Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Aktuální dění v ČSV
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Snad to zde patří. Najít: OO ČSV Uherské Hradiště. Funkcionáři OO UH sledují .....
Máte na mysli Stížnost UKRK na nové vedení ČSV?
Pokud ano tak:
1. Už to tady na foru proběhlo
2. Je to rok staré a vedení ČSV už je komplet jiné
3. Příště dávejte prosím odkaz ať nemusí všichni googlit
Na Foru to proběhlo, dlouho se nic nedělo, ale pak přibyly odpovědi. A je to věru neveselé čtení. No a v souvislosti, která se tu teď probírá, mě zaujala m.j. poznámka z reakce kolegů z UH a odpověď ÚKRK: Máme podezření, že zápisy jsou pořizovány účelově a upravují se dle potřeb předsednictva. K tomuto tvrzení nás vede to, že na webových stránkách, které jsou přístupné všem včelařům, jsou nějaké zkrácené
zápisy, které ani nekorespondují s projednávanými body. Zápisy nejsou schváleny ověřovateli z řad přísedících
.
Jiří
Zírám v němém úžasu.

Dnes jsem konečně našel chvilku a zběžně si pročetl časopis Včelařství. Jen jakoby letmo jsem si v příloze (str. 6 a následující) prohlédl zprávu o hospodaření a "Rozpočet ČSV o.s. na rok 2013"
Zde je m.j. pro porovnání plán na rok 2012 a jeho plnění k 31.1.2012.
Zaujalo mne, že VE VŠECH POLOŽKÁCH ROZPOČTU JE OČEKÁVANÉ SKUTEČNÉ PLNĚNÍ PRO ROK 2012 NA 100,0 %!!!!!!!!! naprosto bez jakékoli výjimky!!!!!!! Jak Černí baroni.
A tak se zamýšlím - ti, kdož jsou za rozpočet odpovědni by měli dostat minimálně Nobelovu cenu za ekonomii, nebo obratem vyměnit nejlepšího ministra financí u nás. Bylo by po schodcích a žilo by se nám podstatně lépe.
Nebo je v tom něco jiného (Leoši)????
iRP
Bolo by sa treba spýtať hlavného kontrolóra ČSV, ktorý to má v rukách.
Co mrzí spíše mne že to opět udělali v tisících místo v korunách .Asi to tolik netluče do očí než položky z milionovími viditelnými ciframi.Nad tím by se možná včelaři pozastavili takto se to ani pořádně nečte natož aby se to propočítávalo kolik že to korun vlastně ten náš svaz prohospodaří.Smile
Zírám v němém úžasu ..............................

Co já na to?.

Žasnu,že dnes ještě někdo může v takovém případě žasnout. Já tedy ne. Takovýto přístup se stal v posledním roce v jednání ČSV standardem.

Žasnu nad tím, že členové ČSV nejsou informováni o stavu od svých zástupců okresu.

Žasnu, že to členové po nich nechtějí.

Žasnu nad tím, kdo se to do ekonomiky vůbec plete a myslí si, že hopodaření je utrácení a dokonce tu hloupost vytrubuje na světlo světa (poslední RV). To vysvětluje těch 100%.
Už při pomyšlení na zdůvodnění na posledním RV se mi nad tou hloupostí a drzostí, ale také ignoranstvím , zvedá adrenalin v krvi. Omlouvám se.

Žasnu nad tím, jak to zástupci okresů v RV přijímají a nechává je to klidným.
Mohl bych pokračovat, jenže "velcí stratégové" tohoto fóra uděljí klidně viníka ze mne a ruku na srdce, tenhle marazmus na ČSV jim velmi vyhovuje.

Musím zase dát nějaké údaje na svůj web, např. zápis EK z poslední chůzky, Statut EK, přijatý v r. 2008 po skoro dvouletých tahanicích. A také návrh plánu práce k zajištění hlavních ekonomických úkolů ČSV, který jsem předložil na rok 2012. Byl schválen RV v březnu 2012 a nikdo se jím neřídil a byl, ze cela pochopitelných důvodů, PRV, tajemníkem i RV ignorován .
Totéž na r. 2013, který nechce PRV ani projednávat a na mojí vyslovenou žádost, že to je materiál pro RV( a byl RV i adresován) v listopadu to ani nebylo RV předloženo (ať si říká, kdo chce, co chce, tohle by se v minulosti nestalo asi nikdy. Jakás, takás etika existovala, dnes vůbec ne).
Nakonec studenti NASA ví, jak někteří čelní zaměstnanci svazu pracují v báru, jak v opilosti zvedají při dotazech na studenty prostředníček, jak se opíjejí (velmi mírně řečeno) do němoty.

