Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Dotace EU
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Neprekvapuje.Dokud budou dotace podobnym zpusobem,prizivi se na nich kde kdo.Bez dotaci by ten posed stal taky,jen by byl podstatne levnejsi...Dnes je na vcelarstvi.cz zminka o jednani V4 a pozadavku na zvyseni dotaci vcelarum o 48 %.Potrebujem podobne pobidky?
Pepo nepotřebujeme takové pobídky. Ale také nepotřebujeme, aby se k nám na základě dohody EU sem vozil levný med z Ukrajiny ve velkém. To křiví trh úplně stejně.
S tim souhlasim,pokud zmizi zeme puvodu "ze zemi ES a ze zemi mimo ES" a nahradi to presna zeme puvodu medu jenom dobre...
(23.01.2018 15:10)MartinP napsal(a): [ -> ]...nepotřebujeme, aby se k nám na základě dohody EU sem vozil levný med z Ukrajiny ve velkém...
Martine, nabíháš si na své vlastní vidle, ten med ve velkém nám sem vozil vysoký funkcionář ČSV za požehnání RV ČSV (kterého jsi členem) a odběratel tohoto medu byla společnost Včelpo taktéž řízená RV ČSV. Tedy co uděláš proto abys jako člen RV ČSV již dále nepodporoval takovéto jednání, které poškozuje všechny slušné včelaře? Jak odčiníte ztrátu, kterou včalři díky Vašim špatným rozhodnutím utrpěli?
Miloši, já mluvím o tomto:
citace z Moderního včelaře:

"Evropská unie schválila bezcelní dovoz medu z Ukrajiny

redakce , 8/2017, strana 13
Česká tisková kancelář přinesla na svém serveru http://www.novinky.cz 17. července 2017 informaci o tom, že ministři zahraničí zemí Evropské unie schválili rozšíření bezcelního dovozu z Ukrajiny o další produkty. Opatření platí od konce září 2017 po dobu tří let.

Ukrajina tak bude moci vyvážet do Evropské unie mimo jiné více medu. Opatření doplňuje dohodu Evropské unie a Ukrajiny o volném obchodu, která začala předběžně platit v lednu 2016 a oficiálně vstoupí v platnost 1. 9. 2017. Smlouva naopak otevřela ukrajinské trhy unijním zemím. Evropská unie tak reaguje na obtížnou ekonomickou situaci Ukrajinců a dosud provedené reformy v tomto státě."


To, že byl med z Ukrajiny dovážen již před tímto rozhodnutím je fakt. A nenakupovalo ho jen Včelpo, ale dovozců a prodejců je mnohem více a daleko významnějších.
RV nikomu žádné požehnání nedal, to je lež jako věž.
Tak se prosím hod do klidu a přestan tu rozehrávat nějakou další kampaň.
Bohužel Martine na tom nic nemění, že to bylo hlavně Včelpo a následné lži ČSV co zde posralo důvěru zákazníků v kvalitu medu českých včelařů. A co s tím RV udělala? Hovno, jen sežrali řízky, poplácali se po ramenou.
Nepatří do do téma, ale nedalo mi to.
PN.
Za firmu odpovídá vždy vlastník - Martine!!!!!!! F.V.
(23.01.2018 19:35)MartinP napsal(a): [ -> ]RV nikomu žádné požehnání nedal, to je lež jako věž.

Zápis ze zasedání předsednictva RV ČSV, z. s., konaného dne 29. 12. 2015
Citace:Dostal se do obchodních řetězců, českého medu začalo být málo, nebylo možné plnit požadavky řetězců, proto bylo nutno prodávat i med EU a mimo EU, což mu bylo RV schváleno. Ukrajinský med byl přidáván do českého a deklarován jako český.

Mgr. Jarmila Machová 29/7/2016
Citace:Existuje nějaký dokument, kde vedení ČSV schvaluje Včelpu nákup medu mimo země EU?
...podle svědectví tehdejších členů RV a i tehdejšího vedení svazu ústně tento dovoz medu byl povolen.

atd... nemám čas pročítat všechny staré zápisy, je sle smutné, že něco podobného tvrdí, někdo kdo se RV účastní.
Ahoj, v dotační přiručce se píše: "Od včelařského roku 2016/2017 je stanovena na jednotlivá zařízení maximální výše dotace, která může být na pořízené zařízení poskytnuta"

znamená to tedy, že co položka v seznamu to jednotlivý kus?
Příklad:
"Odvíčkovací zařízení mechanické (stroj na odstranění voskových víček z medných plástů)"
Chci si koupit vidličku a talíř na odvíčkování. Musím si tedy vybrat, na kterou z těchto věci budu žádat, nebo můžu dát na seznam tyto dvě položky.

Stejně tak "Nádoba umožňující temperaci, čištění (dekantaci) nebo míchání medu před plněním" Týká se jednoho jedinného kusu?

Díky!
Ona existuje dokonce i dotacni prirucka???
I ve Včelařství byl vložen tenhle seznam. Možná je to ta příručka? F.V.
Ono to fakt existuje! Vcelarske dotace krok za krokem SadSadSad
Jestli se dotuje nějaký produkt, pak je otázka nakolik je pro základní potřeby životní nutný a na úkor koho a čeho se to děje.
Jakékoliv dotace křiví tržní prostředí a děje se tak na úkor daňového poplatníka Angry
Na vcelarstvi.cz clanek o navyseni dotaci EU.Cloveka to nuti premyslet,jestli jsou to stranky o vcelareni nebo uz jen o politickem zviditelneni a hlasne troube EU...
Teď mě napadá, co když se dnes rozhodnu, že bych něco koupil na dotaci, ale termín podání žádosti na ČSV již uplynul 15.května. To mám jako smůlu na dotaci u všeho, co koupím od 15.května do 31.července nebo do kdy? Nebo to jde dodat všechno třeba až do toho 15. července?
Jedna věc je termín podání žádosti, druhá věc je termín "akce".

Třeba u krajských dotaci u jihomoravského kraje je to tak, že termín pro podání žádosti je jenom malé okno 14 dní koncem února (14.-2.-28.2.). Ale nakupovat můžeš od 1.1. do 30.9. Toho 30.9. musíš nejpozději podat vyúčtování. Papíry, fotodokumentaci apod.

U Evropských dotací to IMHO bude podobné. Ale pokud mají termín pro podání žádosti 15.května a ty jsi žádost nepodal, tak jsi prostě mimo hru. Budeš muset počkat do příštího roku. Bez ohledu na to, kdy jsi chtěl nakupovat.
Pokud nemáš podanou žádost a ted něco koupíš, tak máš prostě smůlu a platíš plnou cenu, příští rok o to žádat nemůžeš.
Vykašlete se na dotace a uděláte nejlíp. Stejně na to dříve či později přijdete sami.
Referenční URL's