Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Dotace EU
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Kdž stále honíte dotace,přestante chovat včelky.Nevím jaká jiná záliba je dotovaná.Nebudu prosit ať si celé dotace strčí do pr....!Včelaření je o zábavě a radoti.Zlatokopové jezdí na aljašku.AngryHuh
Trebas prave diky temto dotacim mohu obnovit vcelarske vybaveni ktere je zastarale etc.
Kazda kacka je tezce vydelana a gor v teto dobe,takze jsem rad ,kdyz se me neco vrati zpet a budu to moci pouzit dal trebas na dalsi nakup vcelarskeho vybaveni.....
Zas takovej king nejsem abych nad tim ohrnoval nos a nesnazil se. Byrokracie
byla ,je a bude,ale no a co!
Pepane, pro někoho je včelaření koníček, ale pro jiného zdroj obživy v každém případě je to práce a záslužná činnost z hlediska přírody a proto má každý včelař radost, když se jeho činění odmění nějakou tou dotací a nemusí to být zrovna zlatokop.
Dotace se staly prostě součástí systému a dostává je kdekdo. Zemědělci, dopravci, výstavby kanalizací, zateplování, zelená energie ... Mimochodem používáte-li někdy hromadnou dopravu, tak jste taky dotován aniž byste si to uvědomoval skrz krajské příspěvky na zajišťování dopravní obslužnosti.
Pravdu ale máte v tom, že pokud to má někdo opravdu jako koníček a relaxaci, tak i kdyby dotace nebyla tak nepřestane - leda snad pokud by to bylo hodně ztrátové a vlastní kapsa by to již neutáhla.
Nezlobte se ale mám malou firmu a žádné dotace nedostávám.Prostě mě to uživí nebo musím dělat něco jiného.Není možné říct chci dělat tohle a protože mě to neuživí tak mi ostatní přispějte.Dotace jsou pouze peníze druhých kteří musí vydělat na sebe a na dotace.Bohužel neuznávám dotace plošně.Ale ono se to jednou srovná samo,nebude kde brát a pak se uvidí kolik nás zbude.
Nenapísal si okrem toho, že máš malú firmu nič o nej. Včelárstvo a zvlášť v dnešnej dobe je pre krajinu dôležité, ako aj udržanie malých poľnohospodárov, hospodariacich klasickými postupmi (BIO alebo EKO nemám rád - dnes nikto neorie a nezvláča koňmi.) Z fondou EU sa poskytuje práve preto, aby nemohli byť použité na niečo iné.
Dotace jsou nástrojem vlády a EU k usměrňování aktivit občanů a firem. Ono se totiž ukázalo, že je to účinnější než nakazovat kolik má kdo a co vyprodukovat a zakazovat toto nevyrábět, toto nedělat.
Jinými slovy vláda takto říká - tady přidejte plyn, je to potřeba, a my vám vytvoříme alespoň dočasně podmínky pokud na to budeme mít. Nebo toto už dále nerozvíjejte je toho dost nebudeme dávat nadále dotace.
Je záslužné, že si o nic nežádáš, ale pochopit tu regulační funkci dotací by si snad mohl pochopit a tolerovat toho kdo ji využije snad taky.
Mimochodem ani ty dotace do včelařství nebudou věčně. Pokud vím tak EU má ten program do roku 2013 a pak se uvidí. Zatím, ale svoji cukrovou politikou asi na druhou stranu chce včelaře zlikvidovat nebo je konvertovat na BIO se zazimováním na medu.
Diky dotacim muzou i zarputily vcelari konecne koupit nove uly a
to je preci super. Zase bude min potencionalnich zdroju nakaz MVP. A o tom to
preci je!
(26.09.2011 21:55)StandaS napsal(a): [ -> ]Trebas prave diky temto dotacim mohu obnovit vcelarske vybaveni ktere je zastarale etc.
Kazda kacka je tezce vydelana a gor v teto dobe,takze jsem rad ,kdyz se me neco vrati zpet a budu to moci pouzit dal trebas na dalsi nakup vcelarskeho vybaveni.....
Zas takovej king nejsem abych nad tim ohrnoval nos a nesnazil se. Byrokracie
byla ,je a bude,ale no a co!