Co za tím je? Nemohu si nevzpomenout než na prof. Dvořákovou, která se nedávno vyjádřila k možným chybám nás všech.

Já si to přeložil: Nekompetentnost, lenost, technokratický přístup, arogance, ignorantství, zbabělost a také, a to je asi nejhorší, zlá vůle.

Žasnu nad tím, že se vůbec svazem zabývám a nevěnuji se jen svým včelám, případně kolegům z Šance pro včely.

Žasnu nad tím, že poctiví členové ČSV nepřijdou do Křemencovky nebo Nasavrk na RV a nevyhází nás všechny na hnojiště. Nad tím žasnu nejvíce.

Víte ona je dnes situace taková, že kdyby někdo přišel na ČSV s nabídkou trochy práce za docela slušný peníz, tak na svazu se to odmítne jen proto, že je tam ta trocha práce.

Víc k tomu nemám co dodávat, na výmluvy a................ , lhaní tu jsou jiní.
Také proto téměř pokaždé při svých telefonátech nezapomenu nejprve pozdravit právě službu konajícího důstojníka.

Leoš Dvorský
Akési mi je to povedomé.Kdo ku komu chodí na školenie,tí od nás k Vám,alebo naopak?
(08.01.2013 20:08)Leoš Dvorský napsal(a): [ -> ]Žasnu nad tím, že poctiví členové ČSV nepřijdou do Křemencovky nebo Nasavrk na RV a nevyhází nás všechny na hnojiště. Nad tím žasnu nejvíce.

Zdá sa, že defenestrácia začína byť úkonom, ktorý zažije renesanciu. Vzhľadom na bezradnosť voličov/členov/ vyžiadať si slušné vzťahy slušnou cestou je to alternatíva. Samozrejme len z prízemia a do snehuSmile
Môže sa podľa tradície začať v Prahe...
Ono probírat to takhle na fóru je pěkná věc. Ale najde se někdo, kdo věci vězme do svých rukou za cenu rizika a následků? Někdo z těch 5% lidí, kteří jsou schopni něco udělat a né o problému jenom , promiňte mi ten výraz, blbě žvanit u klávesnice nebo piva v hospodě a zdůvodňují si to tím, co já zmůžu stejně s tím nic nenadělám?
nedá mi to...
ted jsem se díval na kontakty na svaz ohledně letáku a praštilo mne do očí počet lidí ve vedení svazu...nejdřív jsem si myslel, že to jsou všichni členové, ale nenašel jsem tam svojí fotku....
slovy 99! lidí vede tento svaz!!!!...je to normální???
a to nekoukám na řadové zaměstnance...
Surprised vždycky jsem si myslel, že vedení je max. 20 lidí včetně zaměstnancůConfused
Ani do toho systému nikdo nevidí, jen ti nejvyšší. Bohužel , to je ta naše země česká.SadSad
myslím že už to tu někdo někde zmínil....ale plnění rozpočtu na 100% ve všech položkách je podle mne ne na Nobelovu cenu, ale na zavření...nikdy nikde není možno splnit vše na 100%...jsem členem zastupitelstva obce a když se trefíme plus mínus 10% v určitých položkách gratulujeme si...dost by mě zajímaly položkový rozpočet a jejich součásti...chtěl bych se to od nich naučit...pokud toto zvládají, budu všech 99 lidí volit do parlamentu a kam se na nás bude hrabat Lucembursko, Švýcarsko apod....nyní mě ale napadají hrozně neslušná slova....
(08.01.2013 23:26)Jožko58 napsal(a): [ -> ]Akési mi je to povedomé.Kdo ku komu chodí na školenie,tí od nás k Vám,alebo naopak?

Do Apislavie kolego, do Apislavie.
(09.01.2013 9:49)Josef Lekki napsal(a): [ -> ]Ono probírat to takhle na fóru je pěkná věc. Ale najde se někdo, kdo věci vězme do svých rukou za cenu rizika a následků? Někdo z těch 5% lidí, kteří jsou schopni něco udělat a né o problému jenom , promiňte mi ten výraz, blbě žvanit u klávesnice nebo piva v hospodě a zdůvodňují si to tím, co já zmůžu stejně s tím nic nenadělám?

