Někteří včelaři používají k rozpouštění víček z rámků med, ohřátý na 80°C (fluidní odvíčkování
http://www.gate2biotech.cz/fluidni-odvic...h-plastvi/ - kde uvádí, že teplota je v rozmezí 80-95°C) a detekovatelné změny se v něm začínají projevovat prý až po 2 hodinách ohřívání. Je však otázkou, nakolik zůstanou v takovém "medu" nepoškozeny ostatní látky, které jsou jeho součástí a nejsou předmětem běžných detekčních metod.
Co se týče teplot v plodišti, tak po přečtení množství včelařské literatury jsem dospěl k názoru, že většina publikací je napsána toliko proto, aby autor získal nějaké finance, dotace, nebo aby měl splněnu publikační činnost. O tom, jaké teploty snese včela v konkrétní fázi vývoje se zde již hovořilo, a já věřím spíše panu Linhartovi, jelikož to sám vyzkoušel a své rozdílné výsledky, které jsou v rozporu s oficiálním tvrzením v brožurách, zdůvodnil. I přesto, že panuje rozpor mezi tím, zda-li má být teplo suché, či vlhké, je možné, že to spočívá v tom, že on přeměňuje sluneční záření na tepelné a kolega ze slovenska ve svém warroa killeru používá elektrickou energii a musí ohřátý vzduch zvlhčovat. Možná, že je rozdíl při použití těchto rozdílných zdrojů v tom, na jaké frekvenci je teplo vyzařováno a v jaké intenzitě. Dle mého laického názoru bude teplo získané ze slunce tzv. měkčí.
A ještě jedna oprava, to jak bude vypadat včelí dílo nenavrhly včely, ale Bůh (šéf), jelikož ten navrhl včely a i to, jak budou v eko-systému komplexně fungovat

Včely dělají jenom to, co šéf vymyslel, je to ve shodě s původním návrhem šéfa a proto jim to také funguje, narozdíl od marného snažení lidí
Proto bude lidem nejlépe fungovat to, co obšlehnou v čínském stylu od šéfa, tj. zprostředkovaně od přírody a jejich zákonitostí - což pan Linhart učinil svým pozorovaním včelstva, žijícího v plechové boudě pod střechou (viz. jeho stránky).