Ze záliby mám 4 psy. Po létech jsem se vrátil k leteckým modelům. Ale nějak mi nedochází, že na tyto další koníčky neberu dotace. Když spočítám roční náklady na psy, a to jsem s nimi bez problémů, tak mi 25000Kč nestačí. O modelech ani nemluvím. Včely na rozdíl od těchto koníčků, si však na sebe vydělají. Takže obnova vybavení je stále v režií včel. Jako důchodce taky nejsem žádnej King, on to Míra, myslím vládního bijce, ani nepřipustí. Přesto pokud chci mít psy zdravé, musím se starat sám. Tak proč jedni ano, druzí ne?Huh
To že pro svou práci včetně včelaření nechci a nepotřebuji žádné milosti nějakého ůředníčka který rozdává stejně pouze i mé daně,je prostě pro mne důležité i když mnohem složitější.Jsem na to hrdý ale hrdost něco stojí.NEMUSIM BÝT NIKOMU ZA NIC VDĚČNÝ.Big Grin
Neviem ako je to u vás, ale na Slovensku sa dávajú dotácie za opeľovaciu činnosť. To asi psi nedokážu. Tongue Big Grin

Tu ide o všeobecnú prospešnosť. Viem, že vychovať psa je tiež ťažké a preto napríklad chovatelia a tréneri asistenčných psov taktiež poberajú dotácie a nemalé. A aj im ich doprajem, nakoľko poznám ľudí, čo sú na nich odkázaný.

Ovšem, ak chováš pretekárov, mazlíčkou a pod. ....
Hrdost je dobra vlastnost a respektuju ji Smile
Znam jednoho vcelare, ktery se bil a bije do hrudi a rika ze spravny vcelar
dotace nepotrebuje a ze nikdy se k tomu "nesnizi" . A ono ejhle najednou
se dozvim ze zrovna on vyuziva dotace jak jen to jde.
Tim neutocim na Pepana. Je to jen ma skusenost Wink
Když Vám včelky nebudou provádět opeľovaciu činnosť,nebude med a co prodávatIdeaBig Grin
Zase budeme Vojto, spolu opět ve sporu. Včela se o sebe i bez včelaře, v přírodě postará. "Chytrý" včelař ji okrade a prodá se ziskem. A aby včela si mohla nechat něco ukrást, musí opylovat. A chytrý včelař ještě dostane za opylovací činost dotace. Kdo dostává dotace za ostatní opylovače? Místo dotací by stát a potažmo i EU měl vytvořit podmínky, jak pro zemědělce, aby si opylovací činnost mohli zaplatit, tak pro včelaře. Třeba jenom tím, že se o své včely budou moci starat tak jak uznají za vhodné. Psy mám ze záliby a včely též. O psy se mi stát taky nestará. K veterináři si taky musím zajít pravidelně a za své. Pokud se budeme bavit o asistenčních psech a dotacích na ně, tak to je jedna z mála dotací kterou uznávám. Protože pomoc lidem, kteří to potřebují, by měla být prioritní.
Co takhle dotované stravenky, na které platíme všichni, ty vám taky nevadí? Nebo každá koruna v kapse dobrá?
Nie, ja to neberiem ako spor. Máš pravdu, tých dotácií na niektorých miestach je úplne škoda. Majú v škole obedy za euro (korunu), prednosť u lekára a v prípade prečerpaného limitu sa ich to netýka.... Volá sa to pozitívna diskriminácia. Wink

Ale včely a včelári to nie sú. Choď si od poľnohospodára pýtať peniaze za opeľovaciu činnosť! Choď si ich pýtať od sadára. Dokonca som kdesi čítal, a neviem či to nebolo na tomto fóre, že pýtali poplatok za to, že včely lietali na jeho pole a zbierali nektár z jeho rastlín! Taktiež to nie sú ZOO, ktoré udržiavajú genofond a mohol by som takto pokračovať ďalej.

