Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Včelařská WIFI váha - diskuze
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Jo žere to čas.
Je možné použít jen holé ESP ESP
Pokud umíš nahrát firmware. není složité ho připojit.
Ty máš všechno udělané velmi pěkně, fakt pěkně. Já se s tím neseru. Když je váha odzkoušená, zalepím elektroniku mezi dvě plastové průhledné desky neutrálním silikonem a víc neřeším.
Přesně jak říká Mirek je to žrout času Smile, ale když tě to baví tak krásný Smile
Ještě bych možná vyzkoušel přepinovat HX711
z
const byte hx711_data_pin = 0;
const byte hx711_clock_pin = 2;

na

const byte hx711_data_pin = 12; // D6
const byte hx711_clock_pin = 14; // D5

a nebo vyzkoušet jiný systém kódu, já nějaké váhy jedu na knihovně <HX711.h> s jiným výpočtem a jinou kalibrací
Přátelé,nevíte někdo co se děje v úlech před rojením? myslím teplota ,váha . z čeho by se dalo usoudit ,že se budou rojit .
Jsem čerstvý majitel úlové váhy a tak sbírám zkušenosti dík
Podle teploty a hmotnosti nic nepoznáš. tedy podle hmotnosti poznáš, že se vyrojily, ale to asi není to, co jsi chtěl Big Grin
Pokud si dobře vzpomínám, Honza Jindra kdysi sledoval zvukové projevy před rojením, projdi si jeho web http://jjvcela.sweb.cz/
(06.05.2019 16:23)Havelka Jan napsal(a): [ -> ]Podle teploty a hmotnosti nic nepoznáš. tedy podle hmotnosti poznáš, že se vyrojily, ale to asi není to, co jsi chtěl Big Grin

No podle hmotnosti až s křížkem po funuse, ale myslím i tak nemusí být vše ztraceno, po prudkém úbytku hmotnosti je šance, že je roj někde blízko, než se trvale usadí.
Jinak do mobilu se dá nainstalovat spektrální analyzátor, podle křivky při maximech od 200Hz blíže k 300Hz se dá předpokládat rojení.
(06.05.2019 8:23)Kosta napsal(a): [ -> ]Přesně jak říká Mirek je to žrout času Smile, ale když tě to baví tak krásný Smile
Ještě bych možná vyzkoušel přepinovat HX711
z
const byte hx711_data_pin = 0;
const byte hx711_clock_pin = 2;

na

const byte hx711_data_pin = 12; // D6
const byte hx711_clock_pin = 14; // D5

a nebo vyzkoušet jiný systém kódu, já nějaké váhy jedu na knihovně <HX711.h> s jiným výpočtem a jinou kalibrací

HEURÉKA !!!!!! Kosto, ty jsi na to kápl. Provedl jsem přepinování a EJHLE, všechny moduly Wemos D1 mini Pro fungují a super.Big GrinHeart

Jenom tak na okraj, co by důchodce mám času habakuk. Když jsem si dnes hrál, tak jsem zkoušel vyměňovat různé moduly HX711 (prohazoval jsem 4 kusy) a každý "měří" jinak, sice jen drobné odchylky cca 300 g, ale to pak spraví až konkrétní kalibrace.
Jinak valím další váhy Big Grin
Jooo Smile, hlavně že to funguje Smile, máš to pěkně udělané, jen mě zajímá, jaké máš tenzometry a ty pouzdra jsi si dělal sám ? Provoz na ty dvě 18650 ti vydrží jak dlouho ?
Nejprve jsem na první váhu použil tenzometry z osobní váhy Sencor 111, nebo podobné číslo, ale vadilo mi, že ty horní jsou ve společném pouzdru s displayem.
Pak jsem objevil osobní váhu SOEHNLE 200. Tato je sice dražší, vyjde na asi 300,- Kč, ale výhovou je, že má tenzometry uloženy každý s samostatném pouzdře a jdou hrásně odříznout od skla. Váha je do 180 kg.
Jinak minulý měsíc jsem objevil v Kauflandu tuto váhu v akci a vyšla na 220,- Kč.
(jednalo se o nějakou akci za body)
Posílám fotky.
Pokud se týká baterek, tak tyto jsem koupil na laskarduino á 198,- Kč. Kapacita 3 600 mAh typ LG INR18650-M36 (Po poučení s kapacitama baterek z číny) Smile. Mám na každé váze dvě, tedy celkem 7 200mAh.
Zatím je tam mám od začátku března a vše v pohodě. Ukazují 3,36 V. Takže uvidím kolik vydrží, Počítám, že minimálně 3 měsíce by mohly.

[Obrázky: IMG-20190510-164951.jpg] [Obrázky: IMG-20190510-165951.jpg]
Možná, že za ty problémy můžu já. Pin 0 (gpio0) se používá př nahrávání a kdo ví, co se s tímto pinem děje na různých deskách.
První ESP, které jsem použil (pořád funguje) je toto
Počet dostupných pinů je tam omezen a proto byl pin 0 použit. U dalších verzí ESP jsem nic neměnil, abych v tom neměl hokej.
(10.05.2019 17:12)Rona07 napsal(a): [ -> ]Pokud se týká baterek, tak tyto jsem koupil na laskarduino á 198,- Kč. Kapacita 3 600 mAh typ LG INR18650-M36 (Po poučení s kapacitama baterek z číny) Smile.
I z Číny lze koupit kvalitní baterie (Litokala). Jenže, skoro se to nevyplatí. Nedávno jsem kupoval v Holandsku (e shop) značkové a levnější. Třeba
Samsung INR18650-29E 2900mAh za 75 Kč
(12.05.2019 13:50)Miroslav Vochozka napsal(a): [ -> ]I z Číny lze koupit kvalitní baterie (Litokala). Jenže, skoro se to nevyplatí. Nedávno jsem kupoval v Holandsku (e shop) značkové a levnější. Třeba
Samsung INR18650-29E 2900mAh za 75 Kč
Litokala 3000mAh jsem kupoval asi za 50Kč, i s navařenými ocásky ke kontaktům. Podle nabíječky skutečná kapacita odpovídá.
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s wifi váhou z portálu chytrevcely.cz. Pořizovací náklady jsou 6700,kč a roční 600kc za licenci software.
Možná jsem hnidopich, ale stránky, které mají hrubku již na úvodním banneru, mou důvěru nevzbuzují. U takto komerčně nabízených vah bych v první řadě očekával deklaraci přesnosti měření obecně a nebo v závislosti na teplotě, případně zátěži. Rám vypadá hezky a asi někdo, kdo má dost peněz a nebo mu rostou ruce z pr***e si ne zrovna levné váhy koupí.
Martine to si mi fakt poradil. Mimochodem cena tak ukrutna už neni. Sám si vyrobim leccos ale váhu ne, rovněž nejsem programátor a po procteni tématu na VF k výrobě musím říct že to snad ani není psaný česky, někdo je v elektrotechnice zdatnej já ale ne. Peníze netisknu ale vcely si na to umej vydělat. Prostě by mě zajímaly podrobnosti k te vaze a potažmo lidem co to prodavaj.
Myslím, že popis výroby je tu popsán polopaticky a je tu plno ochotných lidí, kteří případně poradí. Vzhledem k řádovému rozdílu v ceně to má smysl zkusit. Když ale není zbytí, tak určitě prodejce na tom webu zodpoví případné dotazy, pokud má zájem prodat. Podle toho, jak vypadají si nemyslím, že se v podstatě budou lišit od místní konstrukce. Na co také znova vymýšlet kolo, tedy váhu. Rám, tenzometry, můstek pro převod signálů tenzometrů, vyhodnocovací/komunikační jednotka a napájení. Jestli tam je navíc teploměr s vlhkoměrem, tak to není až tak složité přidat. Viděl jsem i levnější váhy, ale zkušenosti s prodávanými váhami nemám.
Martine, výrobce je prodejce ten ti slíbí hory s horakama, proto se snažím doptat recenze beznych uzivatelu, výrobu zavrhuji slovům můstek, tenzometr nerozumim.
Mustek je prestupni stanice v metru. Tenzometr neznam.
Ano a úly jsou na střeše muzea Wink. Tenzometry jsou čidla, která reagují na ohyb materiálu změnami napětí na výstupu, zapojují se do můstku. Technické podrobnosti se dají lehce najít. Ale i bez znalosti principu fungování se dá váha podle zveřejněného návodu dát dohromady.
Na můstku maj taky vcely, feťáci v kapsách. Dobrý rady
Fajn, tak úplně nejjednodušší rada. Objednej si ty váhy přes net a máš 2 týdny na vrácení.
Referenční URL's