Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Dotace EU
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
podle mě ti tohle prostě neprojde.......musíš mít doklad od firmy co má ičo.....
Navíc mám pocit, že při kontrole prověřují, zda má dodavatel živnostenské oprávnění na danou činnost, takže nestačí "nějaké IČ...
Jen dotaz, je možno zažádat o dotaci EU na medomet a úly i jak hobby včelař ( bez IČO )děkuji
Ano, podmínka je jen registrace chovatele v UE v Hradištku. Dotaci na nové úly může žádat jen nový včelař s registrací v Hradištku roce 2015 nebo 2016.
(04.05.2016 22:30)JKL napsal(a): [ -> ]Včelaři budou moci získat v následujících 3 letech 232 milionů

Návrh nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 197/2005 Sb., o stanovení podmínek poskytnutí dotace na provádění opatření ke zlepšení obecných podmínek pro produkci včelařských produktů a jejich uvádění na trh, ve znění pozdějších předpisů viz. ZDE

To bude masakr!
To, co vidíme v malém teď (krajské dotace začínajícím), to uvidíme ve velkém s velkými hráči v zemědělství a lesnictví. Hlavně se napakovat a pak, děj se co děj, takový kolaps podnikové včelnice, to bude masakr. Malí ostrouhají a velcí dostanou kompenzaci. Do teď jsme byli relativně v klidu. Ty peníze nepřinesou nic dobrého. Vždyť víme, kdo vše posuzuje a komu se nahrává.
Nejedná se o masakr, článek resp. novela na kterou odkazuje pouze upravuje čerpání klasických dotací po roce 2016, kdy dojde k těmto asi nejzásadnějším změnám:

- zrušení dotací pro začínající včelaře,
- zastropování výše cen u nákupů v opatření technická pomoc a racionalizace kočování (aby nešlo předražovat zařízení),
- výrazné snížení výše možné dotace pro některá zařízení např. medomety (15-30tis), varoadna (500kč),
-atd.

Takže, kdo nemá nebo odkládá nákup některých věcí, doporučuji nečekat nakoupit vše ještě letos.

Co se týče zmiňované podpory včelařů s 20 a nad 150 včls. Nespatřuji v novele žádná konkrétní opatření. Popisovaný nárůst dotací je spíše kosmetického charakteru, vhodný tak k dorovnání inflace. Oblast největších tunelů jako je chov matek nebo monopol na léčiva, zůstala výrazněji nezměněna.
Navýšení o 20%.

Aby tady bylo 3/4 milionu včel.

Místo podpory by mohlo Mze pomoci s pastvou.
Mám jen obavy, že utřou někteří profíci, co tu fungují už léta (vyjma dotačně podporovaných chovů matek) Tyto nově koncipované dotační podpory je možná minou a vyroste jim konkurence. Jediné, co teď bude byznys, jsou oddělky, bude poptávka značná.
Jak jsem psal výše, bude to masakr, protože se už nyní kritické zavčelení ještě navýší. Do toho nové farmy bez zkušeností,....
Ano, asi to bude pár let masakr - hlavně to případné navýšení počtů včelstev.
Po pár úhynových letech, až plno včelstev přijde pryč a lidi zjistí, že to není jen o tom za dotace si pořídit vybavení a včely,
ale hlavně o mnoha zkušenostech, neúspěších a mnoha práce, tak se to zase dostane do rozumné úrovně. Jde jen o to kdo to vydrží a kdo ne.
Dobrý den,
není tu prosím někdo, kdo uplatňoval minulý rok dotaci na medomet a byl by ochotný mi poslat fotografii faktury. Chtěl bych vidět, jak má vypadat. Jde mi spíše o údaje o medometu. Tak by mi stačilo vyfotit jen toto. Předem moc děkuji za ochotu. V případě že by se našel někdo ochotný přiložím email: misahodan@sezanm.cz. Děkuji Smile
Přiznám se, že se mi nechce pročítat třicet stránek, abych se případně dozvěděl co znamená pojem "nafocené zařízení" v mém případě medomet kvůli dotaci na zařízení přesahující hodnotu 40 000 Kč. Víte někdo?
Faktura je faktura,ta má své zákonitosti. Je dobré, když faktura obsahuje název a výrobní číslo produktu, a štítek s tímto číslem je potom součástí fotodokumentace.
Co se týká fotodokumentace, tak je dobré vyfotit medomet jako celek a potom i detail toho výrobního štítku, ze kterého je patrné, že jde o konkríétní výrobek.
Pokud se ti nechce dohledat patřičné informace a podmínky tak ji nejspíš nepotřebuješ. Myslet si, že Ti to někdo naservíruje na zlatém podnose je z mého pohledu naivní a sobecké Sad
Bobr, přečetl jsem celou brožuru Krok za krokem na svazovým vebu a tam je jenom, že má být přiložená fotodokumentace. Nic víc, nic míň. Míru mojí sobeckosti a naivnosti si nech až mě budeš znát. Do té doby Ti na Tvoje hodnocení mé povahy víš co.
(26.05.2016 22:48)MartinP napsal(a): [ -> ]Faktura je faktura,ta má své zákonitosti. Je dobré, když faktura obsahuje název a výrobní číslo produktu, a štítek s tímto číslem je potom součástí fotodokumentace.
Co se týká fotodokumentace, tak je dobré vyfotit medomet jako celek a potom i detail toho výrobního štítku, ze kterého je patrné, že jde o konkríétní výrobek.