Dotácie tu boli (za Marie Terézie boli jej synom dotované manufaktúry na výrobu plátna, ešte v dávnejšej minulosti mali rôzne výhody (dalo by sa to nazvať dotáciami) brtníci, pekári, mlynári, celé banské mestá...

Pokiaľ si chcel poukázať na zneužívanie dotácii, tak máš pravdu. Deje sa to a okrádajú nás všetkých. Ale nemôžme všetci pykať za pre pár "nenažratých hajzlíkov".

Mimochodom, aj úľava na dani je forma dotácie....
Vim o jedne drave velkovcelarce ktera si ze vsech ruznych dotacich vsemoznych a nemoznych vybudovala celou vceli farmu. Jmenovat radeji nebudu neb neni moc oblibena Smile)
Přátelé, o tom by se dalo diskutovat stále dokola. Je pravda, že dotace nepotřebuji a dokážu se bez nich obejít, ale na druhou stranu, když ta možnost je, nevidím důvod dotace nevyužít - a obnovit, rekonstruovat, zlepšovat.
Ovšem je třeba dotace skutečně VYUŽÍVAT a ne ZNEUŽÍVAT.
...hlavně aby už konečně přišly na účet penízky...
k #100 / přehlédl jsem, že je další stránka /
No vidíš, máš malou firmu, platíš daně a moudří radní rozhodnou, kam tvé daně "investují".

A místo aby zaplatili školku, školu, nebo něco takového, tak podpoří včelaře. A ti jim žádné daně neplatí, takže příští rok zvýší DPH nebo na tebe pošlou kontrolu a něco doměří, aby měli z čeho podporovat podnikání.

Smile

Taky mě to se..., co podnikáme, tak nám nikdy nic nedali, leda pokutu, penále atd.

A tato dotace od EU neměla být původně pro hobby, ta měla dorovnat profi včelaře na konkurenceschopnost západu. Ale totalitní Brusel to nechal na vládách příjemců jak to smysluplně využijí. Takže nakonec v hardware skonči asi jen 1/4 těch peněz. Zbytek se prožere a nezůstane po něm nic.
Dotace sice obecně nuznávám na druhou strnu když se podívám kolem sebe co vše se dotuje obzvláště u stále pláčících zemědělců a výsledek je ,že většinu produktů draze a v nevalné kvalitě dovážíme nebo kolik financí prošustrují naši páni politici při jejich čachrech ,tak proč nevyužít dávané finnanční prostředky na včelaření a jen z principu je nevyužívat,protože pokud tak neučiníme tak po nich určitě natáhne ruku někdo jiný ,přitom mnozí obyčejní včelaři jen díky dotacím zmodernizovali svoje včelaření a nejednomu to ulehčilo začátky vždyť ten počáteční vstup jak všichni víme není zrovna levná záležitost a připadá mi že už někteří prvovýrobci včelařských potřeb tu dotaci nopomenuli přičíst k ceně výrobku .To že získávání dotací je ušito většinou na míru pro někoho a jen na něco na co obyčejný včelař nedosáhne je věc jiná a opět se není čemu divit vždyť jsme v čechách kde je kmotříčkování dědičná vlastnost.To že dotace jednou skončí je více než jisté pak se uvidí kdo tu činnost dělal je kvůli dotacím.Ovšem do tá doby nevidím jediný důvod proč dotací nevyužívat.
Dotace EU = Rozumny clovek je pouzije a vyuzije
Dotace EU = Vycurany clovek je zneuzije
Referenční URL's