Včelařské fórum – o včelách a včelaření

Úplná verze: Zprávy z tisku
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
To jistě souhlasím, ale většina z nás má kde bydlet, je zdravá, máme co jíst. A nežijeme v době války. To si vždycky řeknu a zbytek jsou prkotiny. Každá doba má své a proti. Jinak to nebude, jsme jenom lidi.
Přátelé je to hnus. Na jednu stranu se strká do dobytka, do polí,zahrad všelijakej humus aby se toho vyrobylo víc aby lidi neměli "hlad". NA druhou stranu za každým supermárketem vydíte kontejnery plné potravin na vyhození. Dřív se zbytky z kuchyní dávaly prasatům (když zbylo),dnes je to "ZAKÁZANÉ" a musí se to likvidovat ekologicky.To je pálit a nebo kompostovat.A že jich dneska je. Dřív se o obilí každej sedlák staral jako o svátost a dneska se pálí ve spalovnách. I ti špatní komunisti to do nás cpali ze všech stran,že se musí šetřit s jídlem,elektřinou,vodou atd.A dneska!? Angry Tak mi řekněte kde je hlad. Naše babičky říkaly,když jsme donesli ze školy nesnědenou svačinu-válku a hlad na vás,aby jste si toho vážily- co by musely říkat dneska.
(04.09.2012 20:21)Josef Křapka napsal(a): [ -> ]A včíl babo raď?

V tom článku píší:

Že srovnáním dvou set studií vědci zjistili že biopotraviny obsahují o třetinu menší množství pesticidů než potraviny běžné.

Že bio ovoce a zelenina jsou hnojeny organickými hnojivy a jsou sklízeny zralejší.

Že bio mléko má větší obsah lidskému zdraví prospěšných tuků.

Že požívání biopotravin tedy pro zdraví nepřináší žádné zvláštní výhody a že k tomuto závěru došli vědci na základě 17 výzkumů, které ovšem pro krátkou dobu trvání nemají skoro žádnou vypovídající hodnotu.

Že lidé kupují biopotraviny i kvůli tomu, že vyjadřují starost o životní prostředí a práva zvířat.

Že se zvýraznily jen některé rozdíly bio a konvenčních plodin, a naopak jiné podstatné se zastřely.

Že podle Asociace pro půdu výzkum ukázal, že u ovoce a zeleniny jsou rozdíly v nutriční hodnotě jednoznačné.
Vašku klid, to teprve přijde. Daně 99% už tu budou co nevidět. Záporná spirála se už stáčí = málo peněz občan => šetření = menší nákupy => menší odvod DPH => stát má málo peněz => vyšší daně a redukce státních zaměstnanců => ještě méně peněz má občan => šetření = menší nákupy => menší odvod DPH => stát má málo peněz => vyšší daně a redukce státních zaměstnanců => ještě méně peněz má občan => = menší nákupy => menší odvod DPH => stát má málo peněz => vyšší daně a redukce státních zaměstnanců => ještě méně peněz má občan => = menší nákupy => menší odvod DPH => stát má málo peněz => vyšší daně a redukce státních zaměstnanců => ještě méně peněz má občan => směnný obchod, rozpad společnosti, revolta, zkrmí se vše.

Ještě jsem zapomněl doplnit podnikatelskou část:
málo peněz občan => šetření = menší nákupy => menší odbyt => menší zisk => menší odvod daně, propouštění zaměstnanců => ještě méně peněz má občan => šetření = menší nákupy => menší odbyt => menší zisk => menší odvod daně, propouštění zaměstnanců => ještě méně peněz má občan šetření = menší nákupy => menší odbyt => krach, podnikatel se stává nezaměstnaný => ještě méně peněz dostává stát z odvodů daní => směnný obchod, rozpad společnosti, revolta, zkrmí se vše.
A to ještě nevíte, že se chystá trest na majitele kotlů na dřevo/uhlí. Asi jako trest za chudobu.
Však oni se s tím lidi vyrovnají a při nejhorším po zaplacení pokut si budou pod mostem ekologicky topit PET láhvemi
(05.09.2012 12:16)PhDr. Jarmila Píchová napsal(a): [ -> ]A to ještě nevíte, že se chystá trest na majitele kotlů na dřevo/uhlí. Asi jako trest za chudobu.

To je další podvod. Naoko se tváří, jak jim jde o čistotu ovzduší u nás, ale ve skutečnosti jim jde o kšeftování s emisemi, aby zase byl příliv peněz do státní kasy a bylo co vytunelovat.
Lidi to bude stát peníze a oni se napakují...
(05.09.2012 9:54)JKL napsal(a): [ -> ]Vašku klid, to teprve přijde. Daně 99% už tu budou co nevidět. Záporná spirála se už stáčí = málo peněz občan => šetření = menší nákupy => menší odvod DPH => stát má málo peněz => vyšší daně a redukce státních zaměstnanců => ještě méně peněz má občan => šetření = menší nákupy => menší odvod DPH => stát má málo peněz => vyšší daně a redukce státních zaměstnanců => ještě méně peněz má občan => = menší nákupy => menší odvod DPH => stát má málo peněz => vyšší daně a redukce státních zaměstnanců => ještě méně peněz má občan => = menší nákupy => menší odvod DPH => stát má málo peněz => vyšší daně a redukce státních zaměstnanců => ještě méně peněz má občan => směnný obchod, rozpad společnosti, revolta, zkrmí se vše.
Nesouhlasím.
Více bazénů, více střelnic, více golfových hřišť, více profesionálních sportovců s astronomickými platy, více reklamy, více letadel, více opalovaček ve Středomoří, více her a dobré stravy - najdeme analogii v Římě.
Ten, kdo vymyslel nutnost hospodářského růstu byl idiot. Jistě chyběl při výuce matematiky, či ji vůbec nestudoval. Nic mu neříká limita funkce. Zeměkoule má obvod 42 000 km a nikdy nebude mít více.

K těm daním bych řekl toto. Je stále více úředníků na každý prd, a tím prdem se stále více a déle zabývá. Na výstavbu prdu se musí vyjádřit běžně i 100 úředníků se sty razítky. Postavený prd musí vyhovovat neúměrným požadavkům. Pak jsou i malé prdy velmi drahé. Také ti úředníci fungující v úředních prdech jsou o to dražší.
Výstižné jsou Parkinsonovy zákony, což je satirická kritika byrokracie, kterou podal v podobě „zákonů“ C. N. Parkinson 1957;
  1. práce se rozrůstá tak, aby vyplnila dobu, která je k dispozici pro její vykonání (ani malé množství práce nevede ke vzniku volného času, nýbrž je rozloženo na celou pracovní dobu);
  2. úředník chce rozmnožovat své podřízené, nikoliv konkurenty; úředníci si navzájem přidělávají práci (počet zaměstnanců úřadu stoupá, aniž by se to projevilo na jeho efektivnosti);
  3. délka a složitost jednání je přímo úměrná znalostem jednajících o daném předmětu jednání (miliardový rozpočet na atomový reaktor se schválí snadno, o vybudování přístřešku pro kola zaměstnaců se jedná komplikovaně a dlouze).
Jj, rozum emigroval ... ale kam?
JK
(05.09.2012 13:20)Pavel Holub napsal(a): [ -> ]nutnost hospodářského růstu

Zrovna dneska ráno jsem říkal Kohoutové že na ta slova už jsem alergickej jako kdysi před rozvratem na přestavbu.
no myslím,že ta přetavba nebyla takovej podfuk a bordel jako je tohle.
No dufam, ze podobny zakon o tych kotloch na Slovensku nevymyslia. Inak som so svojim kurenim a ohrevom vody na drevo skoncil.Sad
obávám se, že už včelařit nezačne Confused . Taky se mi stalo, že z dýmáku vylétla nějaká jiskřička, to by šlo šmahem
Jeden kolega raz ked odchadzal z vcelina vysypal uhliky z dymaka a odisiel prec. Zhorela mu maringotka so skladom ramikov, pomocok a aj konvami plnymi medu (vraj sa hlinikove konvy az deformovali).
Teraz som cez vikend tiez tavil vosk a na ohen som prihodil stare odoberatelne dno - plamene vyslahli az do vysky 3 m. Big Grin Chvalabohu mam taku vymurovanu piecku na pozemku takze tam nemalo co chytit.
Kukaččí včely ještě jednou

http://www.osel.cz/index.php?clanek=6469

dole na stránce jsou odkazy na další články týkající se včel

Ps: nenechte se zmást zavádějícím názvem webu Smile , jde solidní stránky.
Rekordní tání v Arktidě přinese Evropě extrémní zimu. To se máme na co těšit, kdo nemá řádně nakrmeno ...
Novinky.cz napsal(a):Vychází přitom z údajů o sezónách 2009/2010 a 2010/2011, které byly rovněž spojené s razantním arktickým táním a přinesly na východní pobřeží USA a do Evropy vlny extrémně mrazivého počasí a přívaly sněhu.

Pokud bude pořád zima, tak to bude fajn. Horší s ohledem na zásoby by bylo střídání chladného a teplého počasí, kdy by se matky rozplodovaly velmi brzy a pak by zásoby pěkně ubývaly.
Referenční URL's