Já bych spíše volil nejnutnější minimum - pokud chtějí fakturu, dal bych jim fakturu, pokud foto, dal bych foto, ale fotit výrobní štítek, nebo ho někam opisovat apod. pokud to po mě nikdo nechce, tak se to jenom může obrátit proti mě.
Čím více informací předám, tím více budu kontrolovatelný - bude reklamace, nebo něco a výrobní štítek se změní a co pak, pokud opravdu přijde kontrola?
Můj problém tkví v tom, že medomet jsem zaplatil. Mám fakturu a příjmovej pokladní doklad. Medomet nebude vyrobej dřív než někdy kolem vánoc, takže těžko můžu fotit něco co nemám...Na Bobrův popud jsem šel do sebe a našel toto: Fotodokumentací se rozumí pořízení obrázků zařízení, které je předmětem dotace. Zařízení je nutno nafotit v reálném prostředí z více stran jako celek, je možno přiložit polodetailní i detailní foto, celkem cca 3 až 5 obrázků jednoho zařízení. Tyto obrázky nelze v žádném případě nahradit propagačními fotografiemi, které bývají součástí nabídky výrobců nebo prodejců. Obrázky je možno pořídit i prostřednictvím mobilního telefonu a lze je vytisknout a přiložit k požadavku i v nebarevném provedení.
Na pobranou dotaci chodí kontroly, chtějí vidět medomet.
Určitě ti nedoporučuji uplatňovat dotaci v tomto období, když zařízení budeš mít fyzicky v dalším období.Cool
Prokope, je to jak říká Milan. Dotaci můžeš čerpat jen na věc fyzicky získanou v daném dotačním období. Nestačí mít ji zaplacenou a čekat v nějakém pořadníku. Při kontrole musíš medomet fyzicky ukázat.
Je to z toho důvodu, aby nedocházelo k podvodům a zneužíváním.
(26.05.2016 23:12)Prokop Bohm napsal(a): [ -> ]Můj problém tkví v tom, že medomet jsem zaplatil. Mám fakturu a příjmovej pokladní doklad. Medomet nebude vyrobej dřív než někdy kolem vánoc, takže těžko můžu fotit něco co nemám...Na Bobrův popud jsem šel do sebe a našel toto: Fotodokumentací se rozumí pořízení obrázků zařízení, které je předmětem dotace. Zařízení je nutno nafotit v reálném prostředí z více stran jako celek, je možno přiložit polodetailní i detailní foto, celkem cca 3 až 5 obrázků jednoho zařízení. Tyto obrázky nelze v žádném případě nahradit propagačními fotografiemi, které bývají součástí nabídky výrobců nebo prodejců. Obrázky je možno pořídit i prostřednictvím mobilního telefonu a lze je vytisknout a přiložit k požadavku i v nebarevném provedení.

V tom případě máš smůlu. Právě proto je tam to opatření, aby lidi nefixlovali.

Ty jsi nezaplatil za zboží, nemůžeš mít platný danový doklad, jen zálohovou fakturu.
Nepo prodejce porušil pár zákonů a předpisů. Hlavně pokud je plátcem DPH.
Dotace je na pořízené zboží. Takže za rok až si pořídíš medomet.
Pokud pošlu na čsv všechny podklady s žádostí, posílají mi oni nějaké potvrzení, že byla žádost doručena a zařazena? Už jsou to asi tři týdny od odeslání a žádná odezva. Undecided
Referenční URL's