Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Tvorba oddělku
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Nebo místo igelitových pytlíků používat normální pevnou folii...
Normální pevná folie je konkrétně která?
Mám nějaké od Nástavků, většinou ale tyhle: https://www.apinovo-vcely.cz/kategorie/s...mart-foil/ .
Folia nie je dobrá, v úle sa drží vlhkosť a je to nepriedušné, a ešte k tomu med je riedky v takých úloch okrem medovice.
Lepšie riešenie je chemlonový koberec, drží teplo a dýcha to. Ja nepoužívam žiadnu foliu, mám krmítka aj v zime.
Nevím, nejsem si jistý. Také jsem o tom přemýšlel. Pro umělé líhnutí matek, je ale potřebná vzdušná vlhkost stejná jako pro líhnutí vodní drůbeže. To o něčem svědčí. I pro to včely nosí vodu. Jestli suchý úl nepotřebuje spíš včelař aby úl dlouho vydržel..
(01.07.2016 9:02)bohemia.gall napsal(a): [ -> ]Mám nějaké od Nástavků, většinou ale tyhle: https://www.apinovo-vcely.cz/kategorie/s...mart-foil/ .

Mám taky od Nástavků, od Apinovo a pak ještě od "někud". Apinovo jsem vyházel po jedné sezóně a zbyly mi od předešlých dvou dodavatelů. Jedny se prověšují a druhé ne a já nevím které jsou které.
Včely vyparujú vodu s plástov z nektáru alebo cukrového sirupu, vlhkosť ide kde? Stúpa nahoru a tam sa kondenzuje a znova vyparuje, zdravé to pre včelstvo nieje. Musia poriadne vetrať a zbytočne sa s tým zaoberajú. Napokon pod foliov sa najlepšie darí molám. Keď už na strop niečo dávať tak buď sú to vrecia na prevoz peňazí kroré sa porežú pájkovačkov na letovanie plechov, kraj zataví aby sa nefúral. Alebo plachty na filtrovanie kaolínu. To je 100%material na prikrytie rámikov, je to paropriepustné a prežije to aj Matuzalema.
Používám fólie kerejma sou proložený kilovky cukru na paletě při akci v peny. Poměr cena/výkon je sice z principu "0", ale zatim s vyjídánim rámkovejch krmítek nemám problém. Navíc jak sou měkký, tak de při krmení vohnout jenom růžek akorát tak velkej na hrdlo PETky, to u tvrdejch nejde a včely pak vo to víc asistujou.
(01.07.2016 9:43)Merkuri napsal(a): [ -> ]Včely vyparujú vodu s plástov z nektáru alebo cukrového sirupu, vlhkosť ide kde? Stúpa nahoru a tam sa kondenzuje a znova vyparuje, zdravé to pre včelstvo nieje. Musia poriadne vetrať a zbytočne sa s tým zaoberajú. Napokon pod foliov sa najlepšie darí molám. Keď už na strop niečo dávať tak buď sú to vrecia na prevoz peňazí kroré sa porežú pájkovačkov na letovanie plechov, kraj zataví aby sa nefúral. Alebo plachty na filtrovanie kaolínu. To je 100%material na prikrytie rámikov, je to paropriepustné a prežije to aj Matuzalema.

...to tu pred miliónmi rokov včely o tom nevedeli?
Včera som spravil 29 oddelkov, včely majú ešte dosť plodu. Dostal som ponuku na oddelky po 250euro ako prezimované, všetko matky s Kazachstánu
No Merkuriho Kazašské včely jsou asi třída .... lítaj rovnou z 5 litrovým kyblíkem, aby se nemuseli stále vracet do úlu. Proto asi taková cena za oddělek Smile

P.S. Nepatřil ten Merkuriho příspěvek do vlákna "Včelařské vtipy"?
možná by stálo za to vytvořit vlákno "Merkuri", aby to bylo vše na jednom místě...Wink
Ja sa starám aj rusom o včelstvá, ja mám včelstvá aj v lesoch, nepotrebujem dáke blbé povolenia o umiestnení včelstiev. Mám včely aj karpatské a rysujú sa mi aj zo Sibíru, to bude dalšie terno v biznise.
Že by som si založil vlákno jak Mig? To zatial nie ...
Příští rok mám v plánu dělat dva oddělky s tzv. nouzovou matkou. Odvezu je na nové stanoviště (domů na balkón). Před domem je park, kolem nějaké předzahrádky...v tom nevidím problém. Trochu mě trápí jiná věc. Budou v oddělkách trubci, aby měl matky, kdo oplodnit? Když se matky rozkladou tak za měsíc, měsíc a půl je odvezu zpět.
sousedovic trubcům se budou jistě líbit, neboj ... Wink
Co když tu sousedi včely nemají, bydlím tu rok a v bezprostředním okolí jsem zatím, žádné neviděl. Z jakého okruhu se asi tak dokážou slétnout? Co když to budou blbciSmile ?
I blbec se splete.Big GrinBig GrinBig Grin
Urcite bych se vyvaroval jakehokoliv styku s blbci. On mi i ten napad pripada blbej.
První věta je celkem vtipnáSmile. Když napíšeš, že je nějakej nápad blbej, tak by asi bylo namístě napsat i proč.
Dobře, chtěl jsem to stejně napsat Smile
1. Musíš mít v pořádku náležitosti se státní správou. Takže asi nahlášené nové stanoviště. V Hradišťsku, dá se to vyřešit mailem. Číslo chovatele jistě máš.
2. Při převozu v rámci kraje stačí jen letošní vyšetření na mor stanoviště, odkud oddělky odvážíš. Je-li to do jiného kraje, je třeba mít převozní papíry od veteriny působící v místě původního stanoviště. To Ti dají s radostí na základě vyšetření na mor, které jim dodáš a vyšetření měli na VD, které mají v systému. Pak tak veterinář vznese dotaz na veterináře na novém místě, nejsou -li nějaké důvody proti.
3. Jseš - li členem ČSV je třeba nahlásit to místně působící ZO ČSV. Nejseš-li členem ČSV není to povinnost, ale slušnost to je. Zejména je bude zajímat, zda jsou Tvoje včelstva vyšetřena na mor. A ani se nikomu nedivím.
No a pak budeš třetí den prohlížet oddělky a rušit zavíčkované a podezřele malé nouzové matečníky a ponecháš tak dva velké a otevřené.
No a pak se budeš klepat aby se matky oplodnily a ne s těmi blbci.
No a pak je zase odvezeš na původní stanoviště.
Má to nějakou logiku??
Jsou na původním stanovišti jen trubci blbci??
Nebylo by pak lepši si pořídit již oplozenou matku a přidat ji do oddělků.
Nebo se naučit chovat matky??
Referenční URL's