Ale veď už tam takého jedného máte,menuje sa Leoš Dvorský-prepáč Leoši.On potrebuje len jedno-podporu členskej základne.Keďže u Vás sú asi všetci členovia-včelári spokojní so stavom aký tam máte,potom sa niet čo diviť,že tam toľko ľudí sedí na teplých miestočkach.
Mňa najviac fascinuje to,že on ako jeden z tých 99 členov je nespokojný so stavom a ešte to dáva aj patrične najavo aj diskusiou na fóre.To by sa u nás v SZV nemohlo stať.
Keď sa u nás vlani prejavila nespokojnosť s praktikami VV SZV,na slovenskej včelárskej stránke http://www.vcely.sk bežala diskusia radových členov-včelárov,nikto z vrchnosti nedostal odvahu,aby sa čo i len slovom zmienil.Ba našli sa zo dvaja,či traja čo obhajovali to čo sa robí.Nakoniec dal"najvyšší"im aj všetkým členom VV SZV prísny zákaz reagovať.Čo však bolo ešte horšie vebová stránka http://www.vcely.sk ukončila svoju činnosť.Bolo to divné,že súkromná !!!stránka takto skončila.
A čo nemôžem pochopiť dodnes,že nám viacerým-diskutujúcim zmazali konto po obnovení činnosti.Toto sú praktiky býv.totalitného režimu,kde je sloboda slova,slobodne vyjadriť svoj názor,kde je pluralita názorov?
My sme nechceli nič iné,ani iné nechceme len byť informovaní kam idú prostriedky určené pre slovenských včelárov,lebo informácia typu "Poradenská pomoc včelárom"=vyčerpané 65 000,-EUR,nie je dostačujúca.A je tam viac vecí.Napr.porušujú sa stanovy,ak by chcel informáciu čo len jeden člen,tak by ju mal dostať.O informácie žiadali vacerí členovia VV SZV aj sekretariát SZV no do dnešného dňa ju nedostali.Naši mocipáni strčili hlavy do piesku ako pštros keď cíti nebezpečenstvo,zahrali sa na mŕtvych chrobákov.
Hlavná vec,že idú napísať "Etický kódex včelára".Ja sa pýtam-podľa akej etiky konajú a či im to dovoľuje ich funkcia a čo stavovská česť?
Z toho vidíš,že bojovať proti takému "molochovi"platenému z našich peňazí nie je jednoduché.
Ano s tím souhlasím a také se díky tomu začali věci celkem hýbat. A už teď je jasné, že stačí byť jediný člověk, který do toho nádoru píchne a vyvalí se ten smrad. Ten systém je přebujelý lidmi. 60% by se mělo prostě zrušit. Nevím v jakém pracovně právním vztahu jsou a co z toho kdo má. Řídit by to měl jeden s několika odborníky. Jenže to vzniklo tím, že je spousta základních organizací, nad nimi okresní a krajské organizace z řad těchto se volí do dalších nadřazených institucí. Je to stejné jako s parlamentem. Oni si neodhlasují zrušení svých míst ... Ve velkém počtu se odpovědnost jednotlivců ztrácí. A přeji příteli Dvorskému ať ve své víře vytrvá a nevzdává se, protože podporu jistě má.
Josefe, nic se, obávám se, ve skutečnosti a v základních věcech tam někde uvnitř hýbat nezačalo ... Venku a vně ale ano a je z toho velké a nedobré pnutí - a bude hůř ...
Jsem pro jednoduché řešení. Vše to zrušit a vrátit se k jednoduchému modelu Ústředí včelařských spolků, které by s několika profesionály vykonávalo servis pro množinu nezávislých včelařských občanských sdružení ...
Plus třeba nějaké shromáždění, složené z jejich zástupců, které by ústředí čas od času dávalo mandát k zásadním věcem ...
Tak tomu bylo dříve, někdy do poloviny 50. let minulého století, a to by se mělo vrátit zpět.
Pak budu moci být mimochodem členem včelařského spolku a nebudu muset řešit mravní dilema členství v ČSV a podpory tohoto "stavu".
Jiří
Chce to, ale někoho kdo si to dá za cíl a půjde za tím. Moje ambice tohle nejsou, mám jiné základní hodnoty, ale rád takového člověka podpořím. Protože základní organizace sami o sobě vesměs pracují spolehlivě a v pořádku. Není třeba molocha nad sebou. Ukázalo se, že je to stejně k ničemu. Ten člověk se tam musí prosadit strhnout k tomuto většinu a následně si svá místa zrušit. Řekněme pro vyšší dobro. Nebylo by to samozřejmě hned, ale reálné to dle mého je.
Ale jooó. Republika se taky rozdělila, tak by se rozkrájel i ten společný majetek - NASA, SF ... do jednotlivých ZO.
Jednou dvakrát za rok by se svolal sjezd včelařských stařešinů a vybrala by se malá skupinka pro lobování ve státních institucích.
Jen ten společný právník a zajišťování pojištění by asi padlo.
Referenční URL's