Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Včelařská WIFI váha - diskuze
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Předem se omlouvám jestli jsem mimo a už se to řešilo. Můžu Vás poprosit o zveřejnění návodu na wifi váhu s mobilem, jak tu na fóru zaznělo. Mám včelstva mimo wifi. Děkuji Všem za čas a super rady.
A co ti není jasný?
Váha je stejná, v mobilu se zapne hotspot.
Co se zde probíralo, je váha WIFI (viz téma Včelařská WIFI váha – praktický návod na výrobu od M. Vochozku) a telefon se používal jako přenosný hotspot Wi-Fi. Tuším, že zde někdo byl a už si nevzpomenu kdo , který staví váhu přes GSM modul, zapátrej v tomto tématu a určitě to najdeš.
OK díky, zapátrám. Není mi jasný úplně všechno. Přiznávám se bez mučení je to pro mě neznámá.
Bude-li třeba, poradíme.
Smile v klidu si prostuduj toto téma, je zde hodně informací, možností přenosu dat apod. a nebudeš-li něčemu rozumět tak se klidně ptej, taky všemu nerozumím Smile, taky se ptám a taky musím hodně studovat, ale mě to baví Big Grin
Ahoj Smile, jsem tu po delší době a pustil jsem se do další váhy s přenosem dat přes SigFox. Musím říci, že už dlouho jsem se tak nenavztekal jako poslední dva večery Big Grin. Jeden celý večer jsem se domlouval s Arduino Pro Mini 328 - 3.3V/8MHz a druhý večer s modulem SigFox a jeho komunikací. Nejdříve jsem si řekl, že oživím elektroniku, komunikaci modulů přes portál sigfox a Thingspeak a pak následně se pustím do mechaniky, kterou už mám nachystanou. Konečně jsem to nějak zprovoznil a nějaká data chodí, viz zde graf. Zatím je to v surovém stavu, tak tím nebudu zde nikomu motat hlavu, ale pokud to někoho zajímá tak mi písněte přes SZ a rád to pošlu. Moc času na to nemám, ale budu se snažit s tím nějak pohnout Big Grin.
SZ poslána, jen na webu máš neplatný kanál v grafech. Zeptám se, řešil si délku stringu nebo ses v pohodě se všema datama vešel?

S tím vztekáním mi něco povídej. Hodiny... hodiny sem řešil, proč mi naprosto jednoduchý program , teploty šup na TH, jen potřebuju vizuélní kontrolu na onboardLED. Program se rafnul v naprostém začátku a nelogicky uplně... esp se odpojovalo, připojovalo mrzlo. Už sem se tu v práci neslušně vztekal a div sem neměl slzy v očích, a taková banalita školácká to byla... závorky, závorky při volání smyčky... debug v pohodě. naleješ to do čipu a mrtvo... ntb sem přeinstaloval, protože přeci to musí fungovat.. Joo tyhle slepí uličky já nemám rád.
Takže nezoufej, Honzo ty také ne... doma na mě vrčí , ale prostě srdce bastlíře je tam furt Smile
Asi už jsem o tom psal.
Mě všechno při prvních pokusech fungovalo (sketch, Arduino, Wisol), odeslání dat - odpověď OK.
Jenže data nikam nedorazila. Po několika dnech snahy jsem zjistil, že musím s celým zařízením vyběhnout na střechu!
V pohraničí není dobré pokrytí a v Rakousku je zatím úplně mrtvo.

Na první pokusy bylo použito Arduino UNO a převodník napětí u Wisolu.
8Mhz Arduino není nutné, 16Mhz chodí při 3,3V taky. A jestli to v mrazech zatuhne, v tom nevidím problém. Zase se oteplí.
Osobně tomu nevěřím. Teď mám jedno zařízení jen tak ležet v autě, teploty pod mínus 10 a holá Atmega doplněná jen o krystal 16MHz a několik dalších součástek propojená s Wisolem - a pořád odesílá.
Kaky jsem se s tím chvilku trápil, ale jako většinou byl problém mezi klávesnicí a židlí Big Grin. Mám jen osazeno čidlo DHT22 a zatím odesílám data z něj + sílu signálu každých 30 min(zobrazení grafu jsem opravil). Přes víkend dám snad nějak dohromady mechaniku a chtěl bych vyzkoušet Honzův kód s aut. kalibrací.

[Obrázky: IMG-20180302-_WA0001.jpg]
Tak se mi podařilo dodělat nechaniku váhy, je to první váha tohoto typu, tak uvidím jak se to bude chovatSmile

[Obrázky: image.jpg]
[Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg]
Pro absolutní měření to nebude vážit přesně, neboť to bude závislé na pozici těžiště. Pro relativní měření to ale bude vyhovující, půl kila sem tam nehraje roli.
Pavle, myslel jsem si, že něco o mechanice, páce a trochu i o úlových váhach vím, ale vůbec mi nedochází, o čem tvůj příspěvek je. Tento způsob uchycení tenzometru je zřejmě nejrozšířenější při využití jednoho snímače a využívá ho nemálo výrodců komerčních vah.
U těchto čidel se uvádí max velikost plošiny na vážení.
Proto je těžiště důležité. Nevím jak moc, ale je.
Něco pro větší vzdálenosti? Našel jsem to při brouzdání internetem.
https://www.zive.cz/clanky/pojdme-progra...fault.aspx
Zajímavé. To podrobím zkoumání, jestli bych to dal.
Vše záleží, jestli půjde po roce rozumně koupit konektivita Sigfox.
Mirku, pokud jsem četl pozorně, tak toto jede nezávisle na Sigfoxu, společné to má jen frekvenci.
Mě se to jeví jako obdoba RFM69 https://learn.sparkfun.com/tutorials/rfm...-guide/all
Já vím.
Je to myšleno - když mě nasere Sigfox, přejdu na toto řešení.
Kdyby se na to dalo rozumě udělat AP, bylo by to skvělé.
(05.03.2018 12:58)Miroslav Vochozka napsal(a): [ -> ]Já vím.
Je to myšleno - když mě nasere Sigfox, přejdu na toto řešení.

Taky bych to tak nějak viděl. Máme na to do příštího roku čas, než nám vyprší licence SigFox a to už snad budeme vědět kam se tato oblast bude ubírat a jaké budou další možnosti.

Ano, i tato metoda je zajímavá a hlavně lákavá to vyzkoušet, vzdálenost je dobrá, ale děsí mě trochu ta přímá viditelnost Smile. Ale jsem v klidu Big Grin, protože toho času bude brzy čím dále méně a do října budou jiné starosti Big Grin
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Referenční URL's