Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Dotace EU
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Zdravím, nevíte do kdy se nechá čerpat dotace z fondů EU pro obor včelařství. Dle vládního nařízení 197/2005, který byl upraven nařízením vlády 285/2007 je s dotací počítáno do roku 2010. Otázkou je zda-li bude další nařízení vlády, které celou dotaci prodlouží do roku 2013 nebo bude dotace ukončena a ti co nestihli koupit medomed maji smůlu Smile. Máte nějaké informace či zkušenosti? Popravdě se v dotacích zase tak moc nevyznám...
Ahoj, jak píšeš o těch dotacích, máš na mysli dotace, které se týkaly pořízení zařízení na vytáčení, odvíčkovávání a podobně? Dále pak tam bylo zařazeno zařízení na kočování a ještě nějaké tituly. Nevíš kde bych mohl k těmto dotacím sehnat nějaké informace a jestli jsou vypsány i na rok 2010?
Vzhledem k tomu že bych si letos rád také pořídil nový medomet tak bych chtěl také vědět jestli je možné na to letos čerpat dotaci.Díky za pomoc.
Podle mých informací letos končí možnost podat si žádost o dotaci na medomet.
Poslední den podání je 15.6.2010.
A nevíte jak se tento program jmenuje? A kde najdu nějaké podmínky?
Tedy: jedná se o nařízení vlády č. 197/2005 Sb. v posledním znění a skutečně počítá s posledním rokem podpory 2010, už jsem ale někde četl, že se připravuje změna s prodloužením o další léta. Protože se žádosti podávají hromadně přes ČSV (je to tak v podmínkách nařízení) je třeba sledovat časopis Včelařství či web ČSV kde budou jistě s dostatečným předstihem zveřejněny pokyny pro zpracování žádostí. Loni jsem to absolvoval s medometem a dalším zařízením a proběhlo to OK.
Děkuji za informace. A ještě prosím, nevíte zda se můžou podmínky čerpání dotací během roku 2009 a 2010 změnit? (myslím tím zda je možné, že jsem v roce 2009 čerpal dotace za určitých podmínek a v roce 2010 to bude jinak, třeba z důvodu krize) A zda se dotace vztahuje i na použité věci?
Podmínky jsou stále stejné, tedy stále stejné nařízení pro všechny roky, jen se mění finanční rámec - tedy celkové množství peněz poskytnutých na rok (pro rok 2010 je to 14336000 CZK). Žadatelů je však stále více a tak na jednotlivého žadatele zůstává stále méně peněz - tedy nikoli 50% hodnoty nakoupené věci ale méně (například letos byl koeficient kterým byla dotace krácena myslím 0,78). Použité věci tuším lze nakupovat, ale součástí žádosti pak musí být znalecký posudek na hodnotu kupované věci (posudek hradí žadatel a tak u malých zařízení se to asi vůbec nevyplatí).
Moc děkuji.
Dovolím si nesouhlasit - podmínky nejsou stále stejné... V první "tříletce" byla výše dotace max 30 % ceny, ve druhé se zvedla na 50 %. Byly i další drobné změny týkající se pořizovaných věcí, limitů aj. Pokud bude podpora prodloužena do dalších tří let, lze očekávat, že bude opět lehce upravena dle dosažených zkušeností (připomínkové řízení vypsané MZe).
Jinak nařízení lze dohledat na webu ČSV - nebo Googlem...
Patřím mezi ty, kteří mají zájem o dotace, ale narazil jsem, že nemohu žádat o dotace z EU, neboť nesplním podmínku dvou let činnosti podle OSVĚDČENÍ o zápisu do evidence zemědělského podnikatele. Taktéž nepatřím do kategorie mladých začínajících zemědělců. Jak jsem si toto nechal vysvětlit na právním oddělení ČSV i na SZIF tak žadatel musí mít registraci starší o 730 dnů než se podává žádost o dotaci EU. V mém případě jsem se zaregistroval a zahájil činnost 17.6.2009 tak mi toto období skončí v 18.6.2011 a tím pádem mohu žádat o dotaci z EU v roce 2012.
Jednoznačně jde o diskriminační kroky, neboť v roce 2012 budu již čtvrtý rok podnikat podle OSVĚDČENÍ....
Tak i tady se musím pochlubit protože mám velkou radost z medometu který mi dneska přivezli. Mrkněte na moje stránky jsou tam fotky i video. Teď už jen zdárně vyřídit tu dotaci a je to!
Ještě bych měl jeden dotaz. Na koho (na jakou instituci) mohu podat přímo dotaz týkající se těchto dotací?
Našel jsem kompletní znění Nařízení č. 197/2005 Sb., o stanovení podmínek poskytnutí dotace na provádění opatření ke zlepšení obecných podmínek pro produkci včelařských produktů a jejich uvádění na trh. To své si musí každý vyčíst sám.

Nařízení č. 197/2005 Sb.
Další zlaťáčky se pokutálí do českých úlů z EU.
Dobrý den, jsem začínající včelař z Vysočiny. Je to možná ode mne troufalost, ale chci se pozeptat jestli někdo z vás neví, jak je to s dotacema na Vysočině? Všude se mluví o podpoře včelařství, ale co to je konkrétně,nevím. Můžu si koupit nové úly, medomet, včelstva a potom žádat o dotaci? Jestli víte někdo, prosím o radu, Děkuji.
Dotace začínajícím včelařům poskytují kraje - minimálně některé. Pravidla se lišili v rámci krajů ale i v jednotlivých letech. Je tam nízká spoluúčast ale není nárokovatelná. Žádá se předem a relativně složitě. Podívejte se na web vašeho krajského úřadu.
Jinak ČSV zařizuje dotaci technickou pomoc - na medomet, kočování a pod. Tam je vyší spoluúčast - min 50% a často snížena dle zájmu - je totiž nárokovatelná a objem je konstantní. Jednoduše se schovají doklady a v pravý čas se podá žádost. Doporučuji časopis včelařství, nebo web ČSV.
Já mám též dotaz. Po jaké době se vyplácejí peníze z dotací, medomet mám již koupený.
(19.01.2010 22:17)Martin Blája napsal(a): [ -> ]Podmínky jsou stále stejné, tedy stále stejné nařízení pro všechny roky, jen se mění finanční rámec - tedy celkové množství peněz poskytnutých na rok (pro rok 2010 je to 14336000 CZK).

Asi zmena: http://n-vcelari.cz/mv/archiv/2010_06_c168.pdf
Referenční URL's