ním špatné.

KaJi vrať se do "Zprávy o činnosti ČSV v roce 2007" na jaké úrovni bylo naše vedení, když nevěděli, kolik ZO používá doporučné programy evidence? Viz. Včelařství 6/ 2008 činnost str. 14 odd.11 odst. 5 poslední věta: " Je obtížné určit počet organizací používajících počítačovou evidenci ( vzhledem k možnosti získávání programu z internetu), ale lze se domnívat, že jde asi o 30 procent."

Tehdy stačilo dojít do expedice Včelařství a tam zjistit, kolik ZO poslalo diskety , či poslalo seznamy adres členů koncem roku internetem, jako aktuální stav pro rok následujcí, kam posílat Včelařství či OVP. A k tomu si vyžádat seznam změn adres pro zasílání Včelařství zaslaných papírovou formou. Fakt velmi obtížné.

I když měl tehdy svaz asi 30 % gramotných funkcionářů v ZO , v centrále nevěděli kde ti gramotní jsou.
To bude asi tím že svaz zaspal jako vždyCool
Ale kvůli té negramotnosti jisté "menšiny" snad nebude stát trestat všechny, ne?
Tak jsem si přečetl návody, jak to zařídit a jak to má někdo udělat, systémem "mělo by se..." a teď už jen to "nejlehčí" - pouze to prosadit Tongue
Napřed se na to musíte domluvit a pak to tam prosadit. Nebo proč tam na MZe chodíte? Na kafe?
O domluvu nejde. Na tom se pracuje, ale až zadupeme na "Matku představenou" a "Kardinála Rišelié", tak určitě vyjdou vstříc. Už to ale není tak pevná hradba. Big Grin
Dotace poškozují ekonomiku, říká ekonom Kohout. Podle něj už nenávratně
http://ekonomika.idnes.cz/kritika-evrops...omika_map1
Takže zrušit EU dotace a možná veškeré dotace ve včelařství. Jen jestli to nebude pro Kaprála poněkud paranoidní, když tu dává článku za pravdu a svaz si na čerpaní a vyřizování postavil svůj biznis plán Angel
(24.02.2013 8:53)juryn napsal(a): [ -> ]
(23.02.2013 18:59)Radek Botur napsal(a): [ -> ]Jak to bude tento rok? Je to opravdu naposled?

Kéž by tomu tak bylo, že by to bylo naposled!

To už tvrdím dávno, a nejen ve včelařství...
Ano, jsme dotační společnost a s rozumným podnikáním podle poptávky a rentability to nemá již nic společného.
Tomu nerozumím "dotační společnost s rozumným podnikáním".
Zákon zná termín nezisková organizace a pro takové se vypisují dotace NNO. Už je mi divné, že neziskové organizace mohou vlastnit nebo mit podíl v ziskových firmách, kde zisk je odváděn neziskovému vlastníku, kde většinou záhadně mizí.
Dotace pro neziskové organizace, které mají zisk z vlastněných firem jsou dle mého poněkud postaveny na hlavu.
Referenční URL's