Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Zprávy z tisku
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Nyní je nutno si položit otázku, za jakých podmínek včely takové zdroje náhražek přirozené potravy (květového nektaru, medovice) navštěvují. Že se tento med objevil až nyní po skončení snůšky, tedy v průběhu konce září až počátkem měsíce října napovídá, že včely paběrkují vše co připomíná jakékoli cukry. Když mohou v době brzkého jara v období nedostatku pylu v přírodě rouskovat i saze, popel, piliny a co já vím co vše ještě. Svého času mi vyprávěl kolega z Nechanic, že včely jeho otce se na zimu zásobovaly v nedalekém cukrovaru, proč by tedy nenosily domů i "lentilky"? Jako pozoruhodnost, špek, dobré. Ale, podle mne z toho medná snůška nehrozí.
JK

PS
Naskýtá se otázka jak by byl tento "med" posuzován, když barviva v něm obsažena tam nebyla přidána zpracovatelem dodatečně, ale zcela evidentně tento med vytvořily včely???
Fuj, asi bych to nevzal do huby a ani bych se neobtěžoval s vytáčením...Možná tak akorát použít na přikrmení oddělků v další sezoně
(06.10.2012 15:37)Josef Křapka napsal(a): [ -> ]Naskýtá se otázka jak by byl tento "med" posuzován, když barviva v něm obsažena tam nebyla přidána zpracovatelem dodatečně, ale zcela evidentně tento med vytvořily včely???

A teď si vezměte, že se toho chopí nějaký magor, koupí tenhle barevný med, který včelař nijak neovlivnil a sám na to vyjukaně kouká, dá to na rozbor, laboratoř v tom najde rezidua nepatřičných látek a včelaři bude posléze napařena pokuta. Bde mu v našem Banánistánu někdo věřit, že to neudělal schálně, že to udělaly jeho "holky"?

Já se jen divím, že včelaři dokázali vytočit med červený, modrý a zelený, že to nemá "universální směsnou" barvu (i když v té jedné ukázce je jedna barva evidentně směsná, taková dost nechutně šedá).
Niekedy vcely vytvoria modry med aj z stavy z cerveneho hrozna - takyto by mohol byt celkom fajn. Sam lisujem must z cerveneho hrozna - mozno ho vyskusam v niekolkych rodinach premiesat s repkou a skrmit spet a uvidim co z toho bude.Wink
A jestli tomu dobře rozumím, objevilo se dnes i nařízení ze 3.10. na úřední desce SVS pro Kraj Vysočina (8.10.). Tedy UŽ MĚSÍC PO VÝŠE UVEDENÉM ČLÁNKU!!! Neuvěřitelná rychlost... HuhAngry
Jedna stránka stran medu, jako "jídla proti chřipce"
Surprised ,,,,pro ty kteri rozumi anglicky http://geneticroulettemovie.com Je to o geneticky upravenych rostlinach. Je to ke shlednuti do 17. 10. Trosku sokujici
No tak ani v Anglii letos moc medu ze včel nemají - prý nejhorší za 100 let : http://www.bromsgrovestandard.co.uk/2012...52939.html

Takvědci zjistili že kousnutí včelou (nikoli) píchnutí je taky jedovaté - http://www.telegraph.co.uk/earth/earthne...sting.html
to musí být tragédie, z obvyklých 10ti tun mít jen dvě a dvě tuny cukru prokrmit v létě Surprised
Supeeer,Big Grin snad sa ceny v Europe trochu zdvihnu.
Nás s medem, taky nikdo nechrání. A kolik českých cukrovarů by toto opatření postihlo? Teď to odnesou Němci a Francouzi. A ti už se podepsali na likvidaci českých cukrovarů.
Samozřejmě, že nákup českých cukrovarů byl od začátku zacílen na likvidaci konkurence. Teoreticky na tom můžeme jen vydělat. Jen je otázka, jak se cukr, který se objeví na trhu bude líbit včelám.
Podpoříme ten, co nám tady zbyl. A možná, že nám výjde i vstříc.Big Grin
Presne tohle me napadlo. Copak to bude za cukrik made in Africa.....
A nad cukrovarem brecet nebudu. U nas Frantik take jeden cukrovar odrovnal a to komplet. I s rozdrcenim cihel a prodanim pozemku.
Ale pratele, ja bych rekl, ze cukr naopak zdrazi a navic to bude nejakej kekel ze zamori Sad
by o tom vedel rozprávať jeden nemenovaný bývalý výkupca z vígľaša..ako sa z avie stane medové kropiace auto..a nechcem ani vedieť tie tony medu,ktoré vytiekli včelárom z plastových popraskaných kaniev,po ich zavedení do praxe..
Čo všetko nedokážu naše včielkyWink
http://slovak.ruvr.ru/2012_10_26/92527933/
Referenční URL's