Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Včelpo
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Volal mi kamarád - účastník zdejšího fóra - že má dnes v Blesku vyjít reportáž o kvalitě medu, která má mmj. poukázat na f. Včelpo a její produkty. Blesk nemám, takže nevím, jestli reportáž vyšla a co je jejím obsahem. Nicméně na webových stránkách Včelpa je od včerejšího dne zveřejněná tisková zpráva
Já to měl od nich mailu a vzpoměl si na babičku.
Říkávala:" Kdo čím zachází, tím také schází".

A nebo z marxismu: Kdo seje vítr, sklízí bouři.

Vypustil se džin z láhve.
Ty z Včelpa lituji stejně jako jiné postižené, ale vlastníkům firmy to ze srdce přeji. Deset let na tom intenzívně pracovali a konečně se to povedlo.

Na trhu kde působím se mám chovat slušně, i ke konkurenci, abych to nepoškodil všem. To se snad v marketingu učí hned na začátku.Když se na tento web podívá lajk, ztrácí jakoukoli důvěru v Český med, tu naši značku. Smile
http://www.potravinynapranyri.cz/Search....rch=Hledej

A dost lidí přechází na jiná přírodní sladidla.

Včera večer jsem viděl konec zajímavého pořadu na ČT2.
"Dědečkův med", výrobce Včelpo.....?....s antibiotiky.....Dodgy
Ano, je to i tvoje firma, spoluvlastníku. Smile
Jako spoluvlastník bych se tázal (v příslušném vlákně) co z toho spoluvlastnictví vlastně mám.
údajně med z Ukrajiny, který prošel při dovozu veterinární kontrolou.
Stojí vlastně ČSV ten zisk který ZO nevidí za takovou cenuIdea
(04.11.2015 13:20)KaJi napsal(a): [ -> ]Ano, je to i tvoje firma, spoluvlastníku. Smile

Zapomeň, že bych ti vykoupil med.....Big Grin
Milane, Včelpo mělo odvést ČSV za loňský rok cca 350 tis. a VÚD taky tak nějak. To by bylo daleko nejvíce za posledních 10 let, jinak to bývaly drobné a VÚD dlouho neplatil nic, jen tu a tam 50 tis. Myslím, že výplata údajně ani neproběhla. Pokud se tak nestane do 3 měs. po VH, musí to proběhnout znovu. Nevím, kdy VH byla, ale myslím si ,že do konce pololetí určitě. ld
Pane Dvorský, můžete mi prosím říci jak se počítá, kolik má odvést Včelpo a VÚD do ČSV pokladny? Je to poměrné procento ze zisku, nebo jsou zde zase nějaké dohody, pro ČSV nevýhodné?
(04.11.2015 14:42)Leoš Dvorský napsal(a): [ -> ]Milane, Včelpo mělo odvést ČSV za loňský rok cca 350 tis. a VÚD taky tak nějak. To by bylo daleko nejvíce za posledních 10 let,

ano peníze, mě nikdo nevymluví, že dobré jméno spolku je nad zisk za cenu kvality medu.
Jsme včelařský nebo kšeftařský spolek tu hranici jsme u Včelpa dávno překročili.Idea
je to hnus, velebnosti...
(04.11.2015 16:40)Mlha napsal(a): [ -> ]Pane Dvorský, můžete mi prosím říci jak se počítá, kolik má odvést Včelpo a VÚD do ČSV pokladny? Je to poměrné procento ze zisku, nebo jsou zde zase nějaké dohody, pro ČSV nevýhodné?

Pane Vondruška, o podílech na zisku, dividendách, rozhoduje VH (valná hromada). Není to o tom jaké procento, to by bylo příliš zjednodušující. VH musí (měla by) posoudit spoustu věcí a k tomu musí mít podklady, například vývojové řady různých finančních ukazatelů (třeba o rentabilitě vlastního kapitálu, obratu kapitálu, zásob, CF .........), plány obnovy investičního i neinvestičního majetku, oprav, splátkové kalendáře, saldo závazků a pohledávek, jejich strukturu. No je toho opravdu hodně, co by se mělo. To je ekonomika. Jednoduše, aby to bylo srozumitelné všem, musí mít podklady pro výkonu vlastnických práv. Pochopitelně k tomu musí být vůle.
Aby byla vůle, musí k tomu být uzpůsobena struktura svazu. No a to není. Nebo tam musí být osvícený panovník. No a to také není. A když není vůle, není zodpovědnost a tím pádem ani nemůže být svědomí. Je to tedy na valných hromadách kolik a proč...... To, že v případě ČSV , jsou vlastnická práva vykonávána tak, jak jsou, je otázka stěžejní. Soudě dle postoje členů ČSV k největší loupeži v dějinách včelařství, tj. faktickému odebrání vlastnických práv členům ČSV, nad jejich majetkem novými stanovami, resp.. těmi, kteří je navrhují, si myslím, že je o všem již rozhodnuto. Podívejte se jen na poslední RV, co mu bylo předloženo jako úprava stanov, viz usnesení RV a předložené zdůvodnění. No a pak se podívejte do spolkového rejstříku na zaregistrované stanovy, údajně schválené na tomto RV (což z dokumentů evidentně není pravda). Neshodují se a dokonce z těch novvě registrovaných zmizelo to, že ZO jsou základním a nejdůležitějším článkem svazu, v rozporu s tím, co bylo na posledním RV předloženo a schvalováno (údajně jen změny názvů). To je přitom selanka proti tomu, co bude předloženo sjezdu. Na posledním RV chtěl vysvětlení ke změnám stanov jediný člen a to byl zástupce, tuším, OO Jihlava. Byl ostatními členy RV, jak velmi důvěrně znám, ukřičen, ať nezdržuje, nezajímalo je to.
Jak můžete tedy chtít, aby zástupci ČSV vykonávali ve VH svá vlastnická práva, když to po nich ani nevyžaduje členská základna a v dohledné době ani chtít nebude moci ? Smutné, leč pravdivé. Ale lid to tak chce, je to tedy správněExclamation ld
a tak to ma byt je to realita včelanů ovčanůCool
To je tedy bomba, ten link (Dedeckuv med) !!!
Jestli tomu rozumim, CSV provozuje s.r.o. a to falsuje med. Nejen ze podvadi 10,5 milionu obyvatel, ale podvadi i vlastnich 40 tisic clenu, jejichz jmenem prodavaji nekvalitni a falesne deklarovany med. Na to jde udelat jen jedno: okamzite vymenit kompletne cele vedeni svazu vcetne vsech dozorcich a kontrolnich komisi, pac jsou tam ocividne na nic, jejich vylouceni ze SCV a zruseni provozovane s.r.o., protoze nevim, proc ma Svaz vcelaru provozovat nejakou s.r.o. firmu. Svaz ma podporovat sve cleny a ne jim jeste delat konkurenci prodejem zrejme cinskeho medu. Maximalne muze nabizet med svych vlastnich clenu. Co muze? Musi!!! A k tomu bych jeste obcansko-pravni zalobu na kazeni dobreho jmena a zadal financni nahradu od vsech odpovednych osob.
V podstatě tím Včelpo poškodilo dobré jméno včelařů a medu v Česku. Jo pánové, prachy hýbou světem. A čím víc, tím je to lepší.
Tohle bych vydýchal, to se i v dobře vedených firmách stává jednou za 100let. Smile
I když zrovna od spolku co vedl deset let intenzívní kampaň proti všem jiným obchodníků, s medem - to je trochu víc než CHUCPE Smile . (že Pepo?)

Ale slyšeli jste o "Dědečkovo medové pochoutce", stejně vypadající balení, jen je tam napsáno, že je to směs medu a invertu?
a co teprve medová pochoutka, to je žrádlo Tongue

edit: Karle, předběhl jsi mne ... Wink

nejhorší na tom je, že to koupíte v každém kaufláči ...
Už ji asi stáhli, nepodařilo se mi ji vygooglit. Ale na pultech možná bude. Zkusím si jednu koupit na památku, až zase některý včelař vlastenec . . .
Tož tak! Ono je to jako stou naší mělí na varoázu. Asi epidemická nemoc nového tisíciletí napadající vše s nenasytností a gustem.
(08.11.2015 10:35)mikr napsal(a): [ -> ]... než si dá někdo práci vyhledat, komu patří to s.r.o. které dává med do oběhu. A nebo, až to udělá nějaký reportér v médiích. Potom si bude každý myslet, co vcelař to podvodník...

Tuším že to byl KaJi kdo tu kdysi psal že nestáčí med do svazových sklenic z pudu sebezáchovy.
Referenční